Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
gyula1971
gyula1971 2018. 02. 12. 12:47
Előzmény: #20919  2345678
#20920
2345678 2018. 02. 11. 20:42
Előzmény: #20918  mage
#20919
Elolvastam a  hozzászólásodat:mondom rákeresek már a debreceni bérleti díjakra.Magas bérleti díjakat látok panelnél,új építésűnél.
mage 2018. 02. 11. 15:10
Előzmény: #20913  Vortex
#20918
Ez tényleg jó kérdés. Mondjuk szerintem egy 100-500 milliós portfólióba bőven van létjogosultsága a lakásnak, mint befektetésnek. Debrecenben még emelkednek a bérleti díjak néha még én is csodálkozok mennyit kérnek panel lakásokért. Mondjuk jó kérdés, hogy mi lesz mikor itt a piacra kerül az elkövetkező 2 évben 500-1000 új lakás amit kiadásra vettek.
Az is jó kérdés, hogy megéri-e új lakást kiadásra venni, mert 20 év múlva az új lakás helyet egy 20 éves lakásod lesz, még mondjuk egy panelnál nem sokat oszt szoroz, hogy 40, vagy 60 éves. Azt meg nem hiszem, hogy egy új lakásnak jobb lesz a megtérülése, mint egy panel lakásnak, vagy egy régebbi téglának, főleg amekkora számba a piacra fognak kerülni.
mage 2018. 02. 11. 15:01
Előzmény: #20906  perec43
#20917
Alapból a társasházakról volt szó(azok közül is a nagyobbakról), ott meg egyenlőre nehéz kivitelezni, hogy passzív legyen.
Szigetelt társasházaknál lényegében a földszinti fűti fel az egész házat, meg ha van a lépcsőházban fűtés, akkor az.
Nyilván átállni szinte sehol se éri meg, mert túl nagy a kezdeti beruházás. Kérdés, hogy alapból mekkora kiépítési költségek vannak és annak arányában mi a legjobb befektetés. Legolcsóbb kiépítés szerintem a távhőnél van (gépészetre már nem kell költeni), esetleg klíma, vagy infra fűtés, de szerintem a távhő olcsóbb utóbbi 2-nél. Távhő problémája, hogy mivel a csövek folyamatosan melegek ezért egész nap fűtve van részben a lakás, még konvektornál és kazánnál le lehet tekerni a fűtést, ha napokra elmegyünk, vagy csak aludni járunk haza. Tapasztalataim azt mutatják, hogy még így se drágább a távhő, mert fizeted az alapdíjat és ha csak nem vagy fázós akkor szinte folyamatosan meleg van a lakásban. Még kazánnál és konvektornál neked kell kifizetni a magasabb kiépítési költséget plusz a karbantartást.
Az jó kérdés, hogy új lakásnál mi éri meg jobban a kazán, vagy a konvektor vízmelegítő kombó közül.
mage 2018. 02. 11. 14:41
Előzmény: #20909  Vortex
#20916
Nem válaszoltál továbbra se arra, hogy akkor most világ viszonylatban nézzük az áram előállítást?
"A magyar villamosenergia-rendszer összes villamosenergia-felhasználása2010-ben39 TWhvolt. A hazai villamosenergia-termelés 33,8 TWh; a villamosenergia-fogyasztás 34,7 TWh, melyben az import részaránya közel 15% (~5,2 TWh).Ahazai bruttó villamos erőművi teljesítőképesség (9 ̇317 MW)import nélkül isbiztonságosan kielégíti a legmagasabb havi csúcsterhelést (6 ̇560 MWdecemberben). A villamosenergia-termelés kb. 21,5%-át a KÁT rendszerbenelőállított villamos energia teszi ki.A felhasznált energiaforrások tekintetében nagyjából a következő a megoszlás:37%-a hasadóanyag,29%-a szénhidrogén,14%-a szén,7%-a megújuló energiaforrás,13%-a import.Jelenleg a magyar villamosenergia-behozatal legjelentősebb részét a szlovák importfedezi havi 300-600 GWh-val. Ezt követi az ukrán import, 100-250 GWh. A horvátmetszéken 50-500 GWh exportszállítások voltak jellemzők 2010-ben."
Gondolom az import egy részét is szénhidrogénből állítják elő, tehát az a 10%-ék 30% felett van.
Tény, hogy nem ismerem pontosan a klíma működését, viszont a hőszivattyúkról elég sokat olvastam ami nyilván hatékonyabban fűt, tehát lényegtelen ilyen szempontból a klíma működésének tudása. Plazma tévé működését se kell tudnom ahhoz, hogy tudjam, hogy többet fogyaszt mint a led tévé.
20878 hozzászólásodban te hoztad fel a zöld energiát.
Törölt felhasználó 2018. 02. 10. 22:50
Törölt hozzászólás
#20915
settevoltesette 2018. 02. 10. 22:04
Törölt hozzászólás
#20914
Vortex 2018. 02. 10. 22:03
#20913
De inkább maradjunk az eredeti témánál.
https://www.portfolio.hu/ingatlan/lakas/ok-azok-akik-az-egekbe-hajtottak-a-lakasarakat-meg-mindig-nem-tagitanak.275937.html
A cikk szerint 2017-ben is 40%-os arányban képviselték magukat a befektetési célú lakásvásárlók.
Kíváncsi leszek, hogy meddig lesz jó befektetés a lakás. Aki két-három éve vásárolt, az már nem veszíthet.
Aki 2017-ben, az már kérdéses. A lakbérek nem emelkednek. A lakásárak növekedése lassul.
settevoltesette 2018. 02. 10. 22:02
Törölt hozzászólás
#20912
ncseed 2018. 02. 10. 22:01
Törölt hozzászólás
#20911
settevoltesette 2018. 02. 10. 21:58
Törölt hozzászólás
#20910
Vortex 2018. 02. 10. 21:54
Előzmény: #20902  mage
#20909
Nem értem most miért hozod ide a környezetvédelmet.
Az eredeti posztban ezt írtad:
"Amíg földgázból állítják elő az áram egy jelentős részét addig nem lehet olcsóbb az áram, mint a földgáz."
Én erre írtam, hogy kb. 10% a földgáz részesedése. Semmi környezetvédelemről nem volt szó.
"EnemyOfThePeople utánad írta le miben tévedek, te csak nagyképűsködtél."
Igaz, hogy az első beírást hamar eresztettem meg. Utána már nem szerettem volna ismételni a már leírtakat.
Csak olyan vehemenciával képviselted az álláspontod, hogy ledöbbentett, igazából milyen ismeretekre alapozod az érvelésed.
perec43 2018. 02. 10. 21:02
Előzmény: #20905  mage
#20908
Azért nem állok át konvektorról cirkóra, mert soha nem jönne vissza. Hőszivattyú meg csak családi házban reális, mivel utólag túl nagy költség. Esetleg új társasházban. Társasházban nagyon alacsony a fűtésköltség.
perec43 2018. 02. 10. 21:00
Előzmény: #20902  mage
#20907
Ez mondjuk igaz. Gyorsan csökken a hatásfoka. Pedig épp a nagy hidegben kellene a sok energia a fűtéshez. Ezért kell levegő-levegő helyett talajszondás hőszivattyú.
perec43 2018. 02. 10. 20:58
Előzmény: #20901  mage
#20906
Vannak olyan passzív házak, amiket a benne tartózkodók a testük melegével és a háztartási eszközök által leadott hővel, esetleg a napsugárzással képesek fűteni. (régen a tehenet, disznót emiatt bevitték a parasztok a lakásba)
Mint írtam, egy magányosan álló háznak mindig nagyobb a hővesztesége, mint egy társasháznak. Gondolj bele: 6-ból 5 oldaladon nem -20 fok van, hanem +20! Szél sincs. Az általad említett geometriai hőhíd sincs. Ez nem kérdés, hogy termodinamikailag jobb a th.
mage 2018. 02. 10. 20:58
Előzmény: #20902  mage
#20905
Konvektorhoz összes helyiségbe be kell vezetni a gázt, vagy csak minden második szobába raksz konvektort?
mage 2018. 02. 10. 20:51
Előzmény: törölt hozzászólás
#20904
A falu bolondja beszél elviselésről?
Már asszony is vagy, tovább fokozódik a tudathasadásod?
mage 2018. 02. 10. 20:50
Előzmény: törölt hozzászólás
#20903
Nekem van üldözési mániám? Te beszélsz állandóan arról, hogy hívogatnak téged meg magadat is hívogatod és nem cseng ki. :D
mage 2018. 02. 10. 20:47
Előzmény: #20894  Vortex
#20902
EnemyOfThePeople utánad írta le miben tévedek, te csak nagyképűsködtél.
Most világviszonylatban beszélünk arról hogy miből állítják elő az áramot, vagy Magyarország? Amit nem földgázból nyernek plusz energiát azt szénből ami aztán nagyon zöld :D.
A konvektor hatásfoka mennyi is, 50%?
Nem azt mondtam, hogy nem működik a hőszivattyú, hanem, hogy a külső levegőből energiát felvevő nagyon nem hatékony 0 fok alatt.
mage 2018. 02. 10. 20:41
Előzmény: #20896  Vortex
#20901
Passzív háznak egyik legfontosabb tulajdonsága, hogy minél közelebb álljon a kockához "gömbhöz" az alakja, mert akkor egységnyi felszínhez nagyobb térfogat társul. Ezt már 4 lakásnál is necces kivitelezni, nem hogy 20-100 lakásos társasházként mivel így elég sok ablaktalan helyiséget kell kialakítani. A passzív házat is kell fűteni és hűteni is. Lehet meg fog szűnni egyszer a távhő, de az még nagyon messze van.
Most nagy divat beszélni a "zöld" energiáról. Csak mikor a napelemről, szélerőműről, akkumulátorokról van szó mint zöld energia akkor valahogy kimarad az, hogy ezekből hatalmas mennyiségű veszélyes hulladék lesz egyszer. Abba bele se menjünk, hogy ezek előállításához Kínában hegyeket bontanak el és a gyártásukhoz használt nem kevés energia 70-80%-t szénből nyerik. Tipikus hippi hozzáállás, nem látjuk a fától az erdőt.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek