Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 04. 04. 15:26
Előzmény: törölt hozzászólás
#66620
Gondolom most is befog dőlni az összes devizahiteles ingatlan,ami brutális nagy vérengzést visz végbe az ingatlanok árában,mennyi is lehet az,talán nulla közeli :):)
Sweex 2020. 04. 04. 15:26
Törölt hozzászólás
#66619
Borsodi_Bivaly 2020. 04. 04. 15:24
Törölt hozzászólás
#66618
Törölt felhasználó 2020. 04. 04. 15:22
Előzmény: törölt hozzászólás
#66617
Mi abban a patkánykordás,nem mindenki ért a gázszereléshez,hogy milliárdos legyen,ennyi erőből a balatoni magánszállásokat is belehetne tiltani,oszt fizessen mindenki többszörösét a nyaralásért.
ja az már a borsodi györököknek sem annyira tetszöne :)
balentum
balentum 2020. 04. 04. 15:19
Előzmény: törölt hozzászólás
#66616
Bocsi egy kis off.
Tudna valaki segíteni, hogy zuglói Bolgárkertész utcában egy 1. emeleti 38 m2-es felújított lakást mennyiért lehet most kiadni, mi a reális ár a mai viszonyok között??
Borsodi_Bivaly 2020. 04. 04. 15:17
Törölt hozzászólás
#66615
Borsodi_Bivaly 2020. 04. 04. 15:16
Törölt hozzászólás
#66614
impudent 2020. 04. 04. 15:15
Előzmény: törölt hozzászólás
#66613
Manócska ád kedvezményt ha ellátod a betegeket.
impudent 2020. 04. 04. 15:14
Előzmény: #66611  Törölt felhasználó
#66612
De Én tudom hugy gyün Ti mög csak éltek a vakvilágba ,hány autó mög maszk köll még nem volt ölég az airbénázás a szedett vedett turistákkal
Törölt felhasználó 2020. 04. 04. 15:10
Előzmény: #66608  impudent
#66611
neked is gyün az nem csak nekünk,ha gyünni fog :)
Borsodi_Bivaly 2020. 04. 04. 15:09
Törölt hozzászólás
#66610
impudent 2020. 04. 04. 15:08
Előzmény: #66608  impudent
#66609
Jobb lenne ha mindenki a seggén maradna nincs szukseg katasztrofaturistakra ölég járványt gerjesztettek.
impudent 2020. 04. 04. 15:07
Előzmény: #66606  Törölt felhasználó
#66608
Azután meg gyün Néktek a korona 2.verzió
hunor555
hunor555 2020. 04. 04. 15:06
Előzmény: törölt hozzászólás
#66607
Jah. Én is hasonló cipőben vagyok, de azért nincs ekkora arcom. Ahol dolgozom jövő hét kényszerszabi a melósoknak meg a gyártástámogató mérnököknek. Elég sokáig húztuk a suzukihoz, audihoz képest. Elvileg nekem a fejlesztésen semmi félnivalóm nincs. Csak tudod a fejlesztők a hasznot 1-2-3 év múlva hozzák, a termelés meg azonnal. Szóval ha minden marad így senki sincs biztonságban.
Törölt felhasználó 2020. 04. 04. 15:00
#66606
Ami az idegenforgalmat illeti az amint vége a világjárványnak újból befog indulni,ott nem kell semmilyen nagyobb előkészület,az biztos,hogy nem évek hanem hónapok kellenek csak hozzá.
gidi 2020. 04. 04. 14:53
Törölt hozzászólás
#66605
CyrusTheGreat 2020. 04. 04. 14:52
Előzmény: #66598  sakal83
#66604
És még hol vagyunk a keddi sz@resőtől? Kíváncsi vagyok, mit dob ki magából a kormányzati szürkeállomány egy hónappal (!) az itthoni első fertőzött detektálása óta. Majd a hívek megmagyarázzák, mitől nemzeti, polgári, keresztény, családbarát, stb a beavatkozások nagy része - egyelőre kifejezetten olyan megoldásokat láttunk, ami az államnak pénzbe nem kerül, lemondtak 0-ás forgalom x%-áról (nagyvonalúan), illetve az első ciklusban pofozott szektoroknak és önkormányzatoknak pedig kiosztott az adóemelést.
Jó lesz ez, eddig izgalmas az idei év. Tessék alattvalók, ezt érdemlitek.
wawa1 2020. 04. 04. 14:35
Törölt hozzászólás
#66603
CyrusTheGreat 2020. 04. 04. 14:29
Előzmény: #66589  berlini
#66602
Jegyzik azt még bőven, a kiáramlás pedig nulla volt. Majd ha ténylegesen a nettó egyenleg hónapról hónapra negatív lesz, akkor beszélhetünk arról, hogy az emberek elkezdtek "kiszeretni" belőle, addig meg csak a vágyaidat vetíted ki. Majd szólj, ha ezt látod, addig nyugodtan álmodozz csak.
Ez a válság is pontosan ugyanolyan lesz, mint eddigiek: fizetés- és hitelképtelen ügyfelek, teljes elfordulás a kockázatoktól, munkanélküliség, általános banki hitelfelvételi szigorítás. Ilyen szempontból semmiben sem fog különbözni a 2011-2014-es időszaktól.
(Nincs egy darab MÁP+-om sem, de ezt már elég sokszor elmondtam.)
CyrusTheGreat 2020. 04. 04. 14:26
Előzmény: #66557  Törölt felhasználó
#66601
2012-től folyamatosan csökkenő pályán mozgott az alapkamat, tulajdonképpen minden egyes nap el lehetett mondani, hogy megint gyengül a HUF az EUR-hoz képest illetve csökken az alapkamat, azaz most milyen tökéletes alkalom az eladósodásra, hiszen lehet, hogy ennél olcsóbb már nem lesz (ezt akkor ugye az átlagügyfél nem tudta), illetve az EURHUF cross folyamatosan nőni fog (gyengül a forint), gyorsan tedd a pénzed ingatlanba...
Mi hiányzott a képletből? Az elérhető hitel. A bankok olyan szinten szigorítottak, lényegében alig kapott valaki hitelt, nem véletlen, hogy a lakosság ebben az időszakban nettó visszafizető volt, az ingatlanárak pedig elkezdtek csúszni a lejtőn. Ráadásul az adósságfék-szabályok csak 2015-től játszottak, addig a bankok nyugodtan bedobhatták volna a gyeplőt, de mégsem tették (én még emlékszem erre az időszakra, olyan szintű depresszió volt, hogy ihaj).
Az tény, hogy a devizahitelek megszüntetésével már csak egyfajta hitel volt elérhető, de az átlagember csak akkor tud erre bármit is mondani, ha van választása (melyik olcsó, melyik drága). Nem úgy működik a dolog, hogy akkor veszek fel hitelt, ha olcsó, hanem úgy, hogy kell nekem egy 50nm-es panel és ahhoz hiányzik X millió, akkor veszek fel hitelt. Ha meg nem kap hitelt, akkor az eladók alkalmazkodnak a szituációhoz.
Most is az a terv, hogy nem szűnnek meg, de nagyon-nagyon kíváncsi leszek a hitelfolyósításokra. Az első félévben simán ott leszünk, hogy minden harmadik, vagy akár minden második forint CSOK/Babaváró lesz és nem a bank saját forrását fogja kockáztatni (2019-ben minden negyedik forintot az állam adott a hitelfolyósításoknál). Ha pedig beüt a krach, akkor 2021-ben is velünk lesz még a hiteltörlesztési moratórium, szintén izgalmas lesz, hogy milyen hitelkiáramlás lesz.
Egy dologban viszont biztos vagyok: CSOK és Babaváró még sokáig velünk lesz, legfeljebb a hozzájutás feltételein fognak szigorítani, de hátraarcot nem vállal a Fidesz.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek