Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.

Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.

Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)

Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:

soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.

Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.

link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2023. 11. 30. 14:08
Előzmény: #210999  EURHUF_goes_to_haven
Jesszus  mégha határ széléről is megy le (Kanizsa mondjuk - én is oda fogok költözni egyébként majd egyszer a tenger és balaton közelsége miatt ) a horváth tengerpartra akkor is 300 km ( oda vissza 600 ) 
Egy nagyon olcsó kocsival is lekor és vissza 22 e ft + autópálya díj 10 e ft körül lehet   és utazol 4-6 órát érte
Nem tudom ez hogy érheti meg bárkinek is. 
Persze létezik elektromos autó (gazdag hóbort ) és napkollektor és viszonylag olcsó utazás ( vissza fele töltened kell - 5-6 l es fogysztás jön ki szummába )  , de azok a kocsik +10 mft al többe kerülnek + napelem milliók  ( ami pénz mondjuk PMAP ba kamatozhat )
EURHUF_goes_to_haven 2023. 11. 30. 14:02
Előzmény: #210998  Törölt felhasználó
Korábban elmondta, hogy barátoknak adja ki, nincs közvetítő, és kulcs átadásra le szokott, vagy ő menni vagy a fia. Tippre akkor a takarítás, vagy a takarítás ellenőrzése is ilyenkor megy + minimum úgy várja el ahogy átadta. Olvass vissza a nickje alatt ;)
Törölt felhasználó 2023. 11. 30. 13:39
Előzmény: #210992  slash
Azt szabad megkérdeznem kit bízol meg és mennyiért  ha nem ti vagytok lent és ki akarod adni turistáknak?
Mennyi a takarítás és a kiadási díjad kb bevétel hány % a? 
Törölt felhasználó 2023. 11. 30. 13:26
Előzmény: #210992  slash
Igen írígylésre méltó élet amit a tengerparti népség művel..
Csak kecó kiadás lazsálás (itthon is lehet lazsálni panelekból  - majd egyszer nekem is ez össze jön már nem kell sokat várnom rá ).. Sajnos én a gyerekek miatt (iskolázás )  a jelentős adózási különbségek miatt ( 4 % ingatlan illetéket is elbukok ha átfogatok minden + árfolyam kockázat ) a nyelvtudási (angolul tudok angol nyelvkörnyezet nem játszik sajnos EU ban - egyedül Málta jöhet szóba, de dupla árak vannak kint és a bérleti hozamok! 3-4% ! bruttó! )  törvényi tudás hiánya miatt ( vagy ingatlanos megbízás 5 % ért ) valamint a magyar fizetésre való hitel képtelenség -  ettől távol tart. Jellemzően kint több ingatlan piacát figyeltem az ARBNB hoz annyit leadózva költségeket leszámítva mint egy Pesti panel hosszu távra kiadva.. Heti szinten takarítani - kinlódni a vendégekkel valahogy nem vonz még ha ki is költöznék - ugyanazért a pénzért- ok szebb lenne a környezet és jobb a klíma ha nem jön nyáron egy tűzvész és a nyár ott kint nem kellemes már manapság. Ráadásul fixen vagy az ingatlanok körül , mert vagy te menedszeled a kiadást a takarítást és marad valami  ( és te sehova máshova nem mész ) - vagy más cég és akkor annyi sem marad mint egy Pesti panel hosszú távú hozam (5-6-7 % )
Itthon még mindíg ( számomra) több a lehetőség  mintha külföldön újoncként megkopasszanak.
tihamer
tihamer 2023. 11. 30. 13:11
Előzmény: #210951  tihamer
https://kiszamolo.hu/napi-abra-az-europai-autopiac-szamokban/
1965. 38.000 személygépkocsi
2023. 4,1 millió személygépkocsi.
Törölt felhasználó 2023. 11. 30. 13:11
Előzmény: #210989  N0MAD
Lehetséges ki tudja... Nekem tök mindegy mi lesz ha megy azon is nyerek ha nem megy vagy vissza esne se gond újabb vételre ad lehetőséget.
Törölt felhasználó 2023. 11. 30. 13:10
Előzmény: #210991  slash
Horvátba évek óta nem nyaralok túlárazott piac. ÉN lemegyek kocsival is Észak-  Görögbe vagy Montenegróba is de néha repjegyeket is ki lehet jó áron fogni Görög szigetekre is.
EURHUF_goes_to_haven 2023. 11. 30. 13:08
Előzmény: #210956  tihamer
Ez pontosan így van, mert ezek stressz indukálnak, (hogyha nem lesz meg a baba) ami megintcsak nem szokta segíteni a teherbe esést. Ez nem kimondottan egy építőipari dotálás. 
Az árak felhajtásában nagyon ügyesek a srácok azt meg kell hagyni. 
slash 2023. 11. 30. 13:04
Előzmény: #210988  Törölt felhasználó
Egy horvát nyaraló szezonon kívül: 800-1000eur/hó
szezonban: 1500euro/hét. 
ezek ebből élnek. A helyi szomszédaim most lent tévéznek meg bámulják a holdat  a nyári pénzből. 
slash 2023. 11. 30. 13:02
Előzmény: #210986  Törölt felhasználó
Sehova nem mész te már fillérekből sehová, max albánia hátsó sarkába a koszba. Menj fel a horvát FB csoportokba mindenki ott nyávog hogy 2023as árakon akar foglalni.  A befektetők lehet hogy élethelyzet változás miatt adják el, ilyenkor a nyaraló csak egy teher.  Nekem mostmár az is jó ha a magyar ingatlan beindul , a PMÁP is tartja magát , stb. Legyen Béke! :-) 
slash 2023. 11. 30. 12:58
Előzmény: #210985  Törölt felhasználó
A spanyol lehet hogy tényleg nem éri meg. Nemtudom. A pesti panelt meg a PMÁP győzi le. Egy 40 millás panelt megvenni és kiadni nem éri meg. 
N0MAD 2023. 11. 30. 12:57
“ A magyar ingatlan is be fog indulni ( lehet most ? )  , mert az inflációt be fogja hozni ... ”Azért ez elég bátor kijelentés egy három-négyszerezés után. Nem lehet hogy ledolgozta az inflációt már jóelőre?
Törölt felhasználó 2023. 11. 30. 12:50
Fillérek az az jelenti 200-300 e ért / hó simán kiveszel kissebb nyaralót akár családnak is az olcsóbb tengerpartokon (Montenegró - Görög )
tihamer
tihamer 2023. 11. 30. 12:49
Előzmény: #210985  Törölt felhasználó
Jól csinálod a dolgokat.
A lényeg hogy mindig fejlődjünk önmagukhoz képest. Ha lehet exponenciálisan 👍🌙
Törölt felhasználó 2023. 11. 30. 12:45
Előzmény: #210984  slash
Fillérekből tudok Airbnb ben 1 hónapra ( havi kedvezmény ) Montenegróba Görögbe elmenni és bérelni valamit semmi érteme 1-2 hónapokba nyaralókon ábrándozni , de még fél évre sem okés megunod ugyanazt a tengerpartot ugyanazt a környéket stb. 
Ezért adja el idővel a sok angol német befektető a Török Spanyol meg istentudja hol szerzett ingatlanjait idővel olcsó pénzért ráadásul nyaralni nem létszükséglet élni munka mellett pedig igen ezért  nem is annyira válság álló.
A magyar ingatlan is be fog indulni ( lehet most ? )  , mert az inflációt be fogja hozni ... 
Állampapírba én is benne vagyok, mert nem jönnek ki a magyar ingatlanra a befektetési számok , de  tervezek további vételt ha nem ragadok bele az állampapírba és \ vagy nem száguld el a piac mellettem , de ahhoz hogy rosszabbul járjunk most az ingatlannak is az elkövetkezendő évben 18-20 % ot kellene mennie, amire én se számítok még CSOK Plus al sem 
Törölt felhasználó 2023. 11. 30. 12:40
Előzmény: #210984  slash
Sokszor számoltam már Spanyol ingaltan megtérülést  sokkal több munkával ügyintézéssel  tudta volna hozni ( adózás kötlségek után levonva Airbnb ben) azt  se mint egy Pesti panel hosszútávra kiadva.
A kezdeti bukókról 15-20 %  ( magasabb illeték + ingatlanos jutalék és esetleg túlárazott ingatlan végelről  - árfolyam nyereség vesztésről + ingatlan adó  ) meg már ne is beszéljünk. 
slash 2023. 11. 30. 12:34
Előzmény: #210973  Törölt felhasználó
Évi minimum 2 hónap tenger. márc 15-október 15. 
Engem nem nyúl le egy cég sem. 
Főszezonban ott annyi egy hét mint egy pesti panel egy hónap bérleti díj. Néha még több is. Euroban. Értéknövekedés jelentős, egy pesti panelnek nulla azóta. /2022 május/ Euro tízezrekről beszélünk. 
 Néha unalmas de mostmár az lesz hogy amig vendég van lent addig  megyünk máshová. 
Vettem volna hitelre egy 40 millás panelt (mégegyet) aztán bohóckodjak itt a bérlőkkel .. Ne, hvala. 
ehe
ehe 2023. 11. 30. 12:34
Előzmény: #210982  N0MAD
Mondjuk ha nem érti, miért kérdés, az továbbra is Dunning-Kruger nekem :).
N0MAD 2023. 11. 30. 12:32
Előzmény: #210979  Törölt felhasználó
Akkor láttad a horrort is ingatlanpiacon, csak ennyi volt a kérdés. 
ehe
ehe 2023. 11. 30. 12:30
Előzmény: #210979  Törölt felhasználó
Olyan Dunning-Kruger jellege volt ennek a szuper magabiztos kijelentésnek ebben balkáni jogi környezetben.
Biztos túlságosan prejudikáló a nicked is.
Több izomman, kevesebb Csernok!
N0MAD 2023. 11. 30. 12:30
Előzmény: #210963  Törölt felhasználó
“ Ha van valakinek 10 mft ja nem mindegy, hogy 10 re fogod elérni az 5-6-7 % hozamot hanem 40 mft ra.”
Na ja. Ha meg mondjuk a negyven millás lakás lemegy harmincra a teljes tőkéd ugrott, a banké meg nem. 
Ellenben majd szól hogy a fedezet nem elegendő a hitelhez, vagy csengess be pár millát vagy egy tizest, vagy tegyél be még egy ingatlant fedezetbe. A lakó meg szól hogy figyi lementek az árak kevesebbet fizetnék. Na így mentek kényszerárverésre a hitelkiadott ingatlanok. A végrehajtók horror díjai már csak a hab voltak a tortán. 
Nem mondom hogy így lesz,  de mondom hogy így volt. Trükkös dolog a tőkeáttét, na. 
Törölt felhasználó 2023. 11. 30. 12:25
Előzmény: #210977  N0MAD
2006 óta de nem értem miért izgat ez benneteket ennyire.
Törölt felhasználó 2023. 11. 30. 12:23
Előzmény: #210972  N0MAD
Nem olvatad el amit írtam :
"Ha van valakinek 10 mft ja nem mindegy, hogy 10 re fogod elérni az 5-6-7 % hozamot hanem 40 mft ra. (- jelzálog hitel kamat ami most magas nem éri meg  jelenleg)"
Hol mondtam, hogy most megéri hitellel ingatlant venni? (majd pár év múlva alacsony kamatra talán  ha jobb lesz a bérleti hozam  és alacsonyabb a kamat)  Na mentem , mert nagyon belelendültem az ingatlan témában már megint.
Egy utolsó gondolatot itt hagyok végezetül:
Az ingatlan ár hússzú távon mindig követi az inflációt  + bérleti díj (5-6-7  % ) a prémium bevétel  felfogható egy infláció követő állampapírnak is +5-6-7 % os hozammal.
Nekem ez a véleményem a külföldi ingatlanokról nyaralókról és a túlárazott youtuberek álltal kínált nyaralok lehúzásairól , de aki ingatlan befektető és komolyan vágja a témát nem lehet bepalizni.
Szép napot mindenkinek léptem.
N0MAD 2023. 11. 30. 12:23
Előzmény: #210975  ehe
“ 10-nél kevesebb éve, vagy több éve?”
Na igen, itt van a kutya elhantolva. ‘13tól mesevilág volt ingatlanban, 2008-13 közt meg nem. 
tihamer
tihamer 2023. 11. 30. 12:21
👍👍👍
ehe
ehe 2023. 11. 30. 12:18
Előzmény: #210974  Törölt felhasználó
10-nél kevesebb éve, vagy több éve?
Törölt felhasználó 2023. 11. 30. 12:17
Előzmény: #210971  ehe
Ez személyesen az én ügyem , de jelentős 
Törölt felhasználó 2023. 11. 30. 12:16
Előzmény: #210969  slash
Arra a pár hétre hónapra vetted a nyaralót? 
Ok ha passzív vagy  ( nem kell dolgoznod semmit )nincs gyerek akit iskoláztatni kell és ki tudsz költözni egy fél évre akkor rendben van.
Minden egyébb esetben baromság már bocsánat  főleg pár hétre 1 hónapra egy nyaralót fenntartani.
Az elesett tőke jövedelemmel számoltál amit egy Pesti ingatlan hozna neked fixen?  Na ez a veszteséged minden évben . Fiatalon nekem is voltak álmaim, hogy majd egyszer egy tegnerparti ház nyaraló.. Minek az?
Pénzért oda megyek nyaralni annyit ( változtatosság ) amennyit akarok ameddig akarok és még jobb is nem mindig fix helyen vagyok .. huszadjára ugyanoda lemenni nem valami nagy buli és ott a holt tőkéd vagy kinlódsz az ingatlan menedzsment cégekkel és jól lenyulnak.
N0MAD 2023. 11. 30. 12:16
Két dolog, nem feltétlen a spanyol tengerpartra gondoltam, szomszédos országok elérhetőek, bécs, pozsony, vagy ami tetszik. 
Másik meg a hitelből ingatlant kiadásra szerintem a piaci anomália önmaga. Évekig működött persze amíg tripláztak az ingatlanárak, de ha a jelen állapotból indulsz ki, most elkezdeni öntökönszúrás. Még a hitel díját se nagyon fedezi a kiadás, kb a végtelenben a megtérülés és akkor adó, illeték, karbantartási költségek, felújítás, hopp kiköltözik egy hónapig nincs bérlő de rezsi igen, nem fizet, nehéz kirakni, stagnálnak az árak, csak nehogy felfelé menjenek a kamatok,…..
Persze, sikertörténet is lehet. 
Nekem is volt kiadva múlt évtized eleje óta, kb a lakbér behozta az árat és vagy négyszeres áron ment el tavaly. Szép volt, jó volt, de ebben a sztoriban ennyi volt szerintem. 4-6%ért kiadni most? 
2008 után mentek árverezésen az ingatlanok akik marékszámra vették kiadásra. Az meg a negatív véglet. 
Euroban meg dollárban van ilyen megtérülés nem forintban…. Ahhoz hogy ingatlanrakéta legyen először feleződnie kell hogy triplázhasson…. Ez a fázis kimaradt most. Azelőtt volt. 
De persze simán tévedhetek, egyelőre nem érzem hogy bánnom kellene hogy mindent is eladtam. De hogy most vegyek hitelre? Nálam erre igen bekapcsol a légósziréna.
De tévedjek és legyen szerencséd. Nem fogok dühöngeni. 
ehe
ehe 2023. 11. 30. 12:16
Előzmény: #210968  Törölt felhasználó
" a bérlő kockázatot is megfelelő tudással lehet menedzselni"
Hány éve adsz ki lakást?
Törölt felhasználó 2023. 11. 30. 12:13
Előzmény: #210967  Ishar
Azt érted amit érteni akarsz Pedig a lényeg : Én egy szóval nem mondtam ezt csak mindenkinek ott érdemes ügyködnie ahol él ahol származik a jövedelme és ahol hitelképes. Magyar embernek nem való a külföldi ingatlan  mert minden mozdulat (  lásd mondjuk a spanyol költségek )  óriási bukó Gondolom sokan tudnának mesélni hogy palizták be egy spanyol ingatlannal  és mennyi lóvéval kevesebb maradta  a végén hogyan unták meg pár év alatt a tengerpartot és mekkora szívás kiadni távolról stb.   Persze ha Spanyolba vagy USA ba élnék  és ott lenne fizetésem ott lennék hitelképes ottani ingatlanokkal foglalkoznék és intézném magam az ügyeiket . De Magyarországon  eléggé kedvező ingatlanba fektetni a környező országokhoz képest . ( adó)
slash 2023. 11. 30. 12:07
Na, leírtad hogy PONT hogy nem kell külföldön ingatlant venni és üzemeltetni. 
Aki így vett meg is érdemli.  Minden picsahideg sötét budapesti munkanap után hazamegyek és ott beszéljük az asszonnyal mikor jön újra a március és mehetünk újra a nyaralóba.   
Törölt felhasználó 2023. 11. 30. 12:07
Előzmény: #210965  FR73
Aki nem ért a hitelhez az ne vegyen fel hitelt! (de lehet vele hatást többszörözni ) Sose hagyadkoztam a kamat stoppra  mindig fixáltam amíg kellett a hiteleket és a bérlő kockázatot is megfelelő tudással lehet menedzselni
Ishar
Ishar 2023. 11. 30. 11:59
Én hülye végigolvastam, pedig már az első mondatban ott volt a konklúzió, hogy a magyar téglánál nincsen jobb befektetés nemcsak itthon, hanem a világon sem. Ez azért örvendetes, mert így a magyar lakosságnak semmit nem kell csinálnia, csak várnia, hogy az alatta lévő ingatlan értéke minden mást lehagyjon és akkor nem csak Ausztriát fogjuk beelőzni, hanem idővel egyenesen a világ élére röpít minket a magyar panel.
munison
munison 2023. 11. 30. 11:54
2.4% vs 9.9% 
FR73 2023. 11. 30. 11:52
Kifelejtettél egy apróságot. Van a hazai hitelképességnek egy határa. Kinek nulla ft, kinek több, de kb be van határolva a maximum.
Ha pedig kifeszítetted magad, akkor térdre imára, hogy rendes jól fizető bérlőid legyenek, és kamatsapka foerever by president Orbán.
Mert ha nem, jön a csúnya 2010-2013 újratöltve.
Törölt felhasználó 2023. 11. 30. 11:49
Előzmény: #210959  tihamer

Ez jó még nem hallottam az öregtől, de jó  csak a saját hatáskör  a nyerő amihez értesz:
" Mindig a saját hatáskörödben fektess be."
Mi ehhez értünk ! ;-)
Törölt felhasználó 2023. 11. 30. 11:39
Előzmény: #210954  N0MAD
Semmi értelme diverzifikálni  az én véleményem ez.Mindenütt csak lenyulnák a pénzt nekem USA részvény túl rizikós  többet ér a nyugodt alvás és hogy téglába van amit összetettem.Itthon van a jövedelmem és itthon tudok hitelt felvenni  külföldi ingatlanra nem.Itthon  alacsonyabb az SZJA adózás (15 % )  és viszonylag moderált az illeték is  .A spanyol  (tengerparti - nem létszükséglet lakni viszont az és dolgozni valahonnan bejárni = válság állóbb) ingatlan vételtől nem tudok nagyobb baromságot  már bocsánat  ha valaki itt él ( de még ha kint élsz akkor sem) főleg nem, mert  egy céget kell megbíznia ( pénzért ) a lakás üzemeltetéséért , az adó is 27 % körül alakul a jövedelem után ( ha jól emlékszem) az illeték is 5-6 % körül van valahol és ráadásul az ingatlanos is +4-5 % ot simán lecsíp ( illetékkel kezdeti ingatlanos költséggel 10 % mínusz)Plusz aki a háború kitörésekor menekítette amilye van eladta a jó Budapesti ingatlanját az 430 as ! euro árfolyamon mentette ki a pénzét és vett kint ingatlant! Csak gratulálni tudok annak instant  13 % os veszteség   -10 % ingatlan illeték és ingatlanos fizetése   - 27 %  lakás kiadási adó  - 20-30 %  ék ingatlan üzemeltetési és takarítási díj  ( valamint magyar fizetésre hitelt se kapsz kint )Na így kell lenullázni egy élet munkáját (-20-30 % bukó egyből instant )  és sok ingatlanos Youtuber csábítja a magyar befeketőket ki .Az S&P 500 se sokkal jobb   2 éve csak stagnálást sikerült elérnie . Miért  nem jó a részvény?
Mert egy cégben fizetni kell a menedzserekete fizetni a bónuszokat alkalmazottat mindent. Ha magad csinálod az ingatlan bizniszt akkor az a te bulid te teszed bele a melót nincs aki lenyúlja a lovét a végén  a részvényeseknek csak a "maradék " marad persze lehet szerencséd a tőzsdén de ez csak szerencsejáték semmi más.
Bitcoin is szimplán csak szerencse játék  5 éve 20 e dollár volt most 40 körül dupláztál de ettől a jó magyar lakás jobb volt , de lehet fél év múlva újra 20 ezer 
Lehetne még REIT  et venni német és usa piacon (ugynaz a menedzser és alkalmazotti vízfej ami csökkenti a hozamot )  de  láttátok  de  magyar saját lakásbefeketés ezt is veri ( infláció+ bérleti díj )Ráadásul csak egy pár ingatlanos cég ami csőd közelében van németországban  ez látszik az árfolyamán is  nem hiába a magas kamat megöli az ingatlan szektort ( tőke áttétellel operálnak a cégek és páran túltolták ) :
LEG Immobilien SE
Vonovia SE
Előbbi még osztalékot sem fizet olyan sz#rba van! ( Pár éve még 6-7 % ot hozott és feleződött az árfolyam)  utóbbi meg már jelentősen levágta szintén az osztalékját.
Nincs alternatívája a magyar ingatlannak csak ideig óráig  a PMAP  , ha tényleg 1 % feltörésért kikapod a végén a lóvát.
Ráadásul magyar ingatlant vehetsz tőke áttelre is  hitelre mig más terméket ilyen alacsony kamatra nem.
Ha van valakinek 10 mft ja nem mindegy, hogy 10 re fogod elérni az 5-6-7 % hozamot hanem 40 mft ra. (- jelzálog hitel kamat ami most magas nem éri meg  jelenleg)
Pistike12 2023. 11. 30. 11:31
Előzmény: #210949  Evehid
A cime::CSOK Pluszból horrorhitel: itt az új családtámogatás legsúlyosabb buktatója.
1. Nem horrorhitel. 
2. Nem buktató
Akar tenyszeruen is leirhatnak, hogy ez es ez a kovetkezmenye, ha nem teljesul a szerzodesben foglalt es vallalt feltetel. 
Cim: CSOK Plusz: Súlyos következményei vannak, ha nem teljesül a vallalt feltétel. 
Nem hatasvadasz, de nem hangzik ugy, mint ha a felnott ember ottsevona es ez a horrortermek megtamadja egy nyari kora reggelen... 
A kotveny visszavaltasi paran is ezt erzem. Aki megveszi nem tehet rola hogy nem tud olvasni. 
Evehid
Evehid 2023. 11. 30. 11:31
Előzmény: #210952  Freszelés
Szerintem társadalmi hátteret és "összköltséget" tekintve tárgyilagos vagy. Sajnos kb. ez a helyzet. Pont a normális gyerekvállalásra alkalmasak fogják reálisan felmérni, hogy ez nagyon nagy bukóvá válhat. Továbbá képesek és/v. elég tapasztaltak felfogni, hogy hiába kényszeríti be őket az esküvőipari szolgáltatásokkal fizetendő k.rvasok áfába, túlárazott spec. fogyasztásba az állam (mint a konstrukció egyik mellékhatása). Ha a kapcsolat megromlik, márpedig az a statisztika - számok, ugye! -, hogy a fele elválik, és nem 20-25 év után, mint a '80-90-es években, hanem bőven 10 éven belül, akkor a gyerek azt NEM hozza helyre. Sötét téveszme. Az esetek többségében egy már romló kapcsolatban csak gyorsítja a bomlást. A házasságba kényszerítéssel egyébként sok mozaik-családban élő közösen vállalt kisklambó is hátrányba kerül. Teljesen védhető morálisan. Ja, nem. :-/
Ishar
Ishar 2023. 11. 30. 11:30
Előzmény: #210953  Törölt felhasználó
"Tök felesleges ilyennel ilyesztgetni a családokat , mert a kamatok 2-3-4 év múlva vissza szelidülnek a részi szintre." --- Ebben az esetben pláne nem értem miért a PMÁP visszaváltása miatt aggódsz. Vegyél hosszú kötvényt és 2-3-4 év múlva, amikor a kamatok vissza szelídülnek a régi szintre, kaszálni fogsz.
tihamer
tihamer 2023. 11. 30. 11:29
Előzmény: #210957  N0MAD
Buffett papától had idézzek:
.
" Mindig a saját hatáskörödben fektess be."
.
Egyébként az inflációval kapcsolatban én ciklikusságot várok a közeljövőben. Most egy darabig lefelé tendál, de eljön az idő az emelkedésnek is.
N0MAD 2023. 11. 30. 11:27
Előzmény: #210956  tihamer
Az országból lelépő fiatalok és kint születő gyerekek is nyilván nyomot hagynak a számokon. Illetve jópár ismerős gondolkozik úgy hogy még ovi alatt kerüljön ki a gyerek és már ott kezdje az iskolát, kisebb törés a gyereknek. 
Lehet annak a rétegnek aki mobilisabb az iskola fontosabb mint a csok. 
N0MAD 2023. 11. 30. 11:23
Előzmény: #210953  Törölt felhasználó
Azért nem lennék meglepve ha annyira nem zuhannának vissza a kamatok, pontosabban az infláció nem indulna megint növekedésnek a jótékony bázishatás kifutásával. 
Lehet közelebb lesznek a kamatok a két számjegyhez mint a 3,25%os csodához….
tihamer
tihamer 2023. 11. 30. 11:22
KSH:
"Idén október végéig 71 778 gyerek született, és 104 404-en haltak meg. Ez azt jelenti, hogy 32 626-tal csökkent Magyarország népessége a születések és halálozások mérlege miatt. Ez annyi, mintha év eleje óta teljesen elnéptelenedett volna Gödöllő vagy Salgótarján. 
Az idei első tíz hónapban a teljes termékenységi arányszám 1 nőre becsült értéke 1,52 volt, ami rosszabb, mint egy évvel korábban (1,53)."
.
Erre szoktam azt mondani hogy a babaváró, a Csok, a Csok plusz és a többi ingatlannal kapcsolatos állami támogatás nem Családi támogatás, hanem építőipari támogatás.
Törölt felhasználó 2023. 11. 30. 11:21

Másik fórumba betették de ide is aktuális :
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20231130/a-vartnal-sokkal-gyorsabban-szakad-az-inflacio-europaban-johet-a-kamatcsokkentes-654855
Az infláció drasztikusan szakad kint is és idehaza is fog továbbra is.
A Kamatok is  le fognak szakadni 1-2 év késéssel  erre alapozom az előző kijelentésem .
Élelmiszereknél és ipari termékeknél építő anyagnál is néhol deflaciás hatás érzékelheti mind itthon és mind kint a gazdaságok megroppantak a nagy kamat mellett  és vissza esik a fogyasztás csökken a kereslet csökken vele az ár is  . Hamarosan lépni fognak a jegybankok kint is és beindul a kamat csökkentés főleg EU ban, mert a Német gazdaság is recesszióban  és bajban. 
N0MAD 2023. 11. 30. 11:19
Nem vitatva amit mondasz csak egy dolog ütött szöget a fejembe: miért ennyire csak a magyar piac a fókusz? Valahogy ezt érzem ingatlan, bét, állampapír téren. 
Évtizede az unióban, értem én azt us aki ingatlanra fókuszál, de nem kellene földrajzilag is diverzifikálni pár darab felett?
Semmi kritika, csak mondjuk mint gondolatcsíra. 
Törölt felhasználó 2023. 11. 30. 11:16
A cikk erős túlzással él és feltételezi a kamatok ilyen magasan maradnak vagy 25 évig! 
Tök felesleges ilyennel ilyesztgetni a családokat , mert a kamatok 2-3-4 év múlva vissza szelidülnek a részi szintre .. És a bünti is jelentősen kevesebb utána , de ahogy lenni szokott mindig sarkítanak és a szenzációt hajhásszák.
Freszelés 2023. 11. 30. 11:11
Meg az én életemme is szórakoznak.
Mert miután 'csődbe mennek' utána az én adómból kompenzálják/mentik meg a 'bajbajutottakat', meg az én adómból tartják fent a (nevelő/szociális) intézeteket, adják az ingyen tankönyvet/segélyt, mert rászorultak.  Aztán az így készült emberek lesznek azok, akik érdemben nem járulnak hozzá a költségvetéshez és ha Magyarországon él valamiért a gyerekem, akkor valószínűséggel tőle is végtelen mindent elvonnak, hogy ezeket a szerencsételenek a víz felett tartsák (aztán bezsebeljék a szavazataikat).
Nem azzal van baj, hogy a szerencsésebb (?) bizonyos mértékig ne segítse, támogassa (adó fizetésével) a kevésbé szerencséseket, hanem azzal van a bajom, hogy nincsenek következmények, lehet hazárdírozni. Rossz esetben meg majd a valamilyen szociális hálót feszítik ezek az esetek. És ez az alkotók szerint rendben van, sőt. Cél.
/uff
Tudom, g3c1 vagyok.
tihamer
tihamer 2023. 11. 30. 11:08
Előzmény: #210943  siemens
Mindig is tudtam hogy a garázs jó befektetés az egy másfél szobás lakás kiadás mellett.
.
1965. 38.000 személygépkocsi
2023. 4,1 millió személygépkocsi
.
1970. ~570.000 egyszemélyes háztartás
2023. ~1,6 millió egyszemélyes háztartás.
N0MAD 2023. 11. 30. 11:07
Még csak nem is ez a gond szerintem, csak nem arra vállaltak kötelezettséget amit tutira meg tudnak tenni hanem bizonytalanabbra. Ez a kockázat amit átugranak. De ettől persze még az ő felelősségük, ez is igaz. 
Evehid
Evehid 2023. 11. 30. 11:04
Előzmény: #210945  Pistike12
Szerintem totál félreérted a cikk üzenetét. Semmilyen sajnáltatást nem érzékeltem benne. Szépen végigszámolták, több esetre, hogy mekkora sz.pás valójában a konstrukció. És ugyan nincs kimondva, de aki ennek az elolvasása után rohan felvenni, az nettó kretén. Csak a pénzt/számot/százalékot/szerződést nézed. Marhára igazad is lenne, ha pl. tégláró, barkácsgépről vagy takarmányról beszélnénk. De az egész "pol. termék" úgy, ahogy van, az elletőboxról szól! Vagyis nem kizárólag a saját felnőtt életével szórakozik az illető, hanem a másik felnőttével is egyben, meg a még nem is létező, rosszabb esetben a már létező (csak  ha már kibújt, akkor le van sz@rva, mi lesz vele!) gyerekek életével is.
siemens 2023. 11. 30. 10:59
Előzmény: #210947  bpwjk
Igen. 7,9-ről.
bpwjk 2023. 11. 30. 10:49
Előzmény: #210943  siemens
Ez a 8Mós garázs?
Törölt felhasználó 2023. 11. 30. 10:42
Előzmény: #210942  siemens
Hagyjad már ti tényleg hisztek a mesében?  Liciten sose lehet jó üzelet kötni. A kikiáltási ár csak egy dolog millió versenyző ácsingózik rá szinte piaci ár vagy inkább felette lévő árak alakulnak ki egytől egyig!
A lakás vételnél ha hagyományos akkor ott legalább NINCS LICIT ! 
Pistike12 2023. 11. 30. 10:41
Előzmény: #210935  Murdoch
Es az nem moral hazard?... 
Ahogy a cikk is sajnaltat elore felnott embereket, akik jogkepesen egy szerzodest alairva nem teljesitik az abban foglaltakat, es ugyanabban a szerzodesben eloirt a szerzodesi kotelezettseg megszegesenek kovetkezmenyei miatt sajnalas van... 
Az aldozatok... 
Murdoch 2023. 11. 30. 10:38
Előzmény: #210938  kkv14
Saját tapasztalat?
siemens 2023. 11. 30. 10:33
Garázsra visszatérve.
--
XI. Hamzsabégi úti teremgarázs beállóhely 10,9 millióért ment el......
siemens 2023. 11. 30. 10:24
Etele úti 50 nm-es emeleti panel 27,4 millió kikiáltási árról indulva 38,4 millióért ment el.
EURHUF_goes_to_haven 2023. 11. 30. 10:20
Előzmény: #210938  kkv14
Mármit hol ? Itt? Nincs és amíg hitelem van otthon nem is lesz. XD
EURHUF_goes_to_haven 2023. 11. 30. 10:19
Előzmény: #210939  slash
Bocs, de mivel én se zártam ki a következő 5 éveből hogy haza, vagy legalábbis közelebb költözök így továbbra is szemmel akarom tartni. Politikailag nem tetszik ami történik.
Illetve, mivel van ott nekem is befektetésem, annak a védelme érdekében is
slash 2023. 11. 30. 10:01
Előzmény: #210936  EURHUF_goes_to_haven
Ne foglalkozz azzal itthon mi van. Mennyit (nem) keresünk meg lakásárak miért ilyen magasak. A havi 4 kiló az kb az életbenmaradás. jobb hónapjaimban 6 -8kiló felett is ugyanúgy állok a hévnél.. rengeteg ember csúszik le, látom naponta.. kemény világ van itthon. A soproni (wekerlei) lakásárak is azért ilyen magasak mert ez eladó középosztálybeli egy másik középosztálybeli vevőt vár aki kidobja a 70-80at az asztalra.Ráadásul vannak itt akik már nem is dolgoznak a tőkejövedelemből megélnek. Jó nekik..:-)
kkv14 2023. 11. 30. 09:36
Előzmény: #210933  slash
A kint élőknek hány kecója van?  Dolgozhatnak akármennyit, nem fognak zsákolni.  Ne irigyeld őket!
EURHUF_goes_to_haven 2023. 11. 30. 09:27
Előzmény: #210934  Pistike12
fogadunk, hogy büntető kamat megint valami pofátlanul olcsón le lesz szabályozva??? mint a mostani 5% nál ??? komolyan vicc. olyan olcsón MA nem kapsz hitelt se... 
EURHUF_goes_to_haven 2023. 11. 30. 09:26
Előzmény: #210933  slash
Félreértés ne essék, egészséges irigység van bennem persze, de csak mint motiváció  magamnak. 
Én 1 szintel az alatt vagyok, hogy autót kapjak, a felettesemnek már van . Nem irigylem tőle, megvagyok az én kis Octáviámmal, ha nem is mai darab. Fizum "picit" több, de nincs 14. havi, kb fél -fél havi a nyári illetve téli pénz. Nem sajnálom a tőke jövedelmet senkitől aki megdolgozott érte vagy a családja megdolgozott érte. (attól a NER es ..... től akinek az ölébe hullott attól már egy kicsit jobban...)
Akkor saccra magyarországon ma kb 400e / fő lenne a felső 10%... wow... az még az otthoni munkahelyemen is meglenne a fizuemelésekkel remélhetőleg + asszony fizetésével. 
akarva akaratlanul hasonítgatjuk egymást másokhoz, ez pedig szül feszültséget. De félre értés ne essék, nincs bennem rossz szándék, mint érdekesség raktam be  a cikket
Murdoch 2023. 11. 30. 09:13
Előzmény: #210934  Pistike12
Nem is olyan rég még te írtad, hogy a kb. 20%-nyi nem teljesítő CSOK-ost ki fogják menteni...
Pistike12 2023. 11. 30. 09:10
Előzmény: #210932  because
Mar a cikk cime is moral hazard... 
Jujujujuj a szerzodesszegesnek van kovetkezmenye. Micsoda vilag!!! Hallatlan!!! Kimentest mindenkinek:) 
Végülis cdak felnőtt jogkepes emberek irjak ala... 
slash 2023. 11. 30. 08:58
Előzmény: #210928  EURHUF_goes_to_haven
És ez most miért fontos neked? :-) Zavar ez téged? 
Elektromos Merci céges verdát kapsz a cégedtől meg 2000 euro feletti fizetést. +13,14havi. én meg budapesti 50 feletti férfiként ha jó vagyok kapok egy nyomorult BKV bérletet . meg feleannyi (se) fizetést. még jóhogy van tőkejövedelem ... be is szarnék ha nem lenne. tegnap is estig dolgoztam mint az állat aztán állni a héven hazáig.. még jóhogy bezsákoltam  anno a  kecókat meg egy kis aprót. 
N0MAD 2023. 11. 30. 08:40
Előzmény: #210929  N0MAD
2020as, de azért katasztrofális:
Érdemes ezt szem előtt tartani, amikor a következő statisztikákat olvasod. Idehaza fejenként és havonta 343 ezer forint nettó jövedelemmel te már a felső 10%-ba tartoztál 2020-ban. (Mivel a nyugdíjasok 18,3%-kal keresnek kevesebbet az átlagnál, nyugdíjasként 280 ezer forinttal szintén a Krőzus kategóriájába sorolhatod magad.)Update: fontos az egy főre jutó jövedelem kifejezés. Vagyis egy négytagú családnál fejenként kell ennyi pénznek kijönnie.
https://kiszamolo.hu/mennyi-vagyona-van-a-magyaroknak/
because 2023. 11. 30. 08:38
 nem biztos, hogy olyan jó lesz a csok+https://www.portfolio.hu/bank/20231130/csok-pluszbol-horrorhitel-itt-az-uj-csaladtamogatas-legsulyosabb-buktatoja-654435
N0MAD 2023. 11. 30. 08:11
Előzmény: #210928  EURHUF_goes_to_haven
Nehéz kérdés, leginkább csak százalékok vannak benne. 
Régebbi statisztikákból úgy rémlik hogy fizetés és vagyon alapján a küszöbszint a felső 10%ba nevetségesen alacsony. 
Tőkejövedelemben meg tippem sincs mennyi lehet. 
EURHUF_goes_to_haven 2023. 11. 30. 07:38
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20231129/kiderult-kik-teszik-zsebre-munka-nelkul-a-nagy-jovedelmeket-magyarorszagon-654547
Érdekes infók a tőke jövedelmek megoszlásáról.. Vajon hányan vannak ezek közül a topikban ? :). (Felső 10%)
Pistike12 2023. 11. 29. 17:20
Előzmény: #210925  Pistike12
De pest megyeben is kb ugyanez a dinamika ahol tulnyomo reszt az ujaknadtak a forgalmat. 
Pistike12 2023. 11. 29. 17:08
Előzmény: #210923  Pistike12
Gyor melletti tepepules ahol parcellaztak 2015tol.2016 220e ft zoldhitelig 310e majd 710e:)
munison
munison 2023. 11. 29. 17:07
Előzmény: #210918  slash
akkor téged mindkettőben átvertek, olcsón eladni, drágán venni?:
https://www.spar.hu/onlineshop/hus-es-hal/csemegesonka-kolbasz-felvagottak/parizsi-es-felvagottak/c/H2-6-2/?query=*&q=*&hitsPerPage=36&page=1&sort=best-price:asc&filter=category-path:H2-6-2&substringFilter=pos-visible:6108207
Pistike12 2023. 11. 29. 17:06
Előzmény: #210915  EURHUF_goes_to_haven
Tobb olyan telepulest neztem, ahol leginkabb ujakbol volt tranzakcio es raketaztak az arak a zoldhitel ideje utan. 
munison
munison 2023. 11. 29. 17:03
mégis jönnek az EU-s pénzek? Ezek a fejlemények most elég jól ülhetnek egy ingatlan rakétára:
https://www.youtube.com/watch?v=Kx9ESO5x_S4
Second Wave 2023. 11. 29. 16:04
Előzmény: #210890  EURHUF_goes_to_haven
Kell egy kis idő, de be fog menni a fejekbe, hogy most a kockázatmentes hozam a kötvényen hosszúra 10% csökkenő kilátásokkal, rövidre DKJ 7-8% csökkenő kilátásokkal. Ez mellé jön be kövi béremelés. Szerintem nem lesz eladási pánik (persze lehet csak magamból indulok ki...), a kötvénybe áramlást pedig szép lassan megfordítják.
No pasarán :-)
EURHUF_goes_to_haven 2023. 11. 29. 15:08
Előzmény: #210918  slash
Sopron esetében 2015 ig lehet csak visszamenni.. de én is emlékszem 8M-10M es panelokra.
Bár még itt is látni pl Balfi úton 4x es ugrást.... 2015 ben 150e/m2 most meg 600... azért az nem rossz üzlet... 
EURHUF_goes_to_haven 2023. 11. 29. 15:05
Előzmény: #210917  sztiv
Ezt a köznyelvben Blöffnek hívják. Ami egy háznál azért elégg 20 -ra lapot húzni... Kis értékű terméknél néha én is éltem vele, főleg ha rosszul lőttem be az árat és túl olcsón raktam fel. 
slash 2023. 11. 29. 15:04
Előzmény: #210915  EURHUF_goes_to_haven
2013 óta meg egy négyes szorzót dobott minden.  2013ban 8Mért adtuk el a panelt ami most 38. 
150ft volt 10 deka parizsi amit 650ért vettem tegnap. 
sztiv 2023. 11. 29. 15:00
Előzmény: #210916  EURHUF_goes_to_haven
Én bocs, rossz hozzászólásra válaszoltam :) Siemens XI. kerületi téglalakására akartam. Jártam így egy VI. kerületi magánszemély által árult ingatlannal. Az ajánlatunkra az eladó közölte, hogy van kettő másik magasabb ajánlata, amire már nem ígértünk rá. Három hét múlva felhívott, hogy már odaadná nekem az ajánlatban szereplő árért, csak várta, hogy megajánlom a magasabb árat, vagy befut majd egy magasabb is....
EURHUF_goes_to_haven 2023. 11. 29. 14:44
Előzmény: #210913  sztiv
Milyen másik ajánlatra gondolsz ? Bocs de nem értem
EURHUF_goes_to_haven 2023. 11. 29. 14:44
Előzmény: #210912  Pistike12
Hol látod, hogy a zöld hitel miatt ?
Rá néztem Sopronra félelmetes, hogy 2017 óta m2 árak (átlag) dupláztak van ahhol majdnem triplázódtak... 5 év baszki....(2022 es adattal hasonlítva)
greenman76
greenman76 2023. 11. 29. 14:43
Előzmény: #210896  slash
Másképp látom: nagy valószínűséggel emelkedni fognak jövőre az árak, de kötve hiszem, hogy közel 20 % -al, igy egyáltalán nem kell még kapkodni, jó helyen van az ott kb 1-2 évig.
De abban egyetértünk, mindent betolni sem szabad egybe bármennyire kecsegtető is, mindig kell egy B terv.
sztiv 2023. 11. 29. 14:33
Előzmény: #210903  EURHUF_goes_to_haven
És tuti hogy van az a másik ajánlat egyáltalán?
Pistike12 2023. 11. 29. 14:20

Mar most is elerheto az adattar
https://www.ksh.hu/s/ingatlanadattar/adattar?year=2022&ter=13
Raneztem egy ket telepulesre. A zoldhitel csnalta az igazi oruletet. Kosz Gyuri... 
Ishar
Ishar 2023. 11. 29. 14:07
Előzmény: #210901  Pistike12
"Most hallgatom az Erste vezer beszelgeteset. Szerinte most van a lakasarak melypontja, akinakar most erdemes vennie." --- Érdekes, hogy szerinte a lakásárak úgy érték el a mélypontjukat, hogy sokak szerint még emelkedtek is az árak.
ehe
ehe 2023. 11. 29. 14:04
Előzmény: #210908  mr_bob
Nyilván egy bankvezérnek az az érdeke, hogy a saját LTV-jét rontsa ;).
ehe
ehe 2023. 11. 29. 14:03
Előzmény: #210907  EURHUF_goes_to_haven
Én se mondtam, hogy nincs még hova fejlődni.
Azt challange-elem, hogy nem kéne ex katedra olyan állításokat tenni, hogy ez zsákutca.
Ezt nem te írtad, tudom.
mr_bob
mr_bob 2023. 11. 29. 14:02
Előzmény: #210901  Pistike12
vajon állhatnak anyagi érdekek a fomo szagú kijelentések mögött? igen? nem? talán?
EURHUF_goes_to_haven 2023. 11. 29. 13:54
Előzmény: #210906  ehe
Hát azzal meg nagyon rossza a tapasztalatom eddig. Ami Mercik vannak ahhoz németben nagyobb városban nem találtam gyorstöltőt, és lassún kellett ott hagyni, ráadásul 4 óra töltés után le kell venni, különben büntetés. Nem mondom, hogy nem lehetne úgy kisakkozni, hogy midnig úgy álljunk meg, de sajnos erre még itt németben sem az igazi a kiépítés. (Tesla leszámítva....) Szóval se a Hyundai, se a Merci, se a VW (bár ID-3 hatótáv miatt amúgy is kiesik).
Merci saját kalkulátora mondta hogy 11-12 óra (gyorstöltőkkel számolt)... akkor mondtam, hogy ami még van dízel, én azt kérem... 
ehe
ehe 2023. 11. 29. 13:42
Előzmény: #210903  EURHUF_goes_to_haven
Én egy fél órás gyorstöltésre gondoltam ofcz, nem 3-4 órásra.
Igen, ha van közben sofőrcsere, az megint más, arra nem tudok okosat mondani ;).
Pistike12 2023. 11. 29. 13:41
Ingyenes lesz az ingatlanadattar november végétől. 
https://www.vg.hu/velemeny/2023/11/fokuszban-a-lakaspiaci-transzparencia
Pistike12 2023. 11. 29. 13:29
Előzmény: #210900  J0hnnyEnglish
Az az egyeb esetleges forrasoktol, es akar regnalo hatalom szandekatol fugg. Rengereg tenyezo van amire nem lehet szamitani. 
Nyilvanvaloan bizalomromboló az atlag laikus szamara, de semmi meglepo nem lenne szamomra, ennek tudataban vettem es direkt 5 eves papirt. 
Nyilvan ahogy, lentebb irtam is kicsi az eselye, de van. Mind a ketfele hang (visszaveszi/nem veszi) dimenzioja alapvetően rossz terben van, mert maga a termék jellemzője, hogy nem kotelezo a kibocsajto altali visszavetel, csak a masodpiacon torteno kereskedes lehetősége.  Egyszerűen nem is kellene hogy tema legyen,, mert evidencia. Csak a Quaestor es CHF hitel orszagaban lehet ez téma. 
EURHUF_goes_to_haven 2023. 11. 29. 13:26
Előzmény: #210899  ehe
Erre csak annyit, én ha fáradt vagyok megállok. Reggel igyekszem hajnalban indulni , és a német pályán főleg amíg üres, megnyomni ami kifér a csövön. Ezzel mire az emberek ébredeznek én már ausztriában vagyok, ami több mint a táv fele . Ott feleségemmel mindig megálltunk kajálni, (ok nem alvás, de nem is kell feszülten koncentrálni a rágásra), és úgy indulunk tovább . Ha meg fáradt vagyok cserélünk. De az hogy meg kell állni 3-4 x órákra tölteni és a 7-8 órás útból lesz 12... na azt kösz, de nekem ne... Évi 4-5-6 x levezetem oda vissza a távot. Céges ügyben az autó jóval flexibilisebb és olcsóbb. Üzemanyag költség 200-300€, repjegy, min 3-500€/ irány + transzferek, alsó hangon 1k€. És az 1 ember... Ha szerszámot, vagy akatrészt kell vinni , akkor repülőn meg vagy lőve, vonat meg a német vasutakkal köszi utaztam eleget, az se opció, mert túl sokszor kési le a csatlakozást. Buszon meg ilyen táv szenvedés. Megvan akkor menjek biriglivel vagy gyalog ;). Kamionosok is levezethetnek 8 órát... sőt hosszabb pihenő után  a következő 24 órában még többet is... táv és sávtartó jó barát ;)
siemens 2023. 11. 29. 13:24
Ajánlat egy XI. kerületi tégla lakásra. (full felújítandó)
--
A lakás mérete a tulajdoni lapon jelzettnél 6%-kal + erkély méretével!!!! nagyobb. (mindig mondom, hogy a tulajdonosok tudnak a legkevesebbet saját ingatlanukról) Na az ilyeneket keresem, mert meg is érdemli az, aki ennyire hülye, hogy még a SAJÁT..........
--
12,3%-os alku mellett, 665 ezer Ft-os nm. áron tettem ajánlatot. Tudtam, hogy van másik érdeklődő is, de feltételeztem, hogy én leszek az első, aki konkrét ajánlatot is tesz. Nem így történt. A másik 1 millióval MAGASABB ÖSSZEGET ADOTT + KP fizetés. Így most nekem minimum 1,5 millióval kell(ene) emelnem az ajánlaton. És még akkor is kérdéses a siker, mivel hitellel fizetnék. Licitálni meg nem szeretnék.
Pistike12 2023. 11. 29. 13:20
Most hallgatom az Erste vezer beszelgeteset. Szerinte most van a lakasarak melypontja, akinakar most erdemes vennie. Ezt latjak az kamat adatokon es a keresleti adatokon is. Szerinte nem realis elvaras, hogy ezen a szinten legyenek fel ev mulva az arak. 

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók

friss hírek További hírek