Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2021. 05. 17. 00:12
Törölt hozzászólás
#117840
infin 2021. 05. 17. 00:12
Előzmény: #117836  siemens
#117839
Hát azzal nagyon egyetértek, hogy földszinti sokkal kevesebbet ér. Véletlenül sem likvid. Nem véletlenül kérdeztem, hogy vajon az ingatlanos vagy az eladó szövege volt, hogy "rendkívül likvid" ez a lakáska:)
Ha legalább emeleti lenne.... Még ott is húznám a számat, hogy biztos megéri a 915e/nm egy régi házban?! De így BIZTOS, hogy nem.
Ezeket a kicsiket nehezebb eladni máshol is, gondolom hogy Dél-Pesten még kisebb a vevőközönség rájuk.
Ez az eladó, ha jól láttam, 18,5M-ért tette fel eredetileg, szóval egy ilyen elszállt kategóriába tartozik a faszi:), de állítólag most már sürgős neki az eladás.
Úgyhogy jöhet a kemény alku. Akkor később úgy tovább lehet adni, nagy macerával de nagy veszteség nélkül.
De sokkal jobb ha hagyja és inkább nézze szerintem a belvárost, ha mindenáron kicsit akar akkor ott is vannak 20nm-esek sőt választék is van belőlük (és már a 2-3nm plusz is számít 18nm-hez képest) az árkategóriájában. Azt is nehezebben adja tovább később, de azért könnyebb lehet (esetleg airbnb-re megveszik).
Abszolúte igazad van a végében, hogy igenis lehet találni 22M-ért extrém kompromisszum nélkül lakást. Még annál kicsit kevesebbért is. Úgyhogy miért egy földszinti 18nm-re esik a választás?! Szerintem full érzelmi döntés lenne, na. Ezzel nem bántani akarom Vanavrasht. Úgy látom, te se bántani akarod, csak keményen őszintén írtál.
Egyébként szerinted hol és minimum mekkorát vegyen 22M-ért? Az a full max neki, a 23M ár már nem játszik.
De van még egy olyan érzésem (nem akarok a fejed felett elbeszélni amúgy Vanavrash, nyugodtan szóljál hozzá), hogy nem igazán meri a 22M-t bevállalni, hanem inkább a régi összeget, ahol kezdte 15M körül vagy afelett kicsivel, ezt a 16-17M-t. Pedig a hitelt a végzettségével tényleg ki tudja majd fizetni. Lehet, hogy ezen érdemes elgondolkodni még.
Meg még egy utolsó megjegyzésem van hozzád Vanavrash. Amikor az ember lemarad 100e-rel meg 200e-rel, akkor nem is igazán akarja azt a lakást. Ez személyes tapasztalat is:))) És akkor sztem érdemes belegondolni h miért nem. Én totál tanultam belőle annak idején. És végül jobb lakást vettem mint amiről lemaradtam:)
tihamer
tihamer 2021. 05. 17. 00:06
Előzmény: #117835  infin
#117838
Így van, ha sürgős az eladónak, akkor mindenképpen alkudni kell.
Sőt kötelező!
infin 2021. 05. 16. 23:46
Előzmény: #117813  greenman76
#117837
Angyalföldön is többért adják ki azokat. (Legalábbis hirdetések alapján) Persze máshol meg még többért:)
siemens 2021. 05. 16. 23:44
Előzmény: törölt hozzászólás
#117836
Hhhúúú, ez nagyon kemény! Én mindig azt szoktam mondani, hogyha nem tudsz segíteni, mert nincs a fogadó fél részéről semmi értelmes gondolat, reális elképzelés, akkor fel kell emelni a kezünket és hátra kell lépni egy lépéssel. (Csepel, Tárna utca, Gát utca......  stb - mind borzasztó)
Ha nem veszi a fáradtságot, hogy megnézze a Kispesti ingatlanok átlagárát, akkor engem mit érdekel? Ha még ráadásul földszinti, udvari ingatlanról beszélünk, akkor a 15%-os diszkont az a minimum elvárás. Garzonlakások esetében a relatíve magasabb nm ár tény, ezen nem lehet vitatkozni. De ez nem az élhetetlen 20 nm alatti ingatlanokra vonatkozik! Nem, hogy túlértékelt, de a 920 ezer Ft/nm ár egy 18 nm-es "lakás" esetében, ahol a szoba max. 12 nm lehet (gyerekszoba) vicc kategória.
Ha valami a legolcsóbb, az nem azt jelenti, hogy az a legjobb! Épp ellenkezőleg! Nem Te leszel az, aki 1-2 év múlva megvásárolja álmai otthonát. Ez sajnos Neked a végállomás lesz...........
Még valami. Nem igaz, hogy 22-23 Millió Ft kínálati áron nem lehet találni jó állapotú ingatlanokat! (de a hőkamerát mindenképpen vidd magaddal.....borzasztó)
infin 2021. 05. 16. 23:41
Előzmény: törölt hozzászólás
#117835

közben úgy néz ki kapott 5 napra bant:)
Megnéztem az utolsó hozzászólásait, hát durva. És a #115073 tuti kamu, mert ha befektető lenne, nem így trollkodna.... szerintem is itt tölti ki, amit nem ért el az életben
Ja más: ehhez a lakásvételhez még 1 tanácsom lenne. Azt még gondold át h mennyire érzelmi döntés, hogy nem akarsz várni/macerálni tovább és azért vennéd meg kevés alkuval vagy alku nélkül. Mert azt látom, hogy eddig vártál és volt h emiatt maradtál le valamelyik lakásról, ha jól láttam (nem mindig követtem a fórumot). Szóval ha úgy vagy vele, hogy most már tényleg nem vársz tovább és lecsapsz mindenre, amit úgy érzel megvennél, akkor azért még legyen feltétel, hogy normális áron is veszed meg, és biztos nem kell 1 évig várnod most már:) ....Nem véletlen, hogy mindenki azt mondja, hogy drága ez a lakás annyiért, és simán lehet, hogy eladó odaadja olcsóbban akkor is, ha nagyot alkudsz, már eleve le kellett vinnie magasabb árról és írtad, hogy sürgős neki. Ne legyen az, hogy csak érzelmi döntés miatt fizetsz pluszmilliókat. Szóval megpróbálni egy nagyobb alkut, az nem fáj, nem lesz belőle baj:) Főleg ha megkérdezed bankot és esetleg kapsz tőlük is infót.
infin 2021. 05. 16. 23:33
Előzmény: #117831  lohran
#117834
és akkor már troll?:)) és pont te mondod:))
tihamer
tihamer 2021. 05. 16. 23:21
Előzmény: #117818  mr_bob
#117832
Persze, fajlagos ár.
De akkor is sokallom.
lohran 2021. 05. 16. 23:07
Előzmény: #117829  greenman76
#117831
Troll.
30 ezerért tartja fenn magát kajával egy hónapban az elmondása szerint.
unidentified user 2021. 05. 16. 23:02
#117830

Ingatlancom hogyan jeleníti meg az árakat EUR-ban? Felhasználó adja meg a Ft ártól függetlenül?
Itt van pl. ez a hirdetés: https://ingatlan.com/i-ker/elado+lakas/tegla-epitesu-lakas/20868146
88,9 millió Ft = 200.000 €, lehet az történt, hogy emelt az áron, de az EUR-t elfelejtette hozzáigazítani?
greenman76
greenman76 2021. 05. 16. 22:58
Előzmény: #117828  lohran
#117829

Lehet, hogy csak troll...
Egy elmondása szerint értelmiségi, a műszaki területen jártas fiatalember, lehetetlen, hogy egy másfeles jó belépőtől sok - sok segítő tanácsot magába szívva eljut egészen a putriig...
Egy jó példa, hogy a diploma sem garancia a logikus gondolkodásra....
lohran 2021. 05. 16. 22:45
Előzmény: #117825  berlini
#117828
Nem volt az szerintem mert amit itt előad hosszú idő óta az kritikán alúli.
Egyébként azért is találó mert 18 m² es lakás szinte ismeretlen volt 10 éve.
A kolléga telibe trafálta a hülyeséget
Törölt felhasználó 2021. 05. 16. 22:38
Törölt hozzászólás
#117827
Törölt felhasználó 2021. 05. 16. 22:37
Törölt hozzászólás
#117826
berlini
berlini 2021. 05. 16. 22:35
Előzmény: #117822  amphibian
#117825
Ez egy szemét megjegyzés volt.
Milyen ember lehetsz?
tihamer
tihamer 2021. 05. 16. 22:27
Előzmény: törölt hozzászólás
#117824
"XIX. kerület, 18 négyzetméter és 16,5M áron, "
Egyszer ennyit fognak érni a garázsaim a közeljövőben. ☝️
És ez nem vicc❗
lohran 2021. 05. 16. 22:14
Előzmény: #117822  amphibian
#117823
Én rátettem volna még jó pár milcsit mert az ilyenek füzessenek
amphibian 2021. 05. 16. 22:07
Előzmény: törölt hozzászólás
#117822
Végre !
Nem boldogítasz itt minket tovább a szűköléseddel és megtaláltad méltó otthonod a kukatárolóból átalakított luxus garzonodat Budapest legjobb helyén Kispesten
Törölt felhasználó 2021. 05. 16. 21:57
Törölt hozzászólás
#117821

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek