Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pitcairn2 2015. 12. 29. 18:47
Előzmény: #4778  Törölt felhasználó
#4780
hitel mint "röghöz-kötés"?

az EU neo-feudalizmus kapcsán olvastam már efféle gondolatokat:)

500 Million Debt-Serfs: The European Union Is a Neo-Feudal Kleptocracy
link

pitcairn2 2015. 12. 29. 18:43
Előzmény: #4759  exmnbs1
#4779
max Máltán (ott még ingyen lehet tanulni), az angol egyetemek meglehetősen drágák magyar szemszögből nézve, persze fel lehet venni a brit diákhitelt ha adósrabszolgává akar válni a delikvens...
Törölt felhasználó 2015. 12. 29. 18:39
Előzmény: #4775  pitcairn2
#4778
"némiképp __lassul__ majd a születésszám __csökkenése"

Gondolod, hogy a politikusok azért hoznak áldozatot, hogy 30 év múlva kisebb legyen bárkinek a baja? Pusztán retorika a demográfiai aggódás. Amiért aggódnak, az a tavalyi és az idei kivándorlás alakulása, mert vészesen közeleg az idő, amikor már nem lehet elkerülni a nyugdíjcsökkentést, és akkor bebaszott a jelenlegi rezsimnek, de az ellenzéknek is.
pitcairn2 2015. 12. 29. 18:36
Előzmény: #4758  Törölt felhasználó
#4777
ebben a tekintetben a külföldi adatszolgáltatókra támaszkodj

pl. a Németországban dolgozó magyarokról valószínűleg az ottani statisztikai hivatal - a helyi szinten generált adminisztratív adatok átvétele miatt - jobban képben van mint a KSH

pitcairn2 2015. 12. 29. 18:31
Előzmény: #4754  Törölt felhasználó
#4776
pitcairn2 2015. 12. 29. 18:28
Előzmény: #4752  Sarpac
#4775
meg hát aztán a 70-es években született nagy generációk már kezdenek kimenni a szülőképes korból, kisebb évfolyamok jönnek

a "best case scenario" max annyi lehet, hogy némiképp __lassul__ majd a születésszám __csökkenése__
pitcairn2 2015. 12. 29. 18:26
Előzmény: #4752  Sarpac
#4774
a vidékfejlesztési program inkább az EU agrárpolitikának köszönhető

a demográfiai folyamatokat efféle eszközökkel pedig csak ideig-óráig lehet pozitívan befolyásolni

(jó esetben, én még erre sem vennék mérget, ha beüt a krach, akkor tovább fog csökkenni a születések száma)

pl. a 70-es években __ ingyen__ adtak lakást, + egy rakás szociális támogatást, oszt ott is csak átmeneti javulást értek el...
pitcairn2 2015. 12. 29. 18:22
Előzmény: #4753  kardkovacsi
#4773
azért vessél még egy pillantást az alábbi térképre
link

én leginkább azon döbbentem meg, hogy a hegyek között fekvő Pesthidegkúti-medencében - ami sokkal drágább Szentendrénél - rosszabb volt a levegő mint a belvárosban...

igencsak megült __kipufogógáz__ trutymó ott...
exmnbs1 2015. 12. 29. 18:07
Előzmény: #4770  Törölt felhasználó
#4772
ehhez képest sokan a hitelük visszafizetése miatt mentek ki
Törölt felhasználó 2015. 12. 29. 17:58
Előzmény: #4769  hellforceone
#4771
"amikor az is feltetel, hogy legalabb 2 eves folyamatos biztositasi jogviszonnyal kell rendelkezz otthon"

Szerintem nem lehet különválasztani az itthoni jogviszonyt a tagállamitól. Közösségi jogba ütközne, de nem vagyok szakértő. A másik pedig az, hogy nem feltétlenül hazacsábítani akarnak, hanem csökkenteni a kivándorlást.
Törölt felhasználó 2015. 12. 29. 17:42
Előzmény: #4768  Sarpac
#4770
Most az a kérdés, hogy a 115 ezres növekedés miként oszlik meg. Úgy is kialakulhatott, hogy 50 ezerrel nőtt a munkanélküliség, bővítették 10 ezer emberrel a közmunkás-állományt, és kiment dolgozni 155 ezer ember. Ennek az eredője (155+10-50) = 115 ezres növekedés, ugyanis a külföldi munkavállalást is ideszámolják. Már azon sem csodálkoznék, ha a kint megtermelt gdp-t is hazaallokálnák valami titkos módszertan alapján.
hellforceone 2015. 12. 29. 17:35
Előzmény: #4737  Törölt felhasználó
#4769
beszaras lenne szerinted? igen, mondtak olyat, hogy az elvandoroltakat akarjak hazacsabitani, de hogyan, amikor az is feltetel, hogy legalabb 2 eves folyamatos biztositasi jogviszonnyal kell rendelkezz otthon, hogy felvehesd a penzt... Ha valaki kivitte a csaladot, akkor csak ugy tudja igenybevenni a 10+10-et, ha most rogton pakol, hazajon, es fizet... ugyanis ha egyszer kijelentkeztel, akkor nem tudsz - elvileg - ujra bejelentkezni, ha kint meg biztositasi jogviszonyod van. Elvileg a szabaly szerint nem is lehetne 2 biztositasod, vagy itt vagy ott, de nem mind a ketto.... Persze lehet, hogy megoldhato, de akkor is, most 2 evig pengetned kell, ha korabban kijelentkeztel, ha nem, akkor visszamenoleg fizethetsz (hogy ugy elfogadjak e a jogviszont megint jo kerdes) Aki Svajcban dolgozik annak annyi elonye van, hogy otthon is fizet, tehat neki van folyamatos biztositasa. Szerintem azert van meg itt mit csiszolgatni...
Sarpac
Sarpac 2015. 12. 29. 17:08
Előzmény: #4764  Törölt felhasználó
#4768
Igen, de az összetétel sem m1, most nem találom talán a pfn. volt, hogy ha közfoglalkoztatottak számának emelkedését kivonjuk akkor valami 9-9,5% körül lenne a munkanélküliség. Októberi adatban sok az idénymunkás adat is. Inkább a márciusi adat adhat tisztább képet.
Törölt felhasználó 2015. 12. 29. 17:06
Előzmény: #4762  Bibarc
#4767
"Ha igazatok lenne a külföldi munkavállalók nagy számával és a csökkenő népességgel kapcsolatban"

Én nem állítottam, hogy nő a kivándorlás, csak egyrészt hiányolom a rendszeres statisztikákat, másrészt biztos vagyok benne, hogy azonnal közzétennék, ha csökkenést mutatna. Ugyanis megvannak a feltételei a pontos adatközlésnek, amit persze torzít, hogy sokan itthon is fizetik a 6 ezer ft-os ehót, mert nem intézték el (ezért hivatalosan itthon dolgozik), plusz a feketemunka sem a tisztán látás irányába hat.
exmnbs1 2015. 12. 29. 16:57
Előzmény: #4764  Törölt felhasználó
#4766
nézz rá a fapadosokra meg az új járatindításaikra
pl London viszonylat
exmnbs1 2015. 12. 29. 16:57
Előzmény: #4764  Törölt felhasználó
#4765
nézz rá a fapadosokra meg az új járatindításaikra
pl London viszonylat
Törölt felhasználó 2015. 12. 29. 16:56
Előzmény: #4760  Sarpac
#4764
Szarok az szegénységre és az elhalálozásra, engem a társállami munkavállalók számának az alakulása érdekel.
Bibarc 2015. 12. 29. 16:56
Előzmény: #4762  Bibarc
#4763
Ezek alapján még növekvő lakosságszámra is lehetne következtetni.
Bibarc 2015. 12. 29. 16:55
Előzmény: #4759  exmnbs1
#4762
Ha igazatok lenne a külföldi munkavállalók nagy számával és a csökkenő népességgel kapcsolatban akkor nem emelkednének a lakás és albérletárak. A portfólió is megénekelte, hogy rakéta üzemmódba kapcsolt az ingatlan piac és még hosszú évekig így lesz. Ezek alapján még növekvő lakosságszámnse
Törölt felhasználó 2015. 12. 29. 16:55
Előzmény: #4758  Törölt felhasználó
#4761
Na jó, csak tetettem a hülyét :-)

"Az idén augusztus és október között eltelt három hónap átlagában 115 ezerrel, 4 millió 266 ezerre nőtt a foglalkoztatottak száma az egy évvel korábbihoz képest"

Megvan az, csak keresni kell :-)

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek