Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
berlini
berlini 2020. 08. 10. 23:04
Előzmény: #84070  Placi82
#84080
Tehát az állitásod, hogy az ókori Egyiptom óta az adóságokat vissza kell fizetni az csak a nagyobb államokra vonatkoztik.
Tehát csak akisebbek mehettek eddig csődbe.
Nos ez sem stimmel.
Argentinát nem véletlenül hoztam fel. Amikor elkezdték a sorozatos állami csődöket, akkor az egyik leggazdagabb ország volt a világon. 
Oroszországot melyik kategóriába sorolod?
(Vigyázz a válasszal , Putyin füle mindent hall:) )
Törölt felhasználó 2020. 08. 10. 22:55
Törölt hozzászólás
#84079
berlini
berlini 2020. 08. 10. 22:55
Előzmény: #84072  Placi82
#84078
Pontosan azt irtad le, 
"...de csak annyi tortent hogy nem a magán alapoknál és bankoknak tartozik a görög, olasz stb., hanem az ekb nak olcsóbb kamattal,"
Lehet hogy nem igy gondoltad, de ezt irtad.Ezt korrigáltad igy vita már nincs ezt illetően köztünk.
A másik állitásoddal kapcsolatban már ötödször kérlek, hogy válaszolj az érvemre.
Állitásod:
"De adósságot valakinek vissza kell fizetni, az ókori Egyiptom óta. Mert ha nem, akkor semmilyen értelmes uzlet nem lesz többé a vilagban."
Én leirtam, hogy ez bizony számtalanszor előfordult már állami tartozásokkal kapcsolatban is.
Ezt sem igy gondoltad?
Törölt felhasználó 2020. 08. 10. 22:52
Törölt hozzászólás
#84077
impudent 2020. 08. 10. 22:52
#84076
Szerintem annyit biztus tudunk hugy a papírpinznél még jobbat nem tanántak ki.
A papírpinz azért bír értékkel mert bizalom van tehát a bizalmat fenn köll tartani.
Adusságot vissza köll füzetni.
Ezek az alapok.
Itt többen valamiféle új világrendet viziónálnak de értelmes gondulatut ezzel a viziónált új pinzrendszerrel kapcsolatban még nem olvastunk.
Csak ollanokat hugy leírják a jegybankok az általuk mögvásárult államadussagot meg hugy a kolcsont nem köll visszafüzetni stb.
Egyelure illenek nincsenek tehát minden reális alaput nélkülöznek.
Törölt felhasználó 2020. 08. 10. 22:49
Törölt hozzászólás
#84075
Murdoch 2020. 08. 10. 22:47
Előzmény: törölt hozzászólás
#84074
Ravasz....
Törölt felhasználó 2020. 08. 10. 22:46
Törölt hozzászólás
#84073
Placi82 2020. 08. 10. 22:36
Előzmény: #84068  berlini
#84072
És amúgy nem korrigaltam semmit, Alexander és én is ugyan azt állítottuk neked, de te azt mondtad, hogy nem az Ekb miatt olcsóbb az országok finanszírozása, úgyhogy nem én korrigaltam, hanem te ismerted el hogy igazam volt😀. Ne csusztassunk, mert arra viszont haragszom. :) 
Placi82 2020. 08. 10. 22:32
Előzmény: #84069  berlini
#84071
Tényleg kíváncsi vagyok, hogy minden allitasom ész érvekkel számodra megfelelően rendben van? 
Placi82 2020. 08. 10. 22:29
Előzmény: #84068  berlini
#84070
Igen fenntartom sőt a bibliara is megeskudnek, hogy így gondolom. Márpedig azt hogy számottevő nagy gazdasag mint usa, vagy Kína vagy az EU  nem tehetik meg hogy az adossagukat nem fizetik vissza, vagy vmi humbuk könyvelési trükkel eltuntetik. Mert az üzletbe a legfontosabb a bizalom!!!!!!!. És ha az oda, akkor ilyen nagy szereplők estén, osszeomlik a rendszer, és káosz lesz.! Argentína azért más eset mert összesen tartozik 60 milliárd dollárral, az vilagszinten semmi, és nem tartozik egyik fennt felsorolt rendszerhez sem!!!!!!!! Az USA repo ügylet jobb napokon naponta több volt mint 60 milliárd dollár 🤣, csak hogy erzekeltessem az arányokat neked. Így francot se érdekel ha Argentína, vagy Bolívia, vagy szenegal nem fizeti vissza az adósságát. De a fenti szereplők az nagyon más tészta. Remélem kimerito volt a válaszom. És igen Egyiptom a 3,.ik evezredtol Nagy Sandorig a világ vezető gazdasági hatalma volt Perzsia mellett, és után jött a római birodalom, úgyhogy a maguk korában olyan meghatározó szereplők voltak a világban mint most usa vagy Kína!  
berlini
berlini 2020. 08. 10. 22:15
Előzmény: #84067  Placi82
#84069
Válaszoljál légyszives a kérdésre. ne terelj.
(Az üzleti döntéseimnél nem kell hogy aggódj, de azért köszönöm.)
berlini
berlini 2020. 08. 10. 22:13
Előzmény: #84066  Placi82
#84068
nem kell ennyit locsogni.
Állitottál két dolgot.
Én érvekkel cáfoltam
Utána az egyiket korrigáltad. Igy már nincs vita kötünk ezt illetően.
A másik állitásoddal kapcsolatban nem akarlak negyedszer megkérdezni, hogy fenntartod-e. (Tudod az ókori egyiptom)
Placi82 2020. 08. 10. 22:12
Előzmény: #84065  berlini
#84067
És ha hiszed ha nem, nem ellened vagyok, hanem csak egy másik megvilágítást akartam neked bemutatni, mert így már, majd jobban tudsz ítélni a következő üzleti dontessednel. 
Placi82 2020. 08. 10. 22:10
Előzmény: #84061  berlini
#84066
Így érted már hogy az Ekb miatt van az hogy a kamatok az Eur zónában még  a PIGS országoknak is miert ilyen olcsó szinte 0% kamat közeli, és ebből fakad, hogy Magyarország is hozzájuk képest 0,6% ba tudta vágni az MNB kamatot. Nem Matolcsy két szép szemeert esett ekkorát a kamat 2012 óta óta. Hanem az ekb kotvenyvasarlasi programja miatt. Mégpedig ez havonta 80 milliárd eur volt kb 3000.milliard Ft havonta, amiből PIGS országok lejaro kötvények vették, és leszoritottak a kamatokat a bányász béka feneke alá. Esküszöm, ha most is azt írod, hogy nincs ennek érveim, akkor én nem tudom mit csinálok. Amúgy halkan mondom amit az Ekb csinál az jogilag törvénytelen és tiltott finaszirozasnak minősül. De kérlek le ne írd ezek után hogy nincsenek érveim, mert ezt már egyszerűbben nem tudom elmondani
berlini
berlini 2020. 08. 10. 22:07
Előzmény: #84063  Placi82
#84065
Ez igy már pontos.
Ha igy irtad volna, akkor nem cáfoltam volna.
Mi a helyzet a másik állitásoddal, hogy :
"De adósságot valakinek vissza kell fizetni, az ókori Egyiptom óta. Mert ha nem, akkor semmilyen értelmes uzlet nem lesz többé a vilagban. "
Ugyanis az sem stimmel. (Lásd a példát a sorozatos argentin államcsödökkel)
Placi82 2020. 08. 10. 21:59
Előzmény: #84061  berlini
#84064
Remélem mar így ertheto számodra!! Ennél több érvet már nem tudok! Mennyi kell még?????? 
Placi82 2020. 08. 10. 21:57
Előzmény: #84060  berlini
#84063
Nem akadtam ki. Alexander is szépen leirta"Csak egy kis kiegészítés. Azzal, hogy a másodpiacon veszi a kötvényt az EKB, segít csökkenteti a kockázati felárat és képes a piaci kereslethez igazítani a kínálatot. Végeredményben kisebb lesz a kamat és nem értéktelenedik el az adott ország adóssága a másodpiacon túlkínálat miatt, szóval nagyobb az esély a sikeres elsődleges kibocsátásra. Önmagában már ez is tiltott finanszírozás kategória, ha nem csak a törvény betűjét nézzük, hanem a mögöttes elvet is.
Ugyanezt csinálja az MNB is már. Ez biztosan jó jel.
Na szóval az én parasztos megfogalmazasomban ha az ekb nem vásárolna ezen orszagok kotvenyeit (spanyol, Portugália, Írország, Olaszország, Görögország, és most már Franciaország is) akkor a kamatok valahol 6-10%on mozognanak az elsődleges piacokon az ekb nélkül, hisz áraznak ezen orszagok nem túl jó helyzetet, és ezen oknál fogva nem drága magyorszag és Lengyelország Románia stb finanszírozás is mert bár nem az EUr zóna tagjai de ránk is hatással van, hisz ha 1% alatt finanszírozza Görögország lejaro államdósságá az Ekb , akkor Magyarország nem lehet 7% kamat a tizeves kötvénynek.!!!!!!! Tetszik érteni? Nu ez a helyzet sztem már nem sokáig áll fenn, mert már túl nagy az igény a két sebbeseges Európa iránt, főleg az eszakiak részéről. 😀
berlini
berlini 2020. 08. 10. 21:51
Előzmény: #84053  berlini
#84062
Csak magyarország gazdaságtörténete sok olyan példával szolgál, amikor az állam kötvényeket bocsájtott ki és később nem volt olyan helyzetben, hogy azt legalább reálértékben visszafizesse.
(Hadikölcsönök, békekölcsön stb.)
berlini
berlini 2020. 08. 10. 21:48
Előzmény: #84058  Placi82
#84061
Érdekes, hogy ekkora monetáris poltikai ismerettel nem vagy képes arra, hogy egy hozzászólásra érdemben reagálj. (Azaz érvelj.)
Te állitottál valamit:
- hogy az adóságokat az ókori Egyiptom óta mindig vissza kellett fizetni, igy most sem lesz másként.
- hogy az EKB -nak a kötvény kibocsájtója kevesebb kamatot kell hogy fizessen.
Én mindkét állitást cáfoltam
te pedig nekiállsz toporzékolni.
Érvelj.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek