Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kbb 2017. 04. 29. 21:01
Előzmény: #13539  gambadoro
#13540
És EU-s agrárpénzek nélkül mennyi lenne vajon?
gambadoro 2017. 04. 29. 20:56
Előzmény: #13537  kbb
#13539
a kisgazdaságok rengeteg embert foglalkoztatnak normális országokban a bio termelésé a jövő és a jelen is már sok helyen
ncseed 2017. 04. 29. 20:52
Törölt hozzászólás
#13538
kbb 2017. 04. 29. 20:48
Előzmény: törölt hozzászólás
#13537
Ez túlzás, éppen nyugaton omlana össze jobban a mezőgazdaság EU-s agrárpénzek nélkül... Magyarországon talán valami maradna belőle szabadpiaci alapon is. Az viszont igaz, hogy nagyon sok az elöregedett falu, a belőlük lassan kihaló lakosságot nem valószínű, hogy pótolni tudják majd a távmunkások... mezőgazdaságból pedig a géesítás miatt biztosan nem fognak tudni a mainál többen megélni.
ncseed 2017. 04. 29. 18:58
Törölt hozzászólás
#13536
gambadoro 2017. 04. 29. 18:29
Előzmény: törölt hozzászólás
#13535
te mindent tudsz
ncseed 2017. 04. 29. 17:58
Törölt hozzászólás
#13534
gambadoro 2017. 04. 29. 17:07
Előzmény: #13528  kbb
#13533
nem tudok kihaló német falvakról persze lehet h a porosz részen vannak hollandot kizártnak tartom
kbb 2017. 04. 29. 17:07
Előzmény: #13529  gambadoro
#13532
Utóbbi 1 hónapban csak olyat, ami kisvárosban is lenne, viszont ha fél évre visszatekintek, bőven kihasználtam a nagyváros adta lehetőségeket.
gambadoro 2017. 04. 29. 17:07
Előzmény: #13530  kbb
#13531
fogalmam sincs az biztos, hogy budapesti lakcím nélkül nem kapott semmit
kbb 2017. 04. 29. 17:00
Előzmény: #13527  gambadoro
#13530
Nem feltételül első városi lakóhelyként, hanem vidéken elvégezte az iskolát, albérletben dolgozni kezdett a városban, majd családalapításkor kapott panelt... nem? A budapesti ipari munkások közül mennyi lehetett a '70-es, '80-as években tősgyökeres fővárosi?
gambadoro 2017. 04. 29. 16:58
Előzmény: #13528  kbb
#13529
te az utóbbi egy hónapban milyen szórakozási lehetőséget használtál ki, ami nem lenne falu +30km körzetben?
kbb 2017. 04. 29. 16:48
Előzmény: #13524  gambadoro
#13528
És ezekben a német, holland falvakban nőtt vagy csökkent a lakosság a XX. századhoz képest? Egyébként nekem is hasonló vízióm van: lesz egy profi mezőgazdász és egy szellemi távmunkás réteg, akik telkeket összevonva jó színvonalon élvezik a vidéki élet előnyeit... de ez a mai vidéki lakosságnál szinte biztosan szűkebb réteget fog jelenteni, még akkor is, ha tömegessé válik a távmunka (hiába nem kell fizikailag bejárni dolgozni, a nagyobb városokon kívül igen korlátozottak a szabadidős lehetőségek, ha valaki nem kizárólag a természetben szereti azt eltölteni).
gambadoro 2017. 04. 29. 16:46
Előzmény: #13526  gambadoro
#13527
ha jól tudom, egyébként is budapesti lakcímre utaltak ki házgyári lakást eleve vidéki nem nagyon kaphatott, max a vállalati lakásokat azok meg szerintem nem panelek voltak, vagy többnyire nem azok
gambadoro 2017. 04. 29. 16:44
Előzmény: #13525  kbb
#13526
egyrészt hülyeséget írsz, a 70-es években a lakótelep megaszuper modernnek számított krvára nem, vagy messze nem csak a falusiak költöztek be sőt, rengeteg budapesti értelmiségi, tanár stb. ment örömmel a panelbe - mert saját lakást akart és unta, hogy a szülőkkel él együtt megjegyzem, 2 millió feletti lakosság volt budapesten most meg 1,7 millió ennyit arról, hogy nincs elég lakás (ok, nagyobb családok voltak az igaz) én emlékszem, amikor az enrdődy végén libákat tereltek szó szerint az üres telkeken latinovics mókázásairól csak hallottam:) de, mindez nem mentesít téged a beírásodért szerintem
kbb 2017. 04. 29. 16:33
Előzmény: #13522  gambadoro
#13525
A két réteg szerintem nem válik szét élesen, a panelek eredeti lakói jellemzően faluról városba költöző munkások voltak, akiket a modernizálódó mezőgazdaság már nem tudott eltartani, az iparba viszont kellett az ember. A mai "paraszt" komoly gépesítéssel, hatalmas területet művelve tud megélni, de ez a falvak lakosságának kis töredéke... többiek vagy nem dolgoznak (pl. nyugdíjasok), vagy városba járnak be, de utóbbi megoldás egyre kevésbé népszerű (a napi ingázás drága és kényelmetlen, miközben a kisebb városokban a fiatalok elvándorlása miatt egyre megfizethetőbbek a lakások, házak).
gambadoro 2017. 04. 29. 16:00
Előzmény: #13511  pitcairn2
#13524
ez egyébként óriási probléma én amúgy meg vagyok győződve arról, hogy részleges vidéki bumm előtt állunk a technológia akkorát fordul, amit egy átlagember nem képes sem belátni, sem felfogni, de leginkább nem mer gondolni rá persze, nem mondom azt, hogy magyarországon ez gyors lesz de nézd meg a német proli falut, vagy az olasz nagy részét münchentől 50-100 km-re mesebeli proli falvak vannak, golfpályákkal, saját uszodákkal, 1 cm-es gyeppel stb. stb. nyitva ma is a kapu, az autók tapasztaltam bsznak bemenni münchenbe persze, olcsóbb is, de nem annyival azért érdekes, ott nem krumplit ültetnek egyébként pedig az otthoni munka, ami számítógépek miatt pl. hollandiában rettenetesen elterjedt, előbb-utóbb nálunk is mindennapos lesz másik topikban írta: én aztán nem vagyok falusi, disznót is csak itt látok ezen a fórumon, de az is biztos, hogy lejönni a hegyről a belvárosba napközben 45 perc autóval, most, h zöld rendszám mondjuk 30 alaphangon utána nincs hol parkolni stb. busszal uez 1 óra biciklivel kicsit gyorsabb mint a zöld rendszámmal vissza uez én sokat mozgok a városban szó szerint órákat ülök az autóban ha azzal meyek ezért rengeteget biciklizem - de már tényleg halál, ami itt van ehhez képest mondjuk szentendre, dunabogdány olyan mint valami ajándék, persze belátom, napi ingázással nem megy még de erről is az a véleményem hogy: kötöttpályás közlekedés!
exmnbs1 2017. 04. 29. 15:57
Előzmény: #13495  gambadoro
#13523
2 különböző ingatlanosNem bízta meg egyiket sem
gambadoro 2017. 04. 29. 15:52
Előzmény: #13519  kbb
#13522
már ne is haragudj, ez igazi primitív hozzászólás volt ezerszer inkább a paraszt mint a panelproli by xy nem tudom már kié ez a parafrázis, de sok igazság van benne tisztelet a kivételnek
ncseed 2017. 04. 29. 14:39
Törölt hozzászólás
#13521

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek