Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
teglaherceg 2020. 03. 22. 17:03
Törölt hozzászólás
#64640
Törölt felhasználó 2020. 03. 22. 16:43
#64639

Előfizetéses (feltöltős ) villany óra  kérdések ( lakói nem fizetés elleni védelem  miatt tervezem ezt ):
1
Ha ilyenre átállok csak én mint fogyasztó tudom a kódot és azzal tudom helyszínen feltölteni az egyenleget valamint ez a feltöltés online is működhet?  Lakó ha nem tudja a kódot  ( én nevemen van a számla nekem vonják most is a rezsiket) akkor ő nem tudja feltölteni ? Gondolom ha lefut az egyenleg a lakásba nincs áram.
2
Elműnél online tudok ilyen óra felszerelést igényelni? valakinek volt már ebbe tapasztalata?
Esetleg ha EON hoz átjelentkezek azt el lehet intézni online és intézni online a beszerelést? Elmü esetén mennyi lehet ilyen óra díja? - Sajnos Elmű személyes ügyfélszolgálat jelenlet nincs
3
A panel lakásnál az  villany óra a lakáson kívül a folyosón van ( ugye tüzvédelmi szempontból nem lehet elzárva) - Személyesen is meg kell jelennem ha egy ilyen plusz egységet az órára felszerelnek? Áram ilyenkor leáll a lakásban?  Mennyi időre kb? ( lakó észre veszi e a szerelést vagy nem )  Személyesen alá kell írnom papírt vagy kérhetem a számla és a szerződés aláírását online intézéssel?
Röviden ennyi kérem akinek volt már ilyen esete írja meg mik a tapasztalatok hogy lehet ezt lebonyolítani
 ( Már az elműnek is írtam majd biztos megválaszolják a kérdéseket , de az legalább 14 nap esetleg hátha itt van tapasztalat és tud nekem ezekre válaszolni ) köszi!
teglaherceg 2020. 03. 22. 16:30
Törölt hozzászólás
#64638
CyrusTheGreat 2020. 03. 22. 16:27
Előzmény: törölt hozzászólás
#64637
Ez ritka, de minden szavaddal egyetértek.
elemerorsos 2020. 03. 22. 16:26
Előzmény: #64634  Dwayne.Hicks
#64636
Ez nem vis maior egy ilyen szerződésnél. A te részed egy ilyen szerződésben, hogy adott ütemezés szerint pénzügyileg teljesíts. Ezt a vírushelyzet alapvetően nem érinti. Maximum olyan lehetne, hogy bezárnának x hétre a bankok és nem tudsz határidőre utalni, és akkor a csúszást nem lehetne neked felróni. De ez sem lenne meghiúsulási ok. Az, hogy munkanélküli leszel, csökken a fizetésed, nem kapsz hitelt, stb. abszolút a te érdekkörödben felmerülő ok és nem vis maior.
teglaherceg 2020. 03. 22. 16:25
Törölt hozzászólás
#64635
Dwayne.Hicks
Dwayne.Hicks 2020. 03. 22. 16:20
Előzmény: #64631  CyrusTheGreat
#64634
December 20-án szerződtünk -> az első hivatalos koronavírusos fertőzött WHO által elismerve December 31 (Wuhan). Tehát nem volt előre látható. Igen, a feleségem fizetése nem elég a hitelhez (JTM korlát). Szerintem ennyi talán elég is... 
Illetve egy globális pandémia pl. nem hasonlítható ahhoz hogy elcsúsztam egy salátalevélen és otthon 7kell maradnom fél évet betegállományban. Abszolút rajtunk kívül álló ok, minden szempontból megnézve...
teglaherceg 2020. 03. 22. 16:18
Törölt hozzászólás
#64633
CyrusTheGreat 2020. 03. 22. 16:12
Előzmény: #64623  impudent
#64632
Ne áruld el magad, mester. Ettől függetlenül az első mondatoddal egyetértek.
CyrusTheGreat 2020. 03. 22. 16:09
Előzmény: #64630  Dwayne.Hicks
#64631
Vis maior? A koronavírus kitörése milyn bizonyítható módon tette lehetetlenné a teljesítést részedről?Max az építtető jófejségében bízhatsz.
Feleséged lecsökkentett fizetésével is belefértek a JTM-korlátba? Amennyiben a következő három hónapban csak egy keresővel számolhattok, akkor is belefértek? A hitelt érzem a szűk keresztmetszetnek.
Dwayne.Hicks
Dwayne.Hicks 2020. 03. 22. 16:04
Előzmény: törölt hozzászólás
#64630
Pontosítom akkor:
- az agglós lakás volt 75nm, ebből most van kb. 24mhuf kp még
- a panel 54nm Gazdagrét, 2018-ban teljeskörűen felújított, 4.5mhuf hitellel (igen, decemberig albérlő lakta, mi most költöztünk ide 3 hete, a vírus előtt...)
- szerintem a 10mhuf foglalórt nem feltétlenül számolnám bukóval, illetve az egészet biztosan nem. szerintem az építtető tudná értékesíteni mondjuk egy másik érdeklődő számára. illetve azért itt van egy elég komly vis maior helyzet ha jogilag is nézzük...
teglaherceg 2020. 03. 22. 15:54
Törölt hozzászólás
#64629
impudent 2020. 03. 22. 15:41
Előzmény: #64627  Dwayne.Hicks
#64628
Ez a mese ölég síralmas.
10 milcsi foglaló ?
Mit foglalsz milliárdos kastélyt netán.
Szóval Én gyorsan éladnám a foglalást vissza valakinek és a helyedben élkezdenék egy rendes szolid életet élni ha még nem késő.
Dwayne.Hicks
Dwayne.Hicks 2020. 03. 22. 15:31
#64627
Sziasztok, rég nem jártam erre. Most azért tértem vissza mert úgy érzem én okoztam a koronavírus járványt világszerte...A 2008 augusztusában vásárolt 75nm csak egy globális pénzügyi recesszióra és ingatlanválságra volt elég, de a most decemberi szerződésünk egy új építésű 110nm-es ikerházra már globális pandémiát okoz. Azon gondolkodom, hogy visszamondom a projektet, hogy ezzel megmentsek többezer (tönbb százezer?) emebrt a világon... :D
Na de komolyra fordítva. Szóval tavaly Novemberben eladtuk agglóban a sorházunkat, és Decemberben leszterődtünk egy új építésű projektre. Ahogy anno kirobbantottuk 2008-ban a hitelválságot, most egy járványt sikerült "felélesztenünk"... Szóval most van a gazdagréti panelünk amibe beköltöztünk hogy kihúzzuk egy darabig, mondván majd eladjuk (mert ugye az előrejelzések alapján a legrosszabb mondás a stagnálás volt). 
De ahogy látom mindenhonnan nő a kockázat:
- új építésű ingatlan nem fog időben elkészülni ez már borítékolható
- panelunk ára szépen közben elindul lefelé > igencsak nő a hitel amit fel kellene vennünk (22MHUF volt eredetileg tervezve, szerintem most már 24 nem lenne elég)
-
Az új építésüre leraktunk 10mhuf foglalót, de véleményünk szerint még bőven értékesíteni lehetne egy másik érdeklődőnek (mivel hogy még tervek sincsenek meg, csak a telek létezik).
-
A kérdés hogy mi legyen:
1. Tartsuk az új építésűt, várjuk ki a nyár végét a panellel és fel kell vennünk annyi hitelt amennyit kell (ez azért nagyon kockázatos)
2. Tartsuk az új építésűt, menjunk minél előbb albérletbe, és minél előbb próbáljuk meg eladni a panelt. Ez uyge a legnehezebb családdal most ilyen körülmények között. Költözni vírus közepette, ingatlant eladni vírusjárvány idején, stbstb...
3. Ne tartsuk az új építésűt, és próbáljuk meg sztornózni illetve kihúzni egy darabig a panelben, aztán rámenni valami alkalmi családi ház vagy ikerház vételre
4. Ne tartsuk az új építésűt próbáljunk meg albiba vonulni, vagy most le vidékre. Próbálni eladni a panelt is, aztán lesz ami lesz. De szerintem ezt a feleségem nem fogja engedni két iskolás gyerekkel...szóval ez inkább csak elméleti lehetőség
-
Ja ugye a feleségemnek most csökkentették 25%-al a fizetését, illetve én meg a próbaidőmet töltöm egy új munkahelyen, mert hogy ugye több pénz kellett volna a nagyobb hiteltörlesztőhöz. Viszont most ugye ha le kell építeni, akkor a legkézenfekvőbb dolog nem meghosszabbítani a munkaviszonyt... szóval vannak kockázatok masszívan.
-
Lehet még van több lehetőség is, szívesen várok javaslatokat... :/  
johai 2020. 03. 22. 14:52
Előzmény: #64617  JeGeMeLOV
#64626
Bond  más.
Szerintem rv piacon dupla csúcs forma után lehet szakadás,most még visszamegy csúcs közelébe,a járvány után.
impudent 2020. 03. 22. 14:34
Előzmény: törölt hozzászólás
#64625
Én most vettem akciós étcsokit az aldiban 149 ft 10 deka vagy 139.
Csak az van ráírva származasi hely Ausztria.
Biztos meg fogok halni.
teglaherceg 2020. 03. 22. 14:12
Törölt hozzászólás
#64624
impudent 2020. 03. 22. 14:06
Előzmény: törölt hozzászólás
#64623
A csórobbak fogják megint legjobban mögérezni a válságot.
A kpmg s nagyvalagú tobb millios fizetésu gondolom home officeban ellötyög full fizetéssel
Törölt felhasználó 2020. 03. 22. 13:56
Előzmény: törölt hozzászólás
#64622
A te berloid tizediziglen bpi lakosok, egyikse dolgozik autogyarban, es nem is vennel fel olyat, vagy mire fel ez a verkemeny cinikuskodas?
teglaherceg 2020. 03. 22. 13:42
Törölt hozzászólás
#64621

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek