Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.

Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.

Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)

Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:

soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.

Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.

link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
berlini
berlini 2021. 10. 12. 09:50
Előzmény: #133916  Fire73
Én nem követem az összes notebook év közbeni áralakulását.
De van egy oldal, ahol az évközbeni áralakulást is megnézheted a kiválasztott termékre.
Én most megnéztem az ASUS zenbook 13-ra, ott csökkenő volt (de az 8GB munkamemóriás)
Megnéztem az alábbira (16GB):
https://www.arukereso.hu/notebook-c3100/asus/zenbook-duo-14-ux482eg-hy018t-p668242404/
Itt is csökkenő.
De bármelyikre is kérdezek hasonló évközbeni csökkenést látok:
Pld:
https://www.arukereso.hu/notebook-c3100/lenovo/yoga-9-82bg005dhv-p619822059/?sgst=1
szieszta 2021. 10. 12. 09:50
Előzmény: #133915  berlini
Nagyon sok cég folyamatosan veszteséges. A többi hitelekből, kötvénykibocsájtásból növeli bevételeit és nyereségét. A hihetetlenül túlértékelt részvénypiac is csak azért él még, mert a jegybankok ingyen hintik szét a pénzt. Nem mennek csődbe, mert nincs rizikó és van bármennyi hitel.
Látni Kínában is az Evergrande Group gondját. Csak úgy szívta fel a pénzt, viszont semmit nem termelt. Áthidaló hitelekkel eddig húzta. A hitelét szépen elvesztette és ez még nagyon sok céggel meg fog történni.
bpwjk 2021. 10. 12. 09:50
Előzmény: #133916  Fire73
Még a végén eljön a világ hogy optimalizálni kell a kódokat kisebb HW-re, mert hiány lesz.
szieszta 2021. 10. 12. 09:43
Előzmény: #133912  signal2

Ez az ingatlanom egy (nyári) turistaszállás volt, de már régebben nem használtuk. Tavaly bejelentkezett egy család, hogy beköltöznének hosszú távra, ráadásul a munkáltatójuk jó ismerősöm, ő is megkért, adjak szállást a szerencsétleneknek, a bérletet majd ő fizeti. Ám legyen.
 A családfő nagyon jól keres, de égeti a zsebét a pénz. Amint van valamije, már költi is el. A munkaadója mondta, hogy neki nincs fizetése, előlegeket kap, amire kell, aztán a fizetés napján ezeket "jóváírják". A tehenészetbe nem talál munkást, így ezt kell megbecsülni, de ő legalább nem piál, így bármikor ugrasztható.
A gázszámla + vízszámla megérkezésekor lepődtem meg, nem nagyon spóroltak. Az 5 tagú család napi 700!!!! liter vizet fogyasztott, gázból 9 hónap alatt 4500 köbmétert. Januártól-szeptemberig, így még a fűtési szezon előttünk áll.
Gázkonvektorok vannak, azt is most lecserélem, meg a régebbi fa ablakokat. Ezért volt sürgős, különben biztosan nem álltam volna most neki.
Fire73
Fire73 2021. 10. 12. 09:34
Előzmény: #133914  berlini
Leszűrtem azokra a műszaki paraméterekre, amivel nyáron vettem egyet (pl. RAM 16 GB, már eleve megszűri a kínálatot). Kidobott egy, azaz egy db lehetséges gépet, potom 20%-kal drágábban még akciósan is.
berlini
berlini 2021. 10. 12. 09:26
Előzmény: #133904  szieszta
Azért nem ennyie sötét a világ.Az amerikai P/E értékeltségek tényle történelmi csúcson vannak, de a kötvényekhez képest a hozamok még mindig jobbak és a cégek folyamatosan növelik a nyereségeiket.
Itt letölthető egy report:
https://insight.factset.com/sp-500-likely-to-report-earnings-growth-of-more-than-30-for-3rd-straight-quarter?_hsmi=169605940&_hsenc=p2ANqtz-8Y18zxhKsK8F5efKW3yQT5OItsFWiH0JNkKXJ3fVe_gKeFozexcYG8pm53XK9TJPbnUfT5eYj0p1_BgOrO4yTz1vxzwA
A jegybankok utolsó kártyájára pedig csak annyit, hogy az egy olyan kártyapakli amiben játék közben ujragyártják a lapokat.
berlini
berlini 2021. 10. 12. 09:20
Előzmény: #133902  Hathor
Fire73
Fire73 2021. 10. 12. 09:18
Előzmény: #133910  szieszta
Szépen lassan átmentünk hiánygazdaságba. Ha nincs piac, mindenki kap piac által elismert munka nélkül is jövedelmet, akkor miért vállaljuk fel a piac kockázatát. A kereskedésekből eltűnt az autó, az építőanyag, stb. Minden csak rendelésre van, fizesd be előre, aztán majd valamikor megkapod. Nem hittem el, de méretre beltéri ajtó 3 hónap alatt készült el, mikor felújítottunk. Fogantyú a konyhabútorhoz 5 hét alatt érkezett meg a gyártótól. Rendeld meg, aztán majd valamikor megtudod, mennyibe kerül.
Tapsolunk az ingyenpénzeknek, de ez a következmény. Elkényelmesedik a világ.
signal2
signal2 2021. 10. 12. 09:17
Előzmény: #133910  szieszta
A lehető legrosszabb időpontban (ellátási lánc zavarok) egymásra halmozott támogatások (CSOK, zöldhitel, felújítás) meghozzák a hatásukat. Aztán ha ez lecseng, átlendülünk a ló túloldalára. A vállalkozók kapacitást növelnek, miközben a háztartási kereslet visszaesik, mivel most előrehozta a felújítást, aki csak tudta.
CyrusTheGreat 2021. 10. 12. 09:14
Előzmény: #133909  Fire73
Erre már vannak bejáratott megoldások, UAT-ra adással már az összeg 75%-át kifizetteted, UAT-ra adástól számított 3 hónapra függetlenül attól, hogy megtörtént-e a rollout esedékessé válik a maradék összeg (de ez utóbbit eddig csak egy helyen láttam teljesülni, az előző az szinte alap). A gond az, hogy a törvényi megfelelési projektek sem segítenek ezen, sokszor már rég élesben vagy, mire megjön egyáltalán a megrendelő.