Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
mamoka47
mamoka47 2017. 05. 04. 22:56
Előzmény: #13704  gambadoro
#13720
Origorigo,te ezzel a hirdetéssel,nagyot kummantottál!! Ez a a lehel úti villamosmegálloba van,lakásnak eladhatatlan!!! Még hogy a "nyugatinál' Ennyire kell téged komolyan venni.
kbb 2017. 05. 04. 22:28
Előzmény: #13718  Törölt felhasználó
#13719
Lakásirodának egész jó, másra nem igazán... diákoknak kiadni messze van az egyetemektől, családnak meg borzasztó zajos.
Törölt felhasználó 2017. 05. 04. 21:01
Előzmény: #13704  gambadoro
#13718
link Ez van a nyugati mellett? Még kocsival is (csúcsidőn kívül) 10 perc, bkv-val inkább 20. Persze én is zengtem itt ódákat már a környékről, de a környékbeli irodisták nem fognak 3 másikkal összeköltözve itt lakni, ha a szobáztatás airbnb-t jelent, akkor külföldiek se nagyon, ha extra rövid távú bérlést (néhány órás etap-ot), azt talán :D
kbb 2017. 05. 04. 20:59
Előzmény: törölt hozzászólás
#13717
Dehogy kartell, ennyi eladó nem tud kooperálni... a lakótelepek hirdetései mindig így néztek ki, sok közel egyforma lokációjú, alaprajzú és állapotú lakás, tehát semmi nem indokolja, hogy nagy különbség legyen árban.
kbb 2017. 05. 04. 20:53
#13716
Ma szólt a lakónk (fiatal multis közgazdász), hogy júniusban kiköltözne. Ez önmagában nem nagy hír, mert most járnak le az LTP-i, így eddig is tervezett maradni. Csakhogy hiába sikerült összegyűjtenie az eltervezett önrészt, ezt annyira "megette" az áremelkedés, hogy egyelőre nem használja fel, hanem hazaköltözik vidékre a szüleihez, és home office-ba kéri át magát... Konkrétan amikor 4 éve elindította a megtakarítást, még úgy számolt, hogy első lakásnak tud venni egy budai másfél szobásat. Tavaly év elején már egy őrmezői panel volt a célja, a mai árak mellett pedig már az sem férne bele, kijjebb menni meg nem akar... :(
kbb 2017. 05. 04. 20:37
Előzmény: #13707  gambadoro
#13715
"vidéki a nagyvárosban 90 százalék örökös komplexumban szenved" Érettségiig vidéken laktam, de mára szerintem jobban kiismerem magam Budapesten, mint az itt születettek többsége... köszönhetően annak, hogy a város igen sok részén laktam már (IX., X., XI., XII., XIV., XXII.) hosszabb-rövidebb ideig. Munkahelyeken meg egyenesen azt tapasztalom, hogy a többségnek (akiknél jobb végzettségem és szakmai előéletem van) inkább velem szemben van kisebbrendűségi érzése... szóval ez sok mindentől függ, aminek a vidékiség csak egy része. Egyébként pl. egy orvosi egyetemen is inkább lehet komplexusa egy cinkotai asztalos gyerekének, mint a kisvárosi orvoscsaládból jött évfolyamtársának.
ncseed 2017. 05. 04. 20:36
Törölt hozzászólás
#13714
because 2017. 05. 04. 20:06
Előzmény: törölt hozzászólás
#13713
Ha árcsökkenés jön, a panelek ára fog legelőször lezuhanni, és mindenki egyszerre akar majd menekülni... volt már ilyen nemrég... Most még azt hiszik a paneltulajdonosok, lehet örülni, de hamarosan változni fog a helyzet... Fontosnak találtam ezt leírni, hogy vissza lehessen nemsokára olvasni :)
gambadoro 2017. 05. 04. 20:05
Előzmény: törölt hozzászólás
#13712
ki mondta, hogy ennyiért lehet venni? annyit írtam, mennyi állítólag a bekerülés ebből az derül, ki hogy bőven van profit akkor is, ha esetleg lejjebb kell vinni az árat pl, ez a fejlesztő idáig saját tökét mozgatott ezt az ütemet viszont hitelből csinálja mert így jobb neki egyik itteni kolléga akart náluk venni:) jó minőségben építenek egyébként, nem véletlen, hogy a bevételük nagyobb része németországból származik amúgy idáig az összes ütemben mindent eladtak több száz lakást
ncseed 2017. 05. 04. 19:53
Törölt hozzászólás
#13711
ncseed 2017. 05. 04. 19:49
Törölt hozzászólás
#13710
gambadoro 2017. 05. 04. 19:41
Előzmény: törölt hozzászólás
#13709
most is magadat erősíted meg magyarázd el, kit érdekel, hogy te hova mész? drágán vettél vacak panelt ennyi abban bízol, h drágább lesz szerintem nem ordenáré nagy mozgástér van az újlakás árban az építtető oldalán 260 e körüli a bekerülés XI. kerületi gigaprojektben, ezt a minap fejtette ki nekem az egyik nagy beruházó, lehet, hogy hazudott, de ha nem, akkor simán vihetik le az árat ha akarják
ncseed 2017. 05. 04. 18:44
Törölt hozzászólás
#13708
gambadoro 2017. 05. 04. 18:25
Előzmény: törölt hozzászólás
#13707
na lemaradt hogyne érteném, vágni nem vágom azt nem tudom, mit jelent vidéki a nagyvárosban 90 százalék örökös komplexumban szenved, ez alól esetleg a soproni kivétel, mert ők mindenkit lenéznek (már, ha tényleg soproni, és nem betelepült)
gambadoro 2017. 05. 04. 18:23
Előzmény: törölt hozzászólás
#13706
ugyan ez is a szakmám tipikus önigazolást nyomsz napi szinten ez az önbizalomhiány klasszikus esete de, szívesen hallgatom, mi járatban vagy itt, és miért osztod az észt emberbaráti szeretetből?
ncseed 2017. 05. 04. 18:13
Törölt hozzászólás
#13705
gambadoro 2017. 05. 04. 17:59
Előzmény: törölt hozzászólás
#13704
te egy önbizalom hiányos ember vagy imént jártam a Nyugati mellett egy eladó lakásban 117 nm 35 m tényleg jó lakás 4 szoba nem egybenyílik emeleti két bejáratos, szobáztatásra keresi a vevőjelölt tényleg nem értem mi a helyzet az árakkal a tulaj azt mondta, hogy egy éve 45 m-ért hirdette ingatlanos az airbnb nem ezzel hal meg, hanem a feltételeit fogják szigorítani ahhoz először tudni kell, ki csinálja majd meglátjuk
ncseed 2017. 05. 04. 17:50
Törölt hozzászólás
#13703
ncseed 2017. 05. 04. 17:47
Törölt hozzászólás
#13702
gyula1971
gyula1971 2017. 05. 04. 17:07
Előzmény: törölt hozzászólás
#13701
Miskolc kb olyan, mint Szekszárd,Kaposvár,Pécs... Itt is hasonló árak vannak. Miskolcon 10-éve 2007-ben is ekkora árak voltak,tehát 10-év alatt semmit sem emelkedett?

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek