Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Bandi_ujonc 2022. 08. 03. 23:32
Előzmény: #175038  Murdoch
#175040
Számomra az a kérdés, mi jön a stagfláció után? Földbeállás, recesszió, vilagvége, vagy szép lassan megnyugszik minden.
Szerintem ez még nem meghatározható. 
somogyi 2022. 08. 03. 23:31
Előzmény: #175034  Bandi_ujonc
#175039
Sajat peldammal tudok szolgalni, miota az eszemet tudom panel lacko voltam, ugy egy masfel eve kerteshazban elek , zongorazni lehet a kulonbseget szamomra, lehet vannak meg paran igy ezzel, eleg regota nemvoltam otthon a panelban, kozel multban hazamentem de nembirtam megmaradni, szinte klausztrofobias lettem . En a hazra szavazok . Rezsi se lenne szar mar ott ezeken az arakon, a villany csak csak, de a gaz, a konvektoros megoldas vegett hajaj, volt hogy 40 ezret fizettunk telen , pedig nyilaszarok cserelve, falak belulrol beszigetelve, also szomszed fut mint allat, es megis hideg van , nagyon hideg, igaz szelso lakas de akkoris. Eladni? Hat mivel sajat nem adnank el ha eljonne a penzugyi armageddon se, de a sok hiteles a sok tullvallalltam magam azok haat azt nem mondom ketszer se hogy feladjak es eladjak mert eldontik vagy lakast torlesztot fizetnek vagy esznek….
Murdoch 2022. 08. 03. 23:26
Előzmény: #175034  Bandi_ujonc
#175038
Szerinted száguldó inflációnál mire lesz szükség? Mozi, fodrász, városnézés Rómában, lazac, drága ingatlan... avagy kenyér, csirkefarhát stb. Egyébként igaz ami igaz, a jó ingatlanok nehéz ügy, feltéve ha nem lesz recesszió, mer' akkor a jóknál is lehet eladási kényszer.
somogyi 2022. 08. 03. 23:26
Előzmény: #175035  Bandi_ujonc
#175037
Az baszna be ha a csaladjaval is igy beszelne mint itt az emberekkel…😀
Placi82 2022. 08. 03. 23:25
#175036
Na a masik, szerintem a mol is vert izzad az ellatasert, mert nincs importunk ezen az aron. Szoval vagy uzemanyagstop storno, vagy problemak lesznek. Most az orosz urali olaj 33 usdvel.olcsobb mint, a WTI. Es igy se konnyu, fenntartani a 480 at. Szaudiakon rohogok mar vagy 1 honapja, milyen okosan csinaljak, maguknak sajat aramtermelesre, es egyeb felhasznalasra berendelik az akcios urali olajat. Es amit nem hasznalnak el sajat tobblet könnyű olajukat azt 32 usd/hordo haszonnal tovabb dobjak EU nak.
Bandi_ujonc 2022. 08. 03. 23:21
Előzmény: #175032  somogyi
#175035
Én azt hittem boldog nagypapa.
Bandi_ujonc 2022. 08. 03. 23:20
Előzmény: #175029  Murdoch
#175034
Ezt az első mondatot elnézem neked, látod én is milyen toleráns vagyok.
Nézd, én szerintem pl a panelek, társasházak többsége élhetetlen szar, ettől még másnak jó. Attól függetlenül, hogy nagyrészt reál és nominális árcsökkenésre tippelek én is, lesz olyan szegmens az ingatlan piacon, ami védett.
Száguldó inflációnál szerinted a jó ingatlanokból kiszállnak? Kérdés kinek mi a jó.
Placi82 2022. 08. 03. 23:18
Előzmény: #175030  Bandi_ujonc
#175033
Akkor pechem van, mikor feljovok, ritkan  mindig osztja a nepet.:). 
somogyi 2022. 08. 03. 23:17
Előzmény: #175027  Bandi_ujonc
#175032
Hagyjad mar azt a palit egy öreg kisebbsegi komplexusos kapuzarasi panikos hazsartos osszevissza hadovalos undok ember aki ul a konyhajaba vakargatja a kis fütyijet es ugy üti a klaviaturajat a forumon es kekeckedik mikor meg visszadobjak a labdat hebeg habog .
Placi82 2022. 08. 03. 23:16
#175031
TTF price meg mindig 202 eur/mwh. Ezt nincs az a kotsegvetes ami bírna. Ezt el fogjak engedni, nem reszlegesen ,hanem teljesen. Az lakossagi aramar, is csak azert dupla, es nem 8 szoros lett mert a.sokat atkozott eromuvek, jelen esetben a Paks olcson termel. Nemetek is jobban teszik ha , abbahagyjak az atomerőmű fobiajukat. Itt valtozas, csak akkor lesz, ha kitor a béke,  es a szankciok storno. Ez.pedig nem holnap lesz.:(. 
Bandi_ujonc 2022. 08. 03. 23:16
Előzmény: #175028  Placi82
#175030
Nem kérni elnézést, inkább az a ciki. Ezt nem csak neked.
Nem tisztem védeni, de nem állandóan nyomja. 
Murdoch 2022. 08. 03. 23:03
Előzmény: #175027  Bandi_ujonc
#175029
Kicsit tágítsd a világnézetedet, ilyen alapkamat mellett hamarosan kikopnak a hitelesek. Mivel a hazai ingatlanok nagy része túlárazott romhalmaz, képzeld hozzá a többit.
Placi82 2022. 08. 03. 23:02
Előzmény: #175025  Bandi_ujonc
#175028
Ne vicceljunk! Szeles muveltseg?  Berlinenek,.murduchnak, stb van szeles muveltsege. Ezt kiszururom. En is nyomom, neha rossz,bunko stilusban, mert konnyen felhuzhato, hirtelen forro feju ember vagyok, de utana megbanom. Csak nem kerek elnezest, mert ciki.:). De allandoan igy?. Na mindegy. Amugy en nem pozibol beszelek, mert nekem is van 2 ingatlanom itt a fovarosban,es nem garzonlakások. 
Bandi_ujonc 2022. 08. 03. 22:58
Előzmény: #175026  Murdoch
#175027
Én ilyet nem olvastam.
Sem a cigánytelepeken, sem a lerobbant elnéptelenedő falvakban, kisvárosokban nem fog nőni. Hacsak nincs valamelyik alatt valami természeti kincs.
Murdoch 2022. 08. 03. 22:51
Előzmény: #175025  Bandi_ujonc
#175026
Széles látókör, műveltség, szuperman = nőnek az ingatlanárak.
Bandi_ujonc 2022. 08. 03. 22:46
Előzmény: #175023  Törölt felhasználó
#175025
Reméljük Placi befektetésben jobb, mint emberismeretben. Vagy én tévedek óriásit, az sincs kizárva. 
A gyakran provokatív stílusú lacikonyha szerintem bőven rendelkezik széles látókörrel, műveltséggel. Aki ezt nem veszi le, az sajnos alulról szemléli a produktumot, nem azonos szintről, semmiképp felülről. Tehát ez egyben egy kiállított bizonyítvány saját magáról. 
A másik ilyen eset, a Fidesz szavazat. 
Itt is elválik a szar a májtól. 
Placi82 2022. 08. 03. 22:38
Előzmény: #175023  Törölt felhasználó
#175024
Igen ra!:). Kösz. Arra a kerdesedre, hogy patriotanak erzem e magam?
 Regebben, par eve mindenkeppen, nagyon. Most igy 40 felett, idosebben kicsit kezd maskepp latni a vilagot. Ugy vagyok evvel, mint egy nagy sertestenyeszto szokta mondani, hogy minnel jobban, ismerem meg az embereket, es minnel tobbet, ebben az orszagban, annal jobban becsulom a disznokat🤣 szoval a rovid valaszom valamennyire  még igen, patroiota vagyok.:)
Törölt felhasználó 2022. 08. 03. 21:30
Előzmény: #175022  Placi82
#175023
Na jól éreztem én, hogy sokat voltál ma a napon.
Lacikonyhára gondolsz?
Mondjuk az is érdekes, hogy tihamér nekem írta azt, amit, így velem még mindig van némi elszámolnivalód sztem :D.
Placi82 2022. 08. 03. 21:17
Előzmény: #174980  berlini
#175022
1. Megbántam, hogy szavaztam. Azt hittem, hogy jön a gazdasági konszolidáció. Azaz a rezsi, üzemanyag, minden stop, és minden moratórium vége. Nem azért mert sajnálom, mástól, vagy magamtól, hanem azért mert, a forint és a gazdaság,  és az államhaztartas csőd felé fog robogni, ha ezeket nem vezetik ki, és ez már sok szempontból engem is érintene. Főleg a megtakarításaim. Hisz ami nem valuta, chf, részvény, tehát forint, az szinte naponta ég el. 
Masodsorban, nem Berlinieket, akartam írni, csak a jatszoteren nem jutott eszembe, és most se annak a neve, aki ingatlanos, és már 60 felett van, és mindig magas lorol osztja az észt, az egész fórumnak. De ritkában járok ide, és az ő általa megtestesitett embertipust értettem. Aki hiszi, hogy ez az ő eredménye, zsenialitása volt, és egy tevedhetetlen Buffett:)). Téged, tudod, hogy becsüllek, mert 1 mérnök vagy, 2 pedig azért mert széles körű az olvasottsagod, azaz az általános műveltséged. Ezt tudom. Hogy hívják azt a forumtársat akire gondolok, segíts már.! :)). Rá értettem a echte verkomcsi tipust.  Ők azok akik lefogatlan sötétezik a vidéki szavazokat, a nagykoruton beluli bekepzeltsegukben. Hát ha ezek lesznek a kirakatban, akkor esélytelen lesz az ellenzék. Ezt most is fenn tartom. 
earth 2022. 08. 03. 21:17
Előzmény: #175016  Second Wave
#175021
"Száguldó infla mellett tényleg arra várunk, hogy a lakástulajdonos úgy megijed az inflától, hogy féláron elcseréli a lakását egy olyan papírpénzre, ami évente 10%-os reálbukót szenved el?"
Ezt senki nem várja, mert nem az ijedtség fogja kiváltani. Az van most.
Ami meg lesz, az a kényszer. Ott kicsit kevesebb mérlegelési lehetősége lesz a tulajdonosnak.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek