Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
2345678 2018. 07. 28. 09:09
#24860
Ma meg már arról olvasok,hogy egymásra licitálnak a lakásvásárlók,jobb helyen  pl. Szent István téren akár 8,10 millióval is többet kínálnak,hogy csak az övék legyen.Panelnél is ez van,meg a külső kerületekben.De a készpénzes vevő a nyerő még ha kevesebbet kínálna is.Tehát hiába akar valaki 800.000-el többet adni,ha hitelből akar vásárolni.mert a készpénzes azonnal fizetőé a lakás.Érdekes ingatlanpiaci pletykák ezek.
2345678 2018. 07. 27. 21:12
Előzmény: #24855  gyula1971
#24859
Tetszett ez a link. Főleg az a megállapítása,hogy nem a kereslet miatt mentek az árak a lakáspiacon.És ha csökkenni fognak  esetleg a lakásárak,akkor az sem a kereslet hiánya miatt lesz.Persze az is lehet,hogy kereslet hiányában is marad ez a magas kínálati ár.
settevoltesette 2018. 07. 27. 20:59
Törölt hozzászólás
#24858
gyula1971
gyula1971 2018. 07. 27. 20:08
#24857
Ez melyik épület,mi a neve, hol található Budapesten?
http://www.magyarorszagom.hu/budapest-elhagyatott-epuletei.html
hellforceone 2018. 07. 27. 13:27
Előzmény: #24852  Nudli
#24856
Huuu de vehemens vagy. "Kettos beszed jellemzi oket, mast mondanak es mast tesznek" - Toled.... Orban Viktor "ne arra figyeljenek, amit mondok, hanem arra, amit teszek!", akkor Ô egy valodi neoliberalista... :o)))))
gyula1971
gyula1971 2018. 07. 27. 12:36
Előzmény: #24842  mpagnes
#24855
Nudli
Nudli 2018. 07. 27. 01:05
Előzmény: #24847  Nudli
#24854
utánanéztem a legénynek. 2016ra várta a teljes összeomlást. aranyban és ezüstben tartja a pénzét :)
Nudli
Nudli 2018. 07. 27. 01:00
Előzmény: #24852  Nudli
#24853
neoliberáisok máig nem fogadják el a választási eredményeket azokban az országokban ahol nem ők nyertek. ez mi? Ez liberalizmus? megkérdőjelezi csalásról beszélnek. Minden társadalmi konszenzust hagyományt szokást nevetségessé akarnak tenni, elértékteleníteni, érték nélkülivé akarják tenni. Ez nihilizmus. A demokráciát álcának használják. Mint tegzes magukra ragasztgatják a deviánsokat és rájuk mutogatva emberi jogokra hivatkozva törnek céljuk felé. Az értékek és gyökerek nélküli jól mobilizálható befolyásolható emberanyag kialakítása a cél akiket persze ők irányítanak majd (álmaikban)
Csak megjegyzem a valódi liberalizmusnak sok ága van még konzervatív liberalizmus is van. gúgli a barátod.
Nudli
Nudli 2018. 07. 27. 00:54
Előzmény: törölt hozzászólás
#24852
:) tipikus hajtogatsz egy frissen hallott dolgot utána másokra fújod. A neoliberálisok attól azok semmi közük a liberalizmushoz. Kettős beszéd jellemzi őket, most mondanak és mást tesznek. Aki nem velülk az ellenük vallják. Nem akarnak eszméket cserélni, kinyilatkoztatnak így van és kész, diktálni akarnak. Kicsit gondolkodj el a liberalizmus alapjain. A liberalizmus az egyenlőség a másik ember véleményének és személyének a tiszteletben tartása, a személyes szabadságod odáig tart ahol a másoké kezdődik. A népfelség elve.  A neolibsik meg akarják mondani mit kell tenni mi a jó, mert végtelen felkentségükben a kiválasztottság mítoszával nevelve azt gondolják nekik kell megmondaniuk neked mi kell, mert te nem vagy elég képzett megértsd ezt a magasabb elvet. Erre jó példa soros. Kitalált egy agyrémet a nyitott társadalmi rögeszméjét és mit tesz? Erőszakkal akarja rád kényszeríteni. Hogy? lefizeti megzsarolja a döntéshozókat az elképzelése szerint döntsenek?  ez mi? Ez demokrácia? ki választotta meg ki bízta meg sorost? kit képvisel? miért nem demokratikus úton akarja elérni a céljait?  Miért nem pártot alapít, kampányol és nyíltan győzi meg az embereket akik majd rá szavaznak.. Soros jól követi a régi bevált módszert elit iskolákba juttat jó képességű embereket akikből kialakul egy világháló akiket egy irányba lehet rendezni.
Nudli
Nudli 2018. 07. 27. 00:39
Előzmény: törölt hozzászólás
#24851
A hozzászólók nem a keresetről írtak hanem a gondolkodásmódról. Persze, olyan országokban ahol soha nem volt háború és/vagy minden háborúból nyereséggel jöttek ki. Ahol nem volt 40év komcsi kisérletezgetés.. szóval ezt ne hasonlítsuk olyan országhoz aminek a 2/3-át levágták és jóvátétel címén hosszú évekig kizsigerelték. Magyarország abból nyugat az itteni kultúra az emberek teljesítményhez és munkához való viszonya olyan vagy sok tekintetben jobb mint "nyugaton". 10 nyugati országgal van kapcsolatom, munkakapcsolat sok tekintetben sokkal jobb a hatásfok nálunk mint náluk. Azt halljuk a nyugatiak hatékonyabbak, én azt gondolom maga az emberanyag nem az, a gazdasági számokat a robotizált tömeggyártás az autóipar, a külső gyarmatokon kizsákmányolásból szerzett nagy pénzek  adják.
zmonsterhun 2018. 07. 27. 00:29
Törölt hozzászólás
#24850
Nudli
Nudli 2018. 07. 27. 00:19
Előzmény: törölt hozzászólás
#24849
menj el pl romániába vagy dolgozz az ottaniakkal és akkor rájössz hol a kelet-nyugat határ.80/20as szabály a gyenge 20 százalék adja a közhangulatot a neoliberál médián keresztül.
Nudli
Nudli 2018. 07. 27. 00:16
Előzmény: #24825  gyula1971
#24848

válasz volt egy nem ingatlanos beírásra. Már mondtam amíg nem működik a valódi jelzálog addig nem kell csodákat várni az ingatlanpiacon.
azért nyugaton is az emberek zöme bérből-fizetésből él nem befektetésekből.
A kádári gondolkodású chf hitelesek, a mentsük meg a kilakoltatástól a mesügéket mozgalmárok nem a piacgazdaság kiépülése felé viszi a közgondolkodást.
Nudli
Nudli 2018. 07. 27. 00:10
Előzmény: törölt hozzászólás
#24847

Kiyosakira gondolsz?  ez nem kádárt imádó embereknek való, akik orbánhoz mennek rinyálni mert már azt gondolták mindent tudnak..okosak ravaszak de simán benyalták a chf hitelt.
Mellesleg tipikus amcsi könyv, szájbarágós, okoskodós. Nem tudom mi történt vele a válságban.
zmonsterhun 2018. 07. 26. 23:41
Törölt hozzászólás
#24846
mpagnes 2018. 07. 26. 23:34
Előzmény: törölt hozzászólás
#24845
én úgy értettem, ha valakinek magas a jövedelme, akkor abból nem következik, hogy a felhalmozáson keresztül éri el a jó vagy jobb életszínvonalat...persze ebből az is igaz, ha valaki nem tud megtakarítani, akkor ez nem jelenti azt, hogy rosszul él...ja és csak azért írtam ám, mert így gondolom , sőt így tapasztaltam saját magamon is, de semmi gond
zmonsterhun 2018. 07. 26. 22:56
Törölt hozzászólás
#24844
mpagnes 2018. 07. 26. 22:31
Előzmény: törölt hozzászólás
#24843
szerintem az életszínvonal és a vagyon az két dolog....akiről írtál a családban biztos, hogy nem élt jól, hiszen egyedül él , ha jól értem....., de egyébként sem a megtakarításának, sem a lakása árának, sem a magára költött havi 100 ezrének semmi köze nincs ahhoz, hogy jól élt 
mpagnes 2018. 07. 26. 22:16
Előzmény: #24840  gyula1971
#24842
én mindig szerettem volna kis településen élni, nem 5000 alatt, hanem 500 fő alatt, de a munkalehetőség és a közlekedés mindig felülírta a gondolatot....nem hiszem, hogy a CSOK  a megoldás.....inkább a közlekedési támogatás segítene ezen 
zmonsterhun 2018. 07. 26. 21:51
Törölt hozzászólás
#24841

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek