Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Alexander_Greybeard 2020. 05. 22. 12:09
Előzmény: #72875  buyandhold
#72880
Jogilag más, persze. De ha kontraktor vagy, akkor is ki van kötve a szerződésben, hogy hol van a munkavégzés helye. Nem kell kontraktornak lenni ahhoz, hogy csak néha vagy szinte soha ne menj be a munkahelyre. 
buyandhold 2020. 05. 22. 12:08
Előzmény: #72876  buyandhold
#72879
tovabb megyek: meg a rugalmas munkaido sem mukodik, mert azzal is sokan visszaelnek...sok ilyen helyen dolgoztam, ahol tehettuk, 11re jart mindenki, es 3kor mar lelepett.. rovid ido utan bevezettek a fix munkaidot...
nemetorszagban olyan szinten szigoru a munkaido, hogy 5 orakkor mindenki hazazavarnak, nem is maradhat bent tovabb, mert megbuntetik...ehhez kepest nagy forgulat lenne hogy azt se tudja senki hogy holvagy....
impudent 2020. 05. 22. 12:08
Előzmény: #72876  buyandhold
#72878
ez így van ,jogilag közelebb áll de kikezdhetű
impudent 2020. 05. 22. 12:07
Előzmény: #72873  Criscito
#72877

ez is egy új svindli jogilag támadhatú
ha valki otthon dolgozik felmerül hugy nem alkalmazott.
át köll írni a szabálokat ha ez lösz a jövő.
buyandhold 2020. 05. 22. 12:04
Előzmény: #72873  Criscito
#72876
anno a szinlelt szerzodesek miatt, ezt nagyon jol lespecifikaltak torvenyben:
alkalmazott: munkaltato biztosit irodat, eszkozoket, kozvetlen ellenorzes, stb. ha erdekel olvass utanna, en epp eleget tanulmanyoztam anno....
A ho az tipikusan alvallalkozoi kategoriaba esik...
buyandhold 2020. 05. 22. 12:02
Előzmény: #72856  Törölt felhasználó
#72875
Nagyszeru, akkor ha kontraktoros vagy akkor tisztaban vagy, mi a kulonbseg az alkalmazott es a kontraktoros kozott. En is dolgoztam olyan cegnek, ahol mindenki kontraktoros volt, sot az utoso 10 evben csak kontraktoros munkat vallaltam. De ez jogilag teljesen mast jelent: nincs nyugdij, vegkielegites, munkanelkuli, stb. Es ez nyugaton nagyon fontos. Amikor atmentem egyik cegnel kontraktorosnak, a francia fonok nem ertette miert, mert neki meg 5 evbe tellett, mire felvettek alkalmazottnak. Ja, csak itthon akkor 0% volt az ado(EVA).
Azt elhiszem hgy Zuck. kiszervezi az emberek felet kontraktorosnak, mert akkor nem lesznek jogaik, pl. egy ilyen valsagban, egyszeruen nem hosszabbitanak nekik es kesz, de ennek kb. annyi koze van a HO-hoz, mint amikor orban megvedte a nyugdijakat.
Criscito 2020. 05. 22. 11:55
Előzmény: #72873  Criscito
#72874
Egyébként amennyit a munkavállalók jelentős része "dolgozik" azt otthonról is bőven meg lehet csinálni. 
Criscito 2020. 05. 22. 11:54
Előzmény: #72844  buyandhold
#72873
"jogilag mas kategoria: bejarsz=alkalmazott, othonrol=szerzodeses... a 2 kozott oriasi kulonbsegek vannak, nem is mennek bele aki tudja mirol van szo az erti..."
*
Itt mire is gondoltál konkrétan? Otthonról miért ne lehetne dolgozni alkalmazottként? Elég sokan csinálják most is, a vírus előtt is. Nem a bejárás miatt leszel alkalmazott. 
buyandhold 2020. 05. 22. 11:50
Előzmény: #72848  Toniba
#72872
tudtam, hogy valamelyik agytroszt ezt fogja irni...
Azert, mert egy sikeres cegnek az igazgatoja, akkor mindet tud, es mindenkinel jobban?
Tegyuk fel okosabb mint en. Ez ezt jelenti, hogy MINDIG, MINDENBEN igaza van?
Ez azt jelenti, hogy tokeletesen latja elore 5-10 evre a JOVOT?
Nem lehet az elkepzeleset megkerdojelezni?
impudent 2020. 05. 22. 11:11
Előzmény: #72870  mr_bob
#72871
a túdást nem igazán szedted fő
mr_bob
mr_bob 2020. 05. 22. 11:02
Előzmény: #72865  Törölt felhasználó
#72870
én már múltkor megértettem, hogy impudent az a boooomer akinek még két kízzel szórta a zállam a zingatlant 20 éve és onnan jönnek ezek a 300 ezres budapesti négyzetméter árak is amiket ide bedobál... nem vette észre hogy azúta kicsit megváltozott a világ :(
impudent 2020. 05. 22. 11:02
Előzmény: #72868  impudent
#72869
ha magyarul böszélnénk fálá ennyi léhűtőre nem lenne szükség.
impudent 2020. 05. 22. 11:00
Előzmény: #72866  Törölt felhasználó
#72868

elűszűr is böszéljünk magyarúl, nincs itt semmilen motor ez egy fals idióta kifejezés.
a számítógépeget hardwareket az élettelen anyagukat el köll látni energiával hugy müködjenek aztán a hardvareálemeket programok softwarek hozzák müködésbe.
millen motorokrúl beszélsz ?
ja Néked a program az motor ,na itt kezdűdik a ködösítés
Alexander_Greybeard 2020. 05. 22. 10:59
Előzmény: #72864  Törölt felhasználó
#72867
Itt szerintem mindenki részleges HO-ra gondolt.
A Telekom székházat is olyan elvek mentén építették fel, hogy a részleges otthoni munkavégzés kötelező mert nincs mindenkinek helye. Pedig ez az ország legnagyobb irodája, csak tudtak volna elég helyet csinálni. Most néha bent, néha otthon, attól függően, hogy jön ki a lépés, mi az adott napi munka stb. A HO már jön sok éve, a vírus csak felgyorsította a folyamatot. Talán túlságosan is de ez csak később fog kiderülni.
Törölt felhasználó 2020. 05. 22. 10:53
Előzmény: #72865  Törölt felhasználó
#72866
De mondjuk az ingatlan.com-ot már tudod használni.
Szerinted annak a motorja, vagy akárcsak ez a fórummotor a "honlapfán" terem?
Törölt felhasználó 2020. 05. 22. 10:52
Előzmény: #72862  impudent
#72865
Te még olyan digitális ősember lehetsz, akinek netbankja sincs :D
Vagy ezeket a magvas gondolatokat is papíron adod oda a titkárnődnek?
Törölt felhasználó 2020. 05. 22. 10:49
Előzmény: #72863  Alexander_Greybeard
#72864

A részleges HO viszont lehet, hogy jó megoldás. Nem adhoc módon, hanem előre tervezetten és olyan munkákat vinni "haza", amiknél előny, ha nem a zsongást kell hallgatni meg ugye a világmegváltó mekkbeszélésekre hívják a zembert kv, cigi mellé.
Bátyám mondta ezt, hogy a kettővel korábbi munkahelyén a HO az egyfajta kiváltság volt, jutalom. Olyan dolgozóknak, akik a munkahelyen is megbízhatóak voltak meg akik képesek volták úgy szervezni a munkát, hogy olyan munkákat vittek "haza" amik tényleg oda illettek.
Szerintem ez egy jó út lenne, csak hát ugye én azt tapasztaltam, hogy akkor vagy nyomják a HO-t vagy ellenzik, más megoldás meg mintha nem is létezne.
Nekem nincs erre akkora rálátásom, de bátyám mondja, hogy IT fejlesztők az "agilitás" miatt inkább azt preferálják, hogy a csapat rendszeresen mekkbeszéli a státuszt és a személyes jelenlét mellett és hogy ki mit és miért nem csinált meg tegnap óta és akkor ott egymás között szépen le is rendezik a vitát, hogy megint ki nem csinálta meg a maga részét. Cseles dolog ez az agilitás :) gyakorlatilag a főnökök kontroll munkájának egy részét a csapatra helyezi át, meg a rendszeres és sűrű mekkbeszélések miatt az is kénytelen haladni a munkával, aki eddig úgy szokott dolgozni, ha van 1 hét határidő, akkor majd péntek délután meg este mekkcsinálja.
Nekem szerencsére a részleges HO-t engedik, de ennyi elég is nekem. Nem is szeretnék állandóan otthonról dolgozni.
Alexander_Greybeard 2020. 05. 22. 10:39
Előzmény: #72855  Törölt felhasználó
#72863
Én egy olyan cégnek dolgozok jelenleg, ahol a tulaj az ügyvezetői is egyben és egy régi vágású fazon. Pont olyan indokai és történetei vannak HO ellen, mint neked. Bónusz, hogy mi valóban szenzitív adatokkal dolgozunk a nap 99%-ban. Egy nagy irodaházban több emeletet kell bérelnie, hogy sokszáz ember elférjen és tárgyalójuk is legyen. Utóbbi nélkülözhetetlen mert egymás között sem beszélhetünk adatokról csak úgy. 
Jött a járvány, egyszerre a munkavállalók legfeljebb 5%-a van bent és flottul működik minden. Egy-két apróság van IT oldalon néha mert sietve kellett fejleszteni szinte nullláról de ennyi. Nagy a csodálkozás management szinten, hogy nem omlottunk össze és minden megy a régi minőségben. Azon megy most a diskurzus, hogy milyen feltételekkel lehet kiszállni legalább az egyik emelet bérléséből mihamarabb. Ahogy a helyi árakat nézem az aktív hirdetések között, ez nettó 5000-8000 EUR + rezsi megtakarítás lenne havonta. Azért már érdemes lehajolni...
impudent 2020. 05. 22. 10:37
Előzmény: törölt hozzászólás
#72862

millen munkakörök ezek hugy otthun is lehet lötyögni vele ?
pötyögés a billentyűn a virtuális világban tán,
majour.hung@oovy.org 2020. 05. 22. 10:32
Törölt hozzászólás
#72861

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek