Topiknyitó: Portfolio 2011. 09. 10. 18:43

Lázár János: mindenkinek jó a fix árfolyamon való végtörlesztés  

Ugrás a cikkhez
A Fidesz-frakció által javasolt megoldással jól járhatnak az emberek, mert kiléphetnek az adósságcsapdából, és jól járhatnak a bankok is, hiszen pénzhez juthatnak fizetésképtelen adósok helyett, és jó Magyarországnak is, hiszen minden egyes...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=155148
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 09. 15. 15:46
Előzmény: #875  Törölt felhasználó
#880
Jaj, szegények, hogy 3 év alatt indokolatlanul ~3x annyi kamatot tudtak beszedni Magyarországon, mint Lengyelországban. :D
No, lehet, hogy azért ennyi Magyarországon a kamat, mert fedezni kell a Lengyel költségeket, ahol ezt nem lehet megcsinálni.
Még arra is kíváncsi lennék, hogy hogy volt ott meghatározva az árfolyam időpont, arról nem is beszélve, hogy milyen költségeket számolhattak el a bankok.
Törölt felhasználó 2011. 09. 15. 15:18
Előzmény: #876  Törölt felhasználó
#879
Hahahaha, kis bolsevista barátom. Semmi nem fog elsímúlni. Már nem, a szeretett vezéred gondoskodott róla. Bolsevik Orbánod pusztul a hatalomból, aztán vagy emigrál vagy megy a börtönbe többszázszoros hivatallal való visszaélés miatt. Megfizet a magyar nép ellen elkövetett bűncselekményeiért.

--- Ez baromi jó volt, köszönöm!!! :D :D :D
Törölt felhasználó 2011. 09. 15. 15:18
Előzmény: #876  Törölt felhasználó
#878
Ok, tegyük fel, h börtönbe megy az elmúlt másfél év miatt, de akkor megy az egész MSZP frakció is? Mert azt te sem hiszed, h mindenért ő hibás az elmúlt 20 évben.
Törölt felhasználó 2011. 09. 15. 15:16
Előzmény: #874  Törölt felhasználó
#877
Nagyon látens ez a "segélykiálltás", előttem is rejtve maradt... :D
Törölt felhasználó 2011. 09. 15. 14:58
Előzmény: #872  Törölt felhasználó
#876
Hahahaha, kis bolsevista barátom. Semmi nem fog elsímúlni. Már nem, a szeretett vezéred gondoskodott róla. Bolsevik Orbánod pusztul a hatalomból, aztán vagy emigrál vagy megy a börtönbe többszázszoros hivatallal való visszaélés miatt. Megfizet a magyar nép ellen elkövetett bűncselekményeiért.
Törölt felhasználó 2011. 09. 15. 14:55
Előzmény: #860  Törölt felhasználó
#875
Csak egy pillantás a Bloomberg grafikonjára és máris elsírom magam a "magyar" bankok veszteségei miatt!

link
Törölt felhasználó 2011. 09. 15. 14:51
Előzmény: #871  Törölt felhasználó
#874
ezt most vehetném úgy is, hogy ordít a hsz-dből a segítségkérés, de nem veszem, majd ha direkt le lesz írva, hogy szeretnél változni, megvan az akarat, akkor beszélhetünk, nyilván vannak könyvek is, mi illik, hogy illik, külön netes etikettek is, tájékozódhatsz, na már segítettem is mégis.

Természetesen ne azt nézd, hogy ki mondja, amennyiben a gondolat kerek. Ha nem az, hanem tartalommal tölti ki a beszélő személye is, akkor azt is ismerni kell hozzá, ennyit pontosítok. Pl. ugye ha Orbán mond valamit, azt is nézni kell amit tesz :)

esetedben a modortalanságod része a mondandódnak, Téged ugye nem látlak, nem szálasizlak meg hasonlók, semmit nem tudok Rólad, kizárólag azt nézem, amit mondasz, és ez alapján lett ez ignore.

Törölt felhasználó 2011. 09. 15. 14:43
Előzmény: #870  Törölt felhasználó
#873
de érted, ez nem így működik, hogy ő választhat!
vannak tények, ezek megállapíthatók, bizonyíthatók. Független szerv ítéletet tud róla mondani.
Ha a banki gyakorlat x évre visszamenőleg tisztességtelen, akkor az utolsó fillérig minden ebből eredő bevételét fizesse vissza az ügyfélnek. Mondjuk legyünk korrektek, az állam meg a bankadó egy jó részét a bankoknak.

Ezek után pedig kössék a kamatot a svájci alapkamathoz, és a devizahitelezés elterjedésében játszott szerepének megfelelően az állam, bank és ügyfél viselje közösen felelősségéhez mérten a további terheket.
Törölt felhasználó 2011. 09. 15. 14:35
Előzmény: #870  Törölt felhasználó
#872
Nyugi.

Már rántják le a forintot, otépé szépen emelkedik stb.

Nem lesz itt semmi gond. Egy páran majd "végelszámolnak" egy pár bank eredménye romlik és nem lesz itt semmi gond. Ballibes média a banklobbi pénzéből nyomatja most a "világvégét" ,2-3 héten belül ez is szépen lecseng és már megint valami új f*szságon eshetek a kunbéla fórumtársak torkának (és vice versa).

Mindenki heppi lesz. Ámen.
Törölt felhasználó 2011. 09. 15. 14:29
Előzmény: #869  Törölt felhasználó
#871
attól, hogy a témában nincs több mondanivalóm a részedre, még szívesen segítek megérteni pár dolgot, esetleg hátha tanulsz egy kis modort, vitakultúrát, láthatóan kihívásokkal küzdesz ezen a téren, ami persze nem baj, lehet, hogy Te sem tehetsz róla, hogy egyelőre eddig jutottál, ha van Benned akarat, sokat lehet ezen javítani, pár év múlva hitetlenkedve fogod olvasni a mostani beírásaidat: "ezt én írtam?"
:)

--- Csak nem tudod megállni, hogy ténylegesen ignorálj. Ne aggódj, ezt penznyelo kolléga is beígérte vagy 1 éve, és ő sem tudta betartani.

BTW Az előbb mintha pont te mondtad volna, hogy ne azt nézzem hogy ki mondja, hanem hogy mit mond (férfiasan bevallom én erre képtelen vagyok. Alapból kétkedek és nézek utána a dolgoknak). Szóval akkor te minek foglalkozol az én modortalanságommal, ahelyett hogy azt néznéd, hogy mit mondok?

Törölt felhasználó 2011. 09. 15. 14:28
Előzmény: #867  Törölt felhasználó
#870
Láthatjuk, h az országkockázati felártól kezdve ment minden a levesbe, szóval egy 3%-os kamatemelés máris 50%-os törlesztőrészlet emelkedést vont maga után (6%-is eredeti kamatszinttel számolva).

Ezek szerint hiába siratjuk őket, h jaj a 4 évnyi profit, meg ezért itt hagynak minket és ezért visszamegyünk a középkorba, az ő esetében egy rossz és egy még rosszabb közül kell választania. Az előbbi a kormány mostani tervezete.
Törölt felhasználó 2011. 09. 15. 14:24
Előzmény: #865  Törölt felhasználó
#869
attól, hogy a témában nincs több mondanivalóm a részedre, még szívesen segítek megérteni pár dolgot, esetleg hátha tanulsz egy kis modort, vitakultúrát, láthatóan kihívásokkal küzdesz ezen a téren, ami persze nem baj, lehet, hogy Te sem tehetsz róla, hogy egyelőre eddig jutottál, ha van Benned akarat, sokat lehet ezen javítani, pár év múlva hitetlenkedve fogod olvasni a mostani beírásaidat: "ezt én írtam?"
:)
Törölt felhasználó 2011. 09. 15. 14:19
Előzmény: #864  Törölt felhasználó
#868
Bízzunk a legjobbakban. Az szerintem még a legelvakultabb kunbélának is nyilvánvaló kell legyen, hogy a banki (egyoldalú) törlesztő módosítások az elmúlt 2-3 évben nyomokban SEM követték a piaci kamatokat. Egyszer reklamáltam ezért, valahogy így zajlott:

- Maguknál mi ez a rettenetes CHF kamat százalék a törlesztőmben?
- ŐŐŐŐ, hát annyi a piacon a kamat.
- Nem annyi, most néztem az SNB-nél.
- ŐŐŐŐ, hát mi az anyabanktól vesszük és ők ennyiért adják nekünk.
- És miért nem veszik akkor onnan, ahol a legolcsóbb?
- ŐŐŐŐ, hát ez nem az én kompetenciám megválaszolni.
- Akkor köszönöm kisasszony, visszhall!
Törölt felhasználó 2011. 09. 15. 14:18
Előzmény: #864  Törölt felhasználó
#867
teljesen jogos, a banki tevékenységnek ezt az oldalát, ami felett értetlenül áll az állampógár évek óta, kellett volna és kellene leszabályozni, az l.ügyésznek meg pl. közérdekű keresetet indítani a témában, nem kirakatperekre vesztegetni időt és pénzt.

így van, teljesen tisztességtelen az ilyen banki gyakorlat, de akkor a problémát a gyökerénél kezeljük, ne pedig a teljesen dilettáns és diszkriminatív, megalapozatlan végtörlesztési javaslattal járassuk le magunkat a világ előtt.
Törölt felhasználó 2011. 09. 15. 14:16
Előzmény: #860  Törölt felhasználó
#866
Erről beszélek jó ideje. Szabályozás > ellenőrzés/számonkérés.
Ami le van szabályozva, azt a felügyeletnek (pszáf) a dolga, hogy megkövetelje/betartassa. Ha nem tudja, akkor vmi oknál fogva alkalmatlan a feladatának az ellátására.Ennek talán nem is szabadott volna bírósági szakaszig eljutni. Persze az is lehet, hogy visszavezethető szabályozási hiányosságokra, azért került bírósági szakaszba.
Törölt felhasználó 2011. 09. 15. 14:12
Előzmény: #862  Törölt felhasználó
#865
Figyelj kunbéla!!!

1. Te ignorálsz engem, tehát már nem kell válaszolnod
2. Hivatkozni átévés rónaira hogy valami "rossz" az olyan mintha én a hírtévés Orbánra hivatkoznék, hogy valami "jó" -> komolytalan vagy.
3. Senki nem járat le senkit, ne szakadj el a témától
4. attól függetlenül hogy te "kunbéla" vagy konkrétan most ÉN fogom az emberek (hitelesek) pártját te meg a bankokét ("gazdaságét") -> nagyot fordult a világ, innen is látszik, hogy az egész baloldal ma már nem több csak egy előretolt intézménye a banklobbinak (nagytőkének). Sztálin elvtárs meg forog a sírjában...
Törölt felhasználó 2011. 09. 15. 14:06
Előzmény: #863  Törölt felhasználó
#864
Nem kérdéses, másodfok megvolt, ha az LB-on is átmegy, akkor és a bankok helyében sürgetném ezt a 180-on átváltást.
Törölt felhasználó 2011. 09. 15. 14:04
Előzmény: #860  Törölt felhasználó
#863
Elolvastam. Érdekes. Sajnos a joghoz nem értek, de ha elfogadjuk a cikkben írtakat, akkor cudar világ jöhet még itt a bankokra ha sokat ugrálnak a végtörlesztés(ek) ellen...

Törölt felhasználó 2011. 09. 15. 14:03
Előzmény: #859  Törölt felhasználó
#862
nem az én mércémet nem ütöd meg, hanem a kulturált párbeszéd egyetemes mércéjét.

Fröcsögsz és kunbélázol, egyébként ezzel is csak lejáratva azokat, akiknek az érdekében teszed.
Törölt felhasználó 2011. 09. 15. 13:56
#861
EUR/HUF alakulásának követése....

link

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek