Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
signal2
signal2 2022. 07. 07. 11:33
Előzmény: #170776  Törölt felhasználó
#170780
"mi lesz ha vesznek 30 milláért csokra hitelre egy lakást aztán 20 at ér?" - semmi. Tovább laknak benne. 
Fájjon a feje annak, akinek több lakása van.
Törölt felhasználó 2022. 07. 07. 11:33
#170779

Pénznek most legjobb helye addig is prémium magyar állampapírba van 6 éves lejárat infla +1,5 %
Ez fedezi az esetleges árfolyam romlást is jövőre 11-12 % várható .
1 % os feltörési díjért kiszedhető a pénz bármikor amikor kell likvid eszköz de ez csak az állampolgároknak jár intézményi befektető nem tudja megvenni.
Törölt felhasználó 2022. 07. 07. 11:30
#170778
Azt javaslom minden kedves ingatlan befeketető társamnak ne ilyedjen meg gyarapodjon tegye félre a pénzt jövőre jön el a vásárlás pillanata ha a FED is csökkenti a kamatokat újra mert fogja választások jönnek 2024 novemberében kint kamat emelés év vége jövő év tavaszáig tart munkanélküliség fel infláció le aztán kamatcsökkentés beindul 0 közel lesz jövő nyáron megint akamat kb akkor kell a romokból vásárolni már akinek van és nem cseszte el a pénzt akkor dupla tripla haszon lesz pár év alatt nem szabad megremegni!2024 már a felemelkedésről 0 kamatokról  fog szólni  és addigra valószínű háburú is lezárul ha más nem úgy Ukrajna teljes elfoglalásával.   Biden újra akarja választani magát 2024 novemberére minden szép és jó lesz újra ez lesz az érdek most pedig kirázni akinek van valamije túl jól élt a p@raszt home office meg válogat a munkák közül  egyre többet kér már lassan dolgozni sem akar a közép osztály ezt kell vissza fordítani  ezt csinálják most a kamat emelésekkel az infla a szankció és a lezárás  miatt indult így el ami mesterségesen generált Ez egy mesterségesen generált recesszió lesz  mert így kell lennie  letörve a fogyasztást tönkre téve megnyomorítva az embereket bérlő viszonyba vissza terelni a tömegeket kis pénzért dolgoztatni őket.
sh0rt0s_r0b0t_v0.42
sh0rt0s_r0b0t_v0.42 2022. 07. 07. 11:28
Előzmény: #170776  Törölt felhasználó
#170777
nem kellett volna fenntarthatatlan ingatlan lufit fujni, tetszik tudni. ennyike, az inga most visszaleng. 
Törölt felhasználó 2022. 07. 07. 11:22
#170776
Itthon a lakás  ár szent tehén a Fidesznek is.Védik foggal körömmel az árát.Ez két ok miatt van:1
Fideszeseknek is rengeteg kiadó lakásuk van.2Ha a lakás piac beomlik beomlik minden családok tömegeinél mi lesz ha vesznek 30 milláért csokra hitelre egy lakást aztán 20 at ér?   és a bank esetleg fedezet pótlásért kopogtat , mert nem fedezi a hiteleket a fedezet értéke ? Beomlás az egész rendszer beomlik na az tényleg államcsődöt eredményezne vagy a közeli állapotot.
persze a külföldnek akinek euro dollár van olcsón h@gyert sz@rért mindent megvenne és jól járna.MInden egy irányba mutat a rezsi csökkentés marad kamat stop és támogatott hitelek családok CSOK ja maradEz elég támasz ahhoz, hogy ne legyen nagy kirázás és összeomlás kérdés tudja e tartani a kormány.USA ba más a helyzet ott garantált az ingatlanpiaci összeomlás semennyire sem védik az embereket! Grate  Reset ne legyen semmid mindent bérelj ez a folymamat! Mindegy én ha lesz újra egy panel 20 as biztos veVagy marad az OTP 4000 FT ra várom (átlagolás de azt jövő tavasz nyáron kell  megvenni ott lesz a piac alja kb ) aztán mehet oda a pénz hosszú távra meglátjuk mi jön be!
greenman76
greenman76 2022. 07. 07. 11:21
Előzmény: #170771  Törölt felhasználó
#170775

Nem lesz itt államcsőd, felesleges riogatni a népet.
Ami lesz, az az "igazság pillanata" azok számára akik a könnyen jött pénzt baszták el mások rovására...
Törölt felhasználó 2022. 07. 07. 11:16
Előzmény: #170772  signal2
#170774

Szerintem nem fogják kivezetni még jövőre is velünk lesz.
Inkább kiegyeznek bármi áron az EU val. persze ha az EU meg akar e egyezni vagy eldöntötték biztos nem.
Már a szektorális különadókra se lett volna szükség ha kapjuk ami nekünk járó mi álltalunk is megszavazott felvett olcsó euro  covid helyreállítási hiteleket és a vissza nem térítendő részeket.
Ezzel lehetne védeni a FT ot és lenne bevétel  simán tartható lenne bárámilyen plusz adó nélkül is minden
Természetesen leckéztetés van rendesen és nyerni is fognak sajnos be kell hódolni és ezt már a politika is látom látja kérdés ennyivel az EU megelégszik e.
Freszelés 2022. 07. 07. 11:15
Előzmény: #170772  signal2
#170773
bevasarlas diszkont aron?
signal2
signal2 2022. 07. 07. 11:13
#170772
Parádés lesz a kamatstop kivezetése ilyen kamatszinten...
Törölt felhasználó 2022. 07. 07. 11:12
#170771

Nincs értelme semmit sem eladni államcsőd esetén is jobb a pénz ingatlanba egyébként mint kp ban.
persze lehet dolcsit is venni de van egy megérzésem ha kiegyezünk az EU val erősödés jön  jelentős a FT ban.
Ez csak a kirázás időszaka ilyenkor a befektetőknek jönniük kell magas kamatra alacsony  euroban számolt lakás árra és jönni is fognak. aki jött 2009 ben és befektetett szép kis summát szerzett a magyar viszonyokból 11-12 % os állampapírral is gyakorlatilag majdnem kockázat nélkül bezsebelte a pénzt.
most is van magas kamat de aki lakást vesz nem 3-4 évre gondolkodik  ( később is lesz magas kamat? )hanem hosszu távon inflációs környezetben a lakás még mindig jó menedék volt mint a részvény  ( az arany mellet)
Recesszió lesz mindehol ütnek mindent és mindenhol bukik mindenki mi sem ússzuk meg sajnos.
Már csak az  4 % illeték is meggátolja az ugri bugri lakás eladókat attól, hogy vajon 3 év alatt vissza tudod jelentős nománális áreséssel venni.. 10-20 % ért felesleges ugrálni persze ha 40-50 lenne az más kérdés de nem deviza adósságba úszik a lakosság fixált hitelek tömkelege adósság fékek a  rendszerbe és FT ba kapja sok ember a fizetését egyenlőre nincs akkora baj mint 2008 ban volt és szerintem nem is lesz!
sh0rt0s_r0b0t_v0.42
sh0rt0s_r0b0t_v0.42 2022. 07. 07. 11:09
Előzmény: #170769  Törölt felhasználó
#170770
Görögorszag: EURO
Hungarisztan: Forint
Igen, hagyni fogja bedolni, ha ez az ara egy uj, EU barat kormany megalakulasanak. (ami lehet ugyanugy fidesz szinu)
Törölt felhasználó 2022. 07. 07. 11:07
#170769

Kicsit én is most megremegtem ennyi ingatlannal...
DE pozitív, hogy van CSOK van babaváró és van fix családos 3 % os alacsony hitel.
Ez támasztja továbbra is a piacot nincs túlhitelezve a lakosság és fixált hitelek aránya magas
A többit meg védi a moratórium és a kamat stop.
A válság idén és jövőre lehet utána kizőldül minden mert kamatcsökkentés lesz az usában is akit tudnak kiráznak az ingatlan és egyéb vagyontárgyakból.
Erősnek kell lenni . De ha itthon mégis esne a lakás ár van 20 millám venni fogok még  egy lakást legalább!
Vagy marad az OTP 4-5 e ft ra várom ott is lehet majd 3-4 szerezni.
Meglátjuk szerencsére nem teljesen letolt gatyával ért a válság. Gondolkodtam most gyorsan eladni 1-2 lakást de mi a fenének?  Tőszdére vinni ennyi pénzt? Azért azt csak nem..
Majd az EU hagyja bedőljön Magyarország csődbe menjünk mikor a Görögöket is megmentették?
Nem hinném ki lesz egyezve az EU val és kizöldül minden mert már egyre égetőbb a vezetőinknek is.
Lehet sajnos bármi áron lesz a kiegyezés ez van kell sok kompromisszumot kötniük.
Sajnos nagyon mocskos a politika aki renitens megbüntetik  de ez van a nagy országoknak nem lehet ellent mondani különben megszívjuk ( olaj embargó gáz embargó és globális minimum adó )
berlini
berlini 2022. 07. 07. 11:03
Előzmény: #170748  Gaguse
#170768
Igy van, ebben igazad van.
Új épitésűt egyre kevesebbet vesznek és ennek ellenére csökken a kinálat, mert az épülők egyre kevsebben vannak és azokat többnyire még az épitkezés elején eladják.
A baj ezzel csupán annyi, hogy az újlakások árindexe az az eladott lakások átlagára lesz. 
A nem megépült és nem eladottaké nem játszik.
A használt lakásoknál is igazad van.
A szakértők 100%-a ma már azt mondja hogy áresés lesz. 
(Én nem vagyok az igy én ezt a szép mutatót nem csökkentem egy ezred százalékkal sem.)
Itt meg egyellőre csupán az a baj, hogy a forint gyengülése és az infláció erősödése nem a legkedvezőbb előfeltétel a nominális áresésre. 
Mondhatni, hogy inkább ez ellen hat. 
Ami igazán megroppanthatná a piacot az a felső 3 vagyonos decilis jövedelmi és vagyoni viszonyainak romlása lenne. 
Amig ezzel kapcsolatban nem látok megbizhatónak látszó előrejelzést addig nekem az össze szakértői duma kutyaugatásra hasonlit.
Márpedig a mondás ismert:
A kutya ugat, a karaván halad
Angolosoknak:
the dogs bark, but the caravan goes on, vagy német barátainknak:
die Hunde bellen, aber die Karawane zieht weiter, vagy mit lehet tudni hátha oroszok is olvasnak:
собака лает, а караван идёт
de az arab migráncsok is figyelnek a határnál: 
الكلاب تعوي والقافلة تسير
sh0rt0s_r0b0t_v0.42
sh0rt0s_r0b0t_v0.42 2022. 07. 07. 11:00
Előzmény: #170749  Gaguse
#170767
Kemeny kis video, ajanlom megnezesre! 
berlini
berlini 2022. 07. 07. 10:51
Előzmény: #170751  Gaguse
#170766
Én benne vagyok!
berlini
berlini 2022. 07. 07. 10:49
Előzmény: #170758  Gaguse
#170765
Tegnapi költségvetési tervezet módositásban több tizmilliárddal növelték a kormányzati kommunikációs keretösszeget. 
Hatalmas plakát akciók várnak ránk.
A körúti házfelújitás állványzatboritó 20 méter magasságú orbán arckép még lehet hogy engem is megtérit.
Ezt a heroikus küzdelmet nekem is el kellene már végre ismernem
Paja1975 2022. 07. 07. 10:44
Előzmény: #170761  Törölt felhasználó
#170764
Akkor kicsinaljak Magyarorszag ot es oket is. Szerintem ennyire nem hulyek. Itt most ez nem lesz eleg, nem veletlenul emeltek ennyit. Tudjak, hogy ez Itt nem jatek most 
mpagnes 2022. 07. 07. 10:44
Előzmény: #170756  Vodafonelive
#170763
Hát én nem akarom, hogy jöjjön valami, de az elmúlt 35 évben láttam érdekes dolgokat. Talán nem lesz semmi gond. Ha mobil házakról van infód, akkor küldj. Úgy emlékszem te jártas vagy ebben.
berlini
berlini 2022. 07. 07. 10:42
Előzmény: #170759  sh0rt0s_r0b0t_v0.42
#170762
sajnos igy van.
Az országmentést jutalmazni fogják a birkák.
Törölt felhasználó 2022. 07. 07. 10:41
Előzmény: #170759  sh0rt0s_r0b0t_v0.42
#170761
Olyan sorosozást és brüsszelezést nem látott még a világ, amit ezek le fognak nyomni.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek