2014. április 09. | 17:46

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.

Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.

Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)

Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:

soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.

Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.

link
Rendezés
Hozzászólások oldalanként
augusztus 06. | 16:31
előzmény: #16870  ncseed
1. nem mondtam,hogy kint élek(még nem )
2.Van még egy panelom ami hamarosan eladósorba kerül.Tehát nem csak onnan osztom az észt ha nem innen is.
3.A Vegasi kecóhoz azért jár a medence is.....és nem a felfújhatós OBI-s !!
4.Nem ciki elfogadni(elismerni) ha valaki globálisan látja az ingatlan piacot,és nem úgy mint TE !
5.Már megint úgy beszélsz( Detroit)..... pedig igazából csak olvastad,meg hallottad.
6.A tíz paneled lesz akkor is buta maradsz.
augusztus 06. | 15:27
előzmény: #16867  cerulean
Amúgy meg szerintem Ámerikában is a szabad piac határozza meg a lakásárakat, szóval biztos meg van az oka annak, hogy egy bp-i panel annyiba kerül mint a csodálatos lv-i bugallow... Véleményed persze lehet, hogy szerinted melyiket éri meg jobban megvenni, csak a piacot nem érdekli.

PS: bár én Hungarisztánból írok, de innét úgy hallani/olvasni Detroitban két házat is kapni a pesti panelért... az mekkora üzlet lehet :O megyek is pakolom fel a pecókat i.comra a bérlőknek meg megírom van két hónapuk költözni!
augusztus 06. | 15:15
előzmény: #16865  cerulean
Idézd be kérlek azt a hozzászólásomat ahol "leszaroztam" Ámerikát. Köszönöm!

Simán nem érdekel. Te kimentél, neked szuper, örülünk neki, de ahogy én nem osztom az észt az amerikai ingatlanpiacról neked Magyarországról, úgy jó lenne ha hasonló önmérsékletet tanusítanál te is Ámerikából a magyar ingatlanpiaccal kapcsolatban ;)

Az én pozim meg totál lényegtelen, ha semmilyen ingatlanom sincs meg ha enyém fél Pest akkor is ugyanaz a véleményem.
augusztus 06. | 14:53
előzmény: #16866  glala
Engem is mindennel oltogattak a magyarok,de semmi extra.
Kimész,kinézed,megnézed,megveszed.
augusztus 06. | 14:51
"A külföldi ingatlanbefektetés a milliárdosok terepe........."
Na ez volt kemény.
Megjegyzem 2 panelt adtam el Füredin,és 2 lakást vettem érte Vegasba.
Ja,és csak egy srác vagyok a tömegből.
augusztus 06. | 14:47
előzmény: #16865  cerulean
Egy külföldi csak úgy pikk pakk vehet ingatlant az USA-ban, minden előzmény nélkül?
Vagy ne keverjem a munkavállaláshoz megszerzendő zöld kártya nehézségeivel?
augusztus 06. | 14:43
előzmény: #16854  buyandhold
Az ilyenekkel hiába beszélgetsz...csak az Ő pozija jó.....
Panelt kell venni csak ez szól egész nap.
Most meg leszarozza Amerikát.....
Ő még nem járt ott,de haverja mesélte neki....Érted ???!!!
augusztus 06. | 14:39
előzmény: #16863  glala
Már ezzel most azt akartam mondani, hogy ezt ugyan lehet azzal vették fel, de a végeredményen ez sajnos nem mutatkozik meg, mert vagy le lett konvertálva, vagy nem is azzal lett felvéve.
augusztus 06. | 14:36
előzmény: #16859  pitcairn2
Hát nem tudom, 2017-ben a telefonom is tud full HD videót...
augusztus 06. | 13:25
előzmény: #16860  buyandhold
Minek otthonra konditerem? Hacsak nem remete vagy...
augusztus 06. | 13:25
előzmény: #16860  buyandhold
lehet, de nem fitnesztermet árulnak, hanem házat, ami összességében nem rossz, bár a 3 milliárd az inkább csak vmi "vágyott ár"
vannak még egyéb videók is pl. légi-felvételek drónokról...

link
augusztus 06. | 13:17
előzmény: #16857  pitcairn2
Miert nem tellett nekik normalis kondigepekre? Nagyon gagyi a fitnessz terem...
augusztus 06. | 12:38
előzmény: #16858  pitcairn2
még külön website-ot is csináltak:)
link

professzionális tálalásból csillagos ötös
augusztus 06. | 12:26
előzmény: #16857  pitcairn2
mondjuk már több mint 1 éve árulják ennyiért, a videóba azonban csak most botlottam bele és mivel nagyon régóta szemezek ezzel a házzal megnéztem
és ámultam és bámultam...
ennyi erővel akár kastélyt is vehetett volna
augusztus 06. | 12:24
hej de pöpec videó!
link

mondjuk megeszem a kalapom ha vki kiad ezért a mátyásföldi házárt 3 MILLIÁRD forintot
(bár Isten állatkertje hatalmas:) )
augusztus 06. | 12:10
előzmény: #16855  ncseed
A brexit talan azert rossz pelda, mert az angliai ingatlanok eddig is brutal dragak voltak. Szoval epeszu embernek nem jutott eszebe, mondjuk 100millabol venni ott egy garzonlakast.De USA-ban venni egy lakast egy pesti panel arabol , az mar jobban hangzik...
Ha itthon lehetne ertelmeset venni, akkor menne a fene kulfoldre De en most nagyon szemvedek, hogy a nyari bevetelt mibe fektessem, mert mindent draganak tartok...ennyiert...
es ha 150ezer korul veszel repjegyet, akkor 1 millabol 6-szor megjarad USA-t...szoval ninsc az annyira messze....
augusztus 06. | 10:59
előzmény: #16854  buyandhold
Még a magyar piacot is nehéz megítélni és kiszámítani úgy, hogy itthon élünk 30-50 éve, hát akkor egy idegen országét... főleg tengeren túlon. A külföldi ingatlanbefektetés a milliárdosok terepe és sokszor nem is a pénzcsinálás az indoka, hanem a presztízs. Persze ettől még nagyon jól is ki lehet jönni belőle, meg nem is.

Lásd Brexit miatti font leértékelődés (-20%), esetleg megspékelve egy várható ingatlan árcsökkenéssel ha tényleg beüt majd egy rosszabb forgatókönyves brexit.

Abban senki sem kételkedett eddig sem, hogy az USA gazdasága hatással van a világ (és Mo.) gazdaságára is, amiben az ingatlan árak is benne vannak.
augusztus 06. | 10:05
előzmény: #16853  ncseed
Mondjuk engem erdekel az USA ingatlanpiaca... En is nezegetek arrafele...Voltam ott, nekem nagyon bejon, kulonosen Vegas :)
Annyibol szamit, hogy globalis a piac. Ahogy itthon arrol cikkeznek, hogy kinai, stb. kulfoldi befektetok...Az o szempontjukbol inkabb vennek usa-ban, mint Pesten...De lassan sajat szempontbol is jobb...
augusztus 06. | 07:49
előzmény: #16852  cerulean
Minket rohadtul nem érdekel mi van az USA-ban, vagy bárhol máshol a világban lakásfronton... tudjuk ott kolbászból van a kerítés, biztos azért laknak milliók trailer-ben meg faházakban (mert hát az a tuti). Igaz lehet pár éven belül lesz egy nagyobb földrengés és a fél nyugati partot a földel teszi egyenlővé, vagy egy nagyobb hurrikán ami hasonló végeredménnyel jár ;)

Egyik ismerősöm régen volt kint vendégségben amikor olyan földrengés volt, hogy két nap után szabadították ki őket a törmelékek alól és teljesen véletlen volt hogy egyáltalán rájuk találtak... köszöni, azóta a lábát nem hajlandó betenni az országba.
augusztus 06. | 06:43
2016 január 62500 dollár...felújítás előtt.
Most 82000$ körül....
80nm !!!
Te forintban számolsz ha jól értettem ???!
Ja,és 160 ft a benzin átszámítva.
Most Te jössz !!!!!!!!!!!!

Topik gazda

aktív fórumozók

friss hírek

AZ OLDAL TETEJÉRE