Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Evehid
Evehid 2023. 03. 28. 16:14
Előzmény: #194455  berlini
#194460
Ez is igaz, mármint a plusz bevétel lehetősége. De tényleg sok előfeltétele van. Abból, amit Johnny írt, arra gyanakszom, hogy ez a konkrét ingatlan nincs azonnal bevételhozó-állapotban, esztétikai színvonalon. Különben a tulaj kevésbé igyekezne eladni. (Persze lehet magántermészetű oka is, egészségi állapot, akármi, ami miatt nem kíván ezzel melót vállalni.) Én az egyszerűbb nyaralópiacot azért érzem áresés-gyanúsabbnak, mert hónapok, inkább a Covid lecsengése óta úgy tapasztalom, a kereslet nagyobbat csökkent, mint a lakhatási, v. tisztán befektetési célú szegmensekben. (Sokat hosszabbodott a balatoni szezon a 30-40 évvel ezelőttihez képest, de a belvárosi rövidtávú kiadással + az egyetemi városok albi-bulijával azért szerintem most sem versenyképes bevételben.) A másik ok szvsz, hogy a nertelen, magánszemélyek által kínált nyaralók nem kis részének a tulajdonosa érintett lehet az általad írt rezsiproblémás lakhatásban, a kajatőkesúlyos inflációban stb. De nincs forrása arra, sőt egyre kevésbé van, hogy a lakhatási problémáját megoldja. Nem feltétlen (csak) azért árulja a nyaralót, mert ráunt a Balcsira (Velencei-Szelidi stb. tóra), hanem annyira romlik az általános helyzete, pl. közben egy rosszul puffant nyugdíjazással, h. nem tudja fenntartani a nyaralót. Gondolj csak a szolg. idő gondokra, a rendszerváltás(?) körül kezdők egy része most esik arcra, h. mennyi a valós jogosultsága.  Olyanná feljavítani se tudja, hogy pénzt csiholhatna belőle. (Tudom, mennyi egy éjszaka a Káli Art Innben, + a polányi Babérligetben, de a belföldi fizetővendéglátás azt a bányászbéka alól nézi erősen.)
lacikonyha 2023. 03. 28. 16:11
Előzmény: #194457  Törölt felhasználó
#194459

persze, nameg a gyakorlat és az érzék sem árt
mindkett őesetén át kell jutni az összes védelmi vonalon, ami csak úgy megy ha ellazulnak a kiszemelt zsigerei és könnyed nyomásra  beengednek
egyik esetben a bugyijukba, másik esetben a bugyellárisukba
mindkettőhöz ugyan azt az agyi területet kell stimulálni, ha jól sikerült,gyakorlatilag mindkettőhöz megvan a hozzáférés, csak a sorrend eldöntése van hátra
lacikonyha 2023. 03. 28. 16:02
Előzmény: #194452  EURHUF_goes_to_haven
#194458

ha azt hiszed, hogy annak akinek fontos hogy meg is alázza az üzletkötés közben a másik felet, és erre az igényének kielégítésére egyedüli  és kizárólagos lehetőség a nagyarányú pénzügyi győzelem ,akkor nem sokat láttál még az ingatlanpiac finom rezdüléseiből
de te vagy bőven a normális többség,tehát semmi gond
Törölt felhasználó 2023. 03. 28. 16:00
Előzmény: #194456  lacikonyha
#194457
A csajozás is sales, amihez lazaság és idő kell.
lacikonyha 2023. 03. 28. 15:54
Előzmény: #194451  Törölt felhasználó
#194456

én lőttem párszor
viszont rengetegszer végignéztem gyakorlott profikat hogy hogyan csinálják, aztán elemeztem, elemeztük a kollégáimmal
a legzseniálisabb egy amerikai filmes alak volt aki kb fél évig fárasztott mire besiklott a főokos 6. kerületi bajnok helyi zsivány a szákjába
..
nem gondoltam soha hogy a saját köldökömből kell kiolvasni a szofisztikáltabb taktikát
berlini
berlini 2023. 03. 28. 15:46
Előzmény: #194436  Evehid
#194455
Miért szól nagyobbat a reáljövedelem csökkenés?
Egy jó helyen lévő, megfelelőszinvonalú és kiadhatóságú nyaraló plusz bevételi forrás lehet.
Ez nem az a kategória mint egy a család méretéhez képest túl nagy, drága rezsijű lakás saját célra.
lacikonyha 2023. 03. 28. 15:43
Előzmény: #194451  Törölt felhasználó
#194454

a jó üzletkötés olyan mint a sikeres csajozás, csak az utolsó mondat vagy mozdulat
különböző
az ügyesek másképp csinálják mint az ügyetlenek
a Bárdi György nem volt egy szép ember,és lemesélte hogy ö soha nem kezdeményezett
ha nőt akart,kiment a Váci utcába, álldogált a kirakatok előtt, hogy leszólítsák a nők
és rendszeresen megtették
lacikonyha 2023. 03. 28. 15:32
Előzmény: #194446  Törölt felhasználó
#194453

a megerőszakolt nők többsége nem szende szűz
sőt kurvákat is erőszakoltak meg már
az erőszaktevés az erőszaktevő szánfék amiatt van
..
ha sittre kerül egy erőszaktevő ott nagyon megbüntetik őket ezért
mert azt gondolják róluk hogy akkora barmok, hogy másképp nem tudnak nőhöz jutni
..
és így most még kerekebb a képes beszéd
EURHUF_goes_to_haven 2023. 03. 28. 15:28
Előzmény: #194445  lacikonyha
#194452
Na mármost ha te eljátszottad a hátulrólápolhatót, akkor abból, hogy lett neked gazdasági előnyöd ? Mármint kért 25% ot te meg kegyesen belementél egy 22 be ? vagy  mi, nálam is próbálkoztak anno mikor hirdettük, hogy de hát erre sokat kell költeni.. Igen ezért is ennyi az ára...(nm ára akkor volt 300 körül) új ablakok és villannyal. ne várd hogy félárból még én engedjek neked... (finoman elhajtottam). Szóval az ilyenre azért a tudatos eladó simán tud reagálni. De a -20% az az, hogy vidd már el, de tüstént...
Törölt felhasználó 2023. 03. 28. 15:26
Előzmény: #194449  lacikonyha
#194451
Mondjuk én az ilyen vadra nem is lőttem soha. Úgy érzem, a win-win az kb 5-10% közötti alkut jelent. Mikor eladtam, én is 10%-ot tettem rá, aztán 15-öt nem engedtem, csak 10-et, megvették úgy is.
Csak azt nem tudjuk, hogy Johnny eladója az tudatlanul árazta be vagy tudatosan, és hogy mennyire van tisztában a saját sales-es képességeivel. Mindenesetre az azonnali időpont adás inkább azt mutatja, hogy magát dörzsöltnek látszatni akaró amatőr lehet, és ő is csak tanulja ezt a dolgot. 
lacikonyha 2023. 03. 28. 15:19
Előzmény: #194448  J0hnnyEnglish
#194450

kifelejtetted hogy gyógyszerre
..
tőlem azt csinálsz és olyan módon ahogy neked kedves
pusztán csak gombaszakértő vagyok 17 éves korom óta, és külön tudom válogatni a bárki által nyugodtan fogyaszthatót a csak hánytatót a kis mennyiségben is halálost
nem tehetek róla megtanítottak a felismerésre
lacikonyha 2023. 03. 28. 15:14
Előzmény: #194446  Törölt felhasználó
#194449

a -30% néha elérhető
nem kell hozzá seggbekúrás feltétlenül, csak annak aki szeret erőszakot tenni
szelíd kifinomultabb taktikai módszerek is vannak, és gyakran eredményesebbek
már többször részletesen írtam róluk, de falrahányt borsó csupán,mivel ide senki sem okulni jár hanem közzétenni amit a köldökéből kiolvasott
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2023. 03. 28. 15:11
Előzmény: #194445  lacikonyha
#194448
Te már megint sokat ittál.
lacikonyha 2023. 03. 28. 15:07
Előzmény: #194446  Törölt felhasználó
#194447

és?
Törölt felhasználó 2023. 03. 28. 15:00
Előzmény: #194445  lacikonyha
#194446
Azért nem szende szűz az sem, aki az első beszélgetésben már engedne 20%-ot.
lacikonyha 2023. 03. 28. 14:51
Előzmény: #194437  J0hnnyEnglish
#194445

ez az első ránézésre -30% egy létező stílus,nem is olyan nagyon ritka
azok csinálják akiknek nem elég pusztán anyagilag jó üzletkötés, hanem fontos hogy mentálisan is megszégyenítsék a másik felet, legalább egy szimbolikus seggbekúrást jelentő aktussal, amit azok nehezen viselnek, de tűrniük kell a megszégyenítést, a megszégyenítő győztes meg bezsebeli a számára oly fontos mentális nyereséget
az a sittes világ mindennapjainak gyakorlata, ahol nem azért kurják seggbe a gyengébbeket mert buzik lennének ,hanem az így megszerezhetőm győztesnek járó mentális előnyért, ami ott fontos mentális erőgyűjtés a túléléshez
ez a sittes torz világ torz módszere, de vannak akik a szabad világban is éheznek az ilyen fajta kielégülésre
eleinte furcsálltam ezt a plusz, de egyesek számára különlegesen fontos igényt, de aztán megértettem és felhasználtam eladáskor: ha ilyennel futottam össze, eljátszottam a kényszeredett virtuálisan seggbekúrhatót, és boldogan kifizették amit kértem, mert a győztes seggbekúró státusz fontosabb volt nekik mint a valós pénzbeli nyereség
nincs új a nap alatt,csak vannak tudatos,meg kevésbé tudatos cselekvések
az ingatlanügyek pedig mindig főleg lelki dolgok
Törölt felhasználó 2023. 03. 28. 14:27
Előzmény: #194439  macisajt
#194444
Elolvasták, aláírták. Nincs itt semmi látnivaló.
EURHUF_goes_to_haven 2023. 03. 28. 14:14
Előzmény: #194442  lacikonyha
#194443
Ez szerintem nem cinizmus volt. A reálbér csökkenés valós, de én pl nem várok jelentős ár esést az ingaltnaoknál nemes egyszerűséggel azért mert el fogják inflálni a vásárló értékét. Ebben az esetben pedig a stagnálás is árcsökkenés, infláció mértékű. Ami középtávon korregálni fog. 
lacikonyha 2023. 03. 28. 14:09
Előzmény: #194435  mr_bob
#194442

1 hónapos, 1 éves,vagy esetleg 10 éves netán 20 éves távlatban cinikuskodsz?
időtáv megadása nélkül meghámoztad a fingot, és az eredménye a nagy semmi lett meglepetésre
vagy csak ingatlanra tulajdonlásra messziről ácsingózó vágyvezárelt a cinizmusof?
macisajt 2023. 03. 28. 13:50
Előzmény: #194440  EURHUF_goes_to_haven
#194441
Apróbetűs rész..😯😯

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek