Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
desecn 2020. 07. 08. 13:17
Törölt hozzászólás
#78580
Törölt felhasználó 2020. 07. 08. 12:45
Előzmény: #78576  fogpaszta
#78579

Szerintem te ncseed következő reinkarnációja vagy. Amolyan felírt, megálmodott karakter akinek a szerepébe bújik bele ncseed :)
Lehet, hogy nem így van, de nagyon ennek néz ki a dolog.
Volt ncseed már minden, középvezető bankban, informatikus, azt hiszem még orvos is, valahol azzal jött, hogy az egyeteme mellett van egy kéglije, amiben 3 szoba és minden szobának külön fürdőszobája és milyen aranybánya. A klinikák megállónál.
Most kitalálta magának a gyárigazgató szerepkört, aki egy kupac lakást vett természetesen olcsón és pillanatok alatt kiadja, mint ahogy eddig minden karaktere csinálta.
Lehet, hogy ez az én szegényes ismeretem miatt van, de én személyesen ismerek 1 darab gyárigazgatót, aki tulaj is, apámon keresztül és akinek 1 háza többet ér mint akárcsak a te kitalált portfóliód összesen és van neki még azon kívül egypár ingatlana. Balatoni vízparti nyaralója van, meg az alföldön egy lovastanyája. Ezen kívül meg egy kazal lakása, háza, de ezt csak apámtól tudom, ő maga soha nem beszélt a vagyonáról és hogy mije van. Nem téma ugyanis, mert minek beszéljen róla. Van és kész. Annyi más érdekes téma is van a világon.
Azt is nehezen tudnám a profiljába illeszteni, hogy egy fórumon oltogassa a névtelen nímandokat, hogy mekkora senkik és ő mekkora valaki, de hát nem lehet minden gyárigazgató egyforma :)
Törölt felhasználó 2020. 07. 08. 12:44
Előzmény: #78551  fogpaszta
#78578
4 kelenföldi panel, átlagár tavaly 30 M, eshetett 10%-ot azóta. Így jött ki, amit írtam, szerintem kb igaz. 1 ház, az pedig kevesebbet eshetett, de háznál meg nem mondja senki, hogy mi mennyi, az annyira egyedi. 
Törölt felhasználó 2020. 07. 08. 12:04
Előzmény: törölt hozzászólás
#78577
"OK.
Akkor hol voltál 2014-től amikor az ingatlan évi 15-20%-al verte meg a bármilyen állampapírt???"
A te kedvedért megnéztem, mert vannak éves kimutatásaim arról, hogyan állunk. 81%-kal nőtt a vagyonunk 2014. óta. Ez kamatos kamat hatást vizsgálva, kb éves 10,5% növekmény. Úgy, hogy nem áll mindenünk ingatlanban.
A matekot azért gondold át, az évi 15% ennyi időtávon 231%-ot jelent (kamatos kamat)
fogpaszta
fogpaszta 2020. 07. 08. 11:58
Előzmény: #78574  CyrusTheGreat
#78576
Az egyik lakást full hitelből vettem 8,5 mill Ft-ért. Ahhoz a lakáshoz akkor egy újjal nem kellett hozzányúlnom és egyből kiadtam annak akik most is bérlik. Ez a lakés most ér kb 17-et. Többért van kiadva mint a törlesztő. Annyival többért, hogy 1-2 ezer Ft különbséggel még egy fundamenta is kijött belőle amit most forgatok bele a hitelbe.
-
A vásárlás időpontjához képest kb 8-9 év múlva le is jár a hitel.
-
Ennek a lakásnak vajon mennyi lesz a profitja? :)
fogpaszta
fogpaszta 2020. 07. 08. 11:53
Előzmény: #78571  CyrusTheGreat
#78575
Erre is lett volna ( szinte a teljes vételárra ) , de jobban megéri hitelre venni.
-
Gyűjtök nyaralóra amire viszont nemigen akarok hitelt felvenni.
-
5 lakást vettem abból 3-at részben hitelből
CyrusTheGreat 2020. 07. 08. 11:52
Előzmény: #78573  Alexander_Greybeard
#78574
Nem véletlen, hogy Hard Rock Hotelt nyílt a VI-ban...
Alexander_Greybeard 2020. 07. 08. 11:51
Előzmény: #78552  Törölt felhasználó
#78573
Azt ugye tudod, hogy Tiborcz a szállodák által nyújtott élményekről beszélt? Private butler, concierge, wellness therapies, rooftop pool, airport transfer with luxury vehicles, in-house Michelin star restaurant, private meeting rooms, private club, rooftop bar with panoramic views, spacious rooms and suites with city views, in-house entertainment. Ezekre ugranak azok az emberek, akik 5 csillagos szállodákat keresnek. Tetszik vagy sem, nyaralás alatt az időd felét a szálláson töltöd. Nem mindegy, mik a körülmények. Egy jó szálloda már felér egy nyaralással anélkül, hogy kitennéd onnan a lábad. Az is a célja az összesnek, hogy mindent a 4 fal között vegyél meg, ki se kelljen mozdulnod.
Ha a fenti szolgáltatásokat olcsóbban adod ugyanolyan szép épületben, mint nyugaton, akkor tele leszel vendégekkel. Ha nyugati árakon dolgozol, akkor senki nem fog Pestre jönni érted, lásd il Bacio de Stile.
Törölt felhasználó 2020. 07. 08. 11:48
Előzmény: törölt hozzászólás
#78572
Nem mondtam, hogy váltsál befektetést, sokadszor leírom, remélem, átmegy majd. Egyszerűen egy postra reagáltam, ami szerint az ingatlan veri a MÁP+-t. Az a post is ma, 2020.07.08-án íródott. Nem 2014-ben, hanem ma, nem 2014-ben kell dönteni, hanem ma.
CyrusTheGreat 2020. 07. 08. 11:43
Előzmény: #78570  fogpaszta
#78571
Az előzőt is hitelre vetted, arra se volt penzed. ;-)
fogpaszta
fogpaszta 2020. 07. 08. 11:31
Előzmény: #78569  fogpaszta
#78570
Ja és még annyi, hogy amennyiben lesz újból pénzem eszembe sem jutna másba fektetni.
-
Ehhez mostmár értek és kialakult egy kör ( ügyvéd, iparosok, stb.. ) akikkel tök gördülékenyen megy minden.
fogpaszta
fogpaszta 2020. 07. 08. 11:28
Előzmény: törölt hozzászólás
#78569
ugyanígy gondolom én is!
-
Én az utolsó lakást tavaly dec-ben vettem, de a hitel miatt csak Márciusban vettük át ténylegesen ( akkor azért a helyzet miatt kicsit be is voltam parázva ). Nemrég lett kész és 3-4 nap alatt kiadtam tök jó áron.
-
De az első 3-4 lakást még nagyon-nagyon jó áron vettem 12-17 között, ami brutál módon drágult és el nem tudnék képzelni jobb befektetést még akkor sem ha  most mondjuk 2 évig stagnálás vagy minimális csökkenés lenne.
-
Ha lesz is ( valamennyi lesz ) akkor utánna jön a köv. emelkedés
macisajt 2020. 07. 08. 11:26
Előzmény: #78563  Knorr
#78568

Így van és ezért  jöhetnek majd a kínaiak óccsó lakásokba a belvárosba lakni.
Mert nekik megéri. Bp. úgyis már fekete bárány, de a kínaiaknak jó lesz az.
A lakók meg menekülnek és visszasírják a régi szép időket amikor "csak" az airbnb-t  kellett eltűrniük.
CyrusTheGreat 2020. 07. 08. 11:24
Előzmény: #78562  macisajt
#78567
Pont, hogy most lesz igazán jó a belvárosban lakni. Olvasd végig a Tiborcz-interjút, minden benne van:
- nem a bulituristákra akarnak alapozni, hanem a többet költő kultúrturistára (étterem, múzeum, látványosság, fürdőlátogató).
- a több hónapokig itt tartózkodó külföldiekre is építeni akarnak, ez alapján én úgy gondolom, hogy tényleg komplett háztömböket fognak megvenni, de nem hotel lesz benne, hanem 6-12 hónapos bérlakások lesznek, New York, London és Dubai mintájára
- ehhez elengedhetetlen lesz a megfelelő infrastruktúra, legyenek zöldterületek, parkok, biciklisávok, minimális autósforgalom, megfelelő szolgáltatások. Ennek része egyébként az ilyen jellegű háztömbök energetikai korszerűsítése, várakozásaim szerint a következő 2-3 évben jelennek meg a belvárosi lakások távhőre történő rácsatlakozását segítő pályázatok.
- - - - - - - 
Ne értsetek félre, gyűlölöm a NER-t, de látni kell, hogy már nem abban gondolkodnak, hogy idejön az angol tahó és körbeokádja a körutat, ennek az üzleti modellnek vége - magasabb fokozatba kell kapcsolni, jóval nagyobb profitot kell kivenni, hogy a hátországot is lehessen finanszírozni, ezt pedig kizárólag akkor tudod megtenni, ha olyan szolgáltatást nyújtasz, amelynek nincs objektív, felső ár-korlátja (a már korábban sokat emlegetett buliturista-egyenlőtlenség).
fogpaszta
fogpaszta 2020. 07. 08. 11:21
Előzmény: #78561  Placi82
#78566
Ha valaki ( bárki ) össze tud rakni egy-egy lakást mondjuk a gyerekeinek akkor az azért nem semmi. Sokan ( nagyon sokan ) összetennék a két kezüket ha ezt meg tudnák tenni.
-
Attól még lehet ( biztos van is ) olyan befektetés ami jobb ( de lehet csak rövidtávon )  és hosszú távon már nem is biztos..
-
Szóval inkább irigylésre méltó ha vki összrak egy ilyen csomagot magának/ gyerekeinek stb...
desecn 2020. 07. 08. 11:20
Törölt hozzászólás
#78565
desecn 2020. 07. 08. 11:16
Törölt hozzászólás
#78564
Knorr 2020. 07. 08. 11:14
Előzmény: #78562  macisajt
#78563
Alacsony kamatozasu irdatlan mennyisegu  kinai hitelbol megy az is majd.
macisajt 2020. 07. 08. 11:07
Előzmény: #78552  Törölt felhasználó
#78562

"Most olvasom az interjút a nemzeti vővel és kimondja, hogy szemet vetett a belvárosi ingatlanpiacra." Valószínű nem kis lakásokat fog darabonként megvenni, hanem kinéz egy pár jó helyen lévő belvárosi háztömböt és az egészet megveszi, és jöhetnek a turisták.
Mint régen a háztömb tulajdonosok.
Most nem szeretnék a belvárosban lévő lakók helyében lenni.
Placi82 2020. 07. 08. 11:02
Előzmény: törölt hozzászólás
#78561
Akkor barátom azt írjad megvetted őket és nem érdekel, ha 10 év múlva se emelkedik, vagy még csökken is, te ezt az unokaidnak szántad, hogy büszkék legyenek majd a nagyapjukra:). És nem hasznot akarsz realizálni. Ez olyan mintha azt mondanám hogy nem érdekel a reszveny portfólióm árfolyama mert a gyerekeknek vettem, és a szerény osztalék nekem elég. De ez  nem igaz. És sztem nálad sem.  Én hasznot akarok mint anno mamoka is csinálta m

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók