Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Vortex 2018. 12. 07. 13:27
Előzmény: #30056  2345678
#30060
Nem írták oda a hirdetésbe? Befektetésnek tökéletes, könnyen kiadható.
Biztos nem lesz rossz, de 70 millió azért durva. 
Mondjuk, ha 2020-ig duplázódnak a lakásárak, akkor nem is rossz befektetés.
Ha feleződnek, akkor szívás.
pitcairn2 2018. 12. 07. 13:26
Előzmény: #30054  lctlct
#30059
látom visszatért a topic a szokásos moralizáláshoz, bezzeg nyugatozáshoz, magyar emberezéshez és a többi...
pitcairn2 2018. 12. 07. 13:25
Előzmény: #30055  Törölt felhasználó
#30058
és miért nem létezik, ha ez olyan tuti biznisz?
Vortex 2018. 12. 07. 13:17
Előzmény: #30054  lctlct
#30057
Fogyasztás alapján kell elszámolni a rezsit, akkor nincs ilyen gond.
Nagyon jó ár-érték arányban kell adnod az albérletet, hogy még az ingatlanost is fizesse a bérlő.
2345678 2018. 12. 07. 13:13
Előzmény: #30045  redi
#30056
Belső -Erzsébetvárosban,2020 végén lesz kész egy társasház. Egy 43 négyzetméteres lakás + 7 négyzetméter erkély 63 millió. A garázs megvásárlása kötelező ami 5 milliónál kezdődik. Igencsak gombóc lenne a torkomban lakáskiadásnál.
Törölt felhasználó 2018. 12. 07. 13:12
Előzmény: #30053  Criscito
#30055
Nyilvan, csak arra nincs most eselyed, hogy ne kelljen ilyen informalis szempontok alapjan is merlegelni, nincs checkbox az ingatlan.com-on, h csak professzionalisan kezelt berlakasokat mutasson, mert itthon ez a kategoria a hosszu tavu piacon nem letezik.
lctlct 2018. 12. 07. 13:12
Előzmény: #30051  Törölt felhasználó
#30054
A probléma hogy a magyar ember a magyar virtus szerint az átalányrezsis egy heverős minigarzonba simán visz még két főt, felcsavarja a bojlert csutára mert persze 3 személyre kevés az egy személyre méretezett bojler, a lakás bepállik a 3 ember cuccától, lelaknak mindent. Na ők okozzák hogy a rendes jelöltek néha ilyenbe helyzetbe kerülnek.Érthető voltam?!?!
 Azt hiszem a jövőben én is írásban pályáztatok mint nyugaton.Eddig annyit tettem hogy ingatlanoson keresztül adok ki, ő szűri elő a bemutatkozni nem tudó,hirdetésnek nem megfelelő, alkalmatlan jelölteket.Az ingatlanost a bérlő fizeti,(keresleti piacon én biztos nem fizetek)  ez megint azokkal kiszúrás akik normálisak.
Ez Magyarország.....
Criscito 2018. 12. 07. 11:46
Előzmény: #30052  Criscito
#30053
De nem nyafogok. Szerencsére vannak normális tulajok is. 
Criscito 2018. 12. 07. 11:41
#30052
Nekünk volt olyan eset a párommal, hogy konkrétan rákérdezett a tulajdonos, hogy mikor tervezünk házasodni, és gyereket. :) Úgy, hogy a párom is jelen volt. Most mit kellett volna mondanom? Azt, hogy pont holnap akarom megkérni a kezét, köszönöm szépen a kérdést, így most már legalább tudja, hogy mik a terveim? Gyönyörű leánykérés. :) Ott álltunk fel az "interjúról", ennyi elég is volt. :) 
Törölt felhasználó 2018. 12. 07. 11:34
Előzmény: törölt hozzászólás
#30051
Kicsit binárisan gondolkodsz.
Például az internetet is sikerült úgy bevezetni, hogy nem kellett érte senkinek se kiköltözni nyugatra.
Ja, hogy rontaná a bizniszedet, ha lennének real professzionális kiadók nálunk is?
Valószínűleg mi is könnyebb realizálnánk a kis profitocskánkat az állítólagos 0-ás pozíciós lakásunkon, ha tudnánk, hogy ha megint elkezdünk bérelni nem megint az lenne, hogy a tulajdonos megint jönne nézegetni az 50 éves szoci bútorait, mert amúgy annyi rugalmasság sincs benne, hogy az első lomtalanításkor kirakja az összeset, mert amúgy anyit ér :D.
Persze tudom lehet szelektálni a hirdetések között ezalapján, ja!
Gyerekkel ne, vagy még jobb, CSAK egyedülállóknak(itt minden napos lesz az erényöv ellenőrzés, facecontroll a kapuban, villás beléptető rendszer a lakásban, mint egy irodaházban, biztonsági őrrel????).
Vicc az egész, ami itt megy, 22-es csapdája az egész történet, mert aki bérelne is inkább ezek miatt vásárol.
mpagnes 2018. 12. 07. 10:30
Előzmény: törölt hozzászólás
#30050
Nem is abba az irányba megyünk 29 éve. 
melody 2018. 12. 07. 10:26
Törölt hozzászólás
#30049
ncseed 2018. 12. 07. 09:14
Törölt hozzászólás
#30048
MrLajos 2018. 12. 07. 08:03
Törölt hozzászólás
#30047
MrLajos 2018. 12. 07. 07:38
Törölt hozzászólás
#30046
redi 2018. 12. 07. 01:17
Előzmény: #30043  redi
#30045
és még egy: a híres nyugaton , be sem engednek egy lakásba ha nincs munkaszerződésed.A briteknél az ügynökségek hiába próbálnak lakást szerezni, a tulaj nem adja ki (hiába van munkaszerződésed) ,ha nem éltél az ország már legalább egy fél évet , mert még nem vagy lecsekkolható.Maradnak a magánzók, nem a legjobb lakásokkal.Szóval ehhez képest itthon minden ellenőrzés és biztosíték nélkül ülhetsz bele két nap alatt egy 30millás lakásba és ha tróger vagy még nem is fizeted vagy ki sem akarsz költözni ha lejár a szerződés.És még ezek után panaszkodsz a havi 1 látogatás miatt? (ne válaszol, felesleges)
melody 2018. 12. 07. 01:14
Törölt hozzászólás
#30044
redi 2018. 12. 07. 01:02
Előzmény: törölt hozzászólás
#30043
milyen több ezer eurós költözés Mo-on? Itt forint van még.Átszámítva nem több ezer euro.Akinek meg van munkája és nem egy dobermannal akar költözni, az gyorsan talál üres lakást a közelben.Most néztem a hirdetéseket.Nincs lakáshiány Bp-en.
redi 2018. 12. 07. 00:52
Előzmény: törölt hozzászólás
#30042
nem érted meg a helyzetet.senki sem azért megy havonta, mert érdekli hogy hogy vannak szétdobálva a ruháid vagy mennyi a mosatlan edény.csak azt akarja látni, hogy egyben van-e még a lakása, vagy épp az előző esti veszekedés alatt belevágtad a vadiúj konygapultba a klopfolót.ez csak egy előzetes óvintézkedés és normális bérlő nem zavarja az ha havi 10 percet fogadnia kell valakit. mert itt a nyugattal ellentétben nem vonathatja le a bérbeadó a konyhapult árát a fizetésedből.Szerintem ezt te direkt nem akarod érteni.én is béreltem nyugaton lakást és képzeld ott is megjelent havonta a bérbeadó a lóvéért (még mielőtt belekötsz, hogy nincs ilyen, ez személyes tapasztalat )és semmi bajom nem lett ettől.
redi 2018. 12. 07. 00:14
Előzmény: #29976  impudent
#30041
nem akarlak megbántani, de te szerintem nem tudod , milyen a vegetálás .magyarul milyen szegénynek lenni. az ország harmada így él. a rosszabbik felén 270ből rezsivel együtt nevelnek 2 gyereket

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek