Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
berlini
berlini 2022. 07. 06. 19:22
Előzmény: #170667  AudreyDeak
#170680
Megoldás lehet az út mint telekterület leválasztása arról a telekről, amit az öregek halálukig használhatnak
LouMannheim
LouMannheim 2022. 07. 06. 19:04
Előzmény: #170676  PBoborjan
#170678
😂 Hetente jelentkezik videóval is, de most már nem köt le.
LouMannheim
LouMannheim 2022. 07. 06. 19:02
Előzmény: #170674  PBoborjan
#170677
Nekem tetszettek, különösen az, aki a válságot várja hogy majd olcsón bevásárol.
PBoborjan
PBoborjan 2022. 07. 06. 19:01
Előzmény: #170674  PBoborjan
#170676
A szorgalmas hülye fiókot kapta meg nálam. Az egyik legirritálóbb.
LouMannheim
LouMannheim 2022. 07. 06. 18:59
Előzmény: #170673  Gaboracing
#170675
Értem.
Akkor ha néha becsurgatsz ilyen infókat, mint az előbb, akkor azt mindenki megköszöni szépen. Ennyivel is színesebb az oldal.
PBoborjan
PBoborjan 2022. 07. 06. 18:58
Előzmény: #170672  LouMannheim
#170674
Blogját olvastam 2x, szarvashibákkal teli primkó cucc.
Gaboracing 2022. 07. 06. 18:56
Előzmény: #170672  LouMannheim
#170673
Igen is meg nem is. Ők kevés alkalommal foglalkoznak a csoporttal. Itt országon belül dolgozó ingatlanosok beszélgetnek egymással, osztják meg észrevételeiket.
LouMannheim
LouMannheim 2022. 07. 06. 18:49
Előzmény: #170671  Gaboracing
#170672
Ezek ugyanazok mint a Youtubon szereplő "Kalmárok"?
Youtubon régebben a Szarvas Norbertet néztem, de már nem nézem, a régebbiek jobbak voltak.
Gaboracing 2022. 07. 06. 18:43
Előzmény: #170670  LouMannheim
#170671
Minél többen vagyunk bent civilként, annál nagyobb az esély, hogy kiszúrják a jelenlétünket. Ez egy ingatlanosoknak szóló zártkörű sztori...
LouMannheim
LouMannheim 2022. 07. 06. 18:41
Előzmény: #170668  Gaboracing
#170670
Erre hol lehet ránézni? Kalmár kantin?
berlini
berlini 2022. 07. 06. 18:39
Előzmény: #170667  AudreyDeak
#170669
Nem vagyok jogi szakértő.
Én több ilyen esetet láttam már
Olyat is ahol a szerződés finanszirozó oldala már pár év után hozzájutott az ingatlanhoz, de olyannal is, ahol az idős néni (75 éves volt az eltartási szerződéskötéskor) élt még majd 25 évig. Ott már nem volt nagy üzlet a valamikori fiatalok (később már majdnem nyugdijasok) részéről.
A Te eseted annyival komplikáltabb, hogy a szerződés megkötése és az öregek halála közötti időszakban, te olyan változtatásokat akarsz végrehajtani a lakóhelyükön, amihez valószinűleg hiába próbálsz előzetesen már a szerződéskötéskor tőlük belegyező nyilatkozatot szerződésszerűen rögziteni.
Mert vannak jogok, amikről csak akkor lehet lemondani, ha a döntési helyzet előáll. (Pld elővásárlási jogról sem lehet általában évekkel a konkrét eset előtt lemondani tudomásom szerint)
Én azt tanácsolnám, hogy bármit amit változtatni akarsz a telken, vagy a házon azt most az elején tedd, azaz azok végrehajtása előfeltétele legyen a pénzügyi teljesitésednek, vagy annak nagy részének.
De egy a tárgykörben tapasztalt ügyvéd kitalálhat más megoldást is a szerződés szövegezésében.
Gaboracing 2022. 07. 06. 18:22
#170668
Eközben a Kalmár kantinban:
"csak hát a fizető képes kereslet nem tud korlátlanul mindent kifizetni.Már most sem lehet ész nélkül.emelni.Amiket.figyelek.hirdetések azok 30% ának az ára csökkent."
Érdekes társalgásnak vagyok a szemtanúja.
AudreyDeak 2022. 07. 06. 18:21
#170667
Szevasztok!
Lenne egy speciális ingatlan ügyem, amiben arra keresem a választ, hogy hol lehetnének nekem ebben a buktatók és ha belemegyek hogyan lenne érdemes  szerződnöm. Ha valakinek lenne hasonló tapasztalata  - története, esetleg megoszthatná velem.
A szituáció  röviden annyi, a telekszomszédom idős pár (80 évesek és hát betegesek szegények) mivel pénzre van szükségük ezért adtak egy elég kedvező eladási árat a házukra és a hozzá tartozó telekre. A kikötésük annyi,  hogy halálukig szeretnék használni a házat. Elsősorban a hölgy a tárgyaló fél (férje elég rosszul van.) és némileg ködös pontosan mekkora területet szeretne használni élettérként házon túlmenően. Belső kertre gondolt és a házra, de a belső kert pontos határai jelenleg hol sövénnyel hol nem sövénnyel vannak elválasztva. Nekem ilyen simán haszonélvezettel terhelt korlátlan idejű befektetés (hülyén hangzik, de ki tudja mikor halnak meg.) túl kockázatos és nem érné meg alapban, ellenben a plussz lehetőség az lenne, hogy a telek egy részén utat építhetnék a saját telkemhez. Elvi beleegyezésükkel.
Dilemmáim a következőek:
-  Most azt mondják jól viselnék a sok rombolással járó útépítést, de mivel idős emberekről van szó ezért ki tudja, hogy mikor hogy gondolják meg magukat menet közben.
-  Van három örökös unoka, akit szeretnének "kisemmizni" - nem tartják a kapcsolatot. Nem akartam vájkálni, de sok családi zűr terheli a kapcsolatukat. Röviden meséltek. Félő, hogy az örökösök később megtámadhatják a tranzakciót.Nem szép dolog, de ezt ők ajánlották nekem fel. Nem én kértem.
-Azzal tisztában vagyok, hogy a haszonélvezeti jognál a haszonélvezőnek értesítenie kell a tulajdonost az ingatlant fenyegető veszélyről, a bekövetkezett károkról. (beázás, tűzkár ) illetve a haszonélvező köteles tűrni azt, hogy a tulajdonos a veszély elhárításához, vagy a károsodás megszüntetéséhez szükséges intézkedéseket megtegye de mennyire életszerű ez idős  esetleg később már demens embereknél? Az, hogy konfliktusok nélkül meg tudom őrizni az ingatlanom értékét. Teszem azt átalakítanék valamit, tetőn javítanék és 85-90 évesen hallani sem akarnak erről. 
A ház egyébként most még jó állapotban van. 80-as évek  nagy családi háza.
 
berlini
berlini 2022. 07. 06. 17:50
Előzmény: #170663  Törölt felhasználó
#170666
Igen.
Egyedülálló populista politika.
Európa minden országában ösztönzik az embereket az energia spórolásra, nálunk meg büszkélkednek azzal, hogy ilyet ők nem csinálnak.
Nem kell ahhoz fagyoskodni, hogy a sokak által normális 26 fokos januári lakáshőmérsékletet levigye az ember 23 fokra, hogy felvilágositsák az embereket, hogy aludni eddig sem volt egészséges 24 fokban.
Ha mindenki megpróbálni értelmesen viselkedni, akkor akkor az importgáz mennyiségét fagyoskodás nélkül is lehetne 20%-kal csökkenteni.
Az egész rezsiharcot, amit már 12 éve folytatnak fogyasztás függővé kellett volna tenni.
Egy légköbméter lakófelületre támogatnám a gáz fütést csak olyan mértékig ami  egy normális lakáshőmérséklethez elég. Az afölötti fogyasztást már régen piaci alapon számláznám.
Azt a pénzt amit ezáltal az állam megspórol kifizettem volna fűtéskorszerűsités és homlokzati hőszigetelés támogatásra.
Ishar
Ishar 2022. 07. 06. 17:38
#170665
Persze németbe' nincs CSOK meg babaváró meg kamatstop meg moratórium meg stb: https://g7.hu/vilag/20220706/a-nemet-nagyvarosokban-elkezdett-kipukkadni-az-ingatlanlufi/
berlini
berlini 2022. 07. 06. 17:36
Előzmény: #170659  kukker
#170664
A logikai bukfenceid abban állnak, hogy olyat adsz a számba amit én nem mondtam.
Nem állitottam, hogy idecsődül minden német, csupán tényként irtam le, hogy egy jó helyen lévő jó állapotú belvárosi téglalakás ma 15%-kal olcsőbb egy német befektetőnek mint 4 hónappal ezelőtt.
Hogy ebből mennyit vesznek meg a németek azt meglátjuk.
Megjegyzem, hogy az a külföldi akinek dollár van a kezébe annál az árcsökkenés közel 20%
De nyilván nem rontanak rá a dollárbetétesek a budapesti piacra, de nincs túl sok eladó lakás.
A vételi erő megtámogatására a belvárosban elég pár tucat külföldi megjelenése is.
A többszáz millió potencionális vevő már logisztikai prblémát is okozna
A többi hozzáköltésedhez nincs mit mondanom.
Tul sok lufi van a fejedben.
Azok töredéke sem fog pukkanni. (Szerencsédre.)
Törölt felhasználó 2022. 07. 06. 17:35
Előzmény: #170661  berlini
#170663
Komolyra fordítva egyetértek, de hát itt mifelénk illiberáliában a spórolás szentségtörésnek számít, ilyet csak a baloldal kérhet...
Törölt felhasználó 2022. 07. 06. 17:31
Előzmény: #170661  berlini
#170662
A családok védelme érdekében tolták ki, butuska! :DDDDD
Semmit se értesz te se a NER-ből, cslaódott vagyok :)
berlini
berlini 2022. 07. 06. 17:29
Előzmény: #170658  Törölt felhasználó
#170661
Utoljára június 30-ig lett kitolva az érvénybelépés.
Nem olvastam a napokban, hogy még egyszer kitolták volna.
Nem is lenne semmi értelme.
Már 2 évvel ezelőtt érvénybe kellett volna lépni.
Egy saját energia forrásokban szűkölködő országban nem szabadott volna engedni az elmúlt években, hogy komoly energifogyasztású lakások épüljenek.
Ez is egy csak a NER által elkövethető baromság volt.
Valakiknek a sleppből nem állt érdekükben a bevezetés.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek