Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
mage 2019. 02. 07. 16:50
Előzmény: #33993  johai
#34020

Milyen 0 csomagról beszélsz? Nem lehet máshol pénzed?
Manapság már ritkák a 0ft költségű számlák, de sokaknak régebbről van. Ha elég nagy a jövedelmed akkor gránitnál, rafinál érdemes keresni.
Melyik országban vesztették el személyazonosságukat az emberek? Tudtommal digitális személyi és útlevél sehol nincs.
Egyébként vannak már olyan kocsik amiken nincs kilincse...
pitcairn2 2019. 02. 07. 16:45
Előzmény: törölt hozzászólás
#34019
pitcairn2 2019. 02. 07. 16:43
Előzmény: törölt hozzászólás
#34018
" 55% of households incurred a direct financial loss, 28% experienced a bail-in of uninsured deposits, 16% experienced a bail-in of bonds, and 44% suffered a loss of bank equity. Of the sampled households, 30% incurred a loss from two sources and 10% from all three."
Failing banks, bail-ins, and central bank independence: Lessons from Cyprus
https://voxeu.org/article/bank-bail-ins-lessons-cypriot-crisis
mage 2019. 02. 07. 16:40
Előzmény: #33951  1kor13
#34017
Ha mindent az állam finanszíroz akkor az emberek jól el vannak a langyos vízben, mert majd az állam megoldja, biztosít mindent amire szüksége van. Van egyébként állami lakásprogram, bérlakás formájában és az eszközkezelő is elég sok lakóingatlan felvásárolt. De ez még rosszabbul működik, mint az oktatás és egészségügy. A lakásokat lelakják tönkreteszik hazánk rászoruló fiai, mert mások munkáját tulajdonát nem becsülik.
Azt tudom neked ajánlani, keres sok pénzt, vegyél sok lakást és add ki olcsón (vagy ingyen) a fiatal pályakezdőknek. Az állam is a te pénzedből tenné, akkor meg egyszerűbb őt kihagyni :). 
mage 2019. 02. 07. 16:34
Előzmény: #33950  hwolf
#34016
Melyik ország bankrendszere volt képes arra 15 éve, hogy különböző hitelintézetek számláiról egyből megérkezzen a pénz vasárnap is? Tudtommal ilyen ma is csak Indiában működik és ott sincs benne minden pénzintézet. 
mage 2019. 02. 07. 16:33
Előzmény: #33947  Nudli
#34015
Elég sok bank ment volna csődbe, ha nem tőkésítik fel (főleg az államok). Kapásból csak 1-t tudok mondani akit nem kellett feltőkésíteni, de ő is elfogadta az ingyen pénzt (otp). A bankközi hitelezés pedig azért fagyott be mert mindenki attól félt, hogy a másik nem tudja visszafizetni, mert mérlegében túl sok a ki nem mutatott rossz hitel (főleg jelzálog).
mage 2019. 02. 07. 16:29
Előzmény: törölt hozzászólás
#34014
Szerintem kevered Ciprust Görögországgal. Emlékeim szerint napokig egyáltalán nem tudtak pénzt felvenni a lakosok. Az összes automatából elfogyott a pénz a bankok ki se nagyon nyitottak, de ha ki is nyitottak pénzt nem lehetett felvenni. Aztán végül úgy kaptak mentőövet az uniótól, hogy a 100.000€ feletti megtakarítással rendelkező számlákból sávosan leadóztatták a tulajokat (100.000 feletti rész egy részét elvették). 
Ígértem cikket a negatív kamat magyar állampapír kibocsátásról:
https://www.portfolio.hu/deviza-kotveny/allampapir/megint-majdnem-nullara-esett-a-rovid-magyar-hozam.4.312977.html  ;
Az alján levő grafikonból látod mikor jegyeztek negatív kamattal.
Pitcairn megmagyarázta, hogy spekulatív célból veszik negatív hozammal. Amiben persze részben igaza van, mert ha tovább megy lefele a kamat akkor pozitív hozamot lehet rajta realizálni, de végül valaki akkor még nagyobb negatív hozamot fog rajta realizálni lejáratkor. Ebből elégé egyértelmű, hogy minimális azok száma akik erre spekulálnak.
hwolf 2019. 02. 07. 15:26
Előzmény: törölt hozzászólás
#34013
https://www.portfolio.hu/vallalatok/it/keszpenz-vagy-kartya-igy-fizet-most-a-magyar.288574.html?amp
A cikkben ott van a 80% körüli arány, tessék.
Nekem speciel van több bankszámlám, itthon és külföldön is, több bankkártyával. Én olyan fele-felében fizetek kp-val vagy elektronikusan. Figyelted, nem a saját szokásaimról írtam korábban, hanem hogy hogyan gondolkodik a lakosság?
Az hogy én miért használok készpénzt, az teljesen személyes dolog: több évtizedes befektetöi múlttal azt szeretem, ha minél inkább a saját kezemben van a kontroll. Nekem extra rendszerszintű kockázatot jelent. De mégegyszer, ez csak egyéni fóbia, kontrollmánia. Kockázat csökkentése. A kisebbik rossz.
ncseed 2019. 02. 07. 13:18
Törölt hozzászólás
#34012
ncseed 2019. 02. 07. 13:17
Törölt hozzászólás
#34011
sakal83 2019. 02. 07. 12:58
Előzmény: #34007  Criscito
#34010
És persze tartás el a szülőket, mint alkotmányos kötelezettség:) csakhogy ne maradjon kis semmi:)Tetszettek volna kevesebbet lopni, és előbb gondolkozni. A vén komcsik:)
sakal83 2019. 02. 07. 12:57
Előzmény: törölt hozzászólás
#34009
Neked pedig a panelok bérleti díjából kellene leadni a gyerekes bérlőknek, ezzel felvirágoztatni a demográfiót.
És bevezetnéd az NCSEEDCSOK-ot:) Na, hogy tetszik az ötlet?
sakal83 2019. 02. 07. 12:53
Előzmény: törölt hozzászólás
#34008
Ezt a nagyszülős témát szerintem hagyjuk... Ezek a szürreális régen minden jobb volt dolgok az agyamra mennek. A valaha volt legjobb korban élünk.Azért volt sok gyerek:- nem volt koton- kellett a munkaerő a földekre- a lánynak pont azért nem örültek, mert nem volt jó munkaerő a földre- az előző miatt volt hozomány a lánynál, mert olcsóbb volt, mint eltartani
Ennyit a romantikus múltról...
Criscito 2019. 02. 07. 12:43
Előzmény: #34004  egynapod
#34007
Igy van. Majd a mostani fiatalsag behozza a tobb evtizedes lemaradast a szulesekben es mindenki megszuli az ot gyereket, megveszik a tularazott ingatlant baromi dragan es fizethetik egy eleten at, na meg persze nyugdijra is felre tesznek, ami ugye meg nem lesz mar nekik. Bele kell huzni. :) 
ncseed 2019. 02. 07. 12:35
Törölt hozzászólás
#34006
ncseed 2019. 02. 07. 12:35
Törölt hozzászólás
#34005
egynapod 2019. 02. 07. 12:34
Előzmény: #34002  sakal83
#34004
pedig az. azért nem akarnak gyereket, vagy maximum egyet, mert ahogy nő az életszínvonal úgy lesz egyre önzőbb az ember. minek szarakodna egy hányós szarós éjszaka üvöltő gyerekkel, amikor nyitva a világ fillérekből jön-megy szórakozik ha kell ha nem. nézd meg németországot az egyik legrosszabb a termékenységi ráta, pedig nem élnek szarul. vagy kína. ahogy gazdagodnak egyből nem akarnak annyi gyereket. vagy a dédszüleinket. szoba-konyhában  kenyéren és vizen 5 gyereket neveltek, vagy többet.
Törölt felhasználó 2019. 02. 07. 12:20
#34003
Igaz picit off topic:
én úgy gondolom, pitcairn nevű felhasználó látja át legjobban a monetáris politikát. Mivel a kommenteket olvasva gyakorlatilag ezek mind olyan következmények, amelyek az ultralaza monetáris politikából és a wealth effectből következik. Olvasgassatok utána ti is, megéri.
sakal83 2019. 02. 07. 12:15
Előzmény: törölt hozzászólás
#34002
Neked bullshit, de én pont abban a generációban vagyok, akiket lenullázott a 2008-as válság (épphogy pályakezdő). Qva szarkor jött. Ismerősi körben nagyon sokáig csak akik külföldre mentek azok vállaltak gyereket. Sokan becsapdázták magukat a CHF hitellel, és tönkre is ment a kapcsolatuk jó nagy tartozással. Akiknek nem volt, az meg csak vegetált 2014-15-igMostanában kezdenek első gyereket csinálni, persze akinek van kivel és hova. A csajok meg 30+-ba léptek már 2012-2013-ban ahonnan már csak a lejtő van bárki bármit mond. A melóhelyemen is ezen generáció 2/3--nak nincs gyereke. Mindegyik küzdött a kégli kérdéssel, amit az elmúlt 2-3-be rendeztek nagyjából (hitellel). Az osztályban 35-en voltunk (mindenki felsőfokúval), és tavalyi találkozón 13nak volt gyereke. Kizárólag azoknak, akik nagyon jó családi háttérrel voltak vagy külföldre mentek. Összesen 3! személynek volt gyereke azok közül, akik itthon töltötték a 2008-2014-es időszakot... beszéltem velük erről és szinte az összes akarna gyereket...
egynapod 2019. 02. 07. 12:09
Előzmény: #33999  johai
#34001
nem feledkezem meg, de ki fog csúcstechnológiába beruházni egy kiürült, elöregedett, élettelen vidéken? 

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek