Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Placi82 2020. 10. 20. 14:11
Előzmény: #98465  CyrusTheGreat
#98480
Newton III.ik.torvenye. Hatas ellenhatas torvenye.
 Fba= -Fab. Ha az erők is azonosak, akkor a test mozdulatlan marad!! :)) 
ncseed!
ncseed! 2020. 10. 20. 14:01
Előzmény: #98476  Törölt felhasználó
#98479
Mittudomén... 
CyrusTheGreat 2020. 10. 20. 13:53
Előzmény: #98470  CyrusTheGreat
#98478
Egyébként itt már lehet nézegetni a korábban említett folyamatok hatását:
https://metrodom.hu/layouts/825858
Ezt az ingatlant a Metrodom három hónapja akciózta le, 67.39-ről 63.39-re vitte le. 63.39M esetén az áfatartalom 3M forint. Az illetékmentesség és az ÁFA-visszaigénylés miatt, változatlan akciós árat feltételezve az év elején még 67.39 + illeték = 70M-ba kerülő lakást a CSOK-os vevő elviszi 60M-ért, áfa visszaigényelve, illeték meg nulla. Ez már szép árcsökkenés nem? 
És akkor ilyen múltbeli példák mellett várjuk az állampolgároktól hogy támasszák meg a piacot?
Törölt felhasználó 2020. 10. 20. 13:47
Előzmény: #98476  Törölt felhasználó
#98477
Törölt felhasználó 2020. 10. 20. 13:46
Előzmény: #98474  ncseed!
#98476
És mégis mekkora része?
10% 30% 50%?
ncseed!
ncseed! 2020. 10. 20. 13:42
Előzmény: #98473  Törölt felhasználó
#98475
Én nem viselem a szívemen... de a kormány IGEN! 😂😂😂 Én meg utánuk megyek...
ncseed!
ncseed! 2020. 10. 20. 13:41
Előzmény: #98471  Törölt felhasználó
#98474
"Alapvetően a MÁP pénzek egy része hiányzik az ingatlanpiacról."
És ki az aki nem tud olvasni vagy értelmezni a leírtakat? Na ki?
Törölt felhasználó 2020. 10. 20. 13:40
Előzmény: #98467  ncseed!
#98473
De ha ennyire sziveden viseled a magyar épitőipart, akkor pattinsd már el a paneljeid, és tessék újépitésűeket kiadni.
Ja hogy szarabb a hozam?
Na de cserébe örülj a pörgő magyar csodagazdaságnak!
tihamer
tihamer 2020. 10. 20. 13:39
Előzmény: #98456  franc0
#98472
'Ezért csinálják a negatív reálkamatot mindenhol.
Előbb-utóbb kénytelen lesz mindenki reáleszközbe tenni a pénzét, különben el fog fogyni.'
Jól látod.😄
Ezért is fontosabb a pénzt termelő reál eszköz, mint a készpénz. 😉
"A pénzt termelő eszközt sohasem éljük fel, különben éhen halnánk." Dr. Kupa Mihaly
Törölt felhasználó 2020. 10. 20. 13:38
Előzmény: #98467  ncseed!
#98471
Esetleg az nem lehet, hogy részben azok a pénzek vannak MÁP-ban, amik korábban bankbetétben voltak?
Mert mondjuk vannak az embereknek a lakásvásárláson túl egyéb anyagi céljaik is az életben, sőt olyanok is vannak, akik mondjuk a MÁP-ban(korábban bankban) tartott pénzből nem is tudtak volna lakást venni.
Most akkor végülis ki csőlátású?
CyrusTheGreat 2020. 10. 20. 13:38
#98470
10.26-tól indul a Metrodom Bosnyák téri projektjének az értékesítése:
https://metrodom.hu/metrodom-zuglo/a-haz
Kíváncsi leszek majd az induló árakra.
XisCixis 2020. 10. 20. 13:33
Törölt hozzászólás
#98469
CyrusTheGreat 2020. 10. 20. 13:30
Előzmény: #98467  ncseed!
#98468
Igen, a kormánynak MOST kell a MÁP+-ban tartott pénz az államadósság finanszírozására és nem az építőipari szereplők pénzelésére. Ez most a prioritás, ezért "kap" az ingatlanpiac ilyen ötletelést. Ne felejtsd el, a piacot azzal, hogy bejelentették a változásokat január 1-től, lényegében megfagyasztották. Ez idénre nagy valószínűség szerint ennyi volt.
ncseed!
ncseed! 2020. 10. 20. 13:26
Előzmény: #98465  CyrusTheGreat
#98467
Egyetértek alapvetően... nem látok ellentmondást azzal amit én írtam!
Alapvetően a MÁP pénzek egy rész hiányzik az ingatlanpiacról. Nem a kisbüfiké hanem a tiedé, Murdoché és társaié akik saját lakhatásra vennének de kivárnak. Egyelőre a MÁP-ot hagyják és inkább megtolják az ingatlan keresleti oldalt. Meglátjuk mire lesz elég... Persze a MÁP pénzek is egyszer majd megjelennek a gazdaságban de a kormánynak MOST kellenének! Ahogy közeledünk 2022 felé annál jobban!!! A gazdaság állapotától jelentősen függ a választás végkimenetele...
CyrusTheGreat 2020. 10. 20. 13:23
Előzmény: #98464  Criscito
#98466
Nem értek egyet, a lakáspiacra szánt összes támogatás baromság. De ez ízlés dolga.
A használtaknál ugyanez a helyzet, ott a kedves tulaj álmodja meg az ideális jelöltet: lehetőség szerint KP-s legyen, de azért kicsit vegye fel a CSOK-ot, hogy az illetékmentességen "osztozhassanak", ne legyenek nagy igényei és persze a világért se tudjon számolni. Ő is beépíti szépen.
A Babaváróval pontosan ez a helyzet: addig, amíg fizikailag 1 létező házaspár van, akik felvehetik a Babavárót, addig minden egyes eladó erre fogja építeni az álom-árát. Persze, az értelmesebbje leveszi, ha az érdeklődői közül egyik sem jogosult BV-re, de ehhez is hónapoknak kell eltelnie. Ezért (is) ilyen lomha ez az ingatlanpiac.
CyrusTheGreat 2020. 10. 20. 13:17
Előzmény: #98463  ncseed!
#98465
Végigolvastam a gondolatmenetet, és mielőtt bármit is mondanék, először mindenféleképpen szeretnék ezúton elnézést kérni a magyar néptől, hogy nem vagyok hajlandó megtámogatni egy lufi-gazdaságot.
De tegyük kicsit félre a viccet.
Visszatértünk ugyanoda, ahol már emlékeim szerint februárban is jártunk: a tűz és víz egyidejű locsolására (2019. júliusától egyszerre érhető el a MÁP+ és a Babaváró) és annak tárgyalására. Látni kell, hogy több különböző erő is egymásnak feszül, alapvetően ez is ugyanúgy működik, mint minden más: érdekek mentén, azok valamiféle összeegyeztethetőségével kell intézni a dolgokat. Ha leegyszerűsítem a dolgokat, akkor ezeket látom:
- finanszírozni kell az egyre jobban elszálló államadósságot, lehetőség szerint belső, lakossági forrásból -> nem számolnék különösebben a MÁP+ kivezetésével, sőt, igazándiból a lakossági állampapírértékesítés további megtámogatásával számolnék
- valahogy az építőiparnak munkát kellene adni úgy, hogy ne roppanjon bele a költségvetés -> erre jó a felújítási támogatás ÁFÁ-s számla ellenében. Más kérdés, hogy az utófinanszírozás és a jelentős önerőigény miatt nekem egyelőre kérdéses, hányan fognak vele egy lassuló gazdasági környezetben élni (gyanítom, a lakosság döntő többségének szintén elnézést kellene kérnie a magyar néptől, lsd. első bekezdés).
- jó lenne, ha az egyébként is katasztrofális építési számokat feldobnánk és valahogy sikerülne a tényleg messze az ingerküszöböt átlépő lakásáremelkedést is kordában tartani.
Három különböző erő és mozgatórugó dolgozik a "felsővezetésben" és ott van még egy nagyobb probléma: a hangulat. Miről fognak szólni a következő pár hónap ingatlanpiaci híradásai? Milyen hozamcsökkenésre és milyen veszélyekre lesznek majd a piaci szereplők egyre inkább érzékenyek? Milyen módon fogja a piac kezelni az ad-hoc ötletelgetést az újlakás piacon?
És persze ott vannak a növekedés irányába ható érvek is: infláció, tartós forintgyengülés, ezekkel kapcsolatban milyen lesz a piaci szereplők várakozása?
Az élet minden területén ellenkező irányú erők hatnak, mindenki saját szája íze szerint megteheti a téteket. A kormány is ugyanezt csinálja.
Criscito 2020. 10. 20. 13:05
Előzmény: #98461  CyrusTheGreat
#98464
Ennyi erővel akkor az összes létező támogatás baromság. De szerintem egyetérthetünk abban, hogy ez nem így van azért. 
*
Továbbá te csak az új lakásokról beszélsz, mi a helyzet a használtakkal? Ott hogy építik be az eladók? 
ncseed!
ncseed! 2020. 10. 20. 13:02
Előzmény: #98438  ncseed!
#98463
Elfelejtettem odaírni az elejére hogy figyelem, átlagbélák számára nyugalom megzavarására alkalmas írás következik! mea culpa!
Criscito 2020. 10. 20. 13:01
Előzmény: #98456  franc0
#98462
Ez így elég nagy öngól volt. Munkaalapú társadalom a cél, akinek sok megtakarítása van, azt mérsékeljék, de aki részvénybe, ingatlanba fektet az oké? Gondolom pozícióból beszélsz. 
CyrusTheGreat 2020. 10. 20. 12:52
Előzmény: #98437  Criscito
#98461
Simán beépíthető. Az értékesítés első és legfontosabb eleme, hogy legyen egy célközönséged, legyen egy jól körülírható Vevőd (vagy akár Marketing Persona). Ezt hellyel-közzel tudják az építtetők is, nézd csak meg a Metrodom vagy bármelyik fejlesztő projektjeit: a szintalaprajzokból, a lakásméretekből és eloszlásukból világosan megfogalmazható, hogy kinek szánják a lakást (vagy az egész projektet) - befektetőnek kiadásra, családoknak családi életre, nagycsaládoknak, stb. Ha belőtted a projektet családosokra, akkor meg nem kérdéses a CSOK, nyugodtan beépítheted az illetékmentességed az áradba. A Marketing Persona felépítésekor számoltál a közönség pénztárcjával ilyen-olyan benchmarkok és saját adatok alapján, ha fél évvel ezelőtt belőtted, hogy körülbelül X összeggel számolhatsz, amit a vevő hajlandó a lakhatására rááldozni (incl. illeték, konyha, redőny, stb), és azt látod, hogy ennek az X összegnek egy részét egy másik szereplő (az állam) elengedi, akkor nyugodtan bejelentkezhetsz érte.
Béla2021 2020. 10. 20. 12:39
Előzmény: #98444  ncseed!
#98460
Tudom, hogy végre szép idő van, meg happy, meg sunshine... de szerintem azért csak vedd be ma is a gyógyszereket, mert amiket ma eddig itt összehordtál, az még hozzád képest is gyenge.
mr_bob
mr_bob 2020. 10. 20. 12:38
Előzmény: #98456  franc0
#98459
direkt írtam, hogy nagyon nagyon kevés pénzem van állampapírban (kb. 6 havi megélhetés). értő olvasás megy? ki beszélt arról, hogy nem akarok dolgozni 30 évesen? hol olvastál ilyet? ne haragudj, de olvasd el, hogy mit írok, mielőtt faszságokat hordasz itt össze.
-
"A munka alapú társadalom egyik lényege az, hogy azt a réteget, aki a felhalmozott pénzből akar megélni, mérsékeljék. Ezért csinálják a negatív reálkamatot mindenhol.
Előbb-utóbb kénytelen lesz mindenki reáleszközbe tenni a pénzét, különben el fog fogyni."
-
mondod ezt egy olyan fórumon, ahol lakáskiadásból van annyi passzív jövedelme itt sokaknak, hogy ők aztán tényleg nyugdíjba tudnának menni 50 éves koruk előtt. más szemében a szálkát...
Béla2021 2020. 10. 20. 12:38
Előzmény: #98456  franc0
#98458
"Aki állampapírba teszi a pénzét, az nem csinál semmit, az egy here, egy élősködő."
-
Ezt oszt igen, öcsém! Eljutottunk oda, hogy aki valószínűleg a képzettségének megfelően jól keres és felelősen megtakarít, nem szórja el a pénzt hülyeségre/külföldön/stb.. az egy élősködő rohadék. Bezzeg aki (tíz)milliókkal többet kiad valamiért, mint a reális értéke, aaaaz királycsávó. Jómunkásember.
Hát, kettőnk közül valaki nem százas, az biztos. 
Murdoch 2020. 10. 20. 12:35
Előzmény: #98456  franc0
#98457
És amikor a családtámogatások azonnal beépülnek az ingatlanárakba az mi? Újakról van szó, meg a pár év alatti duplázódásról...
franc0 2020. 10. 20. 12:31
Előzmény: #98451  mr_bob
#98456
Na most álljunk meg egy pillanatra. Mert nagyon nincs igazad.
Megértem, hogy hogy van most pár tízmilliód. Azt is megértem, hogy nagyon sok meló volt összerakni. Azt is megértem, hogy azért csináltad, hogy ne kelljen dolgoznod.
Te meg azt értsd meg, hogy rajtad kívül még nagyon-nagyon sokan vannak.
.
Aki állampapírba teszi a pénzét, az nem csinál semmit, az egy here, egy élősködő.
.
A munka alapú társadalom egyik lényege az, hogy azt a réteget, aki a felhalmozott pénzből akar megélni, mérsékeljék. Ezért csinálják a negatív reálkamatot mindenhol.
Előbb-utóbb kénytelen lesz mindenki reáleszközbe tenni a pénzét, különben el fog fogyni.
ncseed!
ncseed! 2020. 10. 20. 12:30
Előzmény: #98453  Törölt felhasználó
#98455
Ne kezdjed megint! Nézd meg az 5 éves közületi állampapírok kamatait... 
Kivonás megy megy?
Törölt felhasználó 2020. 10. 20. 12:27
Törölt hozzászólás
#98454
Törölt felhasználó 2020. 10. 20. 12:26
Előzmény: #98446  ncseed!
#98453
Milyen extra kamat, 4-10% infláció mellett?
Törölt felhasználó 2020. 10. 20. 12:26
Törölt hozzászólás
#98452
mr_bob
mr_bob 2020. 10. 20. 12:25
Előzmény: #98444  ncseed!
#98451
"Ha ti nemvagytok partnerek a gazdaság fenntartásában majd más lesz és ehhez kap némi ingyenpénzt! ENNYI!"
-
tudod mi az az állampapír? ki ad kinek kölcsön? szerintem, aki betolja a több tízmillióját állampapírba az jobban támogatja a gazdaság fenntartását, mint aki csak kifele vesz az állam zsebéből beígért gyerekekre felvett tízmilliókkal. a kamatot meg saját devizából fizetni mindannyian tudjuk, hogy nem túl megterhelő. többször láttam már itt a fórumon, hogy fordítva ülnek páran a lovon állampapír témában. ilyen ajánlom, hogy cseréld ki az államot az egyik haveroddal, vagy fordítsd meg a dolgot a bankra és rád. egyből kiderül ki ad kinek pénzt, ki segít kin... zárójelben megjegyzem, hogy nagyon nagyon minimális állampapírom van, szóval nem pozícióból beszélek.
Törölt felhasználó 2020. 10. 20. 12:25
Törölt hozzászólás
#98450
Murdoch 2020. 10. 20. 12:20
Előzmény: #98443  ncseed!
#98449
A XVI-ban néztem egy-két éve teljesen új ikerházat, 70M körül voltak. Most a hasonló méretű házak 120-190M, de nyilván a vevőkkel van a baj.
Alexander_Greybeard 2020. 10. 20. 12:19
Előzmény: #98436  elemerorsos
#98448
Ez már másodpiac. Valaki 1,6-2 millió EUR-ért vette,  ha jól sejtem. Onnan nézve nem túl nagy rajta a profit, de azért egészséges. Ahogy írtam, sok lakás alapból licittel ment el. Ez is el fog menni hamar, ha nem túl nagy alkut mond a vevőjelölt.
Az ilyesmit nem azért veszik mert gazdaságilag megéri. Azért veszik, hogy legyen egy ilyen vagyonelem is. Egy S Merci minden valós igényt kielégít, mégis tudsz dupla áron venni egy Bentleyt. 
mr_bob
mr_bob 2020. 10. 20. 12:16
Előzmény: #98443  ncseed!
#98447
a MÁP előtt is és után is voltak/vannak támogatások, nem sokat zavart a bevezetése. az utolsó kérdésedre a válasz: mert jönnek a választások.
ncseed!
ncseed! 2020. 10. 20. 12:15
Előzmény: #98441  ncseed!
#98446
"Csak mint előbb írtam a MÁP magas kamata miatt ez utóbbiak is kivárnak mert úgy ítélik meg (valószínűleg jól) hogy jelen helyzetben minden támogatás ellenére sem fognak annyit emelkedni a lakásárak mint amit a MÁP hoz nekik, azaz megéri kivárni!"
Ja, és ha egyszer majd ők vesznek lakást "családtámogatás nélkül" akkor ne nagyon hirdessék hogy ők semmi támogatást nem kaptak mert a MÁP extra kamata is állami támogatás!!!
Törölt felhasználó 2020. 10. 20. 12:15
Törölt hozzászólás
#98445
ncseed!
ncseed! 2020. 10. 20. 12:13
Előzmény: #98442  mr_bob
#98444
Csináltok amit akartok (meg én is) csak ne csodálkozzatok ha a kormány nem nézi végig ölbe tett kézzel ahogy a gazdaság kárára spekuláltok (plusz felnyaljátok az extrakamatot is mellé)...! 
***
Ha ti nemvagytok partnerek a gazdaság fenntartásában majd más lesz és ehhez kap némi ingyenpénzt! ENNYI!
ncseed!
ncseed! 2020. 10. 20. 12:10
Előzmény: #98440  Murdoch
#98443
Bocsi, elismerem kell némi gógyi meg "out of box thinking" hogy átlássa az ember mi is folyik a valóságban!
***
Tegye fel a kezét aki szerint a MÁP bevezetése után (ami kivonta a csúnya befektetőket) ha a lakhatási vevők megvették volna a szükséges mennyiségű újlakást ami a gazdaságnak 'kell' akkor is lettek volna a mostani támogatások! Ugye hogy nem! Minek??
mr_bob
mr_bob 2020. 10. 20. 12:06
Előzmény: #98438  ncseed!
#98442
ha jól emlékszem, akkor neked nincs hiteled a kis kaptáraidra, ugye? illetve az elmúlt pár évben se bővítetted a kaptárad, ugye? de azért más rohanjon az évek alatt félretett pénzét gyorsan elszórni meg hitelt felmarkolni, ugye? ne más f*szával verd a csalánt.
ncseed!
ncseed! 2020. 10. 20. 12:06
Előzmény: #98438  ncseed!
#98441
Illetve még az is gond hogy Matolcsy MÁP-ja nem csak a befektetőket vonta ki a piacról hanem ismét az olyanokat mint Cyrus, Murdoch akiknek van pénzük venni de még a támogatások folyamatos elemlése ellenére is kivárnak mert közben ~5%-on kamatyoztathatják a pínzüket!!! 
***
Próbál a kormány meg az MNB lavírozni hogy el is tántorítson befektetőket a lakáspiactól de elég lakhatási vevőt vonzzon be egyidejűleg. Csak mint előbb írtam a MÁP magas kamata miatt ez utóbbiak is kivárnak mert úgy ítélik meg (valószínűleg jól) hogy jelen helyzetben minden támogatás ellenére sem fognak annyit emelkedni a lakásárak mint amit a MÁP hoz nekik, azaz megéri kivárni!
Murdoch 2020. 10. 20. 12:01
Előzmény: #98438  ncseed!
#98440
Ezt a hülyeséghalmazt elmentem az utókornak.
Törölt felhasználó 2020. 10. 20. 12:01
Előzmény: #98435  CyrusTheGreat
#98439

Az a kérdés, hogy mennyi olyan család maradt, akik hitelképesek és még nem vették fel a BV,csók, falusi csók valamelyikét. Mert a szokásos fityesz féle csavar az, hogy vannak olyan "népes" családok, akik egyébként jogosultak lennének, de a hitelképességük akadályozza meg a támogatások felvételét.
Ha sok ilyen család van, akik egyébként felvehetnék, de eddig valamiért nem tették meg, akkor nekik el lehet adni az új építésű kégliket, főleg ha jön a Matolcshy féle ingyenhitel (bár arról mély kuss van, lehet a fejére koppintottak, hogy átlépett egy határt :) mert a szinglihordát nem lehet támogatni, a nullás hitelt meg a szinglihorda is felvehette volna ).
Egyébként nyilván nagyon mérsékelt kereslet lesz, de ha az építő szempontjából nézzük, akkor lenyúlta a 22% áfát, megemeli a kégli árát 5+4%-al (ÁFA visszaigénylés + illeték, van ott a pénz a p.raszt vevőnél, ne szégyenlősködjön, hanem fizessen),  akkor már ott vagyunk, hogy 2 lakáson lesz annyi hasznuk, mint korábban hármon lett volna, hiszen ez a +30% körüli összeg az tiszta profit nekik.
Ebből lehet kicsit ákciózni is, ha 10-ből 3-4 kéglit eladnak ilyen felárral, akkor már nagyjából a pénzüknél lesznek. Abban bíznak, hogy jön ennyi csókos balek.
Azt se felejtsük el, hogy még legalább egy ákciótervet be fog jelenteni a Novák és akármi is lesz az, biztos, hogy alkalmas lesz a további áremelésre.
Én továbbra is érdeklődve figyelem a felújítási bulit. Az egyébként felfoghatatlan mértékű összeg és iszonyatos nagy lyukat üthet a költségvetésen. Szerintem a Vargáék kétségbe esve keresik a kizáró tényezőket és feltételeket a költségvetés szempontjából, hogyan lehetne minimálisra szorítani azok számát, akik ténylegesen is igénybe tudják majd venni a felújítási max 3 misit.
ncseed!
ncseed! 2020. 10. 20. 11:58
Előzmény: #98425  CyrusTheGreat
#98438
Vicces, hogy nem akarjátok észrevenni: gyakorlatilag a hozzátok hasonló 'van pénzem de majd megveszem később mert olcsóbb lesz' gondolkodásúak miatt van részben szükség a támogatások folyamatos emelésére hogy a nálatok esetleg szegényebb de kevésbé spekuláló vevők kaphassanak esélyt vásárlásra ha már ti dacoltok... 
Ha ti vennétek akkor kevésbé kellene a maradékot tolni mert közelebb lenne a kormányzat a céljaihoz! Pssszt! TITOK!
Criscito 2020. 10. 20. 11:52
Előzmény: #98435  CyrusTheGreat
#98437
Szerintem ezt a CSOK-os illetéket eléggé nehéz beépíteni az árakba. Pont ezért tartom ezt kivételesen jó lépésnek. 
elemerorsos 2020. 10. 20. 11:50
Előzmény: #98375  Alexander_Greybeard
#98436
Ennyiért nem fog elmenni. Aki gazdag az nem hülye :-) Ez közel 3 millió USD, ennyiért világviszonylatban is komoly ingatlanokat lehet venni ekkora méretben. Budán meg felső kategóriás házakat. De balekot várni jó a hirdetés :-)
CyrusTheGreat 2020. 10. 20. 11:29
Előzmény: #98431  macisajt
#98435
Bármit be lehet építeni az árba - meg is fog történni. Kérdés, hogy ha már most azt látjuk, hogy a kereslet jelentősen átrendeződött illetve bizonyos szegmensekben megcsappant, akkor miből gondoljuk, hogy a megemelt árakra már lesz kereslet?
Murdoch 2020. 10. 20. 11:28
Előzmény: #98428  ruiz
#98434
Erre csak azt tudom írni, hogy felsővezető ismerősnek mondták, hogy jó lenne, ha a fizetése kb. 20%-ról le tudna mondani, ez éves szinten azért jelentős összeg. 
Törölt felhasználó 2020. 10. 20. 11:27
Törölt hozzászólás
#98433
Criscito 2020. 10. 20. 11:27
Előzmény: #98427  Törölt felhasználó
#98432
Persze, így számított volna, de hősünk viszonyíthatná magát akár azokhoz is, akik nála korábban vettek házat, amikor nem volt se CSOK, se CSOK hitel, se babaváró, se 5%-os áfa. Hozzájuk képest meg ő nyertes, nem igaz? Értem, hogy mi a probléma, de van az éremnek egy másik oldala is azért. 
*
Egyébként meg aki 50 millióért házat tud venni, azt hadd ne sajnáljam már, hogy nem kap még 2 millió forintos illetékkedvezményt is, amit ugye mi fizetünk az adónkból. 😊
macisajt 2020. 10. 20. 11:27
Előzmény: #98423  JeGeMeLOV
#98431

Az nem jut eszébe, hogy januártól a 40 milliós lakást 42-ért fogják árulni.
Az illeték összegét szépen beépítik az árakba.
Tök mindegy, hogy most vesz valaki lakást vagy jövőre, az eladók úgyis úgy formálják az árakat ahogy a kedvezményeket adják.
Az más kérdés, hogy a vevők sem hülyék, ők is  kalkulálnak hogy megéri-e nekik a lakás.
ncseed!
ncseed! 2020. 10. 20. 11:19
Előzmény: #98427  Törölt felhasználó
#98430
Ne mondjad.... szerinted létezik olyan akinek nem számít 2M bármikor???
ncseed!
ncseed! 2020. 10. 20. 11:11
Előzmény: #98426  Criscito
#98429
Ennyi.
Írtam, a támogatásokat fokozatosan emelik ahogy a piaci árak mennek felfelé egy tömegek által szmpatikus csoportnak. Nekik kvázi ugyanannyit kell bármikor beletenni, a többiek meg csinálnak amit akarnak... 
***
Jó ez? KIT ÉRDEKEL? Illetve ha érdekel is mit tudsz vele csinálni? SEMMIT! Az irány évek óta egyértelmű!Ennyi erővel ezer más kormányzati szabály van bármikor ami miatt hisztizni lehetne!
ruiz 2020. 10. 20. 11:11
#98428
Törölt felhasználó 2020. 10. 20. 11:10
Előzmény: #98426  Criscito
#98427
Itt van a történet.
"Mi most vettünk az összegyűjtött pénzünkből családi házat, 50 millióért, amiből 1,27 millió volt a CSOK, 10 millió a CSOK hitel.Ha jövőre tettük volna, akkor a teljes 2 millió Ft illetéket elengednék..? 😮"
Hát szerintem itt nagyon is számított volna az a 2 M.
Criscito 2020. 10. 20. 11:01
Előzmény: #98419  ncseed!
#98426
Meg kérdés, hogy mikor vették 50-ért a házat? Ha mondjuk két éve, és azóta a ház ér 60 milliót. A teljes költségük 52 millió ft illetékkel együtt. 
*
Ha ma vennének házat, akkor ma ugyanezt a házat 60 millióért tudnák megvenni, illetéket nem kell fizetniük, de így is jobban jártak 8 millió forinttal a két évvel korábbi vétel miatt. 
*
Szóval ne akarjon mindenki mindent. Aki 2019 előtt vett ingatlant, az inkább örüljön, hogy a mai árakhoz képest sokkal olcsóbban jutott ingatlanhoz, és ne akarjon még 2 millió forintos illetékkedvezményt is. Illetve akarhat, de akkor akarja a mai magasabb árat is kifizetni. 😊 A kettő csak együtt jár. 
CyrusTheGreat 2020. 10. 20. 10:57
Előzmény: #98423  JeGeMeLOV
#98425
Fikció vagy valóság?
2019 év végén ment a nagy értékesítési kampány, hogy most gyorsan vedd meg az újépítésűt, mert kifut az 5%, mindenhol arról beszéltek, hogy mennyi előrehozott vásárlás történt meg.
2020 május végén indítja a BG az áfaakciót, elengedte az 5%-os ÁFÁ-t és egyéb, egyedi kedvezményeket is behoztak, pl. Waterfront Citynél a 7%-os kedvezményt. Ez az ÁFA-akció még most is tart.
Nyáron bejött a Cordia a 9%-os akcióval, ami még szintén tart (jelen állás szerint november végéig).
Most pedig behozták, hogy CSOK-os vásárlók visszakapják teljesen az ÁFÁ-t ÉS még illetékes sem kell fizetni, valamint, hogy ismét visszajött az 5%-os ÁFA.
Egy év leforgása alatt történtek meg a fentiek.
Valaki esetleg gyorsan egy vételt?
Placi82 2020. 10. 20. 10:50
Előzmény: #98375  Alexander_Greybeard
#98424
144 m2 er 850 misiert? Ez mi akar lenni? Nem ertem. 
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2020. 10. 20. 10:45
Előzmény: #98422  Törölt felhasználó
#98423
Pontosan, a magyar nem azt nézi, hogy kapott ingyen 40 milliót azért, hogy dugjon, hanem hogy valaki 42 milliót kapott és ez igazságtalanság, mocskos kormány, aztán megy is a momentumra szavazni bosszúból 😂😂😂
Törölt felhasználó 2020. 10. 20. 10:43
Előzmény: #98419  ncseed!
#98422

A fityesz ezt nem érti meg, hogy ezért sem lehet ilyen dilettáns módon belenyúlni egy piacba, mert még ha jót is akarnak, akkor is fontos látni, hogy kinek esik rosszul.
Kétgyerekes apaként én megtanultam, hogy a két gyerekem között forintra ki kell egyensúlyoznom a dolgokat, de a legjobb, ha mindketten ugyanazt kapják, abból biztosan nincs veszekedés. Egyébként meg ha nem egyforma ajándékot kapnak, akkor előtte alaposan fel kell térképeznem az aktuális trendet, hogy éppen mit szeretnek. Máskülönben azt kockáztatom, hogy összevesznek és megsértődnek, hogy a másik többet, szebbet, jobbat kapott.
Ugyanez a mostani helyzet is. Akiknek eddig adott a fityesz csókot ott öröm volt és bódogság. Most meg egy csomó emberből ellenséget csináltak, akik nehezen fizették ki az illetéket és úgy érzik, hogy őket a szemét qrmány nem támogatja annyira, mint a jövőbeli csókosokat. Azt már az összes elfelejtette, hogy kapott egy csomó mannát és ingyenpénzt, csak az összehasonlítás érdekli őket, hogy ők miért kevesebbet????
Ugyanez történne a BV emeléssel, az összes, aki korábban felvette azon hőbörögne, hogy miért ér kevesebbet az ő gyereke.
Így lehet egy dilettáns, idióta és láthatóan fércmunka kormányzással a korábbi eredményeket is egy szempillantás alatt semmivé tenni. Mert nyilván azért is osztogatnak, hogy legyen politikai hozadéka és rájuk savazzanak a zemberek majd. Most viszont egy csomó korábbi csók kedvezményezettnek rossz a szájíze.
Kiszámíthatóság, ez nagyon kéne a lakáspiacra, ahol nem túlzás, hogy több év egy-egy projektet vagy lakóházat megtervezni és felépíteni.
Placi82 2020. 10. 20. 10:42
Előzmény: #98409  hétszilvafás
#98421
De mit akarsz? 110 millióért van, lesz 600 m2 és telked a csodás 4.ik kerületben, a bontassal együtt!! :)). Mert a ház az kuka, legalabbis én eltolnam. 
Placi82 2020. 10. 20. 10:39
Előzmény: #98409  hétszilvafás
#98420
Van baj a toronyban ott:)) 
ncseed!
ncseed! 2020. 10. 20. 10:32
Előzmény: #98412  Törölt felhasználó
#98419
"vett egy család 50 M-ért egy házat, és úgy tűnik, az illetéken már buknak is 2 milliót, mert csokkal jövőre nem lenne illeték."
Nem nyerni és bukni az két külön fogalom... akkor buktak volna ha olyan törvényt hoznak ami visszamenőleg bünteti őket 2 millával! De nem ez van szóval nincs itt semmi látnivaló!
berlini
berlini 2020. 10. 20. 10:27
Előzmény: #98411  pitcairn2
#98418
Nézve a környéket, ez azért telekáron sem lehet több mint 40 millió ft.
De én azért nem kiabálnék világvégét.
Mindenki azon az áron hirdet amin akar. Eddig is igy volt ezután is igy lesz.
Az látszik hogy nem sürgős eladni. Lehet hogy 2-3 éven belül (a mai infláció mellett) akár a 60 milliót is elérheti a telekár. De ha közben egy többlakásos épitésre is lehetőség lesz, akkor akár többért is eladhatják.
Törölt felhasználó 2020. 10. 20. 10:16
Törölt hozzászólás
#98417
CyrusTheGreat 2020. 10. 20. 10:16
Előzmény: #98412  Törölt felhasználó
#98416
Ez az igazán durva dolog, lényegében olyan volatilis az egész ingatlanpiac a kifizetések tekintetében, hogy az már ténylegesen komolyan árthat mindenkinek. Egyik évről a másikra 5-10M-ókat tudnak mozogni ingatlanok, az ingyenpénzek és kedvezmények hatására 4-6M-ókat lehet nyerni vagy bukni időzítéstől függően. Nagyon régen kellett ennyire jó ütemérzék az ingatlanpiaci vásárlásokhoz.
Törölt felhasználó 2020. 10. 20. 10:14
Törölt hozzászólás
#98415
Murdoch 2020. 10. 20. 10:14
Előzmény: #98409  hétszilvafás
#98414
Ez jellemzi az eladó családi házak kb. 75%-át. Mármint ilyen minőség/ár. Felét éri? IGEN.
Murdoch 2020. 10. 20. 10:12
Előzmény: #98387  Landlord
#98413
Amint a számok is mutatják, a fővárosban már nincs vásárlóközönség. 
Törölt felhasználó 2020. 10. 20. 10:06
Előzmény: #98408  mr_bob
#98412
Ezt aztán egy-két év alatt ki is vezették. Pont olyan hatást okozott, mint mostanában a lakástakarékok, és pont ugyanúgy meg is szüntették.
A magyar lakáspolitika legnagyobb szégyene, hogy tízéves időtávban sincs egy határozott elképzelés, stratégia, hanem ötletrohamok alapján kialakított ad hoc kormányzás folyik. És ebben a Fidesz legalább annyira hebehurgya, mint Fletóék voltak. Tervezhetetlenek, tényleg egy rossz vicc, amit elbohóckodnak az ÁFA-val, és minden ötletelésük, főleg az az erőlködés, ahogy próbálnak olyan kedvezményeket kicsiholni, ami nem épül majd be az árakba. Mindig bonyolítanak rajta, csavarnak egyet a dolgokon. Most pl olvashatom a kommenteket kiszámolón, hogy vett egy család 50 M-ért egy házat, és úgy tűnik, az illetéken már buknak is 2 milliót, mert csokkal jövőre nem lenne illeték.
Szerintem tényleg nem tudják mit akarnak, és naponta hozzáötletelnek még, ami nem egy stratégiai tervezés, hanem egy szakmai borzalom. A kommunikáció is hiteltelenné válik, egészen addig, míg ki nem jön majd a közlöny. 
pitcairn2 2020. 10. 20. 09:48
Előzmény: #98409  hétszilvafás
#98411
max egyetlen reális kérdés van:
mit lehet a helyére építeni?
azaz mi áll a helyi építési szabályzatban?
Törölt felhasználó 2020. 10. 20. 09:30
Előzmény: #98409  hétszilvafás
#98410
Hát erre csak egy klasszikussal tudok felelni: max a fálét éri.
hétszilvafás 2020. 10. 20. 09:26
#98409
Van még azért baj a fejekben rendesen. Ezt a nyomort nézzétek 100 misiért! Mélyszegénységből kitörni jeligével. Megérett a világ a pusztulásra...
https://ingatlan.com/iv-ker/elado+haz/csaladi-haz/31829298
mr_bob
mr_bob 2020. 10. 20. 09:16
Előzmény: #98405  Törölt felhasználó
#98408
az nem semmi, mai értéken kb. évi 1 millió. így én is vennék fel hitelt... ez elég erős hátszél lehetett akkoriban, bár a pontos célcsoportot nem tudom (minek kellett megfelelni)
sityaki 2020. 10. 20. 09:06
Előzmény: törölt hozzászólás
#98407
sokszinuvidek.24.hu/eletmod/2020/10/16/30-ev-vadonban/
Törölt felhasználó 2020. 10. 20. 08:57
Törölt hozzászólás
#98406
Törölt felhasználó 2020. 10. 20. 08:57
Előzmény: #98401  mr_bob
#98405
Az elején semmi, de 2002-től talán az SZJA-ból lehetett leírni a hiteltörlesztést, évi max 240 ezret. Akkortájt úgy 7-8 M között volt egy kétszobás bp-i panel, hogy az arányokkal tisztában legyünk.
Törölt felhasználó 2020. 10. 20. 08:55
Törölt hozzászólás
#98404
Törölt felhasználó 2020. 10. 20. 08:54
Előzmény: #98392  tihamer
#98403
Azaz az ingatlan piac valaha volt reál mélypontján vettél először lakást. Valljuk be, szerencsésen kezdted. Ami nem szégyen, de a jelenlegi portfóliód egészen másképp nézne ki, ha a véletlen folytán 10 évvel később, 2008-ban jutottál volna el az első lakás vásárláshoz.
MethYou 2020. 10. 20. 08:37
Előzmény: törölt hozzászólás
#98402
Ez a Szentendrei útra néz és mire rendbe hozod 30 körül lesz. Annyiért jobb helyen is találsz, szóval ez nem egy jó példa.
mr_bob
mr_bob 2020. 10. 20. 08:27
Előzmény: #98394  tihamer
#98401
mi volt 98 és 02 között? milyen támogatás?

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek