Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2023. 02. 05. 20:42
Előzmény: #190918  ehe
#190920
persze, hiszi a piszi tuti hogy hasznositottad csak nem kotod az orrara a forumnak:D
--
epp rohogtem a portfolios cikken par napja a szulovarosunk 10-es  legdragabb utacairol , a kozepmezonybe volt nekem is egy. Mintha a fogamat huztak volna mikor el kellet adnom az atkozott bufinek. De hat kellett a lovetta a tovabblepeshez.
Törölt felhasználó 2023. 02. 05. 20:36
Előzmény: #190913  J0hnnyEnglish
#190919
ugyanazt mondom neked most mint minden ismerosomnek havernak baratnak. Ha mindenkepp haz es teljes felujitas is jatszik olyan legyen hogy kulon viz almero kulon villanyos almero mindegy hogy nem hiteles de kulon vezetekkel csovezetten. Hogy kesobb megoldhato legyen a kulon valasztas tobb lakoegysegre esetleg tarsashazza alakitva ugyvedi megosztassal hogy hitelezheto legyen. a gepeszet megha vakcsonkokkal is de 110 essel leallva es hdeg melegviz kiallassal egy kesobbi furdoknek. Nem akkora koltseg ha szetszedik a melosok ez. De kesobb aranyat er. Nem kell ide semmi epitesz eleg egy rutinos proli haver akivel lelulsz atbeszeled es halgatsz a tanacsaira ha ert hozza
ehe
ehe 2023. 02. 05. 20:27
Előzmény: #190887  Törölt felhasználó
#190918
Nálunk lassan haladnak a dolgok :D
Törölt felhasználó 2023. 02. 05. 20:26
Előzmény: #190914  Törölt felhasználó
#190917
a fene asna annyit meg talicskazna ki a foldet . Brrr
ehe
ehe 2023. 02. 05. 20:26
Előzmény: #190905  Törölt felhasználó
#190916
"Garbo
2018-03-12 at 10:21
Egy ingatlan értékét kizárólag a lokáció adja, és a Halásztelken huszonikszért vásárolt házból csak veszteséggel fog tudni kiszállni később, tehát bukott befektetés. "
Aha, ja, persze, igen, hogyne, hát! :DDDDDDDDD
slash 2023. 02. 05. 20:26
Előzmény: #190909  Benzedrine
#190915
Igen. De a keri napozást is meg lehet unni olyankor dzsassz a nyaralóba. 
Törölt felhasználó 2023. 02. 05. 20:25
Előzmény: #190912  slash
#190914
bobcat gumi lanctalpas melyaso kanallal?
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2023. 02. 05. 20:25
Előzmény: #190902  Törölt felhasználó
#190913

Nem vagyunk egyformák! Egyébként nyilván azért nem merem bevállalni egy lépcsőben, mert más befektetést is tolok mellette*.
A hitel engem nem riaszt ebből a szempontból vissza, lehetőségként tekintek rá (mint idő faktor) így hogy -0 ról kezdtem.
*Gondolok a nyugdíjamra, gondolok a jelenre és a gyarapodásra, próbálok egy normális életszínvonalat fenntartani, odafigyelünk a gyerekek oktatására(testi-lelki nevelésér), segítek otthon a szüleimnek (elsősorban ingatlan állagmegóvás, karbantartásban), mert jó lokációban, szép ház, az értéke mindig meglesz (nem nekem, a gyerekeimnek). Ez elég sok lemondással jár a hétköznapokban (nyilván ahhoz képest, hogy mennyit keresünk...stb), talán 10. házassági évfordulónkra elviszem a nejem nászútra végre... nem panaszkodás, de szerintem tökéletesen érted.
slash 2023. 02. 05. 20:23
Előzmény: #190910  Törölt felhasználó
#190912
Köszi, már kiástam egy 12-13 köbméteres medencét a földbe kézzel! Asszony nem engedte be a kistraktort a telekre mert szétcseszi a virágait..  gondolhatod mekkora smeló volt. Ez volt a covid karantén melóm.   Szaunát mi nem szeretjük. 
Benzedrine
Benzedrine 2023. 02. 05. 20:13
Előzmény: #190908  slash
#190911
Nekem az is van, de lassan, 20 év után vissza lesz fizetve. A ház értékének évente 1%-át átlagban tényleg rá kell költeni, hogy ne pusztuljon le.
Törölt felhasználó 2023. 02. 05. 20:11
Előzmény: #190907  slash
#190910
ha cimbim megveszi a hazat mar elore elterveztem vele a kulteri szaunat, a felesege elolvadt :)  - finn tipus nem a parasztvakitos infra soteglakkal par spott lampaval  - termeszetesen, a teljes tervdokumentacio megvan felepitesre anyagszukseglet szigeteles a villanyos bekotesi szilikonkabelekig minden ami a temaban fellelheto es szukseges info tudom . Nem atomfizika egy 20 eves gyakszis muszaki melosnak. Alig varom hogy epithessek egyet, ez nekem kihivas :)))
Ajanlom neked is csinaltass egyet a hazadba. 
Benzedrine
Benzedrine 2023. 02. 05. 20:10
Előzmény: #190907  slash
#190909
A házzal az a legnagyobb baj, hogy nem tudod elképzelni, hogy visszaköltözz egy lakásba. Meg nehéz elmenni nyaralni egy nyomi szállodába vagy apartmanbe amikor otthon ki tudsz feküdni a kertbe napozni, este meg lehet a teraszon grillezni.
slash 2023. 02. 05. 20:07
Előzmény: #190907  slash
#190908
Mondjuk hitelt nem vettem fel. Lassan haladtam. Fűtés, Tetőcsere stb. Ahogy volt rá kpben lové. 
slash 2023. 02. 05. 20:02
Előzmény: #190902  Törölt felhasználó
#190907
Igen, ér ennyit a ház. Nem fogok egy panelben megfulladni 57nm-en két kamasz gyerekkel. A liftben baszakodni minden nap. 10 évet húztunk le a nyolcadikon elég is volt. Kellett a ház, megvettük, jó helyen volt , de szar állapotban volt, kemény 5 év építkezés full pokol de most nagyjából megvan. szar itt-ott de megvan. Én péntek du bemegyek a kapun, hétfő reggelig ki se jövök. Télen TV , nyáron medence. :-)  
Törölt felhasználó 2023. 02. 05. 19:57
#190906
bar egy 60 as pizzaba belebetegszem ha ki kell fizetni 2 havonta rendelesnel= erre mondta hathor itt tavaly dozsolnek a prolik meloseknal ha mar rendeles van  :XDD - , pedig 450 k kerestem 6 munkanap alatt most is . Es megy minden a makba . Ugyanaz a videki soher proli maradtam mint regen csak tobb a bevetel Olvasom itt a nagy lovekat ide oda tologatjak sokan atopikokban es olyanok akiknek el is hiszem  , hat nekem ez nincs meg mlgb  muszaj sporolnom es kuliznom. De szepen gyulik
Törölt felhasználó 2023. 02. 05. 19:50
#190905
ezek a gondolkodasmodok nekem kovetendoek 
Törölt felhasználó 2023. 02. 05. 19:50
#190904
itt fire nyomja jol lakhatas megoldott, plusz lakas  jo helyen ok, nagy havi bevetel munkabol osztalekbol. Es egyszer nem olvastam tole megepiti almai hazat es meg el is adosodik erte de az palota lesz. Pedig gyanitom na o megtehetne. Ncseed a masik jomadar 1 agglos haz par panyelka.. Nem egy darab palota.
Meg laci bacsi se ilyet ir csakis valami Ujpest varoskozponti lakason gondolkodott
Törölt felhasználó 2023. 02. 05. 19:44
#190903
Törölt felhasználó 2023. 02. 05. 19:41
Előzmény: #190901  J0hnnyEnglish
#190902
az a 6-7 baratom es 5 haverom ( az ismerosok mindegy nem erdekelnek csak uzlet ) akivel igy bo 30+ osan vagyok pontosan tudjak nalam ovatosabb duvad nincs es nem esek ossze sok sok millas szamok lattan. Neked se ok nelkul ugrottam at a valaszt csaladosan 40 millas hitelt bevallani, na ebbol jobb kimaradni  velemenyezes szinten is. Ahogy gondolod. Szerintem tul sokat olvastam a W Buffett  aranykopeseit  jobb az ovatossag es az ertek alapu gondolkodas. Neked minek haz? Berelj egyet probald ki . Nekem volt melyvideken rettenet vilagvegen hiaba volt szep kb egy teremgarazst erne ma az 5be. Nagyobb ugyet csinalnak sokan szerintem a hazbol mint amit valojaban er. Nalam az egeszseges penzugy nagyon maxi 10 % kocsira de inkabb 5 , 40 % lakhatas , es a tobbi forgotoke. Nem ertem mi a jo a hiteles hazvetelbe? Az eletem a haz?
 https://kiszamolo.hu/meger-ennyit/
" Beszéltem ma valakivel, aki a három gyerekére való tekintettel szeretne a kis lakásból magánházba költözni és ha már így dönt, valami jobb környéken keres telket és arra építkezne.A fizetésük bőven átlag feletti, bár nem kiugróan magas, önerő is van szépen, de ennek ellenére a tervezett ingatlanhoz további sok tízmillió hitelre lesz szükség, még akkor is, ha a CSOK-ot is igénybe veszik.Az ember egyszer akarja megépíteni A HÁZAT, akkor pedig már olyat szeretne, aminek élete végéig tud örülni.Ha felveszik a szükséges hitelt 10-15 évre, akkor a megélhetésre marad havi négyszázezer forint. Amiből fel lehet nevelni három gyereket, ha nagyon muszáj, hiszen sokan ennyiből nevelik a gyerekeiket, de feltettem neki a kérdést, hogy ér ennyit A HÁZ?Beáldozod az életszínvonaladat és 10-15 évig centizgetni kell a pénzt, csak azért, hogy úgymond az álmaid otthonában lakhass. Fogod élvezni a madárcsicsergést és a kilátást, a jó levegőt és az igényes környéket, ha közben azért rágod a szád szélét éveken át, hogy miből vegyél a majd kamasz gyerekeidnek új cipőt és miből etesd őket?Arról már beszélni sem merek, hogy milyen sokkban leszel másfél évtizeden át, nehogy elveszítsd az átlaghoz képest jól fizető munkádat, vagy az egészségedet, mert akkor borul minden."
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2023. 02. 05. 19:23
Előzmény: #190899  Törölt felhasználó
#190901
igen, kertkapcsolatos lakás 80-100nm között, vagy sorház ez most 100+ (fogalmam sincs mi lesz)

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek