Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Sweex 2020. 04. 03. 10:54
Törölt hozzászólás
#66360
buyandhold 2020. 04. 03. 10:51
Előzmény: #66358  CyrusTheGreat
#66359
a masik nagyokos
CyrusTheGreat 2020. 04. 03. 10:50
Előzmény: #66356  buyandhold
#66358
Valamit nagyon elnéztél, nekem nincs fél Tesla részvényem , az Tibor lesz. :-)
buyandhold 2020. 04. 03. 10:50
Előzmény: #66355  Törölt felhasználó
#66357
jo tudjatok mit???
bar ezt mar tobbszor elsutottem, de itt a forumon ciklusokban vagyunk:
AZ INGATLAT ROSSZ BEFEKTETES!!!!!!!
buyandhold 2020. 04. 03. 10:47
Előzmény: #66350  CyrusTheGreat
#66356
az a masik genyasag, hogy a fel tesla reszvenyeddel, ami mar csak negyedet er, de kozben eladtad, mert husveti csokinyuszra kellett a penz, oktatod itt a milliomosokat, hogy mikor szuletett Andrew Carnegie, hogy jon ez ide komolyan, meg adsz nekunk olvasnivalot, koszi, mi a penzt szoktuk olvasni :))) komolyan megall az eszem
Törölt felhasználó 2020. 04. 03. 10:43
Előzmény: #66346  buyandhold
#66355

Az ingatlan milliomos usákoknál kb annyit jelent, hogy van egy hitel nélküli háza San José külsőn. Bátyámnak volt egy látogatója és mentem velük lazulni én is. A manus nyugdíj előtt volt nem sokkal és ezt mondta 2003-ban, hogy a kuckóját 750e dodóért azonnal elvinnék van is ajánlata, de ő 850-re számít 2005-ben. Szerintem el is adta végül annyiért. Utána mélyrepülés, de aki a kuckót birtokolja most, az már dollármilliomos.
A kép alapján egy tökátlagos könnyűszerkezet, még csak méretes telek se volt hozzá, meg a képen már belógott a szomszéd ház mindkét oldalról.
Na ennyit erről az ingatlan milliomos témakörben. Egy sima melós, aki egyébként nagyon jófej és amilyen emberismerő vagyok, ő ilyen laza ember lehetett világéletében és nem a munka hőse, aztán mégis van neki 1 millió dollárja, mert vett valamikor a 70-es években egy házat, jó helyen.
Nem kell ezt túlmisztifikálni.
buyandhold 2020. 04. 03. 10:42
Előzmény: #66348  Toniba
#66354
ez olyan, mintha minden nap beirnap a horgaszok forumaba, hogy hulyesek a horgaszat, minden horgasz buzi...szerinted szivesen latnanak? Velemenyszabadsag van. De tudod, valamiert nem irogatok oda, meg az otpbe se, hogy hehe hogy megszivtatok, hogy felere esett az arfolyam...
CyrusTheGreat 2020. 04. 03. 10:24
Előzmény: #66352  Törölt felhasználó
#66353
Nyilván, simán lehet jó befektetés az ingatlan, de, kizárólag ebben gondolkodni és erre építeni, nos, ezt azért elég merésznek tartom. Simán helye van a portfolióban, nem is ezzel van a gond. De oda legalább eljutottunk, hogy azok, akik eddig folyamatosan olcsójánosoztak mindenkit (meg elküldtek vidékre és egyéb helyekre), simán bevallják, hogy jelenleg drága az ingatlan (azaz a pénz és az ingatlan között nincs értékegyezés), és ők is csak akkor vennének, ha olcsóbbak lennének...
De a befektetési is érdekes kérdés: milyen céllal, pusztán az áremelkedésre (értéknövekedésre) játszva, esetleg más, nem lakáscélú felhasználás vagy csak havi kiadásra? Annyi mód és megoldás van, mindegyik teljesen más megközelítést igényel.
Törölt felhasználó 2020. 04. 03. 10:18
Előzmény: #66351  CyrusTheGreat
#66352
Egyébként én fektetnék be(írtam is), de NEM MINDENÁRON.
CyrusTheGreat 2020. 04. 03. 10:13
Előzmény: #66347  buyandhold
#66351
Illetve, hivatkoznám StandardnSpoor kolléga örökbecsűjét:
https://forum.portfolio.hu/topics/lakasingatlan-arak-topik/20340?oldal=2937#6857688
CyrusTheGreat 2020. 04. 03. 09:59
Előzmény: #66346  buyandhold
#66350
Egy Andrew Carnegie-mondásból indulsz ki, aki 1835-ben született és alapvetően iparmágnás volt (no meg persze híres filantróp, Carnegie Hall rémlik?) - a mondás is egy teljesen más időszakra vonatkozik (rémlik, hogy az ipari forradalom során milyen gyors urbanizáció zajlott le, pl és még sok egyéb) és tulajdonképpen már akkor sem volt igaz, egyszerűen Carnegie saját munkássága is ellentmond ennek.
Nem véletlen, hogy ezt a mondást nagyjából kizárólag a home flipper meg egyéb tőkeáttétes condo-befektetéseket hirdető kiváló oldalakon látod viszont, de semmi probléma.
Tihamér emlegette múltkor Robert Kiyosakit, ennek az idézetnek a mantrázása pontosan ugyanaz a szint.
De tessék, itt egy kis olvasnivaló (vigyázat, hosszú):
https://www.forbes.com/sites/erincarlyle/2016/03/14/the-20-richest-real-estate-barons-in-the-world-2016/
Az első leggazdagabb ingatlanbáró a globális gazdaglistán csak a 18., a második leggazdagabb a globális listán a 31., a harmadik Michael Otto (a német Otto-csoport és család feje) a globális listán az 51, a negyedik leggazdagabb ingatlanbáró pedig a globális lista 54. helyezettjére elég.
Persze, lehet, hogy az első milliójukat ezzel keresték (a hivatkozott mondás eredeti formája azt mondja, hogy ingatlanon keresztül lettek gazdagok, ez azért nem túl konkrét), azonban, hogy nem kizárólag ettől lettek sikeresek és milliárdosok, az biztos.
Toniba 2020. 04. 03. 09:51
#66349
teglaseed is parkolopalyara tetette magat.
Pedig ha csorog a mezecske meg folyik a pezsgo akkor miert kell idegeskedni?
Toniba 2020. 04. 03. 09:47
#66348
Nem ertem egyesek miert akarjak mindig elzavarni a forumrol azokat akik szerint az ingatlan nem mindig jo befektetes.
Nagyon eroltetettnek tunik.
Ez egy szabad forum. Miert ne irhatnak le az emberek a velemenyuket.
buyandhold 2020. 04. 03. 09:38
Előzmény: törölt hozzászólás
#66347
irod:  a befektetési célú ingatlanozásnak vége hosszú időre
akkor remelem most hosszu idore talaltok magatoknak egy masik forumot, olyat aminek meg nincs vege hosszu idore
buyandhold 2020. 04. 03. 09:36
Előzmény: törölt hozzászólás
#66346
https://thecollegeinvestor.com/11300/90-percent-worlds-millionaires-do-this/
Over the last two centuries, about 90 percent of the world’s millionaires have been created by investing in real estate.
sweex:  a befektetési célú ingatlanozásnak vége hosszú időre
ncseed: oh my god
buyandhold 2020. 04. 03. 09:34
Előzmény: törölt hozzászólás
#66345

CyrusTheGreat 2020. 04. 03. 09:10
Előzmény: #66343  sakal83
#66344
sakal83 2020. 04. 03. 09:08
#66343
Na itt is lesz kurzarbeit. Kivancsi vagyok vikike hogy adja elo. Eldontottem hogy lesz... :) kozben az eu finanszirozza es vezetteti be MINDEN tagallamnal
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20200403/megerkezett-az-eu-csomagja-amellyel-megvedenek-a-munkahelyeket-423848
sakal83 2020. 04. 03. 08:50
Előzmény: #66328  buyandhold
#66342
:) akkor add el ha penzt akarsz. Kiderul hogy mennyire valsagallo. Jo befektetes? Hat most nem mert draga a piaci korulmenyekhez kepest. Keresni nem lehet rajta. Kb kiemelted hogy rugalmatlansaga miatt nem csokkent az ara meg. De megnyugtatlak hogy ha a reszvenyek igy maradnak akkor ugyanugy csokkeni fog az aruk mint ahogy a reszvenyekkel egyutt nott.
Pont olyan mint a tobbi eszkoz csak az aranak mozgasa lassabban koveti a tobbi eszkoz arat. Ennyi.  
Sweex 2020. 04. 03. 08:45
Törölt hozzászólás
#66341

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek