Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2018. 02. 08. 11:58
Előzmény: #20839  johai
#20840
Felújított, leszigetelt, nyílászáró cserés panelben lakom. Fűtés egyedi, radiátoros. Kazáncserém kb. 1 éve volt. Pontosan nem emlékszem, 250-300k közötti áron. Télen, azaz akkor, ha 0 fok felett van a hőmérséklet, reggel kinyitom a két déli fekvésű ablakot és este kb. 20 fokra jövök haza egy jól kiszellőztetett lakásba, úgy hogy a termosztátot nullára állítom. Nyáron a két légkondi lazán lehűti. Nyilván, olyankor este nyitok ablakot. Elég szélsőséges az időjárásunk az utóbbi években, így a 40 fok meleg sem tart túl sokáig. Mindig jön utána lehűlés. Ezzel csak azt akartam mondani, hogy azért nyáron sem megy folyamatosan a légkondi. Imádok itt lakni. Semmiért el nem költöznék.  :))
johai 2018. 02. 08. 11:38
Előzmény: #20836  zajec
#20839
Ezek szerint egy teljesen leszigetelt panell tomb nem engedi ki a meleget,ha besut a nap telen se kell futeni.
Nekem ez a 25fok nagyon sok,de telen nem gond ki lehet nyitni az ablakot,nade mi lesz nyaron?
20 fok felett sokan nem tudnak aludni,ami azt jelenti hogy egesz ejjel csucsra kell jaratni a legkondikat,es a helyzet fokozodik,szoval ez a futeskalkulacos vita okafogyotta kezd vallni
Ellenben a 3 fazis 35 amperes biztikkel az lehet a jovo,elekromos futes,hutes,es ezert van szukseg paksra.
Ja es nappal se lehet kikapcsolni a legkondit nyaron,az ciklikusan megy,mert ha kikapcsolja valaki 40 fokra megy haza,es. nem tudja lehuteni a lakast,a kiparolgasokrol amik ilyen magas homersekleten keletkeznek mar ne is beszeljunk
ncseed 2018. 02. 08. 11:17
Törölt hozzászólás
#20838
ncseed 2018. 02. 07. 19:02
Törölt hozzászólás
#20837
zajec
zajec 2018. 02. 07. 18:33
Előzmény: törölt hozzászólás
#20836
Miken tudtok vitatkozni.
Ismerek olyan panelt ahol elvégezték a külső szigetelést, kicserélték duplaüvegesre a nyílászárókat.
A lakás teljesen déli fekvésű magas emeleti. csak a nappaliban kell fűteni és ha süt a nap azt is el lehet zárni. 24-25°a hőmérséklet.
ncseed 2018. 02. 07. 15:48
Törölt hozzászólás
#20835
signal2
signal2 2018. 02. 07. 15:18
Előzmény: #20833  Törölt felhasználó
#20834
OK, elfogadom.
Törölt felhasználó 2018. 02. 07. 15:09
Előzmény: #20832  signal2
#20833
Ha a tégla lakás is ugyanolyan anyaggal van szigetelve, ugyanolyan ablakai vannak, akkor eleve adott valamekkora különbség pusztán amiatt, mert a tégla jobban szigetel, mint a beton. A lényeges különbséget viszont a tavhő alapdíja adja, ami jóval magasabb hosszútávon, mint a gázfűtés karbantartása. Mert ok, hogy egy-egy alkalommal utóbbi horribilis összeg lehet, de 20 év alatt jóval többet kifizetsz alapdíjként, mint egy kazáncsere ára.
signal2
signal2 2018. 02. 07. 15:03
Előzmény: #20829  Törölt felhasználó
#20832
Ha szigetelve van a panel, cserélve az ablakok, és szabályozható a fűtés, akkor effektíve nincs különbség a fűtési költségben. 
pomperj
pomperj 2018. 02. 07. 15:03
#20831

Kerni szeretnem azok velemenyet egy Ingatlan anyagrol, amit megprobalok ide masolni.Hatha akad  olyan kollega, akinek van ebben valami tapasztalata es ismerete. Egy  nizza rozsadombi  nyaralohaz, 300 m2 telek, 300 m2 haz. Belul elegge lehasznalt, kell egy kozepes felujitas. Barmilyen tapasztalatot, velemenyt  orommel veszek. 
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180207v00n456l.jpeg
Törölt felhasználó 2018. 02. 07. 15:01
Előzmény: #20829  Törölt felhasználó
#20830
Egyébként olyan arányok vannak, hogy egy átlag 40 négyzetméteres konvektoros fűtésű lakásnál 22 fokkal nagyjából annyi az éves gázszámla, ha nincs más gáz fogyasztó, mint egy hasonló méretű panelnál csak az alapdíja a távhőnek. Nyilvan a cirkós fűtésű lakásokban a szamla alacsonyabb, cserébe drágább a karbantartás, mint a konvektorosnál.
Törölt felhasználó 2018. 02. 07. 14:58
Előzmény: törölt hozzászólás
#20829
A kérdés, mikor volt a ház szigetelése. Mint írtam, ahol én laktam, ott ez már megtörtént akkorra. Mert enélkül ezek csak számok, ha egy tégla lakást szigeteltek, ott is csökkent a fűtés ára.
De még mindig nem ajulok el az évi 135 ezertől, persze a 2009-eshez képest oké, reáléetéken ez feleződés, most már csak 20-30%-al drágább, mint egy hasonló méretű téglánál. De mondom, ezt úgyis beárazza a piac.
Törölt felhasználó 2018. 02. 07. 14:53
Előzmény: törölt hozzászólás
#20828
De nem is a mostani helyzetről nyilatkozok, hanem arról beszélek, hogy a ti számaitok alapján nem lett olcsóbb a fűtés az akkorihoz képest, már ha szigeteltet-mérőst vetünk össze szigetelt-mérőssel. Karbantartási költségeket is számolva most is a távhő a legdrágább, ezért mondom, nem is tudom elképzelni mennyir lwhetett drága 10+ éve, ha a mostani olcsóságon meg kellene döbbenni.
Az ÁFA és a rezsicsökkentés után laktam panelban, szóval az sem játszik.
A vízmelegítés pedig az általad írt számok alapján most van ugyanott, mint egyedi készülékkel, cserébe a sajat készülékkel garantált a minőség, a távhővel lutri.
ncseed 2018. 02. 07. 14:21
Törölt hozzászólás
#20827
ncseed 2018. 02. 07. 13:56
Törölt hozzászólás
#20826
Törölt felhasználó 2018. 02. 07. 13:29
Előzmény: törölt hozzászólás
#20825
"Kérdezz meg itt vagy bárhol bárkit aki BENNE LAKIK és elmondja neked a számokat. Garantálom leesik az állad pozitív értelemben!"
Én úgy 8 éve laktam egy ideig panelban, de már szigetelt, mérős volt új ablakokkal. Így semmivel nem mondanak sem itt, sem az ismerőseim olyan számokat, amiktől pozitív értelemben esne le az állam, mert ezek nagyon hasonló vagy rosszabb (a lakás jó fekvésű volt) számok, mint amiket én fizettem akkoriban, egyedül a melegvíz volt nekem drágább anno. Azóta második téglaban lakok, és elsőnél felébe, mostaninál felénél kicsit többe kerül a fűtés.
Ibkább azon döbbenek meg, hogy kimondottan itt magas fűtési költségeket adnak sokan elő, mint ha megdöbbentően alacsonyak lennének, akkor mennyibe kerülhetett szigetelés előtt?
Egyébként egyszerű matek, a távhő magasabb költségét bele kell kalkulálni, ha lakást veszel, jobb fűtésért, illetve annak lehetőségéért (távhőt nem mondhatod le, minden más változtatható) magasabb árat fizetsz ki.
Törölt felhasználó 2018. 02. 07. 13:19
Előzmény: #20809  kbb
#20824
Kevered a dolgokat. A tégla sem szigetelőanyag, habár valamivel jobban szigetel, mint a beton, ellenben a téglának nagyobb a fajhője, mint a betonnak, azaz lassabban tudod a falakat fűteni, hűteni. Ennek lehetnek előnyei, hátrányai is.
Egyébként a panelt és a téglát ceteris paribus kellene összevetni, teh szigeteltet a szigetelttel, szigeteletlent a szigeteletlennel, mondjuk tény, hogy a panelok sokkal jobban támogatva voltak, így a régiek közül több a szigetelt panel, mint a tégla.
lakni_kell_valahol 2018. 02. 07. 12:00
Törölt hozzászólás
#20823
zajec
zajec 2018. 02. 07. 11:20
Előzmény: törölt hozzászólás
#20822
fura lenne..nem volt pénzük de hirtelen lett.. elég ha belegondolsz a lakossági megtakaritásokba..
inkább arról van szó csordaszellem van..
mellesleg pl németeknél.. drága az ingatlan és bérlik..akinek nincs annyi pénze az messzebbről jár..nem gond nekik az 1órás utazás..ami ott akár 150km is lehet..
zajec
zajec 2018. 02. 07. 11:15
Előzmény: #20820  johai
#20821
Igen, a malacokat időnként levágják.. usa tőzsdei mondás
sokan felvettek olcsó lakáshitelt.. mert csak azt nézik mennyi a törlesztője.. de a változó kamatozású a legolcsóbb..ezért ezt választják.. ha a mostani 0 közeli jegybanki a.k. felmegy 6%ra..megint lesz kiket megmenteni.. mert persze a zorbánnak kell megmenteni..ott fog hemzsegni a házánál..
orbánék legnagyobb hibája ez.. nem a felelősen felnőtt módon gondolkodó embereket akarnak kinevelni..  lásd chf hitelesek mentegetése.. vagy a brókerbotrányosok..
ok chf-est értem..liberálkomcsi beszopatták a népet.. át kellett alakitani az adósság szerkezetét forintosra.. adta magát a megmentegetés.. amit nem értek miért nem a felvétel időpontjában aktuális árfolyamon forintositottak.. ok ezt is értem..mert gyorsan akartak eredményt... de ez adta volna a lehetőséget ok mentés van de innentől mindenki okosodjon meg.. ha nem akkor végrehajtás

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek