Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
lacikonyha ma, 12:20
Előzmény: #220451  N0MAD
#220454

amit nem javasoltam, azt bizony nem is javasoltam
és a kérdésed, nem túl kecses, viszont otromba
vegyük úgy hogy el sem csattant
bronz ma, 12:20
Előzmény: #220442  Pistike12
#220453
Pesten elhiszem, hogy ez simán megvan, de VIDÉKEN aligha.
Amikor a vidéki szemét rothadó nyugati multik hirdetéseiben sincs meg ez a szint, azért az felvet kérdéseket, nem?!
N0MAD ma, 11:59
Előzmény: #220450  lacikonyha
#220451
A rejtő élettörténet végét is javaslod neki?
Akkor inkább ne szeresse az andrássyt.
lacikonyha ma, 11:36
Előzmény: #220449  Murdoch
#220450

a Rejtő ügyi műveltség sem semmi
bár ő kifejezetten kedvelte az Oktogonon belüli sugárutat, mégha a szomszéd kerületben is született a köruton kívül, és a Japán kávéházból a Lipótmezőre villamosozott esténként aludni, ahol az ágya volt, de nappal kimehetett mert nem volt közveszélyes
te sem vagy közveszélyes, még megszeretheted az Andrássyt, a Rejtő is előbb elment nyugatra szorult anyagi helyzete miatt, akárcsak te
szóval van remény, szurkolok
Murdoch ma, 10:52
Előzmény: #220427  lacikonyha
#220449
Úgy is lehet, bár a fizikai Nobel-díjat pl. Gorcsev mester makaón nyerte el.
Az Andrássy ugyan még most is tetszik, csak a nem az Operás rész. Elhiszem, hogy egykor jó volt, a hömpölygő turistatömegre nem vagyok kíváncsi, nem is bírom.
https://pestbuda.hu/uploads/media/news/0001/01/thumb_410_news_big.jpg
N0MAD ma, 10:28
Előzmény: #220433  sztiv
#220448
Hát, ott évtizedes alatt se jött elő semmi gáz, zaj és hőszigetelés rendben volt. 
De le tudom hinni hogy sok kókány is van. 
lacikonyha ma, 10:22
Előzmény: #220445  sztiv
#220447

namégegyszer
a szövegemnek a fő mondanivalójának megfejtéséhez tovább kell látni a szószerinti értelmezésénél
mint ahogy ez más szövegek esetében is nagyon hasznos
ha még mindig nem érted, akkor maradjon így,nem bánom
lacikonyha ma, 10:16
Előzmény: #220441  Stg
#220446

kétértelműen vagy cinikusan, sőt gúnyosan is szoktam fogalmazni
de nem szoktam összekeverni a egy helyzet értékelésétt a saját helyzetem értékelésével
..
bár kevesen tudják mi a kettő között a különbség, aminek ékes bizonyítéka pl talán mind a négy kétharmad, de a utolsó 3 mindenképp
sztiv ma, 10:12
Előzmény: #220436  lacikonyha
#220445
Pont erre akartam célozni, hogy a piac a Marina lokációt duplán-triplán értékeli mint a "budai" külvárosi lokációt....
Pistike12 ma, 10:04
#220444
lacikonyha ma, 10:00
Előzmény: #220440  Fannaf
#220443

társasház attól van mint az ingatlan tulajdonjog
a földhivatali bejegyzéstől
nem a szerződések valid létrejöttétől
jobb ha a bejegyzést ellenőrzöd, mert az a célszerű hivatkozás
Pistike12 ma, 09:59
Előzmény: #220438  bronz
#220442
Nem, nem ennyi... Mindenki 150e ftot keres... 
Azert 1m+/nm az ingatlan, azert tud egy ferfifodrasz 5-6e ft lenni, azert lett egy, maganorvos 35e/vizit stb... 
Mert mindenki 150e ftot keres. 
Az onamitas veszelyei:
https://divany.hu/eletem/2015/12/15/kenyelembol_hulyitjuk_magunkat_es_eszre_sem_vesszuk._pedig_az_onamitas_veszelyes_jatek./
Probald meg letorni az egodat, hogy atlass rajta, mert felelmetes lesz az ebredes, ha lesz. 
Ha tenyleg ennyit keresel, hogy a 400 nettot tagadod es a kornyezeted is akkor valtoztass, ha nem, akkor tord le az egodat, mert eltevedsz... Es a vilag elhuz melletted:) 
Stg ma, 09:58
Előzmény: #220430  lacikonyha
#220441
Csak a Buda!
..de nem.
Kinek mi tetszik.
Nekem szubjektíve a pesti síkságról nagyon tetszik a régi4., az 5. kerület, még az 5. kerület-Duna-Csáky utca-Zápolya utca keretezte városrész is .
Pl.
Fannaf ma, 09:50
Előzmény: #220418  Second Wave
#220440
3 lakást vásároltam, ami egybe van építve, kvázi egy családi házzá egy külön épületben,de van közös udvar és egy másik ház pár lakással. Használati megállapodási szerződés van az udvarra, ami le van kerítve tulajdoni hányad alapján.
Társasház van, AO van, SZMSZ van
lacikonyha ma, 09:50
Előzmény: #220437  FR73
#220439

régi ökölszabály:
bérbeadóként nem árt elsősorban a potenciális bérlők fejével gondolkodni
..
merthogy a helyzet értékelése nem keverendő a saját helyzetem értékelésével, még akkor sem rendkívül gyakori
bronz ma, 09:45
Előzmény: #220423  tihamer
#220438
Már a kereseteket is frankón számolják.
Magyar átlagbér februárban nettó 417100 Ft. 
:)))
FR73 ma, 09:42
Előzmény: #220429  DAXHU
#220437
Ha viszont külföldi diák lennél elegendő pénzzel a zsebedben (mondjuk skandináv), és pl a SOTE-ra járnál, akkor szinte egészen biztosan a Corvin zsúfolt putriban szeretnél lakni.
lacikonyha ma, 09:38
Előzmény: #220432  sztiv
#220436
biztos hogy helyesen dekódoltad mindazt ami a soraim között van elrejtve?
tihamer
tihamer ma, 09:35
Előzmény: #220426  Rincewind2
#220435
"nem csoda ha sokáig tart a gdp számítás."
🙂
Mindenesetre megfontoltan a fiúk. Gondolom fel küldik a KB-ba. Nem tetszik. Újra számolás. Ki kell hozzák pozitívra .
Hofi Géza 10/14-es disznó darabszám paródiája jutott eszembe. 😆
lacikonyha ma, 09:35
Előzmény: #220431  N0MAD
#220434

nekem főleg orvosisokkal volt dolgom, 15-20 esetben
nem mindegy nekik a zajosság
gyakran kifejezetten igényelték
egyszer a gozsduban adtam el bérlővel együtt, norvég orvosissal, aki egyszer évet halasztott és hazament, de rendesen fizette a díját, mert félt hogyha feladná, akkor még egyszer ekkora zajba nem biztos hogy befészkelhetné magát megint
van aki kifejezetten kedveli a nagyvárosi környezetet, főleg azt szereti benne, hogy csak ki kell lépni a kapun, és már ott is van a nyüzsiben, ami természetesen zajos, amire nem tud negatívan gondolni, sőt
sztiv ma, 09:34
Előzmény: #220431  N0MAD
#220433
Mert óriási minőségbeli különbség van a Cordia által színtiszta vasbetonból épített épületek meg a mindenféle magyar-román-ukrán, stb. vállalkozó által gyorsan felhúzott könnyűszerkezetes-ytongos olcsó anyagot és munkaerőt használó "lakóparkok" között.
sztiv ma, 09:31
Előzmény: #220430  lacikonyha
#220432
Mégis kétszer-háromszor annyi a nm ára mint a túloldalon a paneldzsumbujba beékelődött Waterfront Citynek...
N0MAD ma, 09:20
Előzmény: #220429  DAXHU
#220431
Én mondjuk kevéssé értettem higy a sétány lakásai ami tényleg zsufi ha másfele, és zajos ha a sétányra nyílik, miért háromszoros árúak a keresztutcában pártíz méterre levő azonos korú épületeknél, bár azok nem a sétány, mashova nyílik a kapu, valóban.
De nekem kiadásra jó volt a keresztutca, százalékosan mindenképp.
A külföldi diákoknak meg mindegy volt kb a sétánysága.
lacikonyha ma, 09:18
Előzmény: #220428  bpwjk
#220430

szar hely, eleve bukásra ítélt projekt
mint maga az eredeti Marina, ami már a Lehmann tesók bukása előtt befuccsolt, hát még azzal együtt
el lehet menni megnézni a romjait
még az öreg szar gangosok is verik
..
csak a Buda
DAXHU ma, 09:13
Előzmény: #220428  bpwjk
#220429
Ha választanom kellene, hogy corvin negyed vagy 2/12. ker alsóbb/középső részei, akkor az utóbbira szavaznék. A Corvin zsúfolt putri.
bpwjk ma, 09:10
#220428
Futurisztikus városrész vízparti környezetben, 12 futballpályányi, autómentes zöldövezetben – így lehet tömören összefoglalni a Cordia által az Újpesti-öböl partjára megálmodott Marina Cityt. A projekt állami, fővárosi és önkormányzati együttműködés mellett jön létre, és mintegy 8 ezer lakosnak nyújt majd otthont. A beruházó nem kispályás a szakmában, ezért az ingatlanpiacra jellemző ciklikusság kezelésére is felkészült a projekt megvalósításának közel két évtizede során.
https://index.hu/gazdasag/2024/04/24/cordia-ingatlanberuhazas-varosnegyed-futureal-marina-city-okosvaros-rozsdaovezet-varosfejlesztes-15-perces-varos/
lacikonyha ma, 08:45
Előzmény: #220424  berlini
#220427

helyes az irány
számos lehetőség van
pl. pókeren is elnyerhető (amiben sok a valószínűség száíitás és azt hiszem annak van valami köze a matematikához)
..
csak a Murdoch meg ne tudja
hogy már azok az eredeti építtetők sem nagyon laktak az Andrássyn, főleg az Oktogonon belül nem, akiket e Podmanitzky rádumált hogy vegyenek a kisajátitott lelkekből, és rittyentsenek oda valami jóképű palotát
bár néha a gyerekük, vagy valami oldalági rokon szivesen bevállalta
Rincewind2 ma, 08:23
Előzmény: #220423  tihamer
#220426
Mivel a ksh a legújabb több tízmiiliárdos informatikai fejlesztés hatására már abakuszokon számol, így nem csoda ha sokáig tart a gdp számítás.
berlini
berlini ma, 08:02
Előzmény: #220421  lacikonyha
#220424
van rá lehetőség.
Pld. ha ir egy jó regényt és megkapja az irodalmi Nobel dijat
tihamer
tihamer ma, 08:01
Előzmény: #220413  Bianco
#220423
Igen, mert csökkenteni az MNB, de már csak óvatosan.
50 bázispontos vágás volt. Most 7,75%.
Kíváncsi leszek a jövő hét kedden megjelenő első negyedéves GDP adatra. Furcsa számomra hogy ilyen sokáig tart kiszámolni. USA és Németország pl már rég megvan.
Talán a választási kampány miatt.
Vagy erősebben gondolkoznak, számolnak hogy legalább pozitívra hozzák ki. Már úgyis van rutinjuk az infláció számításból. 😂
lacikonyha ma, 07:53
Előzmény: #220421  lacikonyha
#220422

még szőrszál:
mire is való az el nem hangzott állítás tagadása?
lacikonyha ma, 07:50
Előzmény: #220416  Murdoch
#220421

amúgy van még szőrszálhasogatás
fő szőrszál:
lehet e Nobel díjas egy matematikus?
segédszőrszál:
ha igen mi módon?

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek