Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Donqatto
Donqatto 2021. 06. 22. 14:07
#122980
Balatoni ingatlanokról mi a véleményetek? 340000 ft/m2 ár egy szépen felújított, gyönyörű telken álló házért Siófok Sóstónál elrugaszkodott? 3 utcára a Balatontól 600 méterre a strandtól...
Gaguse
Gaguse 2021. 06. 22. 14:06
Előzmény: #122978  berlini
#122979
Bélám, én nem maradtam le semmilyen vonatról, az elmúlt 6 évben több lakást is vettem, az utolsót most decemberben adtam el :D elvagy tévedve ha azt hiszed bármiről is lemaradtam volna :D Érdekes módon, kamatemelés jön, infla miatti aggodalmak, erősen túlárazott piac, de a fórumozók rakétában érdekelt része még vergődik. Most vagy az alap gazdasági, pénzügyi fogalmakkal nem vagy tisztában vagy csak szimplán azt mondod amit látni szeretnél :D ha a második akkor vigyázz, mert hamar megéghet a gatya szára ;)
berlini
berlini 2021. 06. 22. 13:57
#122978
Nagyon jól szórakozok azon, hogy a fórumozók vonatról lemaradt része minden hirben azt lesi, hogy mikor jön az esés.
Megigérem erőmből telhetően segiteni fogok.
tehát lássunk hozzá.
Megsúgom:
ncseed eladta mind a 4 lakását. csak azért nem árulja el, mert a pénz még nem folyt be.
De akkor már késő lesz.
Lemaradunk a nagy zuhanásról.
ki tudja, lehet hogy csak pár napig tart.
berlini
berlini 2021. 06. 22. 13:52
Előzmény: #122975  Gaguse
#122977
Akkor rohanok a bankba, hogy kivegyem a pénzt, nehogy lemardjak a ma este kezdődő árzuhanásról.
Tatabányán is jön a Kánaán.
Tizedáron lehet telkeket venni és a kivitelezés sem probléma.
A polgármester és teljes hivatali személyzete segit felépiteni társadalmi munkában a házat.
berlini
berlini 2021. 06. 22. 13:50
Előzmény: törölt hozzászólás
#122976
Tévedsz.
Én valódi ember vagyok gondolatokkal és képzettársitásokkal.
Gaguse
Gaguse 2021. 06. 22. 13:30
Előzmény: #122951  1kor13
#122975
ha már Ncseed is kiszáll akkor itt már nagy a baj. El ne higgyétek, hogy megesett a vevőn a szíve. z semmi másról nem szól csak is a PÉNZRŐL! ;) Jókor adott el, nem tagadom! Ncseed nem hülye gyerek , tudta miért ad el most :D 
Gaguse
Gaguse 2021. 06. 22. 13:16
Előzmény: #122955  ncseed!
#122974
szép idézet :D "háromszorosan túlárazott" Felírom a naptárba Bélám ;)
berlini
berlini 2021. 06. 22. 12:47
Előzmény: törölt hozzászólás
#122973
Ámen!
ncseed!
ncseed! 2021. 06. 22. 12:46
Előzmény: törölt hozzászólás
#122972
90-95%-ban megírtam a lényeget, a további részletek nem változtatnának az összképen. 
XisCixis 2021. 06. 22. 12:39
Törölt hozzászólás
#122971
XisCixis 2021. 06. 22. 12:37
Törölt hozzászólás
#122970
XisCixis 2021. 06. 22. 12:32
Törölt hozzászólás
#122969
Törölt felhasználó 2021. 06. 22. 12:29
Törölt hozzászólás
#122968
XisCixis 2021. 06. 22. 12:26
Törölt hozzászólás
#122967
XisCixis 2021. 06. 22. 12:21
Törölt hozzászólás
#122966
HerrLudwig 2021. 06. 22. 12:16
Előzmény: törölt hozzászólás
#122965
Talán képet nem raknak ki róla, de az adott szituációban tényleg rendes volt ncseed. Persze valszeg akkor is vettek volna valamit, ha nemet mond, de így nem kell költözniük, ismerik a környéket stb. Ebből nekem az jött le, hogy élőben nem is olyan gyökér, mint itt a fórumon mutatja magát 🙂
macisajt 2021. 06. 22. 12:00
Előzmény: #122949  Hathor
#122964

A francba! csak 2 milka nm-e?
Pont most gondolkodtam hogy megvegyem-e a Duna másik oldalán  3 mill/nm árért egy kéglit.
Köszi,hogy szóltál még időben, hogy olcsóbban is kapható, már rohanok is, nehogy elkapkodják előlem! :DDD
ncseed!
ncseed! 2021. 06. 22. 11:59
Előzmény: #122956  Törölt felhasználó
#122963
Annak idején amikor megvettem ezt a lakást nem tudhattam mekkora emelkedést fog hozni, de azt már akkor is biztosan tudtam hogy nagyot. De azt hogy közel háromszorozni fog az ára relatív rövid idő alatt és alacsony infláció mellett én sem gondoltam volna a megvétel pillanatában. Viszont az eltelt évek alatt szépen lassan körvonalozódott hogy pár év után hiába ment már +50%-ot messze a vég és bár ha akkor kiszállt valaki is szép nyereségre tett szert de nagy hiba lett volna a rakéta fellövés után ilyen hamar realizálni.
***
Aki trédelni akar ingatlanokkal annak folyton elemezni kell az akuális politikai, gazdasági és kamatkörnyezetet, a lehetséges veszélyeket és lehetőségeket majd ezek alapján dönteni. Ezért nem értettem sosem azokat akik azzal jöttek hogy ha X százalékot esne a lakásár akkor venne, vagy fordítva ha X-et emelkedik kiszáll. Igen?  Ezeket így kijelenteni butaság szerintem. Én soha nem tettem ilyet, most sem akartam eladni, nem is foglalkoztatott a gondolat, de ha már elém ugrott egy lehetőség akkor átértékeltem magamban a jelenlegi és várhatóan következő dolgokat és a MAGAM HELYZETÉRE nézve kiértékeltem azt.
Ezért döntöttem egy lakás eladása mellett. Mostanra a lefelé mutató kockázatok nagyobbak mint a felfelé mutató lehetőségek, de mint írtam ettől függetlenül még évekig lehet emelkedés, vagy nem. A többiek szerint már 2016-ban is így volt, nem lett igazuk, megérte tovább tartani! Ha ez az egy lakásom lenne csak befektetésként akkor biztosan hagynám és tartanám akárhová is megy az ára mert nem szeretném megkockáztatni hogy úgy járjak mint pl. hétszilvafás vagy murdoch. 
Most csökken a nagyon magas kitettségem az ingatlanpiacon, jönnek a választások, isten tudja mi lesz ebben a nagy balos világhangulatban. Kevesebb lakással könnyebben lépek ha muszáj lesz, szét tudom dobni a családban. A pénzt meg kikapom ha kell egy nap alatt és át tudom tenni akár valutába vagy akárhová. Ha ismét támogató lesz a környezet és lesz jó beszállási pont árban akkor visszatérek ezzel a pénzel a piacra, ha nem akkor nem.
***
Három maradt, meglátom hogy alakulnak a dolgok jövő választásig és ha nem úgy ahogy szeretném akkor még eggyel lehet megpróbálkozok, de ezt most még nem tudom megmondani. 
XisCixis 2021. 06. 22. 11:50
Törölt hozzászólás
#122962
berlini
berlini 2021. 06. 22. 10:16
Előzmény: #122951  1kor13
#122961
TIK-TAK?
Pánik tör ki.
ha kitudódik nagyobb körben hogy ncseed eladta, akkor a piac összeomlik.
Te is és én is féláron vehetünk lakást.
Addig is nincs más teendőnk, kitartóan be kell irni ide a fórumban azt a tények özönével bizonyitott valóságot, hogy már most katasztrófálisan esnek az ingatlanok. A legfeltünőbb, hogy az új ingatlanoknál is beindult ez a folyamat. A Duna parton már 2 millió ft/m2 alatt is lehet venni lakást. (Fsz. belsőudvarra néző, házmesterit).

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek