Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pomperj
pomperj 2016. 11. 13. 09:09
Előzmény: #10978  Törölt felhasználó
#10980
Korul tudsz nezni a logic-immo.be oldalon. Tovabbra is a EU kozponti resz, a Schuman 1km-es korzeteben ajanlanam az alapos kutatast. Az Ambriorix es Cenquantenare park iranyaban a kis utcakban igen jo lehetosegek vannak.
Bandi_ujonc 2016. 11. 13. 07:27
Előzmény: #10976  xmann
#10979
Van arra vajon statisztika, hogy kikből áll a bp-i ingatlan piac vevői oldala?
Azaz kikből áll a kereslet?
Azért lenne érdekes, mert az tudható, hogy kik nem:
eü, oktatás, közalkalmazottak nagy része NEM lehet.
Kereskedelmi dolgozók nagy része NEM lehet.

Miért nem? Mert ameddig tényleg azt jelenti a "rakéta", hogy 120ezer helyett keres 150-et, addig az fogyasztásra fog vagy oda kellene mennie, nem pedig hitelre/bérleti díjra.
Törölt felhasználó 2016. 11. 13. 00:19
Előzmény: #10977  jocinet
#10978
Brüsszelről volt itt korábban szó, nézegetem is a lehetőségeket, jónak tűnik.

Bécsben szerintem továbbra is sokkal könnyebb lakást venni, bérelni, én ezt tapasztalom.
Délről annyit, hogy pl. Róma rettenetes drága.

És, akkor szerinted mindebből mi következik?

jocinet 2016. 11. 12. 23:20
Előzmény: #10975  Törölt felhasználó
#10977
A legolcsóbb helyek a világban elérhető jövedelem és négyzetméterár arányában jelenleg:
Detroit, Las Vegas, Brüsszel, Bursza (Törökország), Ciprus, Pretória, stb.
Itt mondjuk belejátszhat, hogy meleg éghajlatú helyeken azért is olcsóbbak a lakások, mert nincs szigetelés, nincs gázfűtés, meg nincs komoly üvegezés rajtuk, mivel nem kell.

Európában a legolcsóbbak:
Malmö, Osztrava, Antwerpen, Rotterdam, Reykjavik, Brüsszel.

link

Bécs ez alapján a mutató alapján Budapesttel nagyjából egy szinten van. Berlin és Hamburg olcsóbb, mint Budapest. Brüsszel, Antwerpen, Osztrava, Malmö sokkal olcsóbb, mint Budapest.

Elgondolkodtató.

Az látszik, hogy a budapesti árak még egy régi állapotot tükröznek ezen az oldalon, nem ártana jelezni nekik, hogy ezek már nem ennyik:
link
xmann 2016. 11. 12. 20:05
Előzmény: #10974  Törölt felhasználó
#10976
Az EUSTAT-nak az a lényege, hogy egész Európában azonos metodológia alapján gyűjt adatokat, pont azért hogy összeegyeztethető, összehasonlítható legyen. Pont ahhoz gyűjt adatokat, amit mi akarnánk összehasonlítani

A baj csak az, hogy a te elméletvilágod, ami nagyjából 2 hirdetésből, meg az árúfeltöltők béréből áll, nem egyezik az adatokkal. Mit csinál ilyenkor az értelmes ember? Az adatok, tények ismeretében módosítja a véleményét.

Mit csinál a buta? Azt mondja hogy hamisak az adatok, és neki van igaza.

Törölt felhasználó 2016. 11. 12. 19:54
Előzmény: #10965  Törölt felhasználó
#10975
helyesbítek 950 euró
de akkor is

egy tanár jövedelmének nincs a fele

nálunk egy ilyen lakás 250-300 ezer a fenébe de tényleg

várom szeretettel a 600 ezres netto pedagógusbért (átlagban persze)

rakéta INDUUUULLLLLLLL
Törölt felhasználó 2016. 11. 12. 19:51
Előzmény: #10973  xmann
#10974
ugyan
rakétázni hehe

mi a kiragadott szerencsétlen

és napi aktuális valós összehasonlítást tettem az előbb is, az árufeltöltő bére és a kiadó lakás is az
950 euróért kiváló helyen kiváló lakások vannak
a fizetés meg annyi amit írok én ott vagyok látom nap mint nap

te meg jössz a hülye hamis statisztikákkal
mert ez az érdeked és másikat hülyítesz
azzal együtt, hogy momentán nekem csak jó ha emelkedik, de nem építek légvárakat

részemről ezt befejeztem veled nekem ne írogass és nem fogok fordítva

xmann 2016. 11. 12. 18:26
Előzmény: #10967  Törölt felhasználó
#10973
"az a te bajod, hogy a reményeidet projektálod másokra miközben nem vagy teljesen tisztában a nyugati árképzéssel, amit itt állítólag követünk "

Nem, nem, nagyon nem. Én tényeket, adatokat, számokat mutatok be, amelyek alátámasztják egyrészt azt hogy Bp-en az ingatlan nem drága se bécshez, se a környező országokhoz képest, sem a múltbeli árakhoz képest.

Ezzel szemben te véletlenszerű egyelemű mintákkal próbálod ezt cáfolni. Teljes tévúton jársz, de ez nem meglepő, az elmúlt 2 évben ezen a fórumon mindig felbukkantak ilyen figurák, és összeomlással riogattak. Nincs alapja. Lesz majd, amikor lesz, most nincs.

A bp-i ingatéan nem drága, a bérek meg rakétázni fognak, ergo a bp-i lakásárak emelkedni fognak tovább. ilyen egyszerű ez.
Törölt felhasználó 2016. 11. 12. 18:04
Előzmény: #10971  Törölt felhasználó
#10972
az első szóval máris értelmét vesztette nálunk a többi:)

persze, ez így van
viszont én azt látom, hogy a nyugdíjasokkal nem foglalkoznak, se az állami szférával
a kormányzati rendszerben túlfizetés van a többiben éhkopp

nekem úgy tűnik, hogy elégnek tartják a győzelemhez a 3 gyerekes + felső középréteget
mert:
ezek elmennek szavazni
rájuk szavaznak
a többiek szétforgácsolódtak

Törölt felhasználó 2016. 11. 12. 17:56
Előzmény: #10968  Törölt felhasználó
#10971
Demokráciában a közalkalmazottak és a nyugdíjasok hada alkotja a hatalom támogatói bázisát. Adna a kormány a gdp-előállításában élen járó, kisemmizett magánszektori alkalmazottaknak is, DE NEM JUT nekik. Csak a retorika szintjén emlékeznek meg róluk, ahogy az Ikarusról is, amikor nagyobb mennyiségű kínai buszt vásárolnak.
Más lenne a színezete a dolognak, ha a mostani tőkéhez képest 100x ennyi lenne a rendszerben (tőzsdei kapitalizáció, vállalati vagyon stb), DE NINCSEN.
Törölt felhasználó 2016. 11. 12. 17:53
Előzmény: #10969  exmnbs1
#10970
igen én is néztem

szerintem ott is elszálltak a bérbeadók a bolt meg nem tudja kitermelni hiába a híres béremelkedés
NEM vesznek az emberek annyi árut

a Mammut piacnál van egy ismerős boltot, megvette a bérleti jogot és így fizet havi költséget, ami pár év alatt megduplázódott

azóta egy embert el kellett küldenie, mert nem tudja kitermelni
pedig ott van forgalom

exmnbs1 2016. 11. 12. 17:45
Előzmény: #10968  Törölt felhasználó
#10969
Elado
Jut eszembe megint sok az üres uzlethelyiseg
Törölt felhasználó 2016. 11. 12. 17:37
Előzmény: #10966  Törölt felhasználó
#10968
nem lehet tartani járulékcsökkentés mellett az állami vízfejet

most még nagy a többlet a mesterségesen gyengített forinttal és a nyugati kamatkörnyezettel, de ez lecseng

előre menekül a kormány, mert azt hisze, hogy a gazdaság a látszólagos munkaerőhiány miatt felszívja az állami dolgozókat

az a baj, hogy kb 4 szférában nincs ember:

vendéglátás (szar munka, végzettséget igényel)
gyári munkás (nem Budapesten kell, szar munka)
orvos (hehe)
informatikus (ez ok, de át kell képezni, nem mindenki képes megtanulni)

mi van még?

Törölt felhasználó 2016. 11. 12. 17:33
Előzmény: #10963  xmann
#10967
az a te bajod, hogy a reményeidet projektálod másokra miközben nem vagy teljesen tisztában a nyugati árképzéssel, amit itt állítólag követünk

szerintem nálunk nagyon drága a lakhatás és ez tarthatatlan, a vége pedig zuhanás lesz

kivéve, ha elérjük a nyugati béreket pár éven belül
ámen
Törölt felhasználó 2016. 11. 12. 17:31
Előzmény: #10964  exmnbs1
#10966
Már 25 éve zajlik a leépítés, olyannyira, hogy kétszer annyian vannak, mint akkor. A magánszektorba kiszervezettekről nem is beszélve. De fogadhatunk is, hogy 10 év múlva legalább 20%-kal fog nőni a tábor.
Törölt felhasználó 2016. 11. 12. 17:31
Előzmény: #10962  gyula1971
#10965
nincs 190 ezer forintos netto átlagbér magyarországon hagyjuk ezt
de ha lenne az is bakfitty
ha 250 ezer lenne, akkor is drágák a lakások BUDAPESTEN

a vidéki ház legfeljebb ott drágulhat, ahol valamilyen extra igény kielégíthet
Győr
Kecskemét
Szeged
Balaton
Sopron

és ennyi

pár napja néztem Bécsben Hietzingben, ami ugye kiemelt kerület olyan mint itt mondjuk Törökvész egy 78 nm új építésű (8 éves)lakást teljes költség 890 euró brutto meleg vízzel fűtéssel közös költséggel két terasszal

ezt állítsuk szembe azzal, hogy ennek a duplájánál elég nehéz kevesebbet keresni (még az árufeltöltő is megkapja az 1400-at) és minden de minden olcsóbb, mint itt

e szerint tehát, a kamu 190 ezres átlagbérhez viszonyítva itthon egy ilyen lakás 95 ezer forint

hehe

na ennyit arról mi mennyi és az álmodozás
exmnbs1 2016. 11. 12. 17:27
Előzmény: #10962  gyula1971
#10964
Kozszférában nagy leépítés várható januárban
xmann 2016. 11. 12. 17:26
Előzmény: #10959  Törölt felhasználó
#10963
Próbálkozom ezzel a népnevelő tevékenységgel, egyelőre kevés sikerrel, de nem adom fel
gyula1971
gyula1971 2016. 11. 12. 17:22
Előzmény: #10957  xmann
#10962
De elvileg mindenhol a kereset emelkedésnek megfelelően kellene menni fel a családi ház áraknak is.
Nem tudom országos lesz-e a béremelés,elvileg az az Állami szférában,de a magánszféra leköveti?
exmnbs1 2016. 11. 12. 17:21
Előzmény: #10960  Törölt felhasználó
#10961
Az én tippem is az hogy az ingatlanos ezzel próbálja csökkenteni a karát hogy rándul alja oket a kiadasra

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek