Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
lohran 2020. 05. 08. 14:01
Előzmény: #71016  Murdoch
#71019
a hátsófelét nem nyalja ki a miniszter Úrnak ?
Swixx 2020. 05. 08. 13:58
Előzmény: #71016  Murdoch
#71018

Én úgy hallottam, hogy a több ezer ember éppen most fordítottak vissza a portások is a légitársaságoknál, mert a főnökség meggondolta magát. Mégsem akarják őket szélnek ereszteni évekre.
-
A hülye kisvállalkozó magyarok meg elküldték az embereiket és most feketén dolgoznak félállásban jópár helyen. De legalább nem az utcára kerültek.
-
Na jó, a kettő közül csak az egyik hír igaz.
Toniba 2020. 05. 08. 13:50
Előzmény: #71015  Törölt felhasználó
#71017
Nagyon el lehetsz keseredve ha ilyenekbe kapaszkodsz.
A vedofelszerelesek ara azert csokken mert mar mindenki ezt gyartja aki tudja. Sok helyen mar csokken a jarvany. 
Es pl. Magyarorszagra is naponta hoznak repulokkel uj arut.
Ezeken kivul szinte mar mindenki betarazott.
Kereslet-kinalat.
Ugyan ez lesz a lakasarakkal. Nem beszakadas (nehogy az legyen mar hogy vilagveget varok) de evekig tarto folyamatos csokkenes.
Murdoch 2020. 05. 08. 13:39
Előzmény: #71015  Törölt felhasználó
#71016
Bizony. Oliver Zipse, a BMW Csoport igazgatóságának elnöke hamarosan hívja is a külügyminiszter urat és elnézést kér a kavarásért, máris folytatják az építkezést Debrecenben.
Törölt felhasználó 2020. 05. 08. 13:32
Előzmény: #71012  Törölt felhasználó
#71015
Rövidesen vége a vírus okozta pániknak,ezt vetíti előre a védőfelszerelések árának durva beszakadása,ez alapján nagyon gyors felpattanásra számítok.
Batiszkáf
Batiszkáf 2020. 05. 08. 13:17
Előzmény: #71004  Törölt felhasználó
#71014
Én máig úgy érzem mintha valami szürreális mozit néznék. Emlékszem, hogy 2014 környékén az akkori barátnőmmel még tizen-egynéhány milliós veresi sorházakat nézegettünk. Ma ugyanez 40+ milla lenne.  
Törölt felhasználó 2020. 05. 08. 13:17
Törölt hozzászólás
#71013
Törölt felhasználó 2020. 05. 08. 13:10
Előzmény: #71009  Törölt felhasználó
#71012
Vagy azt hiszed kerestél 1-2 millát,közben az eladó röhög magában,hogy többet kapott mint remélt eredetileg,mert ugye eleve mindenki többet kér az eladandó árúért,mint amire számít .
Az eredeti remélt árat meg csak az eladó ismeri.:)
Törölt felhasználó 2020. 05. 08. 13:03
Törölt hozzászólás
#71011
OlafGrof 2020. 05. 08. 13:01
Előzmény: #71005  Tabakiki2
#71010
Mondom a sajat peldam es akkor ebbol szerintem lehet kovetkeztetni, mi oktober elejen tettuk fel a 12. Keruleti (nem tul jo helyen levo) tegla lakasunk 28ert es az volt a cel h 5honapon belul eladjuk. Vegul januarban ment el 24ert ekkor a hirdetett ar 26.8volt ha jol emlekszem, de 23ert is oda adtuk volna. Es ugye ekkor meg nem volt valsag meg virus, aki el akarja adni az a 10szazalekos alkut bele szamolja a hirdetesi arba. Ha nem ment volna el, most 19lennne szerintem a minimum es levinnem az arat 22re. Ja es azt hozza teszem h legolcsobb hirdetes volt akkor is. Emlekszem minden alkalommal amikor mutattam az ingatlant kerdeztem magamtol h ezt a szutykot meg is ki akarja megvenni, de voltak joparan foleg nezelodok, es akkikel beszeltem, azok aremelkedesrol, meg h mennyire jo befektetes beszeltek, pedig kiszamoltam es eves hozama meg kimaxolt kiadasi arral is csak 5-6szazalek lett volna, kiveve ha airbnbs veszi meg, de olyan csak egy jott es 18ot kinalt :D ot majdnem szembe rohogtem, akkor.
Törölt felhasználó 2020. 05. 08. 12:49
#71009
Az alku az pszichológia. Akkor működik jól, ha az eladó nem azt érzi, hogy nyerészkedni akarsz az ő nyomorúságán. El kell érni, hogy ő azt higgye, az adott helyzetben ő nyerészkedik a te nyomorúságodon, valahogy ezt jobban beveszi az emberi agy.
Tehát el kell mondani, hogy családi összefogással tudod megvenni, és ez a határ. Akár igaz, akár nem.
Két normális mondattal keresel 1-2 milliót. Azért pedig elég sokat kell dolgozni.
Murdoch 2020. 05. 08. 12:46
Előzmény: #71004  Törölt felhasználó
#71008
Tényleg nonszensz. Én pl. labdába se rúghatnék, hiába van nagyon magas jövedelem, meg jó lakás. Majd öt év múlva ha fel kell újítani 30m+-ért, akkor biztos elgondolkoznak, hogy mi volt a hiba.
Törölt felhasználó 2020. 05. 08. 12:43
Előzmény: #71005  Tabakiki2
#71007
Tucat ingatlanról van szó a szegmensedben. 10% alku szerintem reális lehet. Egy eladónak ez a mérték még nem sértő. Magam részéről nem is foglalkoznék olyan tucat ingatlannal, ahol ennél nagyobb alku kellene.
Törölt felhasználó 2020. 05. 08. 12:42
Előzmény: #71005  Tabakiki2
#71006

Ez kb olyan kérdés, mint hogy mennyit fog fialni a malac? Szituáció függő. Egyébként ha nagy alkut szeretnél megpróbálhatnál egy ügyes ingatlanost felbérelni, aki profin tud alkudni. Lehet, hogy a jobb helyzetértékelési képességével nagyobb alkut el tudna érni, mint a mi az alja,jóember kérdéssel próbálkozók :)
Tapasztalatból beszélek, amikor eladtam, 1,5-t engedtem volna úgy lőttem be az árat, aztán jött egy vevő, aki mondta, hogy ő nem szeret c.gánykodni, de 500e-t nem engednék-e? :) Egy jobb alkusz 1-1,5m-t is elért volna.
Tabakiki2 2020. 05. 08. 12:28
#71005
Sziasztok!  Szerintetek hány % volt a reális alku a válság előtt, és jelenleg hány %? /Azaz hány %-ot engednek a tulajdonosok az eredeti hirdetési árhoz képest?/
Ingatlan paraméterei: 14-15. kerületi garzon vagy 1+fél szobás kis lakás 4 vagy 10 emeletes panelben.
köszönöm
Törölt felhasználó 2020. 05. 08. 12:28
Előzmény: #70999  Murdoch
#71004

150 milliót egy átlag ember egész élete alatt nem tud összerakni és akkor vehetne belőle egy lepukkant házat. Nonszensz árazás, a korábbi beteg őrületben, amikor minden sz.rt megvettek az eszüket vesztett vásárlók talán lehetett találni balek idiótát ilyen tranzakcióra, de a jövőben már nem lesz könnyű balekot fogni.
Nem szabad elkótyavetyélni az ingatlant :) jobb ha a tulajon rohad élete végéig :)
Murdoch 2020. 05. 08. 12:25
Előzmény: #71001  johai
#71003
A 30% simán. Ezeknél az általában nem túl jó ingatlanoknál, még ha be is esik egy hiteles emberke, a bank majd ott fogja kezdeni, hogy a hirdetési ár 60%-ra becsüli fel. Aztán lehet menni a Cofidishez önerőért.
Murdoch 2020. 05. 08. 12:23
Előzmény: #71000  lohran
#71002
johai 2020. 05. 08. 12:06
Előzmény: #70998  mr_bob
#71001
Tényleges árakban már megvolt a 15% korrekció,béremelkedést pedig csak az államtitkároknall latok:)
De ott jó nagyot.
Másik az hogy ilyen árakon nincs épeszű vevő,mert egy dolog 20 millat kockáztatni egy lakásra,nade 40 milliót?
Kockázat alatt a helyét értem,a környezeti viszonyokat,egy rosz vétel jelenlegi árakon rémálom,nincs belőle kiút csak valószínű nagy veszteséggel,erre sokan nem gondolnak a hitelfelvételnel,amit úgy szintén vissza kell fizetni.....simán benne van a pakliban egy 30% ,rövid időn belül.
Kormány számára ennyivel ment túl a piac a kívánatos szintnél.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek