Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
berlini
berlini 2021. 04. 23. 12:00
Előzmény: #114990  hétszilvafás
#115000
Sokan nem tudják de a 26 ezer koronahalott után jönnek azok a korona áldozatok, akik azt szivják, hogy már egy éve nincsen még az addig biztositott ellátás sem:
- szűrések (most már hivatalosan is bejelentették,)
- tükrözések (tegnap tudtam meg hogy még mindig nem inditották be.
- sürgősségi műtéteken kivüli műtétek elmaradása (Ismerősöm halt meg 4 éve rákban, úgy hogy egy rutin ciszta eltávolitó kis műtét során vették észre hogy rákos)
Törölt felhasználó 2021. 04. 23. 11:58
Előzmény: #114997  berlini
#114999
Nézted hozzá Ausztriát, ahol a különféle egzotikus oltóanyagok nélkül is állták a sarat?
Én beadatom magamnak, rajtam ne múljon, bár hogy a g*ci ebből sikerpropagandát csinál, amiatt azért eléggé húzom a számat.
berlini
berlini 2021. 04. 23. 11:53
Előzmény: #114993  Törölt felhasználó
#114998
Az osztrákok mindig is duplaannyit teszteltek mint mi.
Mert eszük van.
Viszont nem mindenkinek és mindig.
Amikor az EU-s keretszerződés alapján decemberben leszerződtek a vakcina szállitókkal akkor úgy gondolta az egészségügyi miniszterük, hogy nem kell feleslegesen vakinát rendelni és a drágábbakból (Pfizer, Moderna) kevesebbet rendeltek.
Ezután még pechük is volt, mert a legnagyobb beszállitó a Astrazeneca betlizett. Töredékét tudja a leszerződöttnek szállitani. Ezért az osztrákok rosszul állnak a beoltottsággal.
berlini
berlini 2021. 04. 23. 11:49
Előzmény: #114994  Törölt felhasználó
#114997
Ez azt mutatja amit máshonnan is tudunk.
Kb 3 héttel ezelőtt tetőzött a 3. hullám 10 ezer napi fertőzöttel (És a tesztelésnél a pozitivitási arány nagyon magas volt, igy a 10 ezer biztosan sokkal több volt.)
Mostanában pedig szerencsére 2-5 ezer közé már visszaesett ez a szám.
berlini
berlini 2021. 04. 23. 11:44
Előzmény: #114990  hétszilvafás
#114996
Március 8.-án az első oltásomkor minden nagyon flottul ment a háziorvosnál.
Dicsértem és megjegyeztem, hogy akár a teljes oltást rájuk bizhatnák, ha kapnának logisztikai, adminisztrációs segitséget. Egyetértett velem.
2 héttel korábban a feleségemet oltották a Honvéd kórházban kaotikus körülmények között. Nekem várakozással együtt 40 perc volt az egész (és ebből a kötelező utólagos ücsörgés volt 30perc) nála pedig 2,5 óra sorállás az utcán. Védőtávolság nélkül hidegben. Orbán hozta a legjobb formáját. Utána még egy óra épületen belül az utólagos pihenéssel együtt (Ez végre ülve történhetett.)
Törölt felhasználó 2021. 04. 23. 11:43
Előzmény: #114991  berlini
#114995
Az én tippem egyébként az, hogy előbb lobbizzák ki maguknak az érintett szektorok a teljes nyitást, egyébként szerintem jogosan, egyrészt sz*ptak már eleget, másrészt nem fogják indokolni a járványügyi adatok, a kasszák viszont nem csak ott konganak, de Vityánál is.
Én is elpattintottam tegnap némi MÁP-ot, vakarja a fejét, hogy most akkor honnan lesz lóvé...
Törölt felhasználó 2021. 04. 23. 11:28
Előzmény: #114991  berlini
#114993
"Ausztriában azért tesztelnek sokat, mert nincs elég oltóanyag!"
Igaz Ausztriában "rendes" 3-ik hullám se volt, de hát annyi baj legyen.
Benzedrine
Benzedrine 2021. 04. 23. 11:20
Előzmény: #114989  CyrusTheGreat
#114992
Mivel az oltás csak fél, jó esetben egy évre szól, máshogy nincs is értelme.
berlini
berlini 2021. 04. 23. 11:20
Előzmény: #114989  CyrusTheGreat
#114991
Azért a Fidesz faktort ne felejtsd el. Ha kijelentik, hogy védettségi igazolás nélkül nincs mozi, akkor azt nem oldják fel egyhamar. Meg akarják akadályozni egy ujabb hullám eljövetelét és ezért nem az lesz a kritérium, hogy a napi fertőzöttségi szám lemegy-e 100 alá.
hétszilvafás 2021. 04. 23. 11:19
Előzmény: #114983  berlini
#114990
Erre nem reagáltam. Sajnos tisztában vagyok az egészségüggyel, bár ne látnám át. Azt mondod, a háziorvosi rendszer elavult adatállományú, nagyon rossz találati aránnyal működött volna. De azért a kb. 60 %-os állami regisztrációs hányadnál csak jobb lett volna, nem? Én már januárban kitaláltam nagy vonalakban  egy rendszert, amelyben a járvány alatt amúgy sem leterhelt háziorvosoknak kellett volna oltani. Az államnak meg tájékoztatást küldenie (MTVA, ker tévék, netes hirdetéseken keresztül). Akár egy hónap alatt lezongorázható az átlag 2.000 fős praxisból az oltás első köre. Az napi max 70 ember. Persze nincs várakozás, jól vagy -e, elsápadtál -e, stb. Mint az iskolában: megkapta, mehet, ott EGY ÓRA alatt beoltanak vagy 100 gyereket. Az adatbázis külön megjegyzés rovatába felírható: "Pfizer 1." Az ütemezés pedig mondjuk ABC-sorrendben, adott nap adott betű, gyakoriaknál két napig megy egy betű. Valami ilyesmi lett volna jó. Persze ehhez talán nem volt elég vakcina feb - márc, meg logisztika, Pfizert hűteni kell, stb., de a fenti módszer finomhangolva szerintem jobb elérési hányadot eredményezett volna, akár 90 %-osat. Azzal a járvány véget is ért volna (márc - ápr két körös oltással), a maradékot pedig máj más módszerekkel elérni.
CyrusTheGreat 2021. 04. 23. 10:58
Előzmény: #114987  berlini
#114989
Tehát akkor őszre az lesz nem beoltva, aki nem akarja, és ha, ahogy írod, viszonylag hamar összejön egy elfogadható %, akkor az is ugyanúgy fog járni meccsre/színházba, aki nem oltotta be magát. Nem lesz se védettségi igazolvány-vizsgálat, se tesztelés. Biztos vagyok benne, hogy már nyáron is úgy fognak emberek étteremben/színházban kószálni, hogy nem kaptak oltást.
hétszilvafás 2021. 04. 23. 10:53
Előzmény: #114979  berlini
#114988
Ennyiben korrigálok, hogy az idősebb korosztálynak nem volt választása, kvázi "felmentést" kaptak az engedelmesség vádja alól. Anyukámnak is javasoltam, hogy ez van, hunyd be a szemed, fogd be az orrod, neked el kell fogadni a procedúrát. De például a Sinopharmot elutasította, végül megkapta oltóponton a Pfizert. De 50 alatt van választás, még ha kicsit rizikós is.
A "fidesz-birka" kitételt sajnálom, ha ezzel bárkit megbántottam, de nagyon nem értem, hogy amit én simán látok '98 óta (de inkább '93-tól), az másnak miért nem jön le. De nem akarok tovább offolni, bocsi. Habár a gazdaság működéséhez azért nem mellékes, hogy 4 m fő a szolgáltatásoknál persona non grata státuszba kerül -e.
berlini
berlini 2021. 04. 23. 10:52
Előzmény: #114984  CyrusTheGreat
#114987
Addig kérni fogják, amig nem lesz egy kb 70%-os beoltottság
Ami összejöhet viszonylag hamar.
ncseed!
ncseed! 2021. 04. 23. 10:44
Előzmény: #114980  hétszilvafás
#114986

"Kizárólag az oltási procedúrával van bajom"
Értem. Azt kellene felfognod, hogy részben a média rémhírkeltésének köszönhetően nem mindenki akarja felvenni az oltást - amiből korlátozott mennyiség áll rendelkezésre - ezért valamilyen rendszerrel priorizálni kell, hatékonyságot növelni hogy ne fussanak felesleges köröket az orvosok olyanoknál ahol nincs értelme.
***
Felhívod a háziorvosod hogy "Jó napot! Nagy Béla vagyok az Andrássy út 285-ből és szeretnék oltást kapni." Ezután az orvos felviszi a rendszerébe az igényed és megkapod egyszer az oltást.  Akkor ezzel semmi bajod ugye?
***
De ha a hülye állam kitalálja hogy az orvosok és segédeik ne adatrögzítéssel töltsék a drága idejüket egy világjárvány idején hanem te tedd meg ezt helyettük és a vége pont ugyanaz lesz minden szempontból akkor az nem jó, úgy már belistáz téged az állam mint fideszbérenc. Mert ha te odaméssz egy oltópontra csak úgy akkor nem rögzítenék hogy te "bérenc" lettél. Aha. Mesélj még.... 
berlini
berlini 2021. 04. 23. 10:39
Előzmény: #114982  ncseed!
#114985
Először is.
Magyarországon nincsen sajtószabadság.
Másodszor a 444.hu nem oltásellenes
harmadszor:
nézd meg a belinkelt 444.hu oldalt. Nincs még egy ilyen hivatalos oldal Magyarországon (ami nagy szégyen) ahol ilyen összeszedett információ csomag lenne a járvány és az oltások haladásáról.
CyrusTheGreat 2021. 04. 23. 10:38
Előzmény: #114963  berlini
#114984
En sokkal inkabb arra gondolok, hogy nem fogjak kotelezoen kerni a vedettsegi igazolast, barmi ilyesmi nelkul mehetsz etterembe, szinhazba, kozossegbe. Az, hogy mindenki be lesz oltva, arra nem fogadnek nagy osszegben.
berlini
berlini 2021. 04. 23. 10:36
Előzmény: #114980  hétszilvafás
#114983
Láthatóan fiatal emberként nem ismered a magyar egészségügyet.
Nagy a zürzavar. Nálunk a dolgot nem lehetett volna még igy sem elkezdeni regisztráció nélkül.
Először is:
- nem mindenki van egy háziorvosnál bejelenttkezve,
- még igy hatalmas munka volt a háziorvosoknak a megkapott lista alapján hivogatni az embereket, mit gondolsz mi lett volna, ha mind a 2-3 ezer hozzátartozó embert kellett volna válogatás nélkül hivnia? (Január elején még csak minden tizedik ember volt regisztrálva és sokkal nagyobb volt az oltást elutasitók aránya.)
- a háziorvosnak még arról sincsen kimtatása, hogy ki van még életben, igy az elsőként hivott pár tucat 80 éven felüliből a fele eredménytelen lett volna.
Ne itt keresd annak a lehetőségthogy hogyan állj ellent a NER információs bekebelezési programjának.
Még Izraelben is (egy sokkal jobb egészségügyi nyilvántartó rendszerrel) ez volt a hatékony módszer.
ncseed!
ncseed! 2021. 04. 23. 10:30
Előzmény: #114974  HerrLudwig
#114982
Látod, megértük ezt is de most meg egyszerre fideszbirkák lettünk mindketten...
Páran túltolták itt a 444.hu olvasást meg a többi hasonszőrűét miközben azt kiabálják hogy nincsen sajtószabadság.
berlini
berlini 2021. 04. 23. 10:29
Előzmény: #114977  hétszilvafás
#114981
Szerbiában is regisztrációval kezdték.
Izraelben annyira regisztráció központú volt az egész hogy emberi kéz nem is érintette, ember nem válogatott a regisztráltak között. A regisztrált kora, betegségei alapján a gép döntött.
Telefono kapta az értesitést hogy hova és mikor menjen.
Mindkét helyen azért vált lehetővé a regisztráció kikapcsolása, mert vakcina van dögivel és nincsen regisztrált várakozó.
Ez egyébként igy lesz nálunk is.
Ahogyan irtam 1, max 2 hónap múlva (ha nő a regisztráltak száma a következő hetekben.)

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek