Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
zajec
zajec 2018. 02. 17. 17:23
#21000
mennyit ér egy ingatlan? mármint reálisan..  szerintem nem olyan bonyi... hozam.. megtérülés..kiadhatóság.. és mennyi ideig dolgozol 1nm-ért..
korábban u.azaz ingatlan nem kellett  280e/nm.de most kell 500e/nm? 
egy 30milliós ingatlan most 50... azért mert kapsz rá 10millió csokot?  értelme?  kit támogattak ezzel? lakosság eladósodik  hosszú évekre  a pénz élből a spekulánsokhoz ment.
zajec
zajec 2018. 02. 17. 17:16
Előzmény: #20998  net91
#20999
ez is csak egy szabályzás kérdése.. 8napon belül be kell jelentkeznie az új cimre..vagy a társasház képviselőjénél.. külföldön van ilyen szabály..külföldiek dettó
net91 2018. 02. 17. 17:06
Előzmény: #20997  zajec
#20998
Nem elvetendő dolog hogy még az albérletbe történő ingatlankiadás nehezen ellenőrizhető, illetve az adózás könnyen kikerülhető, addig az ingatlanok tulajdoni viszonyáról pontos országos kimutatás van. 
Csak egy keresés az adatbázisban és már mutatja is ki hány ingatlannal rendelkezik. Az állandó lakcím, ahol a tulajdonos életvitelszerűen lakik, adómentes a többi ingatlanra (pl. a nyilvántartott vételi ár alapján) mehet az adó. 
Egyszerűen kivitelezhető.
zajec
zajec 2018. 02. 17. 16:35
Előzmény: #20995  net91
#20997
Igen. ezt irtam
"Hallottam egy érdekeset.
A választások után bevezetik az ingatlanadót a lakásokra,  a cégek most is fizetnek."
"..azon ment a gondolatmenet vajon minden ingatlanra vetik ki.. csak a kiadottakra.. a második vagy harmadik ingatlanra vagy mindegyikre..emlékezni kellene..volt már erre egy kisérlet.."
zajec
zajec 2018. 02. 17. 16:32
Előzmény: törölt hozzászólás
#20996
szerintem aki akart venni az vett..aki el akart adni az eladott..most kódorognak a későn ébredők... túlárazott ingatlanok vannak felrakva..ha bejön jó..ha nem akkor marad alapon.. másik réteg aki megvárta a tetejét.. és agglomerációba akartak/nak menni..
már megjelent egy értelmesebb réteg.. aki nem 40km-es kocsisorral akar Bpestre járni dolgozni..vonattal beérnek 20-40perc alatt..
net91 2018. 02. 17. 16:26
#20995
Miután felpörgött az ingatlanbiznisz, van mit megadóztatni. A feltevések alapján az adó csak azt az ingatlant fogja érinti, amelyben nem lakik tulajdonos. Tehát akinek csak egy ingatlanja van, és abban lakik azt nem érinti. A többségnek általában egy ingatlanja van, tehát olyan nagy felháborodást nem fog okozni. 
ncseed 2018. 02. 17. 16:06
Törölt hozzászólás
#20994
zajec
zajec 2018. 02. 17. 16:05
Előzmény: törölt hozzászólás
#20993
értem én vettén drágán ingatlant (lehet tőlem:)  és most szeretnéd elmenne az égig az ára  de egy40éves panel ér 500at? vagy egy 120éves..komcsik által 40évig nem karbantartott ház a 6-7-8-9 kerben  ér 650et?
zajec
zajec 2018. 02. 17. 16:00
Előzmény: törölt hozzászólás
#20992
ez egy példa volt te....tény..  ott is egy rendelkezés volt bizonyos összeg felett csak utalás lehet..  elég egy hivatkozás a terrorizmusra..pénzmosásra.. vagy az alapitványok ngo-k befizetők ellenörzése..
szerinted nem megy a számolgatás honnan lesznek források az eus pénforrások utáni időkről?
because 2018. 02. 17. 15:50
Előzmény: törölt hozzászólás
#20991
az albérlet-támogatást nagyon kevesen tudják igénybe venni. csak képmutatás. számlát sokan nem adnak az albérleti díjról... olyan, mintha nem is adnának támogatást...
zajec
zajec 2018. 02. 17. 15:45
Előzmény: törölt hozzászólás
#20990
te tényleg vicc kategória vagy.. "szóval semmit nem kellett "hallanod" :DD iszonyat gyerekes.. majd még megmondod ki mit hallhat...
ne gyerekeskedj..még az adózással sem vagy tisztában..
legtöbb helyen lakásra házra semmit nem vetnek ki önkorik..
a helyi adók és állami adók jól elkülönülnek.. a főváros forráshiányos..
"Mindenki megmondta, hogy kettős adóztatás nincs"..:DDDD jaaa ha megmondták.. szdszesek anno azt mondták semmilyen körülmények között nem állnak össze mszp-vel... másnap már szerelmesen bújtak össze.. vagy lásd a schulcz németeknél..
http://www.origo.hu/ingatlan/20090517-ingatlanado-europaban.html
olvasgass kicsit
ncseed 2018. 02. 17. 15:43
Törölt hozzászólás
#20989
ncseed 2018. 02. 17. 15:39
Törölt hozzászólás
#20988
ncseed 2018. 02. 17. 15:33
Törölt hozzászólás
#20987
settevoltesette 2018. 02. 17. 15:29
Törölt hozzászólás
#20986
zajec
zajec 2018. 02. 17. 15:24
Előzmény: törölt hozzászólás
#20985
"Hallottam egy érdekeset."
szövegértés? egyes leülhetsz..
zajec
zajec 2018. 02. 17. 15:23
Előzmény: törölt hozzászólás
#20984
zöldeket beszélsz..a cégeknek már korlátozva van a kp kifizetés.. ez csak egy rendelkezés kérdése... de hát te mindent tudsz..
zajec
zajec 2018. 02. 17. 15:19
Előzmény: törölt hozzászólás
#20983
keversz kavarsz..más az épitmény és más az ingatlanadó.. egyik állami a másik települési.. és azon is gondolkodj el mennyi ilyen adót vetnek ki magánszemélyekre lakóházakra..lakásokra..
szeretem amikor okoskodnak a mindenttudók..
 
egy sima információt jeleztem..ennyi.. max egy véleményed lehet ezzel kapcsolatban ..ami már téged jellemez.. de nem ilyen kispályásoktól hallottam..
azon ment a gondolatmenet vajon minden ingatlanra vetik ki.. csak a kiadottakra.. a második vagy harmadik ingatlanra vagy mindegyikre..
emlékezni kellene..volt már erre egy kisérlet..
zajec
zajec 2018. 02. 17. 15:10
Előzmény: törölt hozzászólás
#20982
nem attól szabadul el sztem hanem attól nem tanul a paraszt..felvették a max hitelt.. 3-%-ra..de a kamat az változó.. a malacokat időnként levágják.. egyik közgazdaságitankönyv szerint sem egészséges a 3%alatti infláció..
Eu pénzek kiválthatóak a belső fogyasztással.. az állami beruházásokkal.. ezért emelik a béreket..meg azért, hogy a csicskának ki tudják adni a lakásokat amit smsz-ből vettek tisztánlátók és a tavarisik..
2008ban volt a válság..most 2018 van..
ncseed 2018. 02. 17. 15:07
Törölt hozzászólás
#20981

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek