Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
BPartner
BPartner 2017. 01. 29. 09:30
#11920
A budapesti albérletpiac ábrákon: link
mage 2017. 01. 29. 01:15
Előzmény: #11918  Törölt felhasználó
#11919
Én meg ajánlom neked átnézésre személy kategóriáit, vagy magadat királyi többesben használod?

Én is úgy gondolom felesleges téged olvasnom, te azért olvasd amit én írok, hátha ragad rád valami.
Törölt felhasználó 2017. 01. 29. 00:00
Előzmény: #11917  mage
#11918
"Élsz a saját kis elzárt világodba és osztod itt az észt. Minden statisztika hülyeség ami nem a te fejedből pattant ki. Utcán felszedett félinformációkból alkotsz itt véleményt. Szerinted ingatlan lufi van Pesten, de veszed a lakásokat. Bécs szerinted a kánaán még se ott veszel lakást.

Kedvencem mikor a kamatokról és inflációról okoskodsz, közben fogalmad nincs mi az a betét, kötvény, állampapír. A ksh meg hazudik, mert nem azt hozza ki amit te kitaláltál."

ez itt mi grófúr? szerintem oktatni próbálsz, személyeskedsz, kinyilatkoztatsz

én a magam részéről általánosságban írtam, amit írok, egyedül dinike idegesít meg az itteni haverod az első generációs megmondó - idáig - illetve inkább szórakoztat
a parasztozásod is szórakoztató, én azt mondom, ennél szebben a kisebbségi komplexusodat kis sem nyilváníthattad volna jobban

egyébként ha nem tetszik ne olvasd
ikes igéket majd nézd át

ps. tényleg azt javaslom, ne olvasd a hülyeségeim, de legalábbis ne reagálj rá, jobb az mindenkinek
mage 2017. 01. 28. 23:52
Előzmény: #11916  Törölt felhasználó
#11917
Én oktatok itt mindenkit? Te okoskodásoddal teli a topik.

Én csak reagáltam egy degradáló beírásodra.

Az értékelés is egy vélemény.

A felmenőim között rengeted paraszt volt és a kommunista városi proletár tette azt szitokszóvá. Azért is használom ellenük gúnyolódás céljából. Sajnos neki nem megy át általában.

"nem én mondtam hogy paraszt
kimondja a paraszt maga
látod"

Nem gróf,de még nem is disznó vagy te, hanem ovis :).
Törölt felhasználó 2017. 01. 28. 23:37
Előzmény: #11914  mage
#11916
te oktatsz itt mindenkit
én leírom a véleményem
te meg értékelsz
grófúr
Törölt felhasználó 2017. 01. 28. 23:36
Előzmény: #11913  mage
#11915
nem én mondtam hogy paraszt
kimondja a paraszt maga
látod
mage 2017. 01. 28. 23:15
Előzmény: #11903  Törölt felhasználó
#11914
Igazad van, de néha nem tudok elmenni szó nélkül a pökhendiség mellett.

Amúgy tegnap én is akartam írni, hogy feleslegesen vitatkozol egy ingatlanügynökkel :). Olyan, mint egy biztosítási ügynökkel megértetni, hogy az UL biztosítás nem a világ legjobb befektetési formája.
mage 2017. 01. 28. 23:11
Előzmény: #11900  Törölt felhasználó
#11913
Pihenj le kicsit öregúr, nehogy agyvérzést kapj itt nekem :). Holnap be ne mondják a híradóba, hogy elhunyt a gróf úr internetezés közben :).

Te kérkedsz itt a lakás vételeiddel, eladásaiddal. Ha nem tetszik, hogy később felhozza más, akkor nem kell róla írni.

Ne olvassam amit írsz, de azért még címzel nekem hozzászólást, meg egyébként is emlegetsz. Amúgy meg nehogy te döntsd már el mit olvassak és mit nem.

Amúgy egy úriember biztos olyan stílusban beszél, mint te. Max a kommunizmusban felkapaszkodott proletárok, akik elhiszik, hogy ők nagy emberek lettek. Gondolom fiatal korodban a vidéki volt a csúnya kulák, akitől el kell venni a vagyonát. Az sokat elárul rólad, hogy Buda "elit" környék fejlődését végignézted. Gondolom a megszálló oroszok is felebarátaid voltak.

Attól már híres egy utca, ha ott él Bayer Zsolt?

Nem fájnak nekem a németek meg zsidók, főleg mert félig sváb vagyok.

Nem vagyok pesti, nem is ott lakok, nem is tervezek ott élni. Nekem nem adja és szerencsére nem is vagyok rászorulva. Kisebbségé érzés sincs bennem, nálad például különbnek érzem magam.

Jó a metaforád, csak szerintem komoly önértékelési gondjaid vannak. Nem hiszem, hogy tudod ki a disznó és ki a gróf.

Dehogy mondom meg mi legyen Pesten, bár azt furcsának tartom, hogy azzal kérkednek a Pestiek, hogy ők termelik a gdp-t, de ennek ellenére minden állami, vagy uniós pénzből épül, de még a bkv adósságát is pár évente az államnak kell rendezni.

Egyébként egyik barátom most vett Budán lakást másik meg tervez ott venni. Imádkozz, hogy ne a szomszédodba költözzenek, mert csúnya világ vár rád, ha melléd költözik a kisebbségérzésű vidéki paraszt :).

Törölt felhasználó 2017. 01. 28. 18:47
Előzmény: #11910  exmnbs1
#11912
a lovasban az anjou bástya alatti rész az igazán jó, ott is kb. két ház, az viszont kiváló

nekem sokkal jobban tetszik a szabó ilonka a katolikus gimnáziumnál ott profi házak vannak olyan dunai panorámával ami sehol máshol nincs
ott tervezek egy utolsó vásárlást még, ha minden összejön, de nagyon nehéz ilyet venni

látod, a balogvár, rókushegy, tapolcsányi, lévay mindig akad
pl. a 64 milliós lévay nagyon jó vétel volt :)))))
exmnbs1 2017. 01. 28. 18:44
Előzmény: #11909  Törölt felhasználó
#11911
Ez a masik lentebbi vege fele volt
exmnbs1 2017. 01. 28. 18:43
Előzmény: #11908  Törölt felhasználó
#11910
Ha bemegy az utcába érződik hogy a var alatti oldal nagyon meredek az alsóhoz kepest
Törölt felhasználó 2017. 01. 28. 18:41
Előzmény: #11907  exmnbs1
#11909
azért a lovasban a kanyar előtt rettenet jó házak vannak
pl, a plasztikai sebészeté - pont ott vetettek le egy engedély nélküli szintet

vagy a kanyarban a lépcső mellett a 90-es években épült is profi

és, ha kicsit tovább mész németh miklós lakásába is betekinthetsz az anjou alatt
Törölt felhasználó 2017. 01. 28. 18:39
Előzmény: #11906  exmnbs1
#11908
az attila út felőli rész pedig szóra sem érdemes

ráadásul, a logodiban a háború előtt volt egy komoly földcsuszamlás
most is ettől tartanak a garázs miatt

na ez is egy tipikusan olyan dolog, amiről az egygenerációsok nem is hallottak
egyébként engem csak azért érdekel ez a kérdés, mert lassan ott tartunk, hogy a vidékiek mondják meg, mi legyen budapesten
ezt károsnak tartom
exmnbs1 2017. 01. 28. 18:37
Előzmény: #11905  Törölt felhasználó
#11907
Egyszer felette a Lovas utcan néztem, hű ne tudd meg
Mondjuk említett valamit az ügyvédnő, hogy statikussal menjek.
Ne tudd me milyen rom volt, a lakásban simán le lehetett volna forgatni egy háborús filmet, az egyik szobában tartottak a fát a fűtéséhez. Felhívtam es lehordtam a színét, arra hivatkozott hogy a doktor úrék frankon felújították a saját lakásukat.
exmnbs1 2017. 01. 28. 18:31
Előzmény: #11905  Törölt felhasználó
#11906
En is arra gondoltam ahova a Korlat lépcső felvisz pl
Sötét, elcseszett alaprajzú lakásokat lattam
Törölt felhasználó 2017. 01. 28. 18:29
Előzmény: #11904  exmnbs1
#11905
a logodinak a lovas út felüli oldala izgalmas
van egy-két értékelhető ház
de a többsége vacak gangos

exmnbs1 2017. 01. 28. 18:25
Előzmény: #11901  Törölt felhasználó
#11904
Nekem ugy tűnik hogy az uj házakkal, raépítésekkel eleg rendesen elrontják a sárga téglás hazas, buja kertes jelleget.
Törölt felhasználó 2017. 01. 28. 18:25
Előzmény: #11894  mage
#11903
Szerintem nem érdemes vele ezen vitatkozni. Én például anyai ágon tősgyökeres soproni vagyok, de most Budapesten élek. Gyökértelennek nevezett, az hagyján, de egy másik topikban még nyírségi parasztozott is (nem voltak nyírségi őseim). Az a baj Sopronból nagyon jól ismerem ezt a típusú nagymellényű lokálpatriótát, egyébként ők teszik épp tönkre Sopront, szerencsére Budapesten kisebb az ilyenek súlya. Nekik Sopronban az erdélyi az román, a szabolcsi az tirpák, a budapesti az tahó pesti, de legjobban a laposiakat, azaz győrieket rühellik.
Törölt felhasználó 2017. 01. 28. 18:24
Előzmény: #11895  mage
#11902
miért fájnak neked a zsidók és a németek?
5 emberöltő nem sok?
itt vagy te egy után már pösti lettél gondolom

ez a vidéki kisebbrendűség szorgalommal fűszerezve borzasztó

erről búcsúzóul az jut eszembe, hogy a gróf a disznóólban is úriember marad a disznó pedig a kastélyban is disznó

most akkor helyettesítsd be magad kedvedre, én megtettem - majd egyeztetjük

Törölt felhasználó 2017. 01. 28. 18:21
Előzmény: #11896  exmnbs1
#11901
bayer zsolt

nem nagy durranás

de egész más úgy végigmenni h láttad milyen volt és mi történt az évek alatt

a "gyökér" annyit tesz, hogy a magadénak érzed azt a helyet vagy sem, hogy láttad-e "felnőni", része voltál

ha én elmegyek mondjuk Debrecenbe nekem semmit sem jelent
de, ha mondjuk Csepelre, az sem

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók