Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2018. 07. 19. 18:44
Előzmény: #24598  mage
#24600
Én is kritizálom, amiket ír, én sem értek egyet vele, de semmi közöm hozzá, hogy milyen pozíciója van, ennyi.
Igazad van, nem álltam a szavamat, de aztán rájöttem, hogy egy rosszindulatú ember miatt még nem érdemes itthagyni a topikot, mert amúgy jó topik. Aztán nem szóltam hozzád, de mikor láttam, hogy mással is ugyanolyan gusztustalanul, inkorrekt módon próbálsz személyeskedni, ezt már nem hagytam szó nélkül. Hogy hazugság-e? Tekintheted annak, de akkor még valóban nem gondoltam, hogy valaha visszajövök.
Az egybites libsizés az meg látom megvan még. Az új, hogy komcsizol is, nem tudtam, hogy magaddal is problémáid vannak.
settevoltesette 2018. 07. 19. 18:43
Törölt hozzászólás
#24599
mage 2018. 07. 19. 18:05
Előzmény: #24596  Törölt felhasználó
#24598
Teleszórja a topikot azzal, hogy mekkora lufi van mindenben. Gondoltam megkérdezem, hogy meg is játssza az elgondolását, vagy csak a szája nagy. Nem én voltam az első egyébként, hanem ha jól emlékszem kbb, de talán már más is.
Nem úgy volt, hogy nem kommentelsz soha többet ide? Libsiknél adott szó ennyit ér? Gondolom továbbra se szoktál hazudni se? Mondjuk kitiltatni nem sikerült magad, mondjuk nem meglepő, mert feljelenteni a libsik és komcsik szoktak, ők meg egy kutya kölykei, tehát egymásnak puszipajtásai.
Törölt felhasználó 2018. 07. 19. 18:00
Előzmény: #24591  pitcairn2
#24597
És mit gondolsz a csúszó leértékelsről 95 és 2001 között? Az deklaráltan épp erről szólt, csak némileg kiszámíthatóbban, és abban az időszakbab volt a rendszerváltás óta a legnagyob gazdasági növekedés, míg a lakosság ebben az időszakban még nem adósodott el jelentősen.
Törölt felhasználó 2018. 07. 19. 17:56
Előzmény: #24593  mage
#24596
Megint gusztustalan vagy, ismét IRL információt akarsz kizsarolni egy kommentelő társadról (ezúttal az aktuális befektetési portfolióját), hogy aztán ennek ismeretében trollkodhass, személyeskedhess. Remélem pitcairn-nek töb esze lesz nálam, és nem megy bele a játékodba.
Törölt felhasználó 2018. 07. 19. 17:52
Előzmény: #24587  sakal83
#24595
Az MNB pontjai rengeteg területen szembemennek az eddigi kormányzással, lásd pl. magánegészségügy, vagy hogy eddig az oktatásban a visszaporoszosításon volt a hangsúly, az MNP pontjai meg a modernizálásról szólnak. Csak nem tudom ki az aki ebből bármit is elhisz, 8 v alatt teljeaen szétvernek mindent, hogy aztán visszacsinálják?
mage 2018. 07. 19. 17:24
Előzmény: #24592  pitcairn2
#24594
Te bankba mikor hitelt veszel fel, úgy kezded, hogy 20% kamatot is ki tudok fizetni ezért annyira adjanak hitelt és nehogy valami akciós ajánlatot toljanak elém?
mage 2018. 07. 19. 17:22
Előzmény: #24591  pitcairn2
#24593
"alább belinkeltem zajec "bezzeg Japánozása" után néhány tanulságos ábrát... ajánlom figyelmedbe..."
Másolhatsz nekem 1000 ábrát japánról, de szerintem szeretne Magyarország olyan szerencsétlen lenni mint Japán. De már ezt is végig vettük egyszer, újra és újra körbe járunk, ezért nem vitatkozok veled. Annyit kértem, hogy legyél férfi és vállald fel a pozíciódat és, hogy mióta vagy benne. Nem az érdekelt, hogy Budán, vagy kis városban van ingatlanod (nem a zsebedben akartam turkálni), hanem, hogy shortolod az ingatlant, vagy sem. Azt is kérdeztem már, hogy a vezetékneved nem-e Nyilasi, de erre se sikerült 20e hozzászólás alatt válaszolnod, csak mert nagyon hasonló tüneteket mutatsz, mint ő.
pitcairn2 2018. 07. 19. 16:25
Előzmény: #24582  mage
#24592
ha ilyen "remek" a helyzet akkor semmi akadálya sincs annak, hogy a 3,1%-os hivatalos infláció fölé emeljük a betéti kamatokat...
pitcairn2 2018. 07. 19. 16:23
Előzmény: #24580  mage
#24591
"Jelenleg egy új monetáris politikát láttunk, aminek még nem látszik a kimenetele."
már bocs de ezt a trutymót már számtalanszor kipróbálták és mindig katasztrófával végződött
a megtakarítok kirablására és spekulációra való kényszerítésére nem lehet fenntartható fejlődést építeni...
ez csak az un. "piaci torzulások" és a "rossz befektetések" felé vezet...
alább belinkeltem zajec "bezzeg Japánozása" után néhány tanulságos ábrát... ajánlom figyelmedbe...
ott úgy szakad a nyakukba az egész kártyavár, hogy 30 év sem volt ahhoz elég, hogy egyáltalán nominálisan kimásszanak belőle... (inflációval kiigazítva még horrorisztikusabb a kép...)
ami pedig a "kommentek átlag fölötti számát" illeti meglehetősen szelektív a bírálatod...  és ez már önmagában negligálja azt...
"Lehet most is gond lesz a fiskális politikával, ha emelkedni kezdenek a kamatok, de ez még számomra nem egyértelmű és főleg nem a mértéke."
nem lehet hanem biztos...
mint fentebb írtam sajnos ezt már számtalanszor kipróbálták...
a kamatráta leerőszakolására még soha sehol sem sikerült tartós gazdasági fellendülést építeni...
ez csak masszív piaci torzulásokat eredményez...
különösen az, ha a megtakarítókat spekulációra kényszeríted... ezzel kb. a katasztrófának ágyazol meg...
ami pedig a "személyeskedjünk" című részt illeti, soha nem fogok bele menni ebbe mivel ez magánügy
különösen egy olyan fórumon ahol bárki bármit írhat
ergo
az egésznek kb. semmi jelentősége sincsen az észérvek megtorpedózásán kívül...
sakal83 2018. 07. 19. 15:50
Előzmény: #24558  zajec
#24590
Plusz sikerult elerni hogy bar az atlagber 220 netto lett igy kemeny 630eurot kereshetsz:) amibol ha meno vagy akkor a parodat minden nap meg tudod hivni egy ketszemelyes talra egy etterembe es mellette epp nulla forintod marad. Osszefoglalva 4 rantotthust es egy kis krumlit tudsz venni a naponta a napi beredbol ha nem te csinalod meg hanem helyetted. Vegulis qva nagy csoda!
mage 2018. 07. 19. 15:46
Előzmény: törölt hozzászólás
#24589
?
settevoltesette 2018. 07. 19. 15:44
Törölt hozzászólás
#24588
sakal83 2018. 07. 19. 15:44
Előzmény: #24558  zajec
#24587
Ha 3tizedmpig kivenned a fejed a narancsseggbol akkor latnad hogy a matolcsyfelecsodafegyver fo osszetevoi az szdsz neoliberalis gazdasagpolitikajanak elemei. Csak kihegytak belole a segelyezest. Nezd meg a programokat. Hirtelen elpirulsz majd...
Egykulcsos ado fogyasztasi ado hitelalapu fogyasztas gazdasag kifeheritese. A gazdasagi csoda tovabbi lepesei: kozszfera csokkentes maganegeszsegugy innovacio ugye koka:) diplomasok szamanak novelese kulfoldi munkaero ertsd migransok oktatas.
Vicces ugye hogy ez az unortodox mnb 180 pontjainak fo elemei. Es te mint narancsbirka elhiszed hogy ez a matolcsymestermestermuve:)  ja es persze occsissuk a forintot. Ala meggyesy. 2010 250ft 2018 330ft ez epp 30%. Tehat 30%ot elinflaltak minket ha ki van mutatva ha nincs. Ennyivel szarabb az orszagunk. Szepen kiszorzod a gdp novekedest az atlag nettobernovekedest es lathatod hogy pont ugyanazon 0ak vagyunk mint voltunk.
mage 2018. 07. 19. 15:38
Előzmény: törölt hozzászólás
#24586
Szóljál Marikának, hogy javítsa amit írsz, mert nem értem.
mage 2018. 07. 19. 15:37
Előzmény: #24583  vigkrisz
#24585
Nem az volt a lényege a mondandómnak :)
settevoltesette 2018. 07. 19. 15:35
Törölt hozzászólás
#24584
vigkrisz 2018. 07. 19. 15:33
Előzmény: #24582  mage
#24583
emelgetheti havonta 10 millióval is, attól még nem nő az ára egy fityinget sem :-)
mage 2018. 07. 19. 15:27
Előzmény: törölt hozzászólás
#24582
Továbbra se értem mit hablatyolsz. Viszont továbbra se esnek Pesten az árak, ahogy várod. Az általam figyelt pesti lakás árát megint növelték 1 millióval, így 1 év alatt 9 millióval nőt az ára 62 millióról 71 millióra. Kíváncsi lennék, hogy mennyi hívást kap a tulajdonos, hogy havonta 1 millióval emel, ha végre felmegyek a nagy faluba akkor bizony megnézem már azt a lakást.  
settevoltesette 2018. 07. 19. 15:05
Törölt hozzászólás
#24581

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek