Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 03. 09. 16:23
Előzmény: #62678  buyandhold
#62680

Edés jó istenem, hogy ti semmiből nem tanultok. Túlárazott pösti kéglik, amik már most is teljesen alkalmatlanok befektetésre bizonyára 2 számjegyű emelkedésnek indulnak, mert válság jön. Hát hogyne. Egész vagyonok párolognak el a tőzsdén, de majd a szintén jelentős kockázatú ingatlanba öntik a pénzt a zemberek. Ez annyira biztos, sőt reális. Ja nem.
Megint gyerekek nem látjátok az eseményeket előre, pedig ezek a dolgok már megtörténtek. Egy dolgot nem tudunk valóban, hogy a válság mennyire mély és hosszan tartó lesz. Ezt nem lehet megmondani most.
Minden mást igen :) csak az a kérdés, hogy meddig tart és milyen mértékű lesz.
Törölt felhasználó 2020. 03. 09. 16:16
#62679
A klíma zörög ,jogok ide-oda ,vita forrás lehet társasházban.
Tetettem fel  én is , 310e volt telepítéssel ,  felső kategóriás ,
 attól még X decibel hangot ad. Ami zavaró.
buyandhold 2020. 03. 09. 16:13
Előzmény: törölt hozzászólás
#62678
azert nem erted, mert az 1. csoportba tartozol...aki tartja az ingatlant, annak ugyanugy bejon a berleti dij...mi az alternativa: forint, na az beszarja magat valsagban, de meg valsag nelkul is...tozsde? akinek kell majd a 80%os korrekcio lefele, annak egeszsegere...arany? baszik emelkedni, hiaba van most panik...
elozo valsagban nem a valsag miatt volt ingatlan areses, hanem a devizahitelek, forint arfolyam miatt. most ilyen nincs.
Törölt felhasználó 2020. 03. 09. 16:10
Előzmény: törölt hozzászólás
#62677

"Tibi, hogy áll a bratyód nyugdíj befektetése? Tiéd? "
A tesla +50 dodóban van, amikor vettük 580hoz képest. Majd megkérdezem ha beszélek vele, hogy mi a terve. Az én részemet átvette, már nincs teslám régóta és akkor is csak pár napig volt úgymond az enyém. Végig bratyó számláján voltak a részvények, de ez végül is csak egy technikai részlet. Lehet, hogy most már berakott egy stopot, kezd azért gázos lenni a helyzet a tőzsdén.
Nekem most már csak osztalékfizető MTEL-em van egy nem túl nagy pakk. 2 hónap múlva fizet 4,7%-ot az osztalék + 5 ft srv. Majd meglátom, de lehet még veszek hozzá egy kisebb pakkot, ha tovább esik. Nagyon hosszú távra vettem, teljesen mindegy, hogy most mennyi az árfolyama, ráülök, mint kotlós a tojásra. Az alját úgyse lehet pontosan eltalálni, főleg az MTEL esetében.
Egyéb részvény kitettség a családomban nincs. Fater már régóta nem tőzsdézik, talán van neki még 1-2 százezer forintnyi részvénye régről. Mondjuk idén nem is beszéltem vele tőzsdéről, de tavaly még volt valamennyi MOL-ja, az mondjuk szépen összeesett. Ez van, nem fog miatta sokat sírni. Amúgy a MOL is kezd olyan szinten járni, hogy szép osztalék fizető papír lesz belőle.
Pár hete megmondtam, ha valaki azt hiszi a levegőbe beszélek most utólag, visszakereshető, hogy ez a korrekció nem egy sima, hanem egy nagyon csúnya fajta.
Ugyanígy megmondom, hogy a kéglik már benne járnak boka fölöttig a korrekcióban :) hogy visszakereshető legyen. Főleg a panelek. Nekem a pénzecske szépen hízik map+-ban, a kiszemelt panel kégli árak meg szépen esni fognak. A két görbe metszi majd egymást, sőt reményeim szerint még marad pénzecske a felújításra is. 2-2,5 év. Kényelmes fotel, popcorn és indulhat a mozi, jó lesz a film, meglátjátok.
Borsodi_Bivaly 2020. 03. 09. 15:50
Törölt hozzászólás
#62676
buyandhold 2020. 03. 09. 15:43
Előzmény: törölt hozzászólás
#62675
itt van legalabb 2 reteg:
1. van egy kis penzem, jol lenne ha tobb lenne, lehetoleg 2x,3x ennyi. Az ingatlanok par ev alatt ezt produkaltak. Arrol almodozok, hogy visszamennek az arak, csak arra a par napra amig en veszek, es utanna ujra felmennek 2x,3x-ere. utanna eladom, es veszek belole uj autot, meg videomagnot, meg elmegyek nyaralni.
2. Vettem ingatlant (akkor amikor) hoz nekem egy fix havi jovedelmet, amibol megelek. Az ingatlan aktualis arat meg szarom le, mert hulye lennek eladni a fejostehetet, es a gyerekeim orokseget.
ez a 2 tabor csap itt ossze napi szinten es elbeszelnek egymas mellett, nem akarjak megerteni, hogy mindketten az ingatlanrol beszelnek, de megis masrol...
de van egy kulonbseg, a tenyek makacs dolgok, hogy 1.nek bilibe log a keze, 2.nek meg havaii van...penz peszel kutya ugat...
CyrusTheGreat 2020. 03. 09. 15:40
Előzmény: #62666  elemerorsos
#62674
Elég annyit beleírni az SZMSZ-be, hogy a külön tulajdonú ingatlanok rendeltetés-változásához a lakógyűlés előzetes hozzájárulása szükséges. Akik még az SZMSZ-változtatás előtt kezdték, azok maradnak, az újaknak nem szavazza a közgyűlés. Az V. kerületi önkormányzat meg eleve csak akkor adja oda az engedélyt, ha viszed a hozzájárulást, amennyiben az SZMSZ nem írja elő a hozzájárulást, akkor elég csak az SZMSZ-t vinni.
Klímával kapcsolatban kérdezte valaki, ott is lehet az, hogy már nem járulnak hozzá, de ez még a társasházi törvényből eredeztethető:
21. § *  (1) Az építtető tulajdonostárs a lakásában tervezett olyan építkezés megkezdéséhez, amely miatt az alapító okiratot nem kell módosítani, de a munka az alapító okiratban közös tulajdonként megjelölt épületberendezésre történő csatlakozással vagy a közös épületrész, épületberendezés műszaki állapotának megváltozásával jár együtt, az épület biztonságának, állékonyságának megőrzése érdekében köteles az ilyen munkával közvetlenül érintett tulajdonostársak tulajdoni hányada szerinti legalább kétharmadának írásbeli hozzájáruló nyilatkozatát beszerezni.
buyandhold 2020. 03. 09. 15:35
Előzmény: #62662  Toniba
#62673
mondjuk ez is vicces, a portfolion belinkelt grafikonok szerint most visszaesett a tozsde oda, ahol tavaly decemberben volt. tehat 10 evig brutal emelkedes volt, es most az elmult negyedevben meg 0...telesirom a zsebkendomet, akkora katasztrofa...mit hittek ezek a marhak, hogy most mar mindig folyamatos emelkedes lesz, nem lesz soha nullszaldos negyedev, ezen csak nyerni lehet? Masreszt ez a koronavirus egy nagy balfszsag, mit kell ezen ennyit parazni, a palinkatol tobben halnak meg, azt meg tamogatjak...gyorsan vege lesz ennek, es akkor minden kilo ujra...
16 millio ember kerult jarantenba..basszus ezek elmebetegek, minel nagyobb szamot mondani, tegyenek be rogton 8 milliardot a karantenba, es akkor nem kell csinalni semmit...
Törölt felhasználó 2020. 03. 09. 15:31
#62672
Egy valamit nagyon leszűrtem. Az itt írogatók átlagnál nagyobb pénzügyi gazd. ismerettel , tájékozottsággal rendelkeznek  Néhányan kimagaslóan, mégis megcáfolja őket a piac. Tévednek.
Én csak biztosra megyek ,vagy nem csinálok semmit ,
most semmittevés van bizonytalan ideig.
És olvasgatás, elmélkedés.
Borsodi_Bivaly 2020. 03. 09. 15:31
Törölt hozzászólás
#62671
buyandhold 2020. 03. 09. 15:29
Előzmény: törölt hozzászólás
#62670
en is pont ezt akartam kerdezni...
buyandhold 2020. 03. 09. 15:25
Előzmény: #62656  elemerorsos
#62669
durvan hangzik... akkor miert Pesten csinaljatok... gyertek a Balatonhoz itt sokkal lazabb minden, es a levego is jobb :) reszvetem...
Borsodi_Bivaly 2020. 03. 09. 15:22
Törölt hozzászólás
#62668
elemerorsos 2020. 03. 09. 15:08
Előzmény: #62662  Toniba
#62667
Nem biztos hogy átterjed, sőt, szerintem inkább nem. Pénz van a rendszerben dögivel továbbra is, a kamatok meg csak alacsonyabban lesznek. 2000/2001-ben amikor kipukkadt a dotcom lufi, akkor itt a legnagyobb ingatlanpiaci boom volt, és meg se rezzent.
elemerorsos 2020. 03. 09. 15:07
Előzmény: #62659  CyrusTheGreat
#62666
Ahol nekem van/volt szálláshely ott általában megengedik, de magasabb közös költséget és/vagy rendszeres lépcsőház takarítást vagy egyebet kérnek. Kisebb arányban tiltják, de akkor mindenkinek, azt is igyekeznek kiszorítani, akinek van (pl. közös költséggel és egyéb kötelezettségek előírásával). Olyat egyet sem ismertem, amit írsz, hogy a régiek nem engedik az újat (biztos volt és van, de ezért is írják elő az SZMSZ-be foglalást, mert ott vagy engedik, vagy nem, nincs olyan, hogy egyik lakásnak megszavazzuk másiknak meg nem).
Törölt felhasználó 2020. 03. 09. 14:55
Előzmény: #62662  Toniba
#62665
Arra tippelek  arany deviza És ingatlan  trióba diverzifikállnak a kiszállók.
Van aki lottozik.én meg latolgatok .
Nyáron meglátjuk így igaz.
teglaherceg 2020. 03. 09. 14:52
Törölt hozzászólás
#62664
Törölt felhasználó 2020. 03. 09. 14:50
#62663
Persze egy ingatlanos cég vezetője mit mondjon? Leáll a piac ?
Mindegy . Van az ismerőseim közt megrögzött forexes ,tőzsdés  , sportfogadó is 
 én meg az ingatlanpiacot sasolom tippelegetem ,bár tavaly óta nem vettem semmit. 
És egyenlőre nem is áll szándékomban. Majd később .
De addig is piacot figyelni , eshetőségeket latolgattni azért még  lehet . :)
Toniba 2020. 03. 09. 14:47
Előzmény: #62661  Törölt felhasználó
#62662
Ezt kijelenteni eleg durva amikor most indult ez az egesz a tozsden.
A tipikus menekulo termek az arany es a biztonsagos devizak.
Semmikepp sem a magyar ingatlan :)))
Inkabb az ingatlanpiacra is atterjedhet a panik.
Nyaron meglatjuk.
Törölt felhasználó 2020. 03. 09. 14:35
#62661
" a médiában megjelenő hírek szerint a koronavírus terjedése miatti befektetői aggodalom rányomja bélyegét a tőzsdékre is, így az emberek biztonságosabbnak látják most ingatlanba fektetni a pénzüket "
https://www.vg.hu/vallalatok/ingatlan/nem-gondolna-milyen-hatassal-van-az-ingatlanpiacra-a-koronavirus-2096850/
A tőzsdéről kiszállók a vagyonuk egy részét ingatlanba teszik majd ,
akàr lufi akàr nem ,
ha bizonytalan lesz a gazd.  helyzet a hiteles első lakásosok kivárnak,helyüket megtámasztja  a tőzsdés kiszálló. Így tippelem.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek