Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
egynapod 2020. 03. 11. 07:49
#62920
Szaki téma: festő jön vakolni csiliardert. Térden allva könyörgök neki, hogy figyeljen oda bejárat, minden nap négyszer fogják látni. Szted? Lett a vakolatban egy húsz centi széles világosabb csík vegig. 
egynapod 2020. 03. 11. 07:46
Előzmény: #62918  h4zmester
#62919
Jaja. 60kert kiastam volna neki. Most épülő házam kertjét én csinálom 150m3 földet most hordtuk szét be vagyok melegítve:)
h4zmester 2020. 03. 11. 07:13
Előzmény: #62916  sakal83
#62918
A "mesterrel" nem beszéltetek vállalási árról a projekt tendereztetésekor?
h4zmester 2020. 03. 11. 07:10
#62917
Sajnos a piac nagyon torzult, igazságtalan! 
Szerintem jó megoldás lenne, ha az állam meghatározása, hogy milyen munkáért mennyit lehet kérni, ha valaki eltér, arra lehetne egy ingyenes bejelentő vonal...
...ja vótmá ilyen, azsevótjó...
sakal83 2020. 03. 11. 06:52
Előzmény: #62899  elemerorsos
#62916
Tolem most gomboltak le 1.5 napnyi asasert 100kt... a szemem kifolyt.1 fo sajat erovel keziszerszammal.. 
franc0 2020. 03. 11. 06:42
Előzmény: törölt hozzászólás
#62915
Magyarországos esélye sincs a hatékony piac kialakulásának, egyszerűen túl kicsi hozzá az ország. 
3 millió dolgozó felnőtt túl kevés a hullámok, sokkok elsimítására. 
Törölt felhasználó 2020. 03. 11. 01:19
Előzmény: törölt hozzászólás
#62914

Nem :) saját bevallásuk szerint van nekik 3 panelgarzsonjuk vagy tégla garzson majdnem mindegy is. Az én tippem viszont az, hogy max van nekik 1 örökölt szutyok, amit kiadnak de mellette itt emberkednek és kiadják magukat 3 kiadó lakásosnak, amik szeretnének lenni.  Igazából mondjuk olyan mindegy, legyen neki 3 kiadott lakása és havi 300-400e bevétele. Van aki irigykedik rájuk, engem meg például rohadtul nem érdekel ez a része. Tanulni tőlük nem lehet, mert mit tanulnál? Megvették, amikor olcsó volt, közben felment és ennyi a nagy befektetés.
Lefogadom, ha feltennéd a kérdést nekik, hogy például a BKK milyen fejlesztésekben gondolkodik a környékükön, csak hápognának. Hosszú távú tervek, nincsenek. Ez nem befektetés és ezek nem befektetők, hanem mint a tőzsdén, attól nem leszek warren buffet mert vettem pár részvényt.
Tőzsde fórumon egyébként állandóan buknak le olyan nagyarcúak, akik bemondják, hogy van mondjuk 4000e AMD részvényük, aztán valóságban meg 40 :) Csak 2 nulla a különbség, semmiség.
Na lépek, megnéztem a filmet, unalmas volt a vége, további jó szórakozást.
Borsodi_Bivaly 2020. 03. 11. 01:12
Törölt hozzászólás
#62913
Törölt felhasználó 2020. 03. 11. 01:08
Előzmény: törölt hozzászólás
#62912

Tucatnyi lakással rendelkező speka :) Milliókat keresnek bérbadással.
Te ismersz ilyen embert? Én nem, csak hallottam olyanról, aki ismer olyant, akinek 8 kéglije van összesen az újlipóton meg az 5.-ben de ez a legdurvább amit hallottam.
A többség 1 lakásos, a régi lakásukat megtartották, amikor az aglóba költöztek. 2 lakásosból is akad, ott az egyik örökség általában. 3 lakásosból már csak mutatóba van talán 2 ismerősöm, de lehet, hogy már nekik sincs meg a 3.
Borsodi_Bivaly 2020. 03. 11. 00:56
Törölt hozzászólás
#62911
Törölt felhasználó 2020. 03. 11. 00:51
Előzmény: törölt hozzászólás
#62910

Ezek a dolgok nem igazán függnek össze, ahogy a qrmányban a feltaláló gyerek is talált pár száz milliót, ami mondjuk olyan szempontból b.ssza az agyam, hogy ennyire hogy lehet tényleg hülyének nézni mindenkit, de ennél tovább nem érdekel.
Vannak a bérlők akik egy csoport és vannak a mesteremberek a másik csoport. Itt átfedés nem nagyon van, maximum ha az nem, hogy ezek a mesterek adják bérbe a kégliket, mert a burkoló gyerek a 3. lakását intézte éppen. A redőnyösöm meg Pesten húz fel egy bérházat több lakással, az lesz a nyugdíja. Ja egyébként ők is szidják a többi szakit, hogy milyen qrva drágák :) Mert mondjuk egy burkolónak is kell villanyszerelő a felújításhoz.
Aki szörnyűlködik alz albérleteken, hogy jujj a vérszívó tulaj már pofátlanul 150e-t is elkér, az meg mindenféle probléma nélkül kifizet egy mesternek napi 50-60e-t és hálálkodik, hogy egyáltalán bevállalta meg csinálja neki a kis kávét, ücsit, szendót, amit csak kér. Érted? Mert én nem értem.
Borsodi_Bivaly 2020. 03. 11. 00:47
Törölt hozzászólás
#62909
Borsodi_Bivaly 2020. 03. 11. 00:43
Törölt hozzászólás
#62908
Borsodi_Bivaly 2020. 03. 11. 00:40
Törölt hozzászólás
#62907
Törölt felhasználó 2020. 03. 11. 00:34
Előzmény: törölt hozzászólás
#62906

Már elmondtam a viccet erről, de talán van aki még nem hallotta.
Az ügyvéd kihívja a vízszerelőt és megdöbben, amikor a munka végén az 250 dollárt kér az 1 órás munkáért.
Mondja neki, ügyvéd vagyok és én csak 100 dollárt kérek 1 óráért.
A szerelő válaszol, igen, tudom, amikor még ügyvéd voltam én is 100 dollárt kerestem óránként :)
Azért vannak vagy kéne hogy legyenek bizonyos arányosságok a bérek között. Tudom, nem egyszerű kérdés ez, de azért a szagemberek nagyon túltolják ezt a dolgot, aminek csúnya böjtje lesz.
A zemberek hozzászoknak, hogy maguk mekkcsinálják, ahogy sikerül. Csak a nagyon specifikus gáz szerelés meg villanyszerelés az, amikor szakit hívnak.
Meg sokan egyszerűen bizonytalan időre vagy örökre lemondtak a felújításról. 63 éves embert láttam beletörődni, hogy soha nem lesz már felújítva a háza. Most nyugdíj előtt még belevágott volna, de mellbevágó összegeket mondtak neki, kifizethetetlen.
Kell egy kis reccs, építések nem indulnak, a felújításokat vagy maguk csinálják a zemberek vagy elhalasztják, aztán megint az lesz, mint amit a burkoló gyerek mondott, hogy a válság után elment biztonsági őrnek, annyira nem volt munka, ami volt, ott is vagy részletre akartak neki fizetni vagy a mai napig nem kapta meg a pénzét.
Borsodi_Bivaly 2020. 03. 11. 00:20
Törölt hozzászólás
#62905
Borsodi_Bivaly 2020. 03. 11. 00:19
Törölt hozzászólás
#62904
Borsodi_Bivaly 2020. 03. 11. 00:12
Törölt hozzászólás
#62903
Borsodi_Bivaly 2020. 03. 11. 00:11
Törölt hozzászólás
#62902
Törölt felhasználó 2020. 03. 11. 00:05
Előzmény: #62900  elemerorsos
#62901

"Milyen fizetésre számíthatsz a Budapesten induló Burkoló OKJ tanfolyam elvégzése után? Alkalmazottként nettó 110.000 - 150.000 Ft-os fizetésre számíthatsz ezen a szakterületen, de vállalkozóként ennek akár a tripláját is hazaviheted."
Komolyan gondolkodom, hogy elvégzem az okj képzést még amíg lehet. Ha csak magamnak meg tudom csinálni a burkolást már sokszorosan visszajött a tanfolyam ára. Kisebb melókat meg el tudok vállalni néhány hétvégén, persze túlzásba nem kell vinni, csak ha éppen van időm. Ezeket a kis melókat senki nem akarja csinálni.
Azt hiszem kicsit alábecsülik a szakma jövedelmezőségét :) Nálam mikor legutóbb volt burkoló 2018 végén, 6,5 napos munkáért elvitt 300e-t. Katázik, adót alig fizet. Ha ma jönne, lehet fél milla nem lenne elég. Ebben volt valamennyi anyagköltsége, max 30e pénz.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek