Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
lohran 2020. 10. 30. 20:00
Előzmény: #99319  PBoborjan
#99320
Olyan benyomást keltesz mintha nem lennél normális
PBoborjan
PBoborjan 2020. 10. 30. 19:57
Előzmény: #99318  tihamer
#99319
Bocs, de nekem felüdülés ez a fórum a fbook után.
tihamer
tihamer 2020. 10. 30. 19:52
Előzmény: #99317  PBoborjan
#99318
Vettem, értettem.
PBoborjan
PBoborjan 2020. 10. 30. 19:48
Előzmény: #99315  tihamer
#99317
Hogymennyire rühellem ezeket s facebookos, negédes, gyerekes, modoros emotikonokat. Nem akarsz írni, ne írj, de Guttenberg nem gyerekes emojikkal virágoztatta fel Európát.
elemerorsos 2020. 10. 30. 18:49
Előzmény: #99312  2345678
#99316
Az amit írtál, egy lakóépület lakásokkal. Önálló albetétek, önálló mérőórákkal, lakás minősítéssel. Te hotelről beszéltél. Ott egy épület van "egyben", az egyes lakrészek nincsenek külön helyrajzi számon, nincsenek önálló mérőóráik de még ha lennének is, egy csomó követelménynek nem felelnek meg, ami a lakássá minősítéshez kell.
tihamer
tihamer 2020. 10. 30. 17:55
Előzmény: #99308  elemerorsos
#99315
👍
Alexander_Greybeard 2020. 10. 30. 14:59
Előzmény: #99313  franc0
#99314
Számviteli és TAO törvény összefüggései nem triviálisak. Az elvárt haszonkulcs témaköre sem egyszerű, ha valódi controllingot akar mögé tenni az ember.
franc0 2020. 10. 30. 14:52
Előzmény: #99310  Alexander_Greybeard
#99313
Miféle vezető és/vagy tulajdonos az, akinek ezt elébe kell tenni és tanácsadót bérel fel, mert nem tudja kiszámolni fejben 5 másodperc alatt?
2345678 2020. 10. 30. 14:49
Előzmény: #99308  elemerorsos
#99312
Apartman házként el tudok képzelni egy hotelnek tervezett épületet. A City Home Residence (6.ker) mintájára.Kiadásra. Céges üzemeltetéssel talán jobb lenne,mint magánszemélyként kiadva.
CyrusTheGreat 2020. 10. 30. 12:40
Előzmény: #99307  Törölt felhasználó
#99311
Ha pénzt is akarsz kivenni az ingatlanból, akkor viszont tényleg csak Bp-n gondolkodnék, persze, lehet kalandozni csodavárosokba (olvastunk már itt is ilyenekről), de nem gondolnám, hogy ezért érdemes lenne eladósodnod.
Alexander_Greybeard 2020. 10. 30. 12:00
Előzmény: #99305  kimpaa
#99310
Már nem igazán lesz olyan, hogy egyszerre egy helyen mindenki együtt. Amúgy is kihalóban volt ez a hozzáállás ott, ahol technikailag ez megoldható volt és költségtudatos volt a vezetőség. Egy kisebb cég is 10-30 milliót tud spórolni évente, ha kisebb irodát bérel. Nagyon nagy cégeknél ezt szorozd meg tízzel. Fele munkaerő bent, fele otthon. Mindenki lát mindenkit személyesen legalább kéthetente. Bőven elég.
Nekem utóbbi időben sok tanácsadós melóm volt a témában. Az idős vezetők és tulajdonosok mindig azon paráznak, hogy dolgozni fog-e munkavállaló rendesen. Aztán megmutatom, hogy 10 év alatt mennyit spórolnak és látom a dollárjeleket a szemükben. Annyi, hogy lesz egy nagyobb átfutási idő mert jellemzően 5 évre szólnak a bérleti szerződések. Arról nem is beszélve, amikor a cég irodát épít saját magának. Ott már most elindultak a magyarázkodások a jellemzően külföldi tulajok felé mert trükközni kell, hogy valóban megtérüljön a beruházás. Például pár év múlva kiadni az épület egyes részeit más cégeknek de ez önmagában óriási beruházás és jogi bonyodalmakkal is jár.
hunor555
hunor555 2020. 10. 30. 11:49
Előzmény: #99305  kimpaa
#99309
Hát itt tényleg fel lehet sorakoztatni mindenféle elméletet. 
Én nem engedhetem meg magamnak a full home office-ot, mert kell méregetni műszer csak bent van. Viszont heti két három napot simán otthon tudok lenni, amit élveznék örökre. Az EPAMról én azt hallottam hogy ajánlattételnál már a benefitek között van a home office, ilyen 4/1 felosztásban.
Azért azt leszögezhetjük hogy itthon a multik jó része bérli az irodát, ami nem kis összeg. Barátnőm a váci greensben dolgozik, mondta hogy valami iszonyat pénz az iroda (5kUSD nagyságú/fő). Ha ezen tudnak spórolni, az emberek jobban érzik magukat, akkor nem tudom miért kellene beterelni őket, főleg ha néhány helyen engedik, ezzel munkaerőt veszíthetnek a konzervatívabb vállalatok hosszútávon. Főleg hogy a világ működik így is, ez alatt a fél év alatt bebizonyosodott.
elemerorsos 2020. 10. 30. 11:40
Előzmény: #99288  2345678
#99308
Ez nem ilyen egyszerű ahogy az előbb leírtam. Ha valami hotelnek épül, azt nem "átminősíteni" kell, hanem jelentősen áttervezni és átépíteni, kivéve, ha szálláshelyként akarja bérbeadni a tulajdonos, de akkor meg az adózás miatt fog nagyon rosszul járni.
Törölt felhasználó 2020. 10. 30. 11:40
Előzmény: #99300  CyrusTheGreat
#99307
Ahhoz még nem kapartam ki elég gesztenyét :)
elemerorsos 2020. 10. 30. 11:35
Előzmény: #99303  CyrusTheGreat
#99306
Ennek több korlátja is van. Pl. Terézvárosban meglévő épület átalakítása esetén a minimális lakásméret 55 m2. Plusz van egy csomó előírás az OTÉK-ban aminek meg kell felelni. Ehhez eléggé át kell alakítani a szállodát. Ha meg nem alakítja, akkor hotelszobát hosszú távra is csak szálláshelyként lehet bérbeadni, annak szabályaival (ÁFA, IFA,TFEJL, stb fizetése, vagyis jóval magasabb adózás). Rezsit sem lehet külön számolni. Ezek nem tud olcsóbb lenni, mint egy lakás, tehát versenyképtelen lesz. Az hogy most ilyen olcsón adják az ne tévesszen meg, ez most veszteség minimalizálás, nem profittermelés.
kimpaa
kimpaa 2020. 10. 30. 11:28
Előzmény: #99289  hunor555
#99305
Pedig a járvány elmúltával visszaterelik szépen a népet az irodákba. Max annyi lesz a változás, hogy többet lehet menni home office-ba, mondjuk ahol eddig nem volt ott 1 napot, ahol volt, ott meg 2-t
azt slusszpassz. Még mindig az egy helyen legyen mindenki mert akkor épül a csapategység, lefordítva jobban lehet figyelni mindenki dolgozik-e dolog érvényesül.
Kevés kivétel lesz
Szóval 100% helyett 80%-kal de menni fognak az irodák.
Nekem is most full home office van de már nyár elején tervezgették a munkába visszatérést. Most ez halasztva. Epam hasonló lesz, dolgozik ott ismerős, valaki augusztusban már full bent dolgozós volt, ott is gondolom kezdték a népet szokatni, hogy vissza kéne jönni. Aztán halasztva ott is.
Kapitanyur
Kapitanyur 2020. 10. 30. 11:16
Előzmény: #99303  CyrusTheGreat
#99304
A budapesti hotelek hosszabb távon 
szerintem maradnak az eredeti funkciójuknál.
Ahogy Mészáros Lőrinc megszerzi őket, megszűnik a határzár és jöhetnek a külföldiek.
CyrusTheGreat 2020. 10. 30. 11:13
Előzmény: #99302  macisajt
#99303
Elég nehéznek gondolnám a csupa üveg irodaházakban lakásokat kialakítani, persze nem lehetetlen, de fizikailag előbb adják ki 1 évre a hotelek lakosztályait lakásnak, mint hogy akár csak egy emeletet átalakítanának és engedélyeznének életvitelszerű tartózkodásra. Aztán ki tudja, bármi elképzelhető.
macisajt 2020. 10. 30. 10:55
Előzmény: #99290  CyrusTheGreat
#99302

" Valahogy a hotelek kihasználatlanságát/profilváltását veszélyesebbnek érzem az ingatlanpiacra, mint az irodapiac esetleges visszaesését. "
.
Nem olyan biztos, az irodákat is átalakíthatják lakásokká, ha arra nagyobb a kereslet..
Amire igény van, meg ami több hasznot hoz  azt fogják építeni, vagy átépíteni, .😉
Kapitanyur
Kapitanyur 2020. 10. 30. 10:37
Előzmény: #99296  CyrusTheGreat
#99301
“... Akkor inkább úgy fogalmazok, ha találsz VI. kerületi, magasemeleti 50nm-es min. 1+1-es elosztású magas belmagasságú téglát jó állapotban, erkéllyel mondjuk 30M-ért, akkor azt vedd meg..”
.
https://m.ingatlan.com/vi-ker/elado+lakas/tegla-epitesu-lakas/31811807
.
Ez például már befektetői szemmel nem rossz vétel.
95 nm, utcai, első emeleti, 49 millió.
Két bejárata van, ketté választható.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek