Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
watson
watson 2015. 12. 25. 19:08
Előzmény: #4596  Törölt felhasználó
#4600
"felrobbantja a banki megtakarításokat az alacsony kamat"
megy ki az országból a pénz ...
az újépítés csak rövid ideig szív el egy kis dohányt... hitel nem lesz.. jogbiztonság sem ezzel a maffia kormánnyal...

Róna Péter: "A magyar nemzetgazdaság a multikból, az EU pénzekből és kivándorlók hazautalt pénzéből él. A honi nemzetgazdaság tőkeképző képessége NULLA alatt van"
link
EU pénz elfogy 2018-ra, haza egy idő után meg nem utalnak (elfogy a chf hitel, meghal a nagymama... stb.)

buyandhold 2015. 12. 25. 18:52
Előzmény: #4597  buyandhold
#4599
ezek azok az aprosagok, amiket nem szamolnak, es igy lesz vegyul masfelszer annyiba a haz, mint kalkulaltak elore...
buyandhold 2015. 12. 25. 18:50
Előzmény: #4596  Törölt felhasználó
#4598
nezd meg legyszi ezt az abrat:
link

ugye te is erzed, hogy nemsokara indulnak fel a kamatok? A kamat ciklikus, masreszt, mult heten el is kezdtek emelni USA--ban. Es nem viccbol, hanem a kovetkezo kamatemelesi ciklus kezdete.

Amugy igazad van, robbantott az alacsony kamat. De ez iden mar megtortent, tul vagyunk a robbanason. Aki akart mar attette a penzet ingatlanba. A jovo ev a kijozanodasrol fog szolni/szerintem...
buyandhold 2015. 12. 25. 18:41
Előzmény: #4594  gyula1971
#4597
...belso jardakra gondoltam, keritesen belul: keritestol hazig, autonak a garazsig...
Törölt felhasználó 2015. 12. 25. 18:39
Előzmény: #4572  Sarpac
#4596
"átlagosan 20-30% között lehet majd az árcsökkenés a használtlakás piacán."

Egyszerűen felrobbantja a banki megtakarításokat az alacsony kamat. A nullához közelítő kamat-hozam nem csak egy tényező a mindkét irányú érvek halmazában, hanem A Tényező. Majd meglátod te is.
Törölt felhasználó 2015. 12. 25. 15:39
Előzmény: #4587  tberki
#4595
Az V kerben én sem laknék, de sem mozdonyszőkék nincsenek ott (sosem voltak), sem kutyaszar nincs sehol. A turistákra rá vannak állva párszázan, de attól még nagyon jó hely (nekem nem az).
gyula1971
gyula1971 2015. 12. 25. 14:34
Előzmény: #4592  buyandhold
#4594
Kerítés külön a tulajdonos költsége, a járda a ház előtt az Önkormányzati feladat.
Nálunk is most ujítják.
Meg a járda előtti árok vízelvezetése betonlapokkal lerakása is Önkormányzati forrásból történik.
gyula1971
gyula1971 2015. 12. 25. 14:32
Előzmény: #4582  stock33
#4593
Ezek az olcsó kis falusi házak, ezekben lehet még 50%-áremelkedés 2 éven belül.
buyandhold 2015. 12. 25. 13:47
Előzmény: #4569  tberki
#4592
"A kerites jarda es egyebek miota is tartoznak egy hazhoz vagy annak nm arahoz?"

nem tartozeka, de annak a koltseget is kalkulalni kell. Szoval nem annyi hogy felelpitem a haza, es kesz, nanem meg rengeteg koltseg van utanna.
Azert emeltem ezt ki, mert en a hasznalt hazzal hasonlitom ossze. Es ott nem eleg a nm arral szamolva, hanem az extrakat is bele kell kalulalni.
stock33
stock33 2015. 12. 25. 13:47
Előzmény: #4585  kardkovacsi
#4591
rejtett, távirányítós, alu

olyan, mint amit pl. a volt könyvelőm szereltetett be 10 éve, amikor még nagy szám volt.... vagy nem volt nagy szám.

nyílászárók nem fehérek ----> felár vagy 30%
erkélyajtó alacsony küszöbű (süllyesztett kivitel) -----> +2-300e
ablak könyöklő nem műanyag gagyi, hanem műmárvány ----> az se felár nélküli volt...
riasztó ----> 300e
LAN hálózat behúzása ----> 100e alatt volt valamivel (mivel a kiállásokat már mi szereltük be)...

stb...
semmi extra...

a garázs 150e-es nm ára alapján a sarqpac2 által sokadszorra belinkelt cég is hasonló árakon dolgozik, mint a piac többi szereplője...
stock33
stock33 2015. 12. 25. 13:38
Előzmény: #4587  tberki
#4590
azaz az 1-2-3 milliós házak se okozzák az ingatlanpiaci árak összeomlását...

de a rém értelmesek szerint az új építésűek majd hú de beb@sznak... igaz csak az ingatlanpiac 5-10%-ára prognosztizálják a részesedésüket, de áááááááááááááááá...... rettegsz helyettünk is? sarqpac majd kiokosít, hogyan kell rettegj :)
tberki 2015. 12. 25. 13:38
Előzmény: #4586  buyandhold
#4589
Nalam van kulon mosokonyha ott van kazan, a padlofutes eloszto meg nyilvan szintenkent van, nalunk speciel egy beepitett szekrenyben. 90Nm nekem is keves, foleg olyan elosztasban hogy az igazi eletter mint "amerikai konyha" kb 35nm. 150nm kornyeke mint lakoter 4 emberre eleg kell legyen.
Babakocsi mokas. Nalunk ameg kellett a ket garazsbol az egyik nem funkcionalt garazskent oszt jonapot. :)
buyandhold 2015. 12. 25. 13:38
Előzmény: #4570  Sarpac
#4588
"Tőlünk Két utcával arrébb 90nm új építésű ház 18milla volt telekkel szőröstül bőröstül ez kerek bruttó 200."

nallunk meg a szemkozti telek 18milla, uresen(800nm). Jobb helyeken a szakik is sokkal dragabban dolgoznak. Nalunk speciel megfizethetetlen. Tobb ajanlat alapja visszaszamoltam. Benne volt konktetan hogy hany nap munka, es mennyi a munka dija. Felszoroztam egy honapa, az jott ki, hogy havi 8milla a kereste a szakinak. Mezei munkasember, nem is tanulta a szakmat, amolyan mesterember. Kb. 10 ajanlatot kertem, nem 1 alapjan irom. Nem kell elhinni, en sem hinnel.
tberki 2015. 12. 25. 13:33
Előzmény: #4582  stock33
#4587
Latod egy csomoan meg az otkerbe nem koltoznenek be. Amikor hazajottem Svajcbol akkor ugy gondoltam hogy csak Bp ehhez kepest most a fenenek nem hianyzik hogy dugo, nulla parkolohely, minden kapualjban folyik valami es keruletenkent ket fa ahova a kerulet fele kakiltatja a kutyajat... A regen szep mara iszonyuan lepusztult polgari lakasokba bekoltozo mozdonyszoke hordarol nem is beszelve. Erre csak jon a por, iszonyu zaj, baromi nagy tavolsagok munkahelyre, iskolaba stb. Idokozben egy 100-150k varoska sokkal inkabb beleillik az eletembe, amikor meg kell valami a nagy falubol akkor felmegyunk oszt jonapot.
buyandhold 2015. 12. 25. 13:32
Előzmény: #4569  tberki
#4586
Ezek a 80-90nm-es hazak kicsit bizarrak nekem...
nalunk 3x120nm van, de nem erzem hogy nagy lenne, sot mar nem is nagyunk ferunk a cuccokkal. Ez a 90nm tulajdonkeppen egy lakas, csak haznak van alcazva.
Gondolj bele: nalunk 2 gyerek van: 3 babakocsi (mert kell kicsi is meg nagy is) 4 bicikli, 2 kismotor, roller, kis quad, 2 funyiro, 2 fukasza, kerti szerszamok(hagy ne soroljam...)...ezeket is a furdoben tarolod?

Egyik ismerosomnel a furdoben van a kazan... eleg bizarr. Azert egy padlofutesnel (a linkelt hirdetesben az van) vannak elzarok a korokhoz,es kiegyenlito tartaly, stb. Azert azt nezni minden fogmosasnal...
kardkovacsi 2015. 12. 25. 13:28
Előzmény: #4573  stock33
#4585
"TAPASZTALAT: öcsém házánál is ez volt... csak a redőny +10e, nm-re vetítve..." - azért ez gondolom hőszigetelő alumínium redőny volt és nem valami sima műanyag.
Törölt felhasználó 2015. 12. 25. 13:21
Előzmény: #4572  Sarpac
#4584
Ha valaki elég sok ideig kiabál gazdasági recessziót, akkor annak előbb utóbb igaza lesz, mert a gazdaság ciklikus. Az ingatlanpiacnak is megvannak a maga ciklusai. Budapesten és még néhány nagyvárosban alig indult meg az áremelkedés, többé kevésbé még csak másfél éves emelkedésről beszélhetünk. Ez inkább csak korrekció egyenlőre. Mire mész azzal ha 2, 5 vagy 10 év múlva igazad lesz és áresés következik be? Akik időben kapcsoltak és vásároltak jókor, jó helyen, azok addigra már dupláztak is talán.
Törölt felhasználó 2015. 12. 25. 12:57
Előzmény: #4582  stock33
#4583
Kb 2 hónapja néztem egy félkész lakást most 20% drágább.
Hajrá új lakás vásárlók.
stock33
stock33 2015. 12. 25. 12:12
Előzmény: #4580  because
#4582
jelenleg is lehet venni 1-2-3 millióból használt házat.... mégse költöznek át oda az 5. kerületből...

van ez így...
stock33
stock33 2015. 12. 25. 12:11
Előzmény: #4579  tberki
#4581
olyanok is vannak, akik már egy éve napról napra áresést prognosztizálnak...

a könnyűszerkezetessel a legnagyobb probléma az, ahogy értéktelen... ha túl akarsz rajta adni, akkor rettentő nehéz lesz rá egy balekot kifognod.... tudod, a hit közössége...

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek