Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
berlini
berlini 2022. 09. 20. 01:48
Előzmény: #178818  Placi82
#178820
Nyugi.
Az a sikeres , elismert guru, aki sorozatos tévedéseit nem szivja mellre.
Egyszer biztosan Neked lesz igazad.
AudreyDeak 2022. 09. 20. 00:02
#178819
Erről miért van olyan kevés szó. Véleményetek? Elelmiszerek sokszor ugyanez. Ebben is gyökeres rendszerújratervezések kellenének...
https://telex.hu/gazdasag/2022/09/19/lehetnenek-alacsonyabb-gaz-es-aramaraink-ha-tanulnank-az-ezustbotranybol
Placi82 2022. 09. 20. 00:01
Előzmény: #178814  berlini
#178818
Oke. Szerinted jo uzlet lesz az ingatlan tartasa ez utan is. Szerintem meg nem. Kiveve, ha 5 ik keruleti, vagy hegyvideki kuriuzum ingatlan. A 12 egy tucat kategoria ingatlan szerintem nem. Alberletezesbol kapsz ado utan 3%ot. Es most masutt kockazatmentesen 11%ot. Vagy valuta. Amihez kedved van . Azert ha a TTF 400 eur lesz telen. Azert a panel rezsistoppra ne igyal mérget januar utan, vagy tavasz utan , de felolem  ihatsz is:). De te mennyi panelt vettel az utobbi idoben? Mert ha megeri tartani, akkor akar vehetsz is. Hajra. Ne keverd a szezont, a f.szommmal, ugyanis en nem arrol beszeltem, ha valaki vett egy panelt 12 ert 7 eve, annak nem eri meg most kiadni 150 ert. Hanem a mostani, akarom mondani a fel evvel ezelotti aron 45 ert mar nem erte meg tartani! Hova varod az evi 10%os erteknovekedest kedves Berlini? Mondjuk euroban is? Mert idaig volt2012 ben vettel 35.000 euro nak megfelo(10 millio ft) lakast, es azt eladtad tavaly ev vegen 45 ert az kb 120.000 eur . Ott volt ertek novekedes!! .Na de most hogy  a tokombe gondolod a tovabbiakat??? Akkor hallgassanak rad! Hajra!! Haverom, mar banja, hogy nem adta oda a vevonek 2 millioval olcsobban. Nekem 8. En azt teszem, amit tennem kell. Inkabb nezem a walking deadet, minthogy ingyen dolgozzak.,es vitatkoztak veled🤣 Off. 
Ui. Gyorsan vegyel vagy 2-3 lakast, mert ha megeri tartani, akkor venni is a jelen aron. Olcso meg a hitel alig 9%  siess, vagy KP:) hajra 
Törölt felhasználó 2022. 09. 19. 23:47
Előzmény: #178816  Placi82
#178817
Igen, több pénz a gazdaságban + ugyanannyi termelés = infláció.
Kapacitáshiány + extra támogatás = hiány és infláció egyszerre (felújítás támogatás).
Zhp = azonnali áremelkedés (új lakások).
Alaposan befűtöttek.
Placi82 2022. 09. 19. 23:42
Előzmény: #178815  Törölt felhasználó
#178816
Nem csak a haboru okozta az inflaciot. Sot ez a kisebb resze!!!!! Mar februar elott beindult az usa, EU, es a hazai inflacio. A penzredszerbe pumpalt likviditas a covidra hivatkozva! Es elotte is. Amit peldaul a jegybankok QE cimszoval csinaltak, az konkretan regebben tiltott sajat  finaszirozasnak minosult!!!!!! Azt hittek ,hogy a nyugati fogyasztoi mentalitassal a Modern Monetaris Theory , ugyanugy mukodni fog mint Japanban. De en szamitottam inflaciora nyugaton, mert a nyugati ember nem fegyelmezett japan. Mi fogyasztunk. Es a tokepiacokon, reszvenypiacon levo likviditas novekedes, lecsorgott a realgazdasaba, a nephez. Ha meg az infla megindul, akkor vissza kell szivni a penzt. Ergo megindulnak a kamatok!  Prognosztizalhato volt szamomra. A haboru csak 20%at adta adja ezen problemanak, ez emberi tragediat termeszetesen nem ide szamitva . Kicsit roviden irtam, de ertheto a logika.
Törölt felhasználó 2022. 09. 19. 23:38
Előzmény: #178811  Placi82
#178815
Nem tőlem kérdezted, de a normális határok kellenek. Hétköznap 10-kor már aludni kell, kütyüzésre időlimit.
Ami igazán bejött, a teljesítménytől függő zsebpénz, extra tanulmányi eredmény extra zsebpénz. Nyáron jutalomból 50% hozzájárulást kértem tőle egy használt gamer laptophoz, többit ő fizette. Büszke volt magára, hogy megvehettük így együtt. Tábori zsebpénzt ő fizette, értelmesen is költötte el, mert megdolgozott érte. És nem kell noszogatni, hogy tanuljon.
berlini
berlini 2022. 09. 19. 23:37
Előzmény: #178810  Placi82
#178814
A haverod egy értelmes ember.
Üzenem neki, hogy továbbra sem hallgasson rád.
Gondolom fűtöd a fejét már pár éve és azóta duplázta a lakása árát. Ilyen inflációnál a fáziskéséssel kamatot emelő állampapirok 2019 óta nagyon nagy reálértékvesztést okoztak. idén fordul a kocka, de ha az infláció idén év végén tetőt fog, akkor továbbra is a legjobb üzlet már középtávon is az ingatlan:
- ingatlanáremelkedés pár éves átlagban infláció felett
- bónusz kiadási hozam
u.i: a panellal különösen jól jár. Annak ára eddig is brutálisan rallyzett, de a távhő dotáció miatt annak az ára emelkedik most is a legjobban.
berlini
berlini 2022. 09. 19. 23:30
Előzmény: #178811  Placi82
#178813
Téged biztosan nem nevelt elég szigorúan Apád :)
Törölt felhasználó 2022. 09. 19. 23:28
Előzmény: #178810  Placi82
#178812
Az volt a nehéz, hogy hova tedd a pénzt. Kb a háború (február) óta van igazán HUF gyengülés, és kb július óta van szemmel látható állampapír kamat.
Placi82 2022. 09. 19. 23:25
Előzmény: #178807  tothjoco
#178811
Szivesen. Cserebe en is kerdeznek valamit. Mit tanacsolsz egy fiu gyereket, megengedoen, vagy szigoruan kell nevelni szerinted. Engem apam szigoruan nevelt, de a fiamat, lanyomat ennek reciprokakent, kenyeztetem  De mar most se birok veluk. Utolag ,te hogy csinalnad, hisz mar te atelted. Melyik a helyes ut? Elnezest az offert a tobbiektol.
Placi82 2022. 09. 19. 23:17
Előzmény: #178808  Törölt felhasználó
#178810
A covid hatas miatt, tovabbi penzpumpa volt. Ennek koszonhetjuk.ezt a brutal inflaciot. Es most emiatt van 0.6% jegybanki alapkamat helyett 11%. Emiatt van teljes likviditas visszaszivas. Ha 21 szeptembereben eladtad a lakasod, hidd el hosszutavon , azzal jartal a legjobban.  Az ingatlan piacon van egy tehetetlenseg mint egy tankernek, ha leallitod a motorokat, attol.meg kilometereket uszik. Lattam en kelenfoldi 65 millios panelt is. De a haverom.meg mindig nem.adta el ,pedig 48 at akar erte. Es tipp topp. Ncseed meg elhajintotta kb  45 ert, azt betette a pmapba , mar minimum 48 es jovore 53 lesz. Ha felebol frankot eurot,es dollart vett akkor meg bankot robbantott. En ezt mondtam neki anno,ezt tegye. 😀.Es a haverom  jovore se adja el 57 ert, sot 48 ert se.  A masik lakasaval meg szopik a g.ci berlokkel, mert feketezik a marhaja. Es hat ugye higul a berleti piac. Ő nem hallgatott ram. 
A kinalati arakat felesleges nezni. Havannai panel.is.ez alapjan 45-50;mft ot er. Aki most tenyleg el.akar adni, ebben a honapban foleg  az nagyon meg fog lepodni.
Törölt felhasználó 2022. 09. 19. 23:05
Előzmény: #178807  tothjoco
#178809
Július 11 volt a fordulópont, kata eltörlése, rezsicsökkentés kivezetése.
Törölt felhasználó 2022. 09. 19. 23:00
Előzmény: #178805  Placi82
#178808
2020 eleje óta 30-50%-ot mentek fel az árak. Aki egy-másfél éve szólt, ott is ment még 20-40%-ot.
tothjoco
tothjoco 2022. 09. 19. 22:59
Előzmény: #178805  Placi82
#178807
Igen! És én megkérdeztelek itt Titeket februárban és áprilisban is két lakás eladásom kapcsán és szavaztatok! Már akkor sokan látták előre! Ezúton is köszi a tippeket! Hathor, Fire, Boborján külön köszi az akkori hozzászólásokat!
berlini
berlini 2022. 09. 19. 22:53
Előzmény: #178804  Murdoch
#178806
3:44 perc:
Üzen az ingatlantulajdonosoknak:
"Tartsál, tartsál ki, ne parázzál, nem kell félni, mert borúra derű fog jönni."
Placi82 2022. 09. 19. 22:49
Előzmény: #178800  mr_bob
#178805
Nem az a kunszt, ha valaki most azt mondja, hogy ingatlanpiacon valsag lesz
 Hanem ha valaki 1 vagy 1.5 eve ezt mondja elore, mikor mindenki euforiaban leledzik😉. Igaz?:). Amugy en is beszartam mikor a Covidra hivatkozva az MNB, 2021 ben meg par ezer.milliard ft likviditast pumpalt a gazdasagba, es a kereskedelmi hazai bankrendszerbe.  Bar ezt csinalta minden jegybank nyugaton is. De hal.istennek abba hagyta ezt.
 Mert akkor tenyleg tovabbi aremelkedes lett volna FORINTBA!:)
 Ja csak 700 ft lett volna egy Euro akkor!! Ahogy mondtam is akkor. De ezt a vircsaftot nem húzták be. 
Murdoch 2022. 09. 19. 22:33
Előzmény: #178800  mr_bob
#178804
"...az eladóknak azt üzenem, itt az ideje kijózanodni..."    :)
Törölt felhasználó 2022. 09. 19. 22:24
Előzmény: #178802  Sony123
#178803
Három válást néztem végig baráti körben, és egyetlen ingatlant se kellett eladni, viszont emiatt két ingatlant is kellett vásárolni. Összességében vételt indukált a válás. Nem csokos de gyerekes családok. Családi segítséggel kifizették egymást, volt ahol több ingatlanuk is volt már, megosztoztak rajta.
Nem reprezentatív minta, de tapasztalat.
Sony123 2022. 09. 19. 22:18
Előzmény: #178793  tothjoco
#178802
Szia!
3 gyerek nagyon nagy kockázat. Jó hogy adják a különböző hiteleket a vissza nem térítendő, de egy gyereket minimum 25 évig nevelni kell, de minden tekintetben. Mi lesz akkor ha elválnak, mint tudjuk a házasságok 50% 4-5 éven belül válással végződik, utána hogy tudják fizetni a törlesztő részleteket, és a bank behajt, és árvereznek.
Én kíváncsiságból megnéznék egy olyan statisztikát, amely arról szól, hogy 30 évnél hosszabb házasságok, de mostanra már ez sem mérvadó, mivel 30 évvel ezelőtt mások voltak az erkölcsi normák. Most ott tartunk, hogy veszekednek és akkor rögtön válás.
Szerintem 2-3 év múlva lesz nagyon nagy túlkínálat a lakások terén, és pontosan a CSOK-s miatt, de ne legyen igazam, és minden család boldogan él ameddig ásó-kapa el nem választja.
Békesség
Törölt felhasználó 2022. 09. 19. 22:12
Előzmény: #178792  tothjoco
#178801
Most jó időszakban vagyunk, önállóan tanul, még nincsenek extra igények. Kütyüzésre kell figyelni nála, de összességében most jó a helyzet, barátai normálisak. Hogy később mi lesz, azt nem tudom, bulizni szeret majd, az tuti.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek