Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Zsolt90 2020. 05. 22. 10:27
Előzmény: törölt hozzászólás
#72860
amúgy is sokan kávéznak cigiznek dumálgatnak csak odabenn, legalébb nem az irodában huzigálja a klotyót és issza a kávét a cég kontójára. Ha a munkáját nem csinálja meg, az úgy is kiderül. Ha meg igen, csak nem 8-4-ig és ez nem okoz fennakadásokat, akkor az miért baj?
Törölt felhasználó 2020. 05. 22. 10:24
Előzmény: #72856  Törölt felhasználó
#72859
Most volt szülői értekezlet online. Szülők jelentős része felsőfokú végzettséggel. Két hónap karantén után 25-ből 10-nél még nem alap, hogy némára állítja magát, ha nem ő beszél. Olyan volt, mint a Szabad Európa a 80-as években (nem, sokkal érthetetlenebb), mert 10-en szuszogtak, pukiztak és a fene tudja mivel foglalkoztak, miközben szegény tanár beszélt. Az a 10 menjen szépen vissza az office-ba, mert ott a helye. 
majour.hung@oovy.org 2020. 05. 22. 10:23
Törölt hozzászólás
#72858
Zsolt90 2020. 05. 22. 10:21
Előzmény: #72855  Törölt felhasználó
#72857
Vannak olyan mérnöki munkakörök, ahol nem lehetséges a HO. Ilyen pl az, aki közvetlen gyártással foglalkozik. Annak benn a helye.
Törölt felhasználó 2020. 05. 22. 10:16
Előzmény: #72844  buyandhold
#72856
Mióta nem dolgozol IT-ban?
Csak mert épp egy olyan munkán dolgozom, ahol mindenki kontraktor. Mivel van feladat és határidő, és arra adják a pénzt, ezért érdeked megcsinálni. Akár le is van bontva értelmezhető alfeladatokra, amit érdeked megcsinálni, és akkor tartod a határidőket is. Ha nem csinálod meg (előfordulhat, mert ember vagy), akkor vagy értelmesen megindoklod, vagy bajban leszel.
Ha megakadsz, kifejezetten jót tesz, hogy abbahagyod, és mást csinálsz. Kiváló ötletek jönnek elő séta, futás és zuhanyzás közben, vagy csak amikor ülsz, és nézel ki a fejedből, saját tapasztalat. Nem akkor jön az ötlet, amikor vered a billentyűzetet, az már csak a megoldás adminisztrációja, rögzítése. Segítséget is tudsz kérni a többiektől, a mai kommunikációs csatornákon ez nem egy agysebészet.
Szenzitív adatok. Igen, van ahol csak onsite lehet dolgozni, van, ahol meg bárhonnan kívülről is. Irgalmatlan sok szenzitív adatot láttam már, de nem is emlékszem rájuk, mert felesleges lenne megjegyezni őket. Ha valaki vissza akar élni vele, az vissza is fog, akárhogy véded. Az IT területen dolgozók 90%-a viszont nem a Pentagon adataival dolgozik, túl van hype-olva ez a biztonság, inkább azért van, hogy aki a szabályt hozta, túlbiztosítja az egészet, hogy ne legyen vele baj. 
Ha felmond egy fejlesztő, akkor a fejében levő megoldást, programkódot majd szépen átviszi az új munkaadójához, ezt sosem nem tudod megakadályozni (de igen, kifizeted a következő egy évét, és akkor jót röhög, hogy mehet sabbaticalra a pénzeden, és 13 hónap múlva fogja felhasználni, amit az agyában elvitt).
Törölt felhasználó 2020. 05. 22. 10:15
Előzmény: #72849  CyrusTheGreat
#72855

"Értésem szerint itt inkább arra gondolhatott, hogy milyen logikai lánc mentén lazulhat a fegyelem:"
Ismerősöm mesélt az előző munkahelyéről, ahol még erőltették is a HO-t, egészen addig, amíg egyik nyáron pénteken balhé volt a gyártásban és hopp nem volt bent egy mérnök sem, sőt az egyik idióta a strandról jelentkezett be. A többinek legalább annyi esze volt, hogy csendes helyről hívott be, hogy ne bukjon le azonnal. A vezetőség őrjöngött, az idióta mérnök kapott egy fegyelmit, a többi megúszta azzal, hogy leüvöltötték a hajukat, de a HO-nak után satufék volt. Ismerősöm ezért jött el másik céghoz, ahol engedték a HO-t.
Én a részleges HO-t el tudom fogadni, munkaszervezéssel, de szerintem nagyon sok munkakörhöz nem illik, meg állítólag aki "agilis" akar lenni, ott kifejezetten ajánlják azt, hogy egy helyren dolgozzon a csapat és ne távhívásokkal legyen a rendszeres mekkbeszélés. Sok multi ahol orrba-szájba home office volt éppen az "agilitás" miatt fordul el tőle, nálunk meg 20-25 év fáziskéséssel mindenki HO-t akar.
Érdekes lesz, de szerintem nem fog sok minden változni. Ha főnök lennék én se támogatnám különösebben. Mindenki ismeri a kollégáit, basszus amikor munkahelyen állandóan cigike meg kávécska meg terefere megy a világmegváltó beszélgetésekkel meg munkahelyi pletykákkal, akkor ne mondja azt senki, hogy ezek az emberek otthon majd beleszakadnak a melóba. Mese az egész. Azt meg ugye megint a mese része, hogy majd a főnök ellenőriz minden munkát, mert kb ha 40 órából állna neki a nap, akkor tudná ezt megcsinálni, hogy még mindenki munkáját átnézze meg leellenőrizze az eredményét, hogy mit csinált otthon.
Zsolt90 2020. 05. 22. 10:05
Előzmény: #72853  Alexander_Greybeard
#72854
Ne is beszéljünk a károsanyag kibocsátásról, amit jelentősen lehet csökkenteni, hogy az, ainek nem muszáj nem ül majd autóba. Élhetőbb városaink lehetnénk, jobb munka-magánélet egyensúly lenne, kevesebb ideges ember, kevesebb betegség.
Alexander_Greybeard 2020. 05. 22. 09:45
#72853
A cégek 10-15% fix költség meg tudnak takarítani azzal, ha kisebb irodát bérelnek és szervezett módon a munkavállalók egy része otthonról dolgozik. Mindenkinek két nap kötelezően otthon aszerint, hogy ki hogy foglalta le az asztalát, kinek milyen munkája van. Nagyon egyszerű megszervezni és megvalósítani. A cégvezetők nem tehetnek majd mást a vírus után mert ez akkora költségelőny, hogy aki kihasználja, az piacot szerez azok kárára, akik nem. Ingatlanban ez annyit fog jelenteni, hogy kevesebb lesz az új fejlesztés és több bérlő lesz egy épületben. A bérbeadóknak lesz egy rosszabb periódusa, amíg a piac konszolidálódik. A visszamondott négyzetméterre új bérlőt kell találni, irodát átalakítani, hogy több kisebb bérlő igényeire legyen megfelelő stb. 
Azért mondom ilyen magabiztosan mert ezt már 6-7 éve láttam és tapasztaltam. Már az asztalfoglalásra is van profi szoftver ezer éve irodatérképpel és statisztikával. Ha a 100% home office működni tudott 1-2 hónapig (bizalmas adatokkal együtt), akkor a heti 2 nap sima ügy. 
Swixx 2020. 05. 22. 09:01
Előzmény: #72843  buyandhold
#72852

Hetekkel ezelőtt leírtam. A nagy magyar gazdasági csoda lényege annyi, hogy beáramlik külföld pénze és a csórók egymást között tologatják, amitől rövid időre páran gazdagnak érzik magukat. Amint a beáramlás megszűnik, a jó világnak vége. De sok szerencsét azokhoz a magyarokhoz, akik szépkártyával kifizetik az airbnb-s szállásárakat. Meg ugye az is nagyon életszerű, hogy Józsi Kiskunmajsáról elmegy BP-re és kivesz egy hét szállást családostól - lehetőleg egy 30 nm-es lyukat. Vagy kettőt egymás mellett.
-
Amit a home officeból beraktál, azt gondolom egy 10 évvel ezelőtti hozzászólásból hasznosítottad újra, mert ez ÍGY nevetséges. Pár apja is nyilatkozta valaki. A bankok annyit fejlesztettek muszájból 5 nap alatt, amivel már jó 5 éve adósok voltak.
Nem tudom, hallottad-e, de már vannak olyan szoftverek, akikkel könnyen lehet ellenőrizni, hogy van-e hatékony pötyögés a gépen, vagy csak hülyeséget írogat valaki fórumokra. De átlag munkahelyen úgyis mindenkit kameráznak. Engem legkevésbé sem zavarna az, hogy ha a dolgozószobámban is van egy kamera és a főnök akkor nézi a privát bigbrothert, amikor csak akarja. Mivel lenne ez rosszabb, mintha a hátam mögött állna?
Bár, engem az se zavar, ha megállít a rendőr és szondáztat vagy ki kell nyitni a csomagtartót. Aki nem bűnös, az még örül is az ellenőrzésnek, mert egyre kevesebb csaló és potyautas van a rendszerben. De van olyan munkatársam, aki előbb mondana fel, mintsem valaki ellenőrizze, hogy mennyit dolgozik egy nap.
-
Egy szép történet a világból, 3-4 éves. Vidéki kisbolt, csak mikor már nem járt be a főnök, egyre nagyobb volt a mínusz, sokat loptak a vevők. Bekameráztatta a boltot, mire mindkettő alkalmazott felmondott. Mások meg boldogan jöttek a helyükre. Ugyanez lesz a HO esetén is. Páran majd húzzák a szájukat, mert erősebb megfigyelés mellett tudnák csak folytatni, mások meg nevetve lépnek a helyükre, mert nem kell többé a tömegnyomorban élniük túlárazott szarokban egy életre eladósodva.
Zsolt90 2020. 05. 22. 09:00
Előzmény: #72844  buyandhold
#72851
hát pedig itt az ideje, hogy kilépjünk a 8-4-ig H-P világából végre, ez egy tökéletes lehetőség. Szerintem az alkalmazittak többsége nem várja el a nostop HO-t, de heti 2-3 alkalom otthon tényleg valódi work-life balancot eredményezne.
Zsolt90 2020. 05. 22. 08:58
Előzmény: #72849  CyrusTheGreat
#72850
És akkor mi van ha napközben főz valaki egyet? vagy sétál egyet? igen, lehet 8-4-ig nem ül a seggén, de lehet cserébe este hatig a gép előtt van vagy hétig. Nem mindenki hatékony PONT 8-4-ig...
CyrusTheGreat 2020. 05. 22. 08:54
Előzmény: #72845  Törölt felhasználó
#72849
Értésem szerint itt inkább arra gondolhatott, hogy milyen logikai lánc mentén lazulhat a fegyelem:
- először csak a mosást rakod be/veszed ki, egy hét múlva már ki is porszívózol
- utána csak gyorsan főzöl egyet (15 perc), egy hét múlva már 50 percig főzöl
- egyszer kiugrasz tíz perce újságért, jövő héten 30 perc séta, aztán már 1 óra séta, aztán már fél napra tűnsz el
Szerintem erre gondolhatott a költő, de majd kiderül.
Toniba 2020. 05. 22. 08:39
Előzmény: #72844  buyandhold
#72848
Meg jo hogy okosbb vagy mint Zuckerberg.
Tanacsot kellene neki adnod mert nem ert az IT cegekhez 🤣
Törölt felhasználó 2020. 05. 22. 08:33
Előzmény: #72846  impudent
#72847
Érdekes, pont a két ingatlanmágnás hirdeti itt, hogy az egy balfasz, aki nem rohangál autóval a városban napközben céges ügyekben.
A másik szerint meg napi szinten kell a HR-hez, pénzügyhöz meg a mindenkihez rohangálni.
Igy persze nem csoda, ha effektív munkavégzés nem sok történik :D.
impudent 2020. 05. 22. 08:19
Előzmény: #72844  buyandhold
#72846
A vilag a lufik vilaga nem a real folyamatoke.
A gdp k igen nagy hanyada lufi.
Ezert lufi munkahelyek home officok tokeletesek erre.
Törölt felhasználó 2020. 05. 22. 08:10
Előzmény: #72844  buyandhold
#72845
"nem is kell otthon lenned"
Érdekes, én úgy tudtam, hogy léteznek úgynevezett feladatok, amik elvégzésének honoráriuma a munkabér.
Egyébként valóban nem kell fizikailag otthon lenni, akár egy parkban is lehetett a vírus előtt is az úgynevezett feladatokat végrehajtani, mivel feltalálták már a 4G-t, ami sebességben általában elég lesz.
buyandhold 2020. 05. 22. 07:38
Előzmény: #72842  Vortex
#72844
nem mukodik a home office, ha mukodne mar reg bevezettek volna, gondolj bele mennyit nyernenek: ido, irodaberlet, rezsi...
1-2 embernel mukodik, vagy rovid tavon mukodhet, de tobb emberre, hosszabb tavon biztos nem...
20 evig dolgozam multiknak IT-ban, es sehol nem engedtek. Nem veletlenul...
fobb okok:
jogilag mas kategoria: bejarsz=alkalmazott, othonrol=szerzodeses... a 2 kozott oriasi kulonbsegek vannak, nem is mennek bele aki tudja mirol van szo az erti...
kontroll: otthon senki nem tudja, miert nem halad a munka, ott vagy-e egyaltalan, nincs meg a bizalom
logas: eloszor csak 10 percre logsz ki, rajossz hogy lehet, utanna rajossz, hogy nem is kell otthon lenned
biztonsag: a cegek milliokat koltenek biztonsagra: egy komolyann helyen, nem vihetsz haza semmit: se programkodot, se doksit. meg csaladtag se mehet be az irodaba, ezentul meg majd a gyerek a top secret doksikbol hajtogat repulot...be se mehettem ugy az irodaba, hogy nem huzom le a kartyat...ezutan minden eloirast kidobnak, es a total szigrobol total lazasag lesz????
arrol ne beszeljunk, hogy csapat, emberek(eddig talalkoztal emberekkel ezutan csak a gep elott ulsz mjd??)
egy cegnel az emberek napi szinten rohangasznak a hr-hez, penzugyhoz, konyvelohoz, fonokhoz, karbantartokhoz...aki dolgozott valaha it cegnel az tufja hogy ez lehetetlen...
persze lehet olyan a ceg, hogy alvallalkozoknak adja ki a munkat, de ez egy lehetetlen kuldetes...meg egyszer: lehet a projectben 1-2 kontraktoros, de hogy ez tomeges legyen, nem tudom elkepzelni...
buyandhold 2020. 05. 22. 07:25
Előzmény: #72840  Swixx
#72843
nem ertem miert lenne gond, ha sokan belfoldon maradnak. jo nekunk a magyar ft is...
Vortex 2020. 05. 22. 00:04
#72842
Otthoni munka.
"5-10 éven belül a Facebook dolgozóinak fele otthonról fog dolgozni - mondta csütörtökön Mark Zuckerberg"
Vortex 2020. 05. 22. 00:03
#72841
Azt kéne megérteni, hogy a többség nem azért nem vesz, mert várja az esést.
Azért nem vesz, mert olyan magasak az árak, hogy nem tudják megfizetni.
Beszélhetünk itt megtörésről meg albérletre elmegy a pénz stb.
Ha nincs önerő, nem kapnak hitelt, akkor nem tudnak lakást venni.
Várhatnak az eladók. Emelhetik félévente az árakat, akkor sem lesz vevő, mert nincs pénzük.
Befektető sem vesz ilyen áron.
Nincs más út csak lefelé.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek