Topiknyitó: Portfolio 2011. 09. 10. 18:43

Lázár János: mindenkinek jó a fix árfolyamon való végtörlesztés  

Ugrás a cikkhez
A Fidesz-frakció által javasolt megoldással jól járhatnak az emberek, mert kiléphetnek az adósságcsapdából, és jól járhatnak a bankok is, hiszen pénzhez juthatnak fizetésképtelen adósok helyett, és jó Magyarországnak is, hiszen minden egyes...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=155148
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 09. 15. 18:29
Előzmény: #898  Törölt felhasználó
#901
Mintha kicsit engedékenyebb lenne a hangvételed a felelőtlen spekulánsokkal szemben.Hónapok óta vitázunk a veszteségek egyenlőbb megosztásáról....
Törölt felhasználó 2011. 09. 15. 18:32
Előzmény: #899  Törölt felhasználó
#902
és bizonyára vannak olyan alsó-középosztályos családok, akik esetleg ezen a kamatkülönbözeten (5 helyett 8% fizetése miatt)csúsztak el és piaci ár feléért (valaki(k) ezzel jól járva) elárverezték a fejük fölül a házukat, amely mögött legtöbb esetben egy élet munkája állt.
Törölt felhasználó 2011. 09. 15. 18:32
Előzmény: #901  Törölt felhasználó
#903
Hónapok óta ugyanazt írom.

Az árfolyamveszteség KIZÁRÓLAG a hitelfelvevőé.

De az, hogy a bankok kamatalakulása nem átlátható, a költségszintjük magas (és indokolatlan a devizában denominálása), azt régóta írom.

Olvass figyelmesebben.
Törölt felhasználó 2011. 09. 15. 18:32
Előzmény: #901  Törölt felhasználó
#904
Emlékeztetőül:

"A tömeges jelleg a bankok és az állam felelősségét is előhívta, és nyilvánvalóan kezelniük kell a problémát, de ez nem ment fel az egyéni bukód alól.

Ahogy 2 éve is írtam:
- Az egyoldalú szerződésmódosítást nem kéne hagyni. Ezt kis részben megoldották.
- A kamatpolitikának átláthatónak és előre rögzítettnek kell lennie - ebben nem történt előrelépés.
- A devizahiteleknél nem kéne engedni, hogy a tőke- és kamatfizetésen felüli költségelemek devizában legyenek denominálva - nem történt előrelépés.
- A havi törlesztőt nonszensz, hogy nem lehet devizában törleszteni (külföldön pl. lehet - ez ugyan közvetlenül nem jelent könnyebbséget a legtöbb hazai hitelesnek, de a banki vételi/eladási spreadek csökkenéséhez vezethet).
- Sőt, a költségelemeket eleve felül kellene vizsgálni és maximálni (nonszensz az évi 2%-os tőkearányos kezelési költség és indokolatlanul sok a vételi/eladási spread is, a devizahitelesnek ez a két legfontosabb plusz terhe a tőke- és kamattörlesztésen felül).
- A szerződésmódosítást meg kell könnyíteni - ez részben megtörtént.
- A kiváltást, bankváltást meg kell könnyíteni (nonszensz a teljes tőketartozásra bukott vételi/eladási spread, amit még egy 10%-os árfolyamveszteség tartalékkal meg is toldanak, mindez a szerződésmódosítás/végtörlesztés, ill. az új banknál a belépés minden költsége mellett!). - Ebből szinte semmi nem valósult meg, pedig ez lenne a legfontosabb (sokkal többet érne, mint az agyament kamu árfolyamrögzítés).
- Az előtörlesztést is megkönnyíteni - ez részben megvalósult (lásd pl. középárfolyam alkalmazása, de szerződésmódosítási díj azt hiszem még mindig van).

Szóval lenne még mit tenni szabályozási meg banki részről. De attől még az alap érvényben marad: te vetted fel, neked kell visszafizetni. A fentiek egyébként, ha mind megvalósulnának azért sokkal nagyobb segítséget jelentenének, mint a rém ostoba "árfolyamrögzítés". Persze, az jobban hangzik, jól át lehet verni vele az embereket, akik 3 év múlva hirtelen még nagyobb szarban találják majd magukat..."
Törölt felhasználó 2011. 09. 15. 18:38
Előzmény: #904  Törölt felhasználó
#905
"- A devizahiteleknél nem kéne engedni, hogy a tőke- és kamatfizetésen felüli költségelemek devizában legyenek denominálva - nem történt előrelépés."

Úgy látszik a miniszterelnök úr emberei azért olvasnak, mert ezt már legalább megemlítette Orbán. (Na jó, részben.)
Törölt felhasználó 2011. 09. 15. 18:41
Előzmény: #903  Törölt felhasználó
#906
Higgyél nekem, sokkal empatikusabb vagy.
Törölt felhasználó 2011. 09. 15. 18:42
Előzmény: #905  Törölt felhasználó
#907
Komolyan gondolod a fórumról ollózzák össze az ötleteket?
Törölt felhasználó 2011. 09. 15. 18:47
Előzmény: #907  Törölt felhasználó
#908
Gondolod, hogy nem használnak fel minden fórumot arra, hogy megtudják a népvéleményet? Van akiknek ez a dolga, hogy megismerje és feldolgozza a véleményeket, hogy aztán jobban lehessen manipulálni a választókat.
Ez ilyen egyszerű; ismert módszer.
Törölt felhasználó 2011. 09. 15. 18:48
Előzmény: #906  Törölt felhasználó
#909
Tévedsz, olvasd csak a többi topicot. Ott ennek az ellenkezőjét kaptam meg másoktól, amióta kijött ez az agyament 180-as árfolyam ötlet.

A bankokat nem ott és úgy kell szopatni, ahol és amivel egyrészt mi is szívhatunk, másrészt, ami piaci, hanem ott, ahol ők sem teljesen piaciak.
tokos. 2011. 09. 15. 19:43
Előzmény: #909  Törölt felhasználó
#910
link

"A Bloomberg „Nap grafikonja” rámutat, hogy az átlagos kamat a frankban denominált hiteleknél elválik a magyarországi és a lengyelországi adósoknál: a frankalapú hitelek kamata növekedett Magyarországon, míg Lengyelországban csökkent."

Törölt felhasználó 2011. 09. 15. 19:46
Előzmény: #910  tokos.
#911
Olvass, ne csak írj (itt van pár hozzászólással lejjebb). Erre már reagáltam ma.

"(#898)
Ma, 18:00

Orbánéknak pont ezért nem a piaci árfolyamtól való erőszakos eltérést kellene lépniük, hanem az indokolatlanul magas CHF hitelkamatokat leszorítatniuk.
penznyelo"
Törölt felhasználó 2011. 09. 15. 19:47
Előzmény: #911  Törölt felhasználó
#912
(Már ma 3x láttam én is. ;))
tokos. 2011. 09. 15. 19:49
Előzmény: #912  Törölt felhasználó
#913
Jól van na, én meg most ültem le a gép elé...
tokos. 2011. 09. 15. 19:50
Előzmény: #911  Törölt felhasználó
#914
Nem vitának szántam, csak nem láttam, hogy más már belinkelte.
Törölt felhasználó 2011. 09. 15. 19:54
Előzmény: #913  tokos.
#915
Nem baj, ismétlés a tudás...
datoja 2011. 09. 15. 20:39
Előzmény: #909  Törölt felhasználó
#916
Egy kis csemege!link
Nyam,nyam...
Törölt felhasználó 2011. 09. 15. 22:12
Előzmény: #916  datoja
#917
A bankok már egyoldalúan módosítgatták a megkötött szerződéseiket már 2009-ben /is/:
link
exley 2011. 09. 16. 11:41
Előzmény: #917  Törölt felhasználó
#918
..neki is jó lenne amikor két kan cigó jól s&ggbe qrná ezt a f@szt.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók