Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
lacikonyha 2022. 05. 17. 09:02
Előzmény: #162518  kjanek
#162520

o egy emelkedo pályán viszonylag jo helyen lévo pénzét áttette egy rosszabb hozamu helyre és azt hirdette hogy az ahatalmas észkombénjsága ékes bizonyitéka
ez van kirohogve, nem az aminek te beállitod a szitut
hozamtermelo befektetési ingatlant adott el ugy hogy nem igazán volt kialakul jobb hozamot biztosito ujabb pénzfelhasználási lehetoségre rálátása
a helyzet és a  dontésének az interpretálása van korberohogve
amit csinált ha normálisan irja le: csinálom ezt, amirol eddig azt mondtam hogy soha, most meg mégis belevágok de nem tudom biztosan hogy nyerek vagy vesztek rajta, de érzésre ez nem tunik rossznak, kiprobálom
akkor most nem lenne semmi a nagyokos nagyarcába mondva
lacikonyha 2022. 05. 17. 08:48
Előzmény: #162510  Törölt felhasználó
#162519

ez egy komplex kérdés
tetszolegesen kiragadott példával lehet igazolni, másik tetszolegesen kiragadott példával lehet cáfolni a dontése helyességét
o a komplex helyzetértékelést melldongetéssel helyettesitette
ha rálocsolta volna a milliokat (amit virtuálisan kb fedezett az azota lezajlott áremelkedés) akkor nem virtuálisan hanem valos  értéknovelo beruházást hajtott volna végre, nem pedig kukába dobta volna a pénzét mint ahogy a sejtetni akarta
egy emelkedo presztiszu lokácioban lévo befektetési ingatlanon értéknovelo beruzázást netto bukonak beállitani lehet, deminekis?
 
 
kjanek
kjanek 2022. 05. 17. 08:48
#162518
Nem értem miért szúrja a szemét itt pár emberkének ha valaki állampapírban tartja a pénzét és nem szeretne most 50-60-70 millás panelt vásárolni, főleg ha jelenleg is vannak kiadott ingatlanjai. Persze mehetne a pénz ETF-be vagy valami bef.alapba, részvénybe, aranyba de mondjuk a PMÁP még mindig jobb mintha otthon vagy bankban parkoltatná. Aki meg EUR-t USD-t szeretne befektetni annak meg ott van a PEMÁP vagy a T-Note vagy bármi más. Persze ha esetleg jön egy jó lehetőség akkor jelenleg 1% bünti mellett bármikor eladható a PMÁP, PEMÁP és mehet a pénz ingatlanba. Mindenki úgy taktikázik ahogy akar a lényeg a diverzifikálás.
berlini
berlini 2022. 05. 17. 08:47
Előzmény: #162516  lohran
#162517
...igen, azt hitte
És akkor nyúlt bele igazán a szarba.
Egy év után kapott 3,5%-os kamatot és a 2. paneljének az ára felment 30%-ot.
Igazi lohranos jó üzlet volt.
Apropó, ha már a felelősöket keressük, akkor ez a te hibád.
2019 óta nyomatod az állampapirt mint a legjobb megtakaritási módot, az 5 év után 4,95%-os átlagos éves kamatával.
Mit ér annak ez aki hallgatott rád és vett 2019-ben?
Hogyan kárpótolod ncseedet, hogy hallgatott rád?
Bizonyára tudod, hogy az irástudóknak felelősségük is van.
lohran 2022. 05. 17. 08:38
Előzmény: #162515  berlini
#162516
Megszabadult a szartúl.
berlini
berlini 2022. 05. 17. 08:35
Előzmény: #162513  Törölt felhasználó
#162515
Menj vissza a tavalyi hozzászólásokhoz (ncseed megadja a két lakás eladási napját) és látni fogod azt amit most is leirok:
Az első lakást el kellett adni, mert ott elért egy piaci ár feletti 4-6 milliós árat.
A ,második lakást akkor én nem adtam volna el.
Érveim voltak:
- megindultak az oltások, várható volt, hogy a járványhatás elmúlik
- meglódult az infla, az MNB elkezdte emlegetni a kamatemeléseket, ez beinditotta a hitelfelvételi kedvet (féltek az emberek a későbbi jóval magasabb hitelkamatoktól, előrehozott vásárlások)
- bérkiáramlás nővekedett
- lakossági nettő pénzügyi megtakaritás növekedése meglódult
De azt persze őszintén bevallom, hogy egy év alatti 30%-os paneláremelkedésre én sem számitottam.
De az azért látszott, hogy a második eladás már lendületből történt nem túl sok meggondolás mellett.
berlini
berlini 2022. 05. 17. 08:23
Előzmény: #162512  berlini
#162514
https://dh.hu/barometer
Az áprilisi DH barométer szerint apesti panelek átlagos ára 35 millióról 45 millióra (közel 30%) mentek fel egy év alatt
A négyzetméterárak meg 600 ezerről 770 ezerre (közel 30%)
Igy általánosságban ki lehet mondani, hogy aki tavaly panelt adott el, az biztosan nem járt jól (Igy utólag már bizonyitott)
Törölt felhasználó 2022. 05. 17. 08:21
Előzmény: #162509  berlini
#162513
Es ezt honnan tudhatta volna?
berlini
berlini 2022. 05. 17. 08:18
Előzmény: #162510  Törölt felhasználó
#162512
Igen, bevallom egy kicsit piszkálni akartam most, de az igazság az, hogy az egyik paneljét én is eladtam volna.
Ha valakinek van egy bérlője, aki beleszeret a lakásba és ezért elsiklik a szeme a gyengeségei felett és a felujitási kényszert sem látja sőt felárat fizet érte, akkor azonnal el kell adni neki. Legfeljebb visszaforgatni egy jobb állapotú, esetleg fekvésű ingatlanba a pénzt.
A másik eladása volt csupán hiba, ott biztosan többet kaszált volna ha kivár.
Gaguse
Gaguse 2022. 05. 17. 08:11
Előzmény: #162475  ncseed!
#162511
már hiányoztál barátom :D
Törölt felhasználó 2022. 05. 17. 08:07
Előzmény: #162509  berlini
#162510
Úgy emlékszem, hogy ennél többet kellett volna rálocsolnia a lelakott lakásokra, hogy kiadhatók maradjanak, és azért is döntött az eladás mellett. 
berlini
berlini 2022. 05. 17. 07:58
Előzmény: #162507  lacikonyha
#162509
...és közben az eladott paneljei piaci ára felment 10-15%-ot.
tihamer
tihamer 2022. 05. 17. 07:58
#162508
https://naphire.hu/cikk/reszkethet-a-vilag-putyin-korhazba-kerult-azonnal-megmutottek
Ebből még polgárháború is lehet a hatalomért, ha a legrosszabb bekövetkezik.
Az oligarchák mindent megtesznek a hatalom megkaparintásáért.
lacikonyha 2022. 05. 17. 07:57
Előzmény: #162503  ncseed!
#162507

értem, soha nem volt melldongetés semmi miatt sem
egyszer talán még az is kimondásra kerul, hogy az állampapiron negativ reálhozamod van
lohran 2022. 05. 16. 23:23
Előzmény: #162505  J0hnnyEnglish
#162506
Nincs itt semmilyen elv,csak az állami ingyenpénz felvétel tapsikolással majd ha rosszul sül el ,valagára verve a pénznek akkor a panaszkodás.
Tessék több gyerkőcöt gyártani ,hátha csurran még valami.
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2022. 05. 16. 22:28
Előzmény: #162504  lohran
#162505
Te szimplán hülye és irigy vagy, fölösleges válaszonom, semmi köze leírtakhoz! Az hogy ncseed-el ebben pl nem értek egyet az egy dolog, másképp látom. A te elveid, vagy nem tudom, hogy nevezzem őket teljesen távol állnak tőlem a balfék nyelvezetteddel együtt, ami csak neked tünik jópofának. sorry admin.....
lohran 2022. 05. 16. 22:18
Előzmény: #162500  J0hnnyEnglish
#162504
Ha a butaság fájna...című fejezet.
Nem Te prédikáltál millen jó és igazságos ha az állambácsi hozzádvág milliókat és mehetsz vásárolni.
Most látod az ingyenpénz mit okozott.
Látod ?
Ja nem
ncseed!
ncseed! 2022. 05. 16. 21:41
Előzmény: #162485  lacikonyha
#162503
bro... kiszórtam két problémásabb lakást tavaly nyáron, maradt még kettő + amiben élünk. Szerinted? Minden este telesírom a párnám milyen rossz nekem. Éljük a kis életünket bódogan azt ennyi. Nézzük a nullás reálhozamot ~100 millán állampapírban és egymást vígasztaljuk hogy nem Miamiba születtünk egy milliomos családba... meg hogy nem emigráltun Nímetországba a tejjel-vajjal folyó kánaánba! Ez van! Marad a nyomorgás nekünk...
***
Eddig sem volt melldöngetés, ezután sem lesz. Max az érezte így aki megszítta az utóbbi években. Írtam a véleményem, aki egyetértett velem egyetértett, aki nem az nem. De nem azok rínak évek óta itt akik hallgattak rám!
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2022. 05. 16. 21:38
Előzmény: #162445  Poszáta
#162502
Az oktatás jelenlegi (és várható) problémái miatt !város! sajnos azt kell mondjam, a legrosszabb helyzet a kistelepüléseken van. Nekem a gyerek az első, ha ehhez most panel van, akkor ez van, hétvégén és amúgy is sokat vagyunk a zöldben. Ennek tudatában (előre) válassz települést. Városban hiányzik 30-40 fős tanári karból 5 fő, a kistelepülésen 15 főből hiányzik ugyan ez az 5 fő. Sok szülő emiatt átjelentkezik városba és kocsival hordja a gyereket be (egyre gyakoribb).
ncseed!
ncseed! 2022. 05. 16. 21:35
Előzmény: #162500  J0hnnyEnglish
#162501
Megint kiragadtok egy rövid időszakot és beírjátok a tutit... A forint az utóbbi öt évben 310-ről elment 389-re, azaz +25,6% 5 nyamvadt év alatt!!! Az még évi 5% sincs.. akkor mi van??? Semmi extra nincs! legalábbis komolyan semmi.
***
Igen, sokan megc*mizták a lakást vásárolni akarók közül! Ez van! Sz*r az élet (már akinek) törődj bele! Az ingatlan amúgyis rossz befektetés! Bérelj és forgasd a pénzed olyanba ami sokkal többet hoz! Megírták a fórum nagyjai...

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek