Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.

Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.

Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)

Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:

soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.

Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.

link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2022. 12. 03. 21:56
Előzmény: #185990  Benzedrine
Pontosan, és ez egy folyamatosan változó dolog amihez érdemes alkalmazkodni. Viszont ha az értéknövekedést nézzük ilyen árak mellett a hozam nagyon lement. 10 éves periódusban nem biztos, hogy rosszul járt az aki idén nyárig eladta a bef panyelt pl. Amit nem értek az a pénznyelő régi házak vásárolgatása 30-40 millákért. A jelenség létezik, de a folyamatot nem értem. Ezekre az épületekre egy új ház árát kell rákölteni és úgy sem lesz az igazi. Dózer esetén teleknek viszont túl drága...
somogyi 2022. 12. 03. 20:32
Előzmény: #185996  Vodafonelive
Mostanaban nem nagyon volt időm rá, már szerintem idén nem is fogok böngészni, majd jovore .
🤝
berlini
berlini 2022. 12. 03. 20:09
Előzmény: #185997  HPPapa
Ingatlanárakról beszéltél.
Az nem a bérleti ár.
Ha valaki kerékpárt akar kikölcsönözni akkor nem azt nézi, hogy mennyibe kerül a kerékpár boltban.
HPPapa 2022. 12. 03. 19:55
Előzmény: #185977  berlini
Ne a KSH-s számokat figyeld, hanem azt, hogy a te életed mennyit drágult az utóbbi 2 évben. Aki bérel, annak a saját inflációs kosarában igenis benne van a lakbér.
Vodafonelive
Vodafonelive 2022. 12. 03. 19:07
Előzmény: #185995  somogyi
Én éreztem, hogy nagyjából ekkora panel, 3 külön nyíló szobával, mindennel, panelprogrammal, jó lokációval ennyiért mehet felújítandó szinten.
Mivel magánszemélyként hirdet fel lehet hívni és meglehet tudakolni, hogy ki az aki azon a tájon ezzel nyomja és vigyázni kell vele, ha azzal a bizonyos felhasználóval licitál.
Folyamatosan nézed még a várost?
somogyi 2022. 12. 03. 18:34
Előzmény: #185987  Vodafonelive
Edes istenem. 😀
Megneznem az elado fejet odamennek a vetelarral orulne dorzsolne a markat majd mondanam na haver tudom hogy jutottal hozza az ingatlanhoz es mennyiert. 
Te mocskos gazember😀 
berlini
berlini 2022. 12. 03. 18:22
Előzmény: #185989  wantuu
Án nem tudok eligazodni a Ballán.
Biztosan sok információja van a piacról, de láthatóan nem érdeke azt mondani amit gondol.
Abban igazad van, hogy a kisebb fejlesztők nagyobb gondban vannak. Én is ismerek olyan beruházót (ingatlanfejlesztő kis épitőipari vállalkozást), amelynek van pár telke és egyszerre max 2 db kb 9-12 lakásos társasházakat épitenek Budán. Ezeknek tényleg nincsenek komoly banki de még kötvényes finanszirozásaik sem. Az egyszemélyes tulajdonos-ügyvezető is elgondolkodik azon, hogy hogyan tovább. Mert nemcsak alvállalkozókkal dolgozik van egy tucat saját embere is, azoknak is munkát kell adni.
Zille 2022. 12. 03. 18:02
ok
tothjoco
tothjoco 2022. 12. 03. 17:54
Előzmény: #185983  wantuu
Ez a garázsügy egy összetett kérdés! Mint már leírtam, ezeket bérleményként jellemzően nem is autóknak, hanem ÉRTÉK tárolására használják! Kinek mit jelent ez: Egy motor, régi családi bútorok, szakiknak a szerszám. A LOM tárolás ezeken az árakon már nem jellemző. Én csodálkozom hogy Bp-en még 7 körül lehet venni garázst! Szerintem alulértékelt. Igaz hogy a megtérülése MOST alacsonyabb kiadás esetén, de hosszútávon felértékelődik ez még. Látom a veszprémi helyzetet,illetve a tendenciákat! Az elmúlt két év azt mutatja hogy a fejlesztők minden nm2-t kihasználnak, inkább csak teremgarázshelyek készülnek, illetve mini tárolók! Magamból indulok ki bár nem vagyok egyedül. Motor, hajózás, horgászat, és az ezek karbantartásához tartozó műhely. Itt Füreden nem is lehet olyan új építésűt venni ahol van erre lehetőség! Nem mindenki akar kerttel bíbelődni és inkább lakásban lakna.....
Benzedrine
Benzedrine 2022. 12. 03. 17:44
Elmúlt 5 évben..