Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
berlini
berlini 2022. 09. 25. 14:11
Előzmény: #179158  Murdoch
#179160
Ez viszont igaz.
Tehát hivni kell az egyik mesterlövészt.
Az megteszi. (Kérdés, hogy milyen minőségű lesz az a burkolás)
Törölt felhasználó 2022. 09. 25. 14:07
Előzmény: #179157  berlini
#179159
valasszuk kette Bpt es a videket. Ott alapbol nagyobbak az ingatlanok es nyomattabbak a berek. a magas rezsi es emelkedo elelmiszerarak nekik jobban odacsapnak. Hogy reagalnak majd? Az allagmegorzest megjobban elhanyagoljak majd a nagy hazaknal mert nincs mibol a nagytobbsegnel eddig se volt . Most fokepp nem lesz. a latszat felujitasok mint pl uj furdo konyhabutor egy kis laminalt padlo festes glett nelkul visszaszorul eloterbe lepnek a hoszigetelesi munkak  a nyiléaszaro cserek. es fodem szigetelesek.Magyaru megjobban lerohad a haz allomany. Bp mas van itt love csak sokan sirnak itt lesz munka minel magasabbak az energiaarak annal jobban szigetelnek majd. szerintem a maszek asztalosoknak kicsit kevesebb munkajuk lesz a burkolkok komuvesek meg atvedlenek dryvitolasra 0-24 ben. a klimasok kaszalnak a regi gazuzemu ingatlanosok meg atallnak napelem hoszivattyu kombora az meg a halozatbovites miatt az elektromosoknak hoz sok munkat.
Nem latom soteten a jovot
Murdoch 2022. 09. 25. 13:58
Előzmény: #179157  berlini
#179158
Charles Bronson a Hét mesterlövészben egy tál kajáért vágott fát... :)
berlini
berlini 2022. 09. 25. 13:44
Előzmény: #179156  Törölt felhasználó
#179157
Szerinted mekkora annak a valószinűsége, hogy egy tál kajáért elmenj dolgozni bármikor is a jövőben?
Birom ezeket bemondásokat.
Törölt felhasználó 2022. 09. 25. 13:08
Előzmény: #177654  Törölt felhasználó
#179156
ha' meg johogy olvaslak titeket
siemens 2022. 09. 25. 12:00
Előzmény: #179154  Törölt felhasználó
#179155
Ma úgy látszik szófo...som van. De talán valaki hasznára válik. Vásároltunk egy ingatlant. Én vállaltam be az ingatlan kiürítését. Szabad szemmel is jól látható készpénzt mennyiséget találtam. Pont.
Törölt felhasználó 2022. 09. 25. 10:56
Előzmény: #179153  Sony123
#179154
Találtunk 8 évvel később egy takarékbetétkönyvet, mely felesben az elhunyté volt. Póthagyatéki eljárás indult, az eredeti örökösök mind érintettek voltak. 
Más, ha az örökség miatt per kezdődik, akkor az előszerződés kb semmire sem jó, akár éveken át is húzódhat, és elég sokfajta kimenete lehet.
Sony123 2022. 09. 25. 10:26
Előzmény: #179152  siemens
#179153
Szia!
Nem akarok mindenkit elrettenteni, de itt több gond van:
1. Nem tudni, hogy valóban csak három örökös van
2. Nem tudjuk, hogy készült végrendelet vagy sem
3. Nem tudjuk, hogy volt-e feleség vagy sem
4. Nem tudjuk, ha nem volt feleség, akkor volt-e élettársi viszony, amiről nyilatkoztak
Az egészben pedig az a legelszomrotítobb, hogy az öröködési eljárás NEM ÉVÜL EL!!!! Legalábbis 10 évvel ezelőtt ezt mondták az ügyvédek.
siemens 2022. 09. 25. 08:59
#179152
Most egy vásárlásom azért hiúsult meg, mert egy félmondattal érintettük az orosz-ukrán háborút..... 
Szóval, aki empátia nélkül belecsap a közepébe, hogy csak üzlet, az soha nem vett még ingatlant..... 
siemens 2022. 09. 25. 08:52
Előzmény: #179150  siemens
#179151
Levelezést én is csináltam az elején. De rá kellett jönnöm, hogy nekem/nálam nem működik. Soha nem kaptam választ vagy telefonhívást. 
siemens 2022. 09. 25. 08:40
Előzmény: #179149  siemens
#179150
Pl. Nekem korábban volt egy bányaszolgalmi joggal terhelt ingatlan ügyem. Rögtön megváltozott a véleményem, ahogy láttam a tulajdoni lapon....... A helyszínen meg kiderült, hogy egy hatalmas olajtartály van a kert alatt. Azonnal elálltam a vásárlástól. És hány ilyen vagy ehhez hasonló eset van.....
siemens 2022. 09. 25. 08:14
#179149
Gyengébbek kedvéért. Nem tudhatjuk, hogy milyen viszonyok voltak a családon belül. Nem tudhatjuk, hogy az egyik gyerek nem kapott e korábban a szüleitől egy nagyobb összegű anyagi támogatást. Nem tudhatjuk, hogy egyenlő részben örökölnek. Három örökös, hogy ugyanazt akarná, igen ritka eset, velük megállapodni általában nem egyszerű. Nem tudhatjuk, hogy nincs e jelzálog, közműtartozás, haszonélvezet, szolgalmi jog, hitel vagy bármilyen terhelés....stb. Elővásárlás vagy végrehajtásról nem is beszélve. Sok sikert! Meg lehet spórolni fölösleges köröket.
Sony123 2022. 09. 25. 00:24
Előzmény: #179147  AudreyDeak
#179148
Szia!
Először le kell zajlania az örökölési hagyatéknak, ami kb fél év. Ezt elméletileg az önkormányzat intézi automatikusan. Kinevezi a saját közjegyzőjét, aki meghozza határozatot.Elméletileg a közjegyzőnek utána kéne, hogy járjon, hogy valóban csak három örökös van, de ezt is meg tudják kerülni.
Itt az a gond, ha csak egy testvér azt mondja, hogy nem adja el, akkor te nem tudod megvenni.
Én az csinálnám a helyedben, hogy kiragasztanék egy cetlit, hogy megvenném. Azt hogy mennyiért ez persze alku tárgya, azonban lehet kötni egy előszerződést, ha valóban csak három örökös van, és mindenkivel aláíratni.
Ennyit tudok javasolni!
Békesség!
AudreyDeak 2022. 09. 24. 23:48
#179147
Akkor mégegyszer, mert nem  voltam látom teljesen tiszta:
3 napja még az elhúnyt volt a tulajdonos 1/1 -ben. Földhivatali infó akkor.
- Telefonszámot tudok szerezni.
- 3 örökös 3 testvér. Céljaikról még semmilyen infó nincs egyelőre.
AudreyDeak 2022. 09. 24. 23:43
Előzmény: #179145  berlini
#179146
De olyan szempontból lehet, hogy nem kell a hagyatéki folyamatot végigpörgetni.
berlini
berlini 2022. 09. 24. 23:24
Előzmény: #179133  siemens
#179145
Már régen nincsen örökösödési adó egyenes ági öröklés esetében, igy az előregondoskodásnak nincs értelme.
szieszta 2022. 09. 24. 20:55
Előzmény: #179140  tothjoco
#179144
Az volt a szerencsém, hogy amelyik céghez ´93-ban bekerültem nem sajnálta  a pénzt a képzésünkre. Negyedévente 1 hét agytágítás, ami akkor feleslegesnek tűnt, de nagyon sok minden ragadt ránk. Még Amerikából is voltak előadók, akkor döbbentem rá, hogy mennyire lehet befolyásolni az embereket. Nem szemfényvesztés. Persze csak 1-2 trükköt osztottak meg velünk, de a főnökünk volt Amerikában 3 hétig VIP tanulmányi úton. Más ember jött haza. Sokszor csodálkoztunk a sikerein, igaz , neki szabad keze volt az árképzésben is, meg a feltételeket is ő rakta össze.
szieszta 2022. 09. 24. 20:34
#179143

Van egy régebbi ház az utcánkban, 1700 négyzetméteres telekkel. Három testvér, a ház az asszonyka nevén van de a két bátyja lakja, azzal az ígérettel, hogy életük végéig ott maradhatnak.
Egy éve adtam egy nevetséges ajánlatot, azzal  az opcióval, hogy maradhatnak ott, ugyan úgy, csak az én nevemre kerül az ingatlan. Ki is nevettek. Aztán próbálkoztak hitellel, de a bank valahogy megsejtette a titkos alkut, így semmit nem kaptak. Kb 1 hónapja kérdezték, hogy áll-e még az ajánlatom, de most visszautasítottam őket. Azt tudom, hogy az asszonyka lánya bajban van a hitelei miatt. Meg kell gondolnom nekem is, mivel az ott lakók nagyon jó bőrben vannak, lehet túl hosszú elfekvő befektetés lenne és ki tudja, mit hoz a jövő.
szieszta 2022. 09. 24. 20:23
Előzmény: #179139  tothjoco
#179142
Az egyik barátom vett úgy ingatlant, hogy megtudtuk, eléggé összevesztek az örökösök. Aki addig is használta, őt bízták meg az eladással, mivel a másik kettő egy "picit" arrébb lakott, így rögtön adott volt, hogy neki tolunk a zsebébe egy kis sikerdíjat, a szerződésbe meg 30%-kal alacsonyabb ár került. Egy percig nem gondolkodott, még fel is csillant a szeme, hogy kitolhat a másik kettővel.
szieszta 2022. 09. 24. 20:11
Előzmény: #179140  tothjoco
#179141
Több cégnél is voltam bedolgozó, a fő szál az agro szektor. Maszek, jutalékkal.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek