Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
berlini
berlini 2019. 12. 05. 18:44
Előzmény: törölt hozzászólás
#53500
Nem értetted Tibort.
Ő csak azt bátorkodott megemliteni, hogy a várva várt válság, amikor majd az öledbehullik az ingatlan töredékáron, az azzal is fog járni, hogy esetleg nem lesz, vagy nem olyan jól fizetett munkád. Kisebb bajod is nagyobb lesz akkor annál, mint hogy lakást vegyél. 
A másik amire én hivom fel a figyelmedet:
a kp. halmozása miközben a világ összes jegybankja kezét lábát töri hogy a pénz elértéktelenedjen, nagyon rossz ötlet. Kizárt eset, hogy amit ma elszalasztassz azt a jövőben ezzel a módszerrel megvehetsz.
Ezt nevezem kockázat keresésnek. (Kerülés helyett.)
Törölt felhasználó 2019. 12. 05. 18:41
Törölt hozzászólás
#53499
Törölt felhasználó 2019. 12. 05. 18:37
Törölt hozzászólás
#53498
Törölt felhasználó 2019. 12. 05. 18:30
Előzmény: törölt hozzászólás
#53497

A hitelek most a legolcsóbbak, map+ alatti szinten vannak, akár 10 évre rögzítve is. Tegnap linkeltem, hogy az MNB is könyörög az adósoknak rögzítsék már a kamatokat, de az pár ezer plusz havonta és emiatt nem hajlandóak rá a zemberek, de ez már egy más történet lesz, ha megindulnak egyszer a kamatok ténylegesen.
Kéglit majd akkor veszek, ha teljesülnek a feltételeim.
Törölt felhasználó 2019. 12. 05. 18:14
Törölt hozzászólás
#53496
Törölt felhasználó 2019. 12. 05. 18:05
Előzmény: törölt hozzászólás
#53495

Ha így érzed jól magad, akkor neked ez az egyensúlyi állapotod.
Annyit kell megfontolni, hogy a piac nagyon ritkán szállítja a sült galambot az asztalodra. Akiknek van elképzelésük a jövőről, azok aktívan vadásznak és általában el is viszik a jó kégliket.. Nekem is lenne jobb dolgom, mint olyan tulajokkal beszélni, akik brutál túlárazott kégliket árulnak, csakhogy lehet, ha beszélek 10-el, akkor jövőre vagy utána valamelyikük megtörik. Talán, vagy nem, de legalább megpróbálom.
Te építőiparban dolgozol, ha jól értettem. Nekem a burkolóm mondta, hogy 2010-ben el kellett menjen biztonsági őrnek, annyira nem volt munkája. Ha nagy ingatlan zuhét vársz, akkor az azzal is jár majd, hogy a májsztereknek közel nem lesz ennyi munkájuk. Mondjuk külföldre még mindig ki tudnak menni, akinél ez opció. Felújításra se költ senki már most sem. Ha meg csökkenne az ingatlanok ára, akkor csak az életveszélyes hibákat javíttatnák ki, mást semmit. Mondjuk már ha stagnálnak az árak, akkor se érdemes felújításra költeni, ha nem muszáj, mert elégetett pénz csak.
Ha reccs van, akkor az ingatlannal kapcsolatos költéseket a legegyszerűbb elhalasztani, akár vásárlás akár felújítás.
Ezért se értem például, hogy ezt miért nem értik az építőiparban. Ha válság van, őket éri el az első órában. Enni kell, lakni kell, nade költözni vagy felújítani már nem muszáj, sőt ez a legelső, amit átütemeznek a zemberek, ha reccs van.
Mondjuk lehet, hogy lesznek új stadion építések, azok sok embert alkalmaznak :)
Törölt felhasználó 2019. 12. 05. 18:03
Törölt hozzászólás
#53494
Törölt felhasználó 2019. 12. 05. 17:34
Törölt hozzászólás
#53493
Törölt felhasználó 2019. 12. 05. 17:32
Törölt hozzászólás
#53492
Törölt felhasználó 2019. 12. 05. 17:18
Előzmény: törölt hozzászólás
#53491

Ettől még neked mint vevő, mindig is két opciód lesz, veszel vagy nem veszel. Nyilván te optimálisan akarsz venni, ezért agyalsz, spekulálsz, várakozol.
Azt kell megérteni, hogy a részvényekkel kapcsolatban is tudod mennyi jövőbelátó szagember beszélt mondjuk 2007-ben, hogy így lesz úgy lesz amúgy lesz. Jött a reccs, mind elhalgatott, pontosabban véleményt váltott, menekülj a részvényekből. Nekem az jött le ebből, hogy ha valaki pont az ellenkezőjét csinálta, amit a szagemberek mondtak, akkor járt a legjobban. Pedig ők nem így pár mondatban támosztatták alá az elméleteiket, hanem csártelemzés, hírek, információk, felületi integrál, minden volt. Aztán mire mentek vele?
Mivel van már némi tapasztalatom ebben és több válságot, válságocskát is átéltem már én a jövőbelátókon mindig mosolygok.
Képzelj el magadnak egy ideális állapotot és ha megtalálod hozzá az eszközt vegyed meg. Hiszen mindig csak két opciód marad, veszel vagy nem veszel.
Na most, én elképzeltem, veszek 2 kéglit, akár panel is jöhet, amit most ki tudok adni darabját 130-150e között és a kéglit megkapom 20m körül. Ha van ilyen, megveszem. Nem érdekel, hogy a mágusok bebizonyítják felületi integrállal, hogy a map+-ban esetleg 3 tized ezred százalékkal jobban járok. Vagy így lesz vagy nem lesz így.
Elképzeltem az ideális helyzetet, amit megvennék és megveszem, amint lesz rá lehetőségem, nem a jövőn aggódom, hanem van egy tervem jelenleg. Persze a terv változhat, nem kell semmit kőbe vésni, csak a fő irányt jelöli ki.
Törölt felhasználó 2019. 12. 05. 17:12
Törölt hozzászólás
#53490
Törölt felhasználó 2019. 12. 05. 17:03
Törölt hozzászólás
#53489
Törölt felhasználó 2019. 12. 05. 16:53
Előzmény: törölt hozzászólás
#53488

Persze, hogy faék egyszerűségű. Mind a vevőnek mind az eladónak két választási lehetősége van: vesz/nem vesz illetve elad/nem ad el. Ennyi és jónapot, csak valamiért mégis sokan szeretik túlbonyolítani.
"És ha egy lomha lakáspiac nekiáll fékezni ,fene se tudja hol áll meg." Valóban nem tudni ezt, de legutóbb egy nagy válság után amit súlyosbított egy kifejezetten az ingatlanpiacot támadó hitelválság is, lejjebb mentek az árak 5 év alatt nagyjából 30-40%-t, reál értéken meg kb 60%-t (inflációval korrigálva).
Nade aki hasonló földcsuszamlást vár, az nagyon el van tévedve. A következő válság(ocska) ágazati szintű lesz várhatóan. Ez is fájni fog sokaknak, de meg sem közelíti várhatóan a 2008-ast. Az autóipar lesz az áldozat várhatóan, főleg azért is, mert ott egy technológiai váltás miatt is időszerű egy megtisztulás és a gyengék elhullása. Ez van, lehet nem szeretni, de így működik a kapitalizmus. Nyilván sokaknak fájni fog, nem csak az autóipari dolgozóknak, de mondjuk nem kell jósgömb ahhoz, hogy aki most mondjuk dízel motorokat tervez és épít össze, az gondolkodjon azon, hogy érdemes lenne más területre átugrani, amíg még fájdalommentesen megtehető.
Törölt felhasználó 2019. 12. 05. 15:30
Törölt hozzászólás
#53487
impudent 2019. 12. 05. 15:19
Előzmény: törölt hozzászólás
#53486
az Otp max. 7-8 ezret ér
wawa1 2019. 12. 05. 15:06
Törölt hozzászólás
#53485
Törölt felhasználó 2019. 12. 05. 14:55
Törölt hozzászólás
#53484
johai 2019. 12. 05. 14:45
Előzmény: törölt hozzászólás
#53483
Szerintem nagyon esznel kell lennie annak aki most reszvenybe fektet.
Az otikaval kapcsoltan gondolom a csanyi efekt miattt varsz felt,es az mar viszi a buxot is....szotyolazni tudni kell:)
Pont az a szakasz van amikor azt veszik amibol sok van,illetve azt viszik feljebb,a rv szam kicsit csokken a nagyoknal..
En inkabb azt mondanam az aliulertekelt rv vetel a jo opcio,igaz lehet sokaig kell profitra varni,de tul nagyot nem esik pofara az ember,ha mar reszvenyben gondolkozunk.
Ugyanigy az ingatlannal,erdemesebb a lemarado szegmenset venni,keresni.
Törölt felhasználó 2019. 12. 05. 14:44
Törölt hozzászólás
#53482
wawa1 2019. 12. 05. 14:32
Törölt hozzászólás
#53481

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek