Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
gambadoro 2017. 05. 09. 13:39
Előzmény: törölt hozzászólás
#13900
2 éve volt az utolsó vári 10százalék én erre megyek mindig gyorsan jöjjön be az a lényeg és ennyi nem varázslat persze ezek nagyobb értékű lakások egy panelnél nem foglalkoznék vele
settevoltesette 2017. 05. 09. 13:34
Törölt hozzászólás
#13899
settevoltesette 2017. 05. 09. 13:33
Törölt hozzászólás
#13898
gambadoro 2017. 05. 09. 13:18
Előzmény: törölt hozzászólás
#13897
nem tudom nekem volt kettő, de egyik sem tetszett eladtam profittal pár hónap alatt, azért is vettem van is egy kicsi még a családban egyik sem húgyszagú 2-3 éve sem volt sokkal olcsóbb sőt, idén láttam kettőt is, ami olcsóbb volt mint mondjuk 3 éve a vár nem nagyon mozdul mert alig van eladó lakás persze most is akad néhány durván túlárazott azokat a kutya nem veszi meg mert lakni amúgy nem jó
ncseed 2017. 05. 09. 13:15
Törölt hozzászólás
#13896
gambadoro 2017. 05. 09. 13:14
Előzmény: #13890  Törölt felhasználó
#13895
a kínai is egy mese az államkötvény mellé kell ingatlant venniük de az minimális az eladási számokhoz képest persze, nyilván ha 10 százalék a banki kamat, akkor nem lenne lufi de akkor is így változtak volna a bérleti díjak miatt az árak maximum nem ilyen mértékben, de arányosan igen és ezért nem fog a kamatemelés, ami előbb utóbb megindul, érdemben változtatni, csak lecsorgat - szerintem
settevoltesette 2017. 05. 09. 13:14
Törölt hozzászólás
#13894
gambadoro 2017. 05. 09. 13:11
Előzmény: törölt hozzászólás
#13893
azt te osztod nem én idecitálsz minden bulvárhírt ami megerősít nekem van erről egy elképzelésem, amit idáig nem cáfolt meg senki, de szívesen revideálom nekem nincs semmilyen érdekem ezt is leírtam egy vári jó lakást veszek még itt mást nem akarok azt is csak érzelmi okokból, hiányzik ugyanis különben nem érdekel magyarország, sajnos nyomortanya és az is marad, ha tele van kendőssel bécs ha nem, ha svájcot elözönlötték a négerek ha nem soha az életben meg sem fogjuk a nyugatot közelíteni :( ezért aztán inkább veszek lakást olyan országban, ami kiszámítható
settevoltesette 2017. 05. 09. 13:09
Törölt hozzászólás
#13892
ncseed 2017. 05. 09. 13:07
Törölt hozzászólás
#13891
Törölt felhasználó 2017. 05. 09. 13:03
Előzmény: #13885  gambadoro
#13890
Valószínűleg a sotés külföldiek jobban edzőttek "kultúrális sokszínűség" tekintetében mint én, ez lehet. A hegyi lakások nem is mentek annyit árban, mint a belvárosban, erről is született már megállapítás ha jól emlékszem, de én is tettem ilyen megfigyelést. Az én nem vagyok benne biztos, hogy lufit a kamatkörnyezet, a brókerbotrány miatt kiábrándult büfik és a különféle devizahitel mentegetések is segítették, bár ennek épp most jön az újabb fordulója az árfolyamgát végével, de a kínaiak is hármasával vették állítólag a kopaszin a lakásokat. Nyilván bármilyen szabályozást be tudnak vezetni Lázárék, amit csak akarnak, ez nekem is további bizonytalansági faktor, hogy vegyek-e bármit, mint ahogy írtam múltkor, az ubert is könnyen elintézték.
gambadoro 2017. 05. 09. 12:56
Előzmény: törölt hozzászólás
#13889
kormányzati érdek az újlakás eladása nem a használté az nem érdekük sőt elégedetlenséget szül, hogy a fiatal gyerek nélkül nem tud lakást venni akkor minek maradna itt? olaj ki fog lőni, de ez másodlagos leírtam a számtant arra kell figyelni minden más csak adalék egyszeri bécsi család bevételez alaphangon 4000 eurót visz haza havonta mondjuk egy óvónő + ügyintéző tehát elég az alja ehhez képest 200 ezerért simán lehet jó lakást venni, nem panelt, gangosat hanem jó az négy év de, nem is ez az érdekes, hanem, hogy mennyi pénze marad 1000 euró rezsivel a lakbér mondjuk jobb helyen marad 3000 minden olcsóbb mint itt mármint a napi dolgok maradjon 1500 akkor 20 év nálunk: bérel rezsivel 200 ezer a többit el is költik és fele annyit fordítottak magukra mint a buta osztrák de ezek a dolgok téged nem ingatnak meg tudom, bécsi árakat budapestre:) már nem kell sok hozzá
gambadoro 2017. 05. 09. 12:50
Előzmény: törölt hozzászólás
#13888
nem mese régebben engem is megkért h tárgyaljak a diákokkal, ha éppen olyan országból jöttek:) annyi az nyugodj meg pl ezeket a lakásokat olcsón vette még a corin negyed építésének az elején úgy csaptak le rá a sotésok mint a héják addig a romokban béreltek
ncseed 2017. 05. 09. 12:47
Törölt hozzászólás
#13887
settevoltesette 2017. 05. 09. 12:43
Törölt hozzászólás
#13886
gambadoro 2017. 05. 09. 12:27
Előzmény: #13882  Törölt felhasználó
#13885
teljesen konkrét tapasztalataim vannak a corvin negyedről: sotés külföldieknek adják ki az új lakásokat 1000 euróért a másfél szobás lakásokat uez a borároson az új házakban, nem a duna hanem a soroksári felé 3000 euró felett igaz azok 3 szobás lakások és annak idején 100 mill körül voltak DE! számolj egy év alatt bizon 10 millió az 10 éves megtérülés (már megtörtént) innentől havi 1 mill a profit rózsadomb? alattunk a lévayban 150 ért ment el mármint bérletbe a 70 nm pedig az jó hely alvincin az újakban 2000 euróért izzadnak egy éve és nem veszik ki a 90 nm-t panorámával garázzsal miért? mert messze van a belvárostól szobáztatásra nem jó és, hiába ágálnak itt ez ellen, az egész lufit az airbnb bookink fújja SEMMI MÁS megint számolj: van egy hatkeres lakásod a körútnál gangos ért 12 milliót kivették 50 ezerért jött az airbnb beletettél 4 milliót kettéválasztottad és hoz 12 ezret/nap / lakás de, ha nem választod szét akkor is20 ezret jól menedzseled és bejön nyáron 1,5 millió kicsit nyomod holtszezonban aztán jön a karácsony, máris 2 millió felett vagy ettől kezdve mennyit ér a lakás? UGYE UGYE namost uez szinte semmit nem változott a hegyen és akkor miért a panel? mert akiknek már nem adták ki 50 ezerért a szutykot a hatkerben azok a második akkor legolcsóbb megoldást a betont választották lett kereslet felment a bérleti át hólabda vegyük inkább meg felment az eladási ár ezért lufi és ezért ölheti meg a középáras újlakás ha pedig megkapja az airbnb az üzemeltetési szabályozást, a tűzcsapok, menekülőútvonal + a társasházak megtiltják, akkor mint a kártyavár össze is omolhat egyébként csak le fog csorogni szerintem
gambadoro 2017. 05. 09. 12:17
Előzmény: törölt hozzászólás
#13884
sokkal többet hoz a retkes belváros mint a hegy értsd már meg
ncseed 2017. 05. 09. 12:16
Törölt hozzászólás
#13883
Törölt felhasználó 2017. 05. 09. 12:09
Előzmény: #13877  gambadoro
#13882
Mint írtam, én leginkább egyelőre a másik oldalt, a vevőt/bérlőt képviselem itt a lakáskámmal a hegyen, így számomra az ár/érték arány pont a jól élhető környékben csúcsosodik ki. Illetve figyelem a trendeket, mikor van kiszálló, és csapjak fel bérlőnek :D. Tegnap megint volt dolgom a corvin környékén. A véleményem továbbra se változott róla pozitív írányban, költözzön oda a rossebb. Nem mondom, hogy csak testőrrel megyek legközelebb, de mikor a nyolc másik felén laktam szerintem kevesebb rossz arcot láttam, mint emerre. Mondjuk egy szigony utcai panel nem is kerül 20 misibe, de gondolom a nokiások se abba akarnak költözni.
settevoltesette 2017. 05. 09. 11:58
Törölt hozzászólás
#13881

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók