Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Aria 2019. 02. 10. 21:35
Törölt hozzászólás
#34360
Lacock 2019. 02. 10. 21:35
Előzmény: törölt hozzászólás
#34359
Azért írtam, hogy piaci alapon, hogy képet kapjunk arról, hogy kb. mennyibe is kerül egy gyerek oktatása.
sakal83 2019. 02. 10. 21:32
Előzmény: #34344  Törölt felhasználó
#34358
A jolethez nem a szamossag vezet... ez hibas felvetes. A joletet a mikrokornyezetedbol allapitod meg. Az hogy mindenki gyorbe es budapestre megy kizarolag a kormany hibaja. Videki programok kellenek videki gazdasagi kozpontokkal budapest es gyor rovasara. Ez a ket hely ugy viszonyul a tobbi varoshoz mint az orszag pl nemetorszaghoz. Ellopjak a munkaerot es kihasznaljak. A populacio megno de csak ottani viszonylatban. Az atlag csokkenni fog es a helyzet kontraszelektal. Az urbanizaciot 6-8 kozpontba kell kenyszeriteni nem 2be. Plusz hiaba no a fizetes ha az arak is aranyosan nonek. Ez csak frusztraciot okoz illetve melyiti a tarsadalmi retegek kozotti kulonbseget. Ez veszelyes. Ebbol alakult ki a kommunizmus es nacizmus is. Az elegedetlen tomegekkel nem lehet majd mit kezdeni. Ezt a kedves Vezir is emlitette erintolegesen. Mondta h9gy elvarja a gazdagabbaktol hogy jo penzert alkalmazzak a nipet es menjenek kulfoldre es hozzak el a profitot. A mester is erzi a tarsadalmi problemat es akkor emit ilyet ha a hatalmara veszelyes lehet... ertsd meszaros es csanyi megkapta a fel orszagot fizessen es terjeszkedjen. En itt latok veszelyesen keves knowhowt es nem csanyitol... a mol meg mindig minimalberen alkalmazza az osszes kutast. Most hogy megnovekedtek a minimalok bezarja a kutak egy reszet este hogy kifizesse...
MrLajos 2019. 02. 10. 21:29
Törölt hozzászólás
#34357
Aria 2019. 02. 10. 21:26
Törölt hozzászólás
#34356
Lacock 2019. 02. 10. 21:25
Előzmény: törölt hozzászólás
#34355
De, részben orbán hibája, mert ha normális gazdaságpolitikát csinálnának, nem lopnák el az eu -támogatásokat pl., akkor zárkózhattak volna a bérek a nyugati színvonalhoz, és ezért kevesebben mennének el.
Gaguse
Gaguse 2019. 02. 10. 21:23
Előzmény: #34353  Lacock
#34354
Felreertettelek, en a csaladok havi kiadasara gondoltam
Lacock 2019. 02. 10. 21:22
Előzmény: #34349  Gaguse
#34353

Sztem nem, csak az új adókedvezmény, ami most volt a hírekben, idéntől két gyerekre havi 40 eFt.
Orvosi ellátás, iskola, utazási támogatás, ingyen tankönyv, étkezés, szocpol csok eddig is, meg még nem tudom mit kapnak a gyerekek.
Csak az oktatás magában óriási költség, az épület fenntartása (mennyi lenne egy iskola -méretű ingatlan havi bérleti díja piaci alapon?) + rezsi, tanárok bére.
sakal83 2019. 02. 10. 21:20
Előzmény: #34335  Törölt felhasználó
#34352
Azt is elmondtam hogy mit. Nem celzott tamogatast adni. De meg mondok vmit:
Termelekenysegnovekedesen alapulo fizetesemeles. Berlakasprogram akar gyerekhez kotve. Tobb szabadsag 90%os tappenz. Szigoruan betartott 4p oras munkahet. Bolcsode ovoda mindenhova. Pozitiv programok gyerekeseknek. Adokedvezmeny gyerek utan es hazassag utan. Addig magasabb adokulcs. Csaldbarat munkahelyi korulmenyek. Pl ennyi. Es nem eroszakoskodni a hit csalad gyerek fogalmakkal. 
Ami most megy az egy kikenyszeritett gazdasagi kenyszer es gazdasagi szempont. Semmi mas. Alszent. Az evolucio mindig megoldja a nepessegi kerdest. Vmikor keves a populacio vmikor tobb. Evezredek ota. A gazdasagi eroforrasokhoz valo hozzajutastol fugg. Plusz a 0rol egy gyerek pont annyi statisztikailag mint a 2rol 3ra. Megis ez a kampany holott mindig sokkal tobb a 0rol 1re szandekozo mint a 2rol 3ra. 
redi 2019. 02. 10. 21:17
Előzmény: törölt hozzászólás
#34351
az idősebbek közül sokan nem feltétlen a pénz miatt mennek ki, bármilyen hihetetlen is. a légkör nem mindegy. nekem konkrétan majd egy hónap kellett mire megszoktam, hogy nem idegbetegek az emberek , az autósok sem örjöngenek. akkor értettem meg hogy mentálisan mennyire beteg helyről jövök
redi 2019. 02. 10. 21:13
Előzmény: #34345  Lacock
#34350
a fedezet akkor  csak az az ingatlan volt, amit "megvettek" a szocpolt vagy mi volt a neve és a hamis munkáltatói igazolásokat felhasználva, bankokkal összejátszva.Tehát nulla önerő, nulla jövedelem, nulla hitel visszafizetés és kb 10 évig nem tudták őket kitenni a lakásokból. Ha most csak a megvásárolandó ingatlan lesz a fedezet, akkor mindegy, mert nekik az nem érték, egy fillért nem tettek bele, viheti a bank. Tudják hogy hosszú a kilakoltatások ideje.
Gaguse
Gaguse 2019. 02. 10. 21:07
Előzmény: #34346  Lacock
#34349
Azert a 100 ezer/gyerek eleg eros szvsz. Attol fugg mit nezunk, de ez kicsit elrugaszkodott 
MrLajos 2019. 02. 10. 21:07
Törölt hozzászólás
#34348
MrLajos 2019. 02. 10. 21:03
Törölt hozzászólás
#34347
Lacock 2019. 02. 10. 21:01
Előzmény: #34344  Törölt felhasználó
#34346

Az, hogy sok száz év múlva mi lesz itt, sztem kevés embert érdekel, a pénztárcája tükrében. Az viszont, hogy most kell havi sztem kb. 100 ezret költeni egy gyerek nevelésére társadalmi szinten, jobban érint mindenkit. Nem tudom mennyit pontosan, de sztem ez a nagyságrend. A másik a migráció: mi a garancia, hogy a ma született magyar gyerek, kb. 16 - 18 év taníttatási költség ráfordítása után nem lép le külföldre; a külföldi betelepülőket sikerül megállítani; ill. hogy ezzel a csomaggal a produktív réteg szaporodik?
Lacock 2019. 02. 10. 20:49
Előzmény: #34341  redi
#34345
Pedig valami fedezet kell a kölcsön mögé, az pedig ingatlan szokott lenni. Ha nincs fedezet, akkor meg borítékolható a visszafizetési fegyelem.
Törölt felhasználó 2019. 02. 10. 20:47
Előzmény: #34342  Lacock
#34344
Tóta W. csak arról az apróságról feledkezik meg, hogy ha ez a trend folytatódik tovább, akkor szó szerint el fogunk fogyni. Az meg elég fontos egy nemzet jólétéhez, hogy egyáltalán létezzen az a nemzet.
Lacock 2019. 02. 10. 20:36
Előzmény: #34339  redi
#34343
Igazából válság sem kell egy ilyen forgatókönyvhöz: Most majd sokan bezsákolnak lakásokból, (ingatlanos körökben eddig is létezett a befektetési csok -os kategória), azután amikor az ár már túl nagyra fújódott, akkor megjelennek a tömeges eladások (mint a tőzsdén a nyereségrealizálók), így esik az ár, ez még több eladást generál, mert az áresést látva még jó áron akarják kitárazni a lakásokat a befektetők. Persze, ha az állam még újabb százmilliárdokat tol a piacba pár évente, akkor az támasztja az árat.
Lacock 2019. 02. 10. 20:26
Előzmény: #34338  El_Kebir
#34342

Tóta W: "Nincs olyan mutatója egy társadalom sikerének, boldogságának és jövőképességének, ami összefüggne a népsűrűséggel. Márpedig itt arról beszélünk, hogy a népsűrűséget kellene növelni, mivel Magyarország területe várhatóan ugyanakkora marad. Bangladesben 1100 ember osztozik egy négyzetkilométeren, ez tízszerese a magyar mutatónak. Jóval megelőz minket India és Ruanda, Írország viszont a mi emberkoncentrációnk felét sem éri el, az Egyesült Államoké az egyharmada sincs."
https://hvg.hu/itthon/201820_ne_szulj_robotot_te_szuz
redi 2019. 02. 10. 20:23
Előzmény: #34336  Lacock
#34341
na az is szép történet volt. és ez így megint megismétlődhet. remélem , hogy nem lakásvásárláshoz kötik ezt a kölcsönt mert akkor legalább hamarabb elissza ezt az összeget ez a réteg, minthogy lakást vegyen

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek