Topiknyitó: Törölt felhasználó 2011. 10. 15. 14:00

László Attila: Legyen október 15. a cigányterror áldozatainak emléknapja!  

Az idézőjeles rendszerváltás után 1990-től egy addig gyakran használt kriminológiai fogalom törlődött a közhasználatból.



Akkoriban még a rezesbandáról minden magyar polgárnak a rézfúvós hangszereken és cintányérokon játszó zenekarok jutottak az eszébe.



Akkoriban kezdték államilag támogatni azt a réteget, aki a mindennapi megélhetési, de legtöbb esetben az afeletti igényeit a különböző bűncselekmények elkövetése útján kívánta kielégíteni.



Azóta - nagy részben ennek köszönhetően - jelentős mértékben megnövekedetett a lopások, rablások és különböző életellenes bűncselekmények száma.



Minimum több százra tehető naponta ennek az államilag törölt bűncselekményi fogalomkörbe tartozó bűneseteknek a száma, ami nem ritkán életellenes bűncselekményekbe, kegyetlen gyilkosságokba, lincselésekbe torkollik.



Jelenleg ott tartunk, hogy a magyar polgárok igen nagy hányada rettegésben, egyfajta terror alatt éli mindennapjait.



Újra és újra ki kell, mondanunk: igenis van cigánybűnözés!



Persze a magyar társadalom jól idomított rétege mindezt tétlenül szemléli és még sok esetben akkor sem kíván róla tudomást venni, ha éppen ő ennek a bűncselekmény típusnak az elszenvedő alanya.



Az állam még jelenleg is azokat a magyar polgárokat üldözi és bünteti, akik összefognak, tenni akarnak és kézzelfogható megoldásokat, eredményeket mutatnak fel ennek a széles társadalmi réteget sújtó bűncselekményi áradatnak a megoldása terén.



Egy felhívással kívánok élni Szögi Lajos tanár úr brutális kegyetlenséggel elkövetett meglincselésének évfordulója alkalmából.



Október 15-én azok a honfitársaink, akik nem tudnak részt venni az olaszliszkai megemlékezésen, szerveződjenek meg helyileg, vagy legalább megyénként egy helyszínen. Tartsanak egy rövid megemlékezést, gyújtsanak gyertyát azokon a településeken, (sajnos minden megyénkben van több tucat) ha van emlékhelyeken, ahol a bűnözésnek ez a válfaja halálos áldozatot követelt.



Legyen ez a nap az államilag támogatott cigányterror áldozatainak emléknapja!



László Attila



a Szebb Jövőért Polgárőrség Egyesület



elnöke
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
apacs 2018. 10. 15. 10:35
#78
Végülis emléknap lett?
Törölt felhasználó 2011. 10. 18. 09:24
Előzmény: #70  Törölt felhasználó
#77
Ez jó hsz volt,ötös. ))))
Törölt felhasználó 2011. 10. 18. 09:05
Előzmény: #73  Törölt felhasználó
#76
Albánokról nem akarok véleményt mondani, mivel nem ismerem őket. A szerb álláspontot ismerem, szerintük olyanok mint a cigányok, belakták Koszovót, aztán amint többen lettek, akkor már úgy gondolták, h ez az övék. De jelzem, ez az egyik oldal véleménye.
Ha valahol utálják még őket az Románia. Bukarestben mondták egy tárgyalás után, h ha lehet, akkor ne romázzam a cigányokat, mert elegük van abból, hogy összemossák őket velük. Beszéltünk Cozmáról is, szerencsére maximálisan tisztában vannak vele, h kik ölték meg.
Törölt felhasználó 2011. 10. 18. 00:10
Előzmény: #74  Törölt felhasználó
#75
Van olyan népcsoport a földön akiknek nincs ?
Törölt felhasználó 2011. 10. 17. 21:14
Előzmény: #73  Törölt felhasználó
#74
az albánoknak történelmük van európában és már a 14. században önálló államuk volt (Szkanderbég)nem kell őket egy kalap alá venni a cigányokkal
Törölt felhasználó 2011. 10. 17. 19:12
Előzmény: #72  Törölt felhasználó
#73
Azt értem ,de a kérdésem arra irányult ,hogy életformailag ,és viselkedésileg ,sőt színükben is hasonlóak!Tudom ,mert ismertem egy pár albánuszt ,a müncheni justizvollzuganstalt-ból!Semmi nem érdekelte őket ami munka,csak a bűnözés nem kicsiben ,agresszivitásuk is brutál volt!
Törölt felhasználó 2011. 10. 17. 17:05
Előzmény: #71  Törölt felhasználó
#72
Azért nem. Azt akartam érzékeltetni, h a szerbeket nem igazán hatja meg, ha ezek összeverődnek 30-an.
Törölt felhasználó 2011. 10. 17. 16:21
Előzmény: #70  Törölt felhasználó
#71
Ugye az albánok is olyanok mint a romák ,vagy zömében azok is?
Törölt felhasználó 2011. 10. 17. 12:29
Előzmény: #69  Törölt felhasználó
#70
Kb nálunk is ugyanez megy.

Szerbia egy kicsit más, ott is vannak, de elég nagy kuss van nekik. Egy olyan országban, ahol a lakosság elég jelentős része volt már háborúban, meg szétbombázta őket a NATO, hát, ott nemigazán rajoskodnék zsebkéssel, mert ezek földeltek már el egyszerre 12000 albánt, amikor elgurult a gyógyszerük.
Törölt felhasználó 2011. 10. 17. 12:26
Előzmény: #68  pampa
#69
"A sorozatos külföldi kritikákra a rendőrség és más állami szervek úgy reagáltak, hogy szemet hunytak a romák kisebb-nagyobb törvénysértései felett, nehogy külföldön rájuk süssék a rasszizmus vádját. Ez viszont oda vezetett, hogy sok településen egy-egy roma család vette kézbe a kábítószer-, alkohol- és cigarettacsempészetet, hatalmas vagyont halmozva fel az illegális tevékenységből. Az így megszerzett jelentős összegeket a helyi roma kiskirályok amolyan feudális hűbéruralmi hierarchia kiépítésére használták, nemcsak a cigányokat, hanem a bolgárokat is fenyegetve ezzel."
pampa 2011. 10. 17. 12:21
Előzmény: #67  Törölt felhasználó
#68
"Nem sokáig váratott magára a nemzetközi reagálás sem. Az ENSZ emberjogi irodája sürgette a bolgár hatóságokat, hogy fékezzék meg a terjedő erőszakot. "Az ország vezetőinek kötelességük, hogy gátat vessenek a gyűlöletbeszédnek, és megvédjék a roma közösségeket a fenyegetésektől. Elfogadhatatlan, hogy egy egész közösséget bűnösnek kiáltsanak ki olyasmiért, amit egy ember tett" - mondta Rupert Colville, a világszervezet emberi jogi főbiztosának szóvivője. "

Szerbia esetében nem így gondolják....

Nagyon jó cikk az európai roma helyzetről:link
Törölt felhasználó 2011. 10. 17. 11:50
Előzmény: #66  pampa
#67
Ők ezt úgy gondolják, h majd a magyarok dolgoznak, ők meg dolgoztatnak. Olvass el néhány cigó hozzászólást ilyen témákban és megismered a gondolatvilágukat.
pampa 2011. 10. 17. 11:44
Előzmény: törölt hozzászólás
#66
Attól még kell enniük valamit. :)Fűteni, hogy meg ne fagyjanak. Mert már akkorra kivágható fa nem lesz az országban.
Ki fogja megtermelni?
Esetleg EU segélyből oldják meg, hogy nehogy elözönljék Európát?
Törölt felhasználó 2011. 10. 17. 11:44
Előzmény: #63  pampa
#65
Ezt a kérdést a shuker shávo olasz gigolo raj maffiózóknak is fel lehetne tenni, aki úgy gondolják, h a parasztok dolgozzanak, ők meg csak szedik be a pénzt, mivel annyival okosabbak a többségi társadalomnál.

Érdekes, h amikor a bűnözés jön elő, akkor az a szegénység problémája, amint a pozitív diszkrimináció, akkor egyből van roma kérdés.
Le kell menni egy borsodi faluba és megnézni, hogy hasonlóan rossz anyagi feltételek mellett élők között hány % folytat bűnöző életmódot a cigány és nem cigány lakosság körében. Még azt sem kell figyelembe venni, h a magyarok kb 5x annyian vannak.
A pénzt meg persze ölik beléjük tovább Orbánék is.
Törölt felhasználó 2011. 10. 17. 11:37
Törölt hozzászólás
#64
pampa 2011. 10. 17. 11:33
Előzmény: #62  Törölt felhasználó
#63
Van egy kérdés, miszerint ha ilyen ütemben szülik a gyermekeket akkor kb. 40-80 év múlva ki tartja el őket? Az akkori többségi (?) társadalom már képtelen lesz annyit adózni, hogy fedezni tudják a mindennapi életükhöz szükséges alap dolgokat.

Ezt nem látják a kisebbségi értelmiséghez tartozók?
Törölt felhasználó 2011. 10. 17. 11:14
Előzmény: #61  Törölt felhasználó
#62
Csak ,hogy toppon legyen a topik!!!
Törölt felhasználó 2011. 10. 16. 19:56
Előzmény: #46  Törölt felhasználó
#61
Na kb.ennyi! Tökéletes megfogalmazás, gratula.
andrasone
andrasone 2011. 10. 16. 19:33
Előzmény: #58  Törölt felhasználó
#60
csak érdekességként:

link

link
Törölt felhasználó 2011. 10. 16. 18:40
Előzmény: #53  Törölt felhasználó
#59
Mi az hogy te 2011-ben nem akarod engedni ,hogy terrorizáljanak?Mit képzelsz te?Azonnal megyek a fő Ombudsmanhoz !!!Ki hallott már ilyet?A beilleszkedést is csak rasszizmusból mondod,így akarod elnyomni a kisebbséget!
Törölt felhasználó 2011. 10. 16. 18:28
Előzmény: #56  andrasone
#58
potkani hop
datoja 2011. 10. 16. 18:23
Előzmény: #55  zintan
#57
Mi itt elmélkedünk,írjuk a magunk okos vagy oktalan gondolatait,
akiknek meg a helyes törvényeket kellene hozni,csak azon jár az
eszük,hogyan tömjék meg a zsebüket.Ez sajnos mindegyik oldalra
vonatkozik.
andrasone
andrasone 2011. 10. 16. 18:09
Előzmény: #53  Törölt felhasználó
#56
a gettósodás: link
zintan
zintan 2011. 10. 16. 18:00
Előzmény: #45  Törölt felhasználó
#55
Ugye a politikusokra gondoltál:-) Ők soxor túltesznek a cigókon is
Törölt felhasználó 2011. 10. 16. 17:58
Előzmény: #28  Törölt felhasználó
#54
Sürgősen fordulj orvoshoz!
Törölt felhasználó 2011. 10. 16. 16:56
Előzmény: #48  datoja
#53
az önfenntartó munkatábor szerű börtön jobb megoldás le kéne szállítani a büntethetőség korhatárát 12 évre a különös kegyetlenséggel elkövetett bűncselekményeket pedig legalább 20 év munkával kéne büntetni ilyen helyeken
3.gyerek után pedig kötelező elkötés
azok a családok, akik nem akarnak beilleszkedni társadalmunkba és terror alatt tartják a környezetüket, nos őket gettókba kéne zárni ahonnan csak külön engedéllyel mehetnek ki pl dolgozni, tanulni
Törölt felhasználó 2011. 10. 16. 16:49
Előzmény: #46  Törölt felhasználó
#52
"És borzasztóan nem érdekel, hogy ezért rasszistának tartanak. Van, aki a spenótot nem szereti, én meg őket utálom.
Na és ?
Engem sem szeret mindenki, mégsem rohanok nagypofával az EU-parlamentbe, hogy jajistenem, de rossz nekem.
"

:)))
datoja 2011. 10. 16. 16:39
Előzmény: #50  Törölt felhasználó
#51
A tisztességes embereknek akkor jobb volt.A bűncselekmények meg
jóval ritkábbak.Némely mohamedán országban ma is hasonló a törvénykezés,
csak sokkal drasztikusabb.
Ez a "Vissza a középkorba"amolyan lenézése egy korszaknak,pedig biztos
vagyok benne,hogy a háború mentes időszakokban ott sem volt rosszabb
egy becsületes,dolgozó ember élete,mint ma.
Törölt felhasználó 2011. 10. 16. 16:19
Előzmény: #48  datoja
#50
Ez az. Vissza a középkorba.
datoja 2011. 10. 16. 16:10
Előzmény: #48  datoja
#49
Ja!És halál büntetés nem lenne.Minek?
Legyen élő példa mindenkinek!
datoja 2011. 10. 16. 16:00
Előzmény: #33  datoja
#48
Csak a büntető törvénykönyvet kellene teljesen átírni.Olyan büntetési módokat
kellene alkalmazni,melyek lehetetlenné tennék a bűnözőknek,hogy ugyanazt,vagy
hasonló bűncselekményt ismét elkövessenek.
Pl:lopás - 1000Ft felett először köröm levétel/figyelmeztetés/
-másodszor jobb mutató ujj levétel
-harmadszor jobb kézfej levétel
-negyedszer bal kézfej levétel
nemi erőszak -kasztrálás
gyilkosság -kezek,lábak csonkítása,brutális,bestiális esetben vakítás is
gázolás -gépjármű és jogosítvány elvétel
jogosítvány nélküli gépjármű vezetés - jobb lábfej levétele.
Ezek csak példák és tudom,hogy finomításra szorulnak.
A lényeg az lenne,hogy az illető ne követhesse el újra ugyanazt, vagy hasonló
bűncselekményt,vagy ne élvezhesse annak eredményét.Pl állami pénzek lenyúlása
esetén többszörösen halmozott büntetés.
Természetesen minden műtétet orvosi team végezne,teljes érzéstelenítés,
esetleg altatás mellett.
A költségeket természetesen a műtött és családja állná.
Be lehetne az összes börtönt zárni,a tisztességes emberek adóját csökkenteni
lehetne a börtöntöltelékek mostani tartási költségeivel.
Mi lennénk az első ország,ahol nem lennének börtönök!
Törölt felhasználó 2011. 10. 16. 15:21
Törölt hozzászólás
#47
Törölt felhasználó 2011. 10. 16. 14:53
Előzmény: törölt hozzászólás
#46
Toleráns hozzáállás ?

Már elnézést, de elgondolkodott egyetlen jogvédő, politikus vagy hozzájuk hasonló okostojás, hogy mit is kérnek ????
Mi a fészkest toleráljak (amíg finom vagyok és nőies) ? Azt, hogy némelyik a saját viskója közepére csinál, de ha nem oda, akkor a ház mellé a kertbe ? Hogy mindent lopnak, ami nincs lebetonozva, de sokszor azt is ? Hogy
egyetlen érvelési módot ismernek bármi is történjék, és az a fizikai agresszivitás ? Hogy a többségük nem is akar civilizált ember módjára élni és viselkedni, hogy a rendszeres munkavégzést már ne is említsem ? Hogy némelyik 5-6 gyereket csinál, utána pedig az én adómból tartja el az állam az egész családot ??? Mert vagy segélyesek, vagy állami gondozásba veszik a lurkókat ?
Hogy egy fillér hozzájárulást nem fizetnek az államkasszába, de ugyanúgy jár nekik az ugyanolyan színvonalú orvosi ellátás, mint nekem és ingyen óvoda, iskola, étkeztetés és minden más ????

Bocsika - miért kellene nekem ezt tolerálni ? Nem tolerálom és kész.
Már csak ismételném magamat, amikor leírom sokadszor: senki nem írhatja elő még törvényben sem, hogy fogadjam el őket. Jogomban áll eldönteni, hogy kit fogadok el, és kit nem.

És borzasztóan nem érdekel, hogy ezért rasszistának tartanak. Van, aki a spenótot nem szereti, én meg őket utálom.
Na és ?
Engem sem szeret mindenki, mégsem rohanok nagypofával az EU-parlamentbe, hogy jajistenem, de rossz nekem.
Törölt felhasználó 2011. 10. 16. 14:42
Előzmény: törölt hozzászólás
#45
Én szőkecigánynak nevezem azt, aki olyan, de világos a bőre, és amúgy valójában egyáltalán nem cigány. Függetlenül a hajszínétől nevezem így. Viszont többnyire a szőkecigány az túltesz a legalja cigányokon.
Törölt felhasználó 2011. 10. 16. 13:29
Előzmény: #40  Törölt felhasználó
#44
új hálózatnál célszerűbb a föld alatt vezetni a kábeleket (kevésbé sérülékeny így a hálózat és esztétikusabb is), mint légkábeleket alkalmazni szvsz
az erősítők pedig lehetnek a felszínen is
Törölt felhasználó 2011. 10. 16. 13:28
Törölt hozzászólás
#43
Törölt felhasználó 2011. 10. 16. 13:18
Törölt hozzászólás
#42
Törölt felhasználó 2011. 10. 16. 12:42
Előzmény: törölt hozzászólás
#41
Tehát, ha jól értem belül nem is igazán ásnak?

Topik gazda

koborvillam
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek