Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2021. 04. 11. 14:49
Előzmény: #113038  ncseed!
#113040
Az idei adómat szeretném inkább 2041-ben befizetni. Ugyanannyit. Olyan jó lenne egy adómoratórium csak nekem a covid miatt. Ígérem befizetem majd pontosan az összeget. Ugye milyen abszurdnak tűnik? Csak mint a moratóriumosok 90%-ának a nem fizetés.
CyrusTheGreat 2021. 04. 11. 14:48
Előzmény: #113038  ncseed!
#113039
Azt ugye tudod, hogy egy hitel nem pár hónap alatt dől be, hanem évek (2-3) nem fizetése kell hozzá? A végrehajtás pedig a hitel bedőlésétől számított szintén 2-3 év. Egy 3-4 hónapos moratórium bőven segíti az átlagember és cég cash flowját, az valóban életmentő - nem véletlenül éltek ezzel alapvetően az országok. Most jelenleg egy 15 hónaposnál járunk, aminek szerintem minimum a kétéves évfordulóját is megünnepelhetjük. Mindez azért, nehogy egy pillanatra is be kelljen vallani, hogy az elmúlt évek hitelből történő felfűtése ilyen mértékben elég nagy hiba volt (habár közben a nagy TIK-TAK alatt sikerült egy 9%-os kedvezményt is behozni az ingatlanpiacra, illetve az ÁFÁ-emelés majd újracsökkentéssel is szintén sikerült jó pár építkezőnek illetve új lakást vásárlónak pár milliós kárt csinálni). 
Ez lenne a követendő példa? 
Ilyenkor örülök az EUR-nak.
ncseed!
ncseed! 2021. 04. 11. 14:40
Előzmény: #113032  CyrusTheGreat
#113038
"nyugodtan adósodjon el mindenki, úgy is megmentik az adófizetők."
A bedőléstől mentik meg ideiglenesen, a tartozásból egy fillért se engedtek el, sőt nőtt!
Törölt felhasználó 2021. 04. 11. 14:39
Törölt hozzászólás
#113037
ncseed!
ncseed! 2021. 04. 11. 14:38
Előzmény: #113033  Törölt felhasználó
#113036
"Azé' ehhez pofa kell hogy valaki azt állítsa a 2010 előtti kormányzat többet tett a devizahitelesekért mint az utána jövő... 🤣🤣🤣🤣🤣"
Az egyik semmit se tett a másik meg a semminél többet!
Törölt felhasználó 2021. 04. 11. 14:37
Törölt hozzászólás
#113035
ncseed!
ncseed! 2021. 04. 11. 14:37
Előzmény: #113030  CyrusTheGreat
#113034
Röviden: EL!
Hitelt el így sem engedtek hanem ezzel is nőtt a tartozás még ha kedvező feltételek mellett is, szóval?
Akinek nem tetszett nyugodtan nem élhetett vele!
Törölt felhasználó 2021. 04. 11. 14:37
Előzmény: #113026  ncseed!
#113033
2010-2014 között 4 éven át a Fidesz magára hagyta a CHF hitelek igazi károsultjait. A végtörlesztés nem a károsultaknak volt hanem a haveroknak, a többi még szívhatott néhány évig. 
CyrusTheGreat 2021. 04. 11. 14:36
Előzmény: #113029  ncseed!
#113032
Személyes gondom nincs vele - én tudom, hogy mibe kerül ez mindenkinek és számolok vele a maga súlyának megfelelően. Csak érdekel, hogy a közvélemény és az itteni fórumtagok miképpen vélekednek a dologról.
Az én számomra egyértelmű útmutatást ad a CSOK/BV/tsai mellé: nyugodtan adósodjon el mindenki, úgy is megmentik az adófizetők.
ncseed!
ncseed! 2021. 04. 11. 14:35
Előzmény: #113025  CyrusTheGreat
#113031
Azé' ehhez pofa kell hogy valaki azt állítsa a 2010 előtti kormányzat többet tett a devizahitelesekért mint az utána jövő... 🤣🤣🤣🤣🤣
Direkt nem maszopoztam meg fiteszeztem veletek ellentétben... 
CyrusTheGreat 2021. 04. 11. 14:33
Előzmény: #113028  ncseed!
#113030
Dehogynem, az eredeti kérdés ez volt: elfogadható, ha bármilyen, akár csak a legkisebb probléma esetén az állam azonnal közbeavatkozik, hogy az általa táplált hitelpiacon tegyen egy STOP-ot a visszafizetési kötelezettségre, praktikusan akármilyen hosszú ideig? 
Mert ezt kikerülted azzal, hogy a Magyarországon mindent meg kell tenni, hogy ne csökkenjenek a lakásárak.
ncseed!
ncseed! 2021. 04. 11. 14:33
Előzmény: #113025  CyrusTheGreat
#113029
Ha elvekről beszélsz akkor nem az a kérdés máshol miért kisebb vag nagyobb támogatást kaptak hanem hogy kaptak vagy sem. Kaptak. PONT. 
***
Amúgy állami (adófizetői) pénzbe nem kerül a dolog akkor mi a te személyes gondod vele???
Ja már leírtam: nem tudod más kezéből kicsavarni a lakását olcsón!
ncseed!
ncseed! 2021. 04. 11. 14:30
Előzmény: #113027  CyrusTheGreat
#113028
nem írtam ilyet. ha nem vezették volna be a moratóriumot akkor lett volna - ki tudja mekkora - gond, ezt írtam. de ezt már sose tudjuk meg.
CyrusTheGreat 2021. 04. 11. 14:29
Előzmény: #113026  ncseed!
#113027
Miért gondolod, hogy a lakáspiac bedőlne vagy akár az árak egy kicsit is csökkenésnek indulnának ha hirtelen el kellene kezdeni visszafizetni a hiteleket? 
ncseed!
ncseed! 2021. 04. 11. 14:25
Előzmény: #113023  CyrusTheGreat
#113026
Szinte vártam hogy hasonlókat írsz, hogy az én kezem is magam felé hajlik! Ami igaz is de teljesen más okból mint a te esetedben!
***
Kettőnk között az az alapvető különbség, hogy te a saját érdeked szerint "gazdaságpolitizálsz" nem törődve ennek az ÖSSZtársadalmi hatásaival (jelen érdeked ellentétes milliókéval), én meg először megnéztem/elgondolkoztam mi az ország hosszútávú érdeke és úgy fektettem be hogy ezt követően egybeessen az én érdekem az országéval!!! Magyarországon egy kormánynak sem lehet célja az ingatlanárak leverése!!! Ezer okból sem! Ott ahol a lakóingatlanokat 99%-ban magánemberek birtokolják??? Magas arányban belföldiiek.
Szóval igen, én most abban a kényelmes helyzetben vagyok hogy a kiépített pozim egybeesik a kormányzat érdekével! Akkor is egybe fog esni ha kormányváltás lesz bármikor! Lehetnek döccenők, csökkenhet a profit de akkor is egy irányba megyünk. 
***
Igen, vannak vesztesei a mostani iránynak is, csak a nyertesek jóval többen vannak!
Az hogy te nem tudsz az 50 milcsis lakásotok mellé 80-ért másikat venni nem veszteség!
Az ha Murdoch  a 70 milcsi lakáse mellé nem tud 110 milcsis házat venni az sem veszteség!
Mármint politikai/társadalmi értelemben...
CyrusTheGreat 2021. 04. 11. 14:14
Előzmény: #113022  ncseed!
#113025
Értem, hiszen például mindenhol máshol (amire hivatkozol, hogy más is megmentett mindenkit, habár leginkább 3-4 hónapig tartó moratóriummal, de sebaj) azóta kitört az apokalipszis. Saját magad sem hiszed el szerintem, amit írsz.
2008 utáni kormány pedig nem hagyta bedőlni a hiteleseket, kérdezd inkább a Lendvay utcában ülőket, mit tettek 2010-ben a hatalomváltást követően a hitelesekért. Szóval maradjunk abban, hogy a Fidesz nem foglalkozott évekig a devizahitelesek problémájával, amikor azt letudta (megjegyzem, kiváló időzítéssel), azt követően pedig beindította a hitelrakétát, hogy aztán az első fuvallatra azonnal meg is "mentse" a népet. Nincs ezzel a világon semmi gond, csak legyen egyértelmű mindenki számára, hogy ez az irány és, hogy ez sincs ingyen.
Törölt felhasználó 2021. 04. 11. 14:13
Törölt hozzászólás
#113024
CyrusTheGreat 2021. 04. 11. 14:10
Előzmény: #113017  ncseed!
#113023
A fideszezést aláírom, a többit nem - a rövidre felújított ingatlanok lakhatatlanok, nem ezeket keresem, de ez most mellékes, valamint teljes mértékben hidegen hagy, hogy ki dől be és ki nem, mert biztos vagyok benne, hogy nem fognak bedőlni, de ez a moratóriumtól független.
A kérdést azért tettem fel, mert te magad is folyamatosan az általam leírtak szerint kommunikálsz: legyen hitel-hitel-hitel, dőljön még az ingyenpénz, de az államnak kutya kötelessége akár az idők végeztéig megmenti a hitelfelvevőket, külön le is írtad még hónapokkal ezelőtt, hogy minimum a CSOK-osoknál te is jogosnak érzed. Benned is ugyanúgy felmerülnek ezek, csak most valamiért átmentél támadóba. 
Szóval, akkor még egyszer: az egy helyes, elfogadható cél, ha hitelfelvételt és hitelből történő növekedést propagáljuk, majd azonnal ugorjanak az adófizetők, ha egy kicsit is problémás a helyzet?
ncseed!
ncseed! 2021. 04. 11. 14:10
Előzmény: #113017  ncseed!
#113022
Lefordítom mert úgysem érted... kormányzati választási lehetőségek:
***
Opció 1 -  hagyni bedőlni mindenkit aki a vírus miatt nem tudja fizetni a hitelét, ezzel jól leveri a használt ingatlanok árát ami kirúgja a lábat az új ingatlanok értékesítése alól ami t*k*n lövi az építőipari szektort, a bank szektort meg még ezer kapcsolódó dolgot, hazavágja a fogyasztást, meglöki a munkanélküliséget és a forint árfolyamát ezált negatív spirált elindítva minden szinten a társadalomban. 
***
Opció 2 - Kapjanak némi haladékot a hitelesek, a felgyülemlett többlet tartozást majd a hitel végén (akár 20-25 év múlva!) fizessék csak ki részletekben gyakorlatilag jelentősen elinflálva, ennek a pénzeknek a kamatát meg nyeljék be a bankok.
****
Nagy a dilemma mi???
Ja várjál, az egyes opciót már kilőtték 2008 után a hadd ne írjam le milyen vezetésű kormány....! Hú akkor azt hanyagolni kéne tekintve hogy legutóbb is mekkora sikere volt a nép körében!
Törölt felhasználó 2021. 04. 11. 14:05
Előzmény: törölt hozzászólás
#113021
Itt különböző életkorú, származású, végzettségű, vagyoni helyzetű emberek írogatnak. Egy a közös bennük, hogy ingatlant akarnak tulajdonolni.
Most benéztem a Porsche fórumra. Eszembe nem jutott volna hozzászólni. Nem olvastam olyat hogy csak a hülyék vezetnek Porschet mert én villamossal és vonattal járok. Oda az ír akinek Porscheja van vagy akar majd egyet.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók