Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
N0MAD ma, 19:18
Előzmény: #220612  slash
#220614
Isten ments, miattam ne.,
Szabit meg pláne ne ilyenre, peace, lazulj el!
Valamint gyors javulást a csőtörésre.
Stg ma, 19:18
Előzmény: #220610  Murdoch
#220613
Nem egészen..
Talán van benne igazságtartalom.
Én mondjuk nem foglalkoztam annyit fizikusok életrajzával  de egy fizikus barátom igen, és tőle hallottam az öregről, amellett hogy nem mindennapi koponya volt az egyértelmű, de nem mindennapi marketinges, és törekvő ember is.
Nagy koponya nem egy, nem kettő volt ugye.
slash ma, 18:21
Előzmény: #220608  N0MAD
#220612
tudtam hogy belekötsz.  teló és noti és mobilnet nálam volt. csőtörés volt ,minden szar kellett sos. folytassam? 
m7788 ma, 18:20
#220611
https://story.hu/napi-friss/2024/04/25/zambo-jimmy-csepeli-haza-rackevei-nyaralo-elado/
 a család úgy döntött, barátságosabb áron árulják tovább a csepeli házat is, így abból is engedtek 5 millió forintot. „Ennél lejjebb már nem szeretnének menni, abban reménykednek, hogy ezzel az érdeklődők számára is vonzóbbak lesznek az ingatlanok” 
Murdoch ma, 18:20
Előzmény: #220609  zapponlack
#220610
Nahát, egy laposföld-hívő…Az is jó, kocsmákban lehet vele villogni.
zapponlack ma, 17:35
Előzmény: #220539  m7788
#220609

Irigykedés, Einstein olvasás(túlhájpolt egykő, nem ő volt a tudósok istene, a matematikai levezetéseket Minkowski csinálta, a nagy tömeg melletti fényelhajlást már 1800-ban előre jelezték a Galilei-Newton fizika alapján, az elméleteit sokan vitatják most is, csak nálunk lásd pl: Einstein fellegvára vagy Az idő nem múlik), sörözés, mitanyánk szavazás,  koszos meló és budai ingatlan-hiány miatti nyafogás MELLETT és HELYETT inkább szerezz egy kemény csöcsű menyecskét és csinálj gyerekeket.
 Elég okos és idős vagy hogy rájöjj, az élet értelme maga az élet.
 
N0MAD ma, 17:11
Előzmény: #220606  slash
#220608
Hát én se vagyok a munka hőse, de azért ho nálam azt jelententi hogy telefon és gépközelben vagyok nem a budaörsi auchanban :D
Vagy akkor a csapatom is elkezdene így ho-zni, azt meg nem szeretném, még nekem kellene dolgozni :D
Aztán megy a morgás ha megszünik a ho. 
Ki érti miért….
Pistike12 ma, 16:59
Előzmény: #220597  Placi82
#220607
:) pont ezt tapasztalom en is:)
Mint irtam vszinu az epitett haz for sale es pesten vagy környéken nezek vmit. 
Nalam elegge vannak erdeklodok es ajanlat is keszulget - 2% alkuval 100mos kornyeki arszinten. 
Na, szoval eddig elottem vittek el 1 het alatt 2 db 55mos telket es egy n+3as ujszerut a 13ban 4 hete hirdetve 110mert teliaron ugy h 5en voltunk meg ra. 
Lehet mast gondolni de ez van. Orommel varom az 1.2m nettos uj lakasokat a 13ban. Ujszerut azonnal veszek 100m alatt! N+3 80nm.
Ha valaki eladna irjon. Komolyan! 
slash ma, 16:56
Előzmény: #220599  kukor-ica
#220606
Ne aggódj a mínuszaim miatt, vannak állandó "vendégeim" kimegyek a budira ott is lemínuszolnak. :-)
Na, akkor ne is mondd a két Magyarországot.. Ma HO-ban vagyok, ma de. 11kor FULLRA TELE a Budakalászi Auchan a parkolóban FULLON az 5-10 millás kocsik, esküszöm neked, SENKI nem dolgozik! LOVÉ rogyásig bent 405ért adnak egy eurót (Revoluton utaltam ma reggel 395ért) . Én még ilyen jólétet nem láttam!  Átlagos  napom volt egy százas elment, ennyike!   Én holnap vissza a Blahába , mindenkinek ajánlom: NE dolgozzatok! 
Stg ma, 16:08
Előzmény: #220598  szieszta
#220605
Ez tanulságos felvetés .
Ha a befektetési tanácsadók, brókerek, brókerkék tudnák előre a tutit, nem kéne munkába járniuk, milliomosok lennének.
Plusz, ha valamelyik az elmúlt 10 évben eltalált valami fordulatot az mindig hivatkozási alap.
Persze közben folyamatosan voltak meglátásaik amik sokszor meg nem valósultak meg.
Nem egy hídépítő mérnök szakma..
Freszelés ma, 15:35
#220604
Van itt rögtön 150db: https://ingatlan.com/lista/elado+haz+95-125-m2+pest+csaladi-haz+50-70-mFt
N0MAD ma, 15:27
Előzmény: #220601  Placi82
#220603
Soha fel nem újított kádárkocka....
Nem kevés van, azért a 67 még lehet 17kerben is kapsz. De valóban, nem a korszerűség csúcsa.
Placi82 ma, 15:24
Előzmény: #220601  Placi82
#220602
Meg vegyes falazatú mészkő, tegla és   vályog, és dől a fal befelé.... Szóval akkor ez megy az aggloban is 60 ért a 110 m2 és házak... Aha értem..... . Meg a 3mft/m2 és luxus kuriózum ingatlanok Budapesten. Közte meg semmi adásvétel. Zéró.  Ezt mondtam  anno én is. Meg Pesten a beugró max 50 milliós kis lakások mert erre még fussa a 30 as fiataloknak. Köszi a cikket hogy megerősítette ezt. Végül ezekbol is simán osszejon a kb 80 ezres tranzakcioszam. 
Placi82 ma, 15:17
Előzmény: #220600  N0MAD
#220601
Nekem az lett gyanús. Hogy 110m2 és házak ára ugrott 59 millióról, 67 re vagy ilyesmi. DH szer int. Az aggloban hol vannak ezek a családi 110 mm2 és hazak 67 ért??. Vannak de hát azok olyanok, hogy, dől befelé a fal.... 😂
N0MAD ma, 15:03
Előzmény: #220597  Placi82
#220600
Kedvenc pest megyei nagy ház aminek nézegetem a hirdetéseit 380 milláról emelkedett valami 160 vagy 180 millára az elmúlt 1-2 évben. Azért a valóság megjelenik a hirdetési árakban is, csak ez évek kérdése. Azért nem nagyon érdemes most nézegetni a nominál hirdetési árakat mert egyrészt kivárás van évekig, ez ilyen, másrészt reál ráég a hirdetők körmére ha nem is hajlandóak észrevenni.
Persze @pisti, tudjuk, csak az uj építésű és csak ott, csak akkor. Nyilván, azt hasonlítsuk a tervezőasztali árához, annál aligha lett olcsóbb. El se mondd, megjegyeztük
kukor-ica ma, 15:01
Előzmény: #220553  slash
#220599

Nem tudom, miért mínuszolták annyian, de én is úgy gondolom, mint Te, mert ezt látom racionálisabbnak.
A saját lakhatásnak is mindig van opportunity costja, lehet bérelni, lehet máshova menni.Pont azért van röghöz kötve a magyar, mert mindenki nullának (azaz bebetonozottnak) gondolja a saját lakását. Pedig meg lehet nézni, mennyit ér, és hogy lehetne az árából átrendezni az élethelyzetet - nyilván egy jobb élet reményében.
.
Két Magyarország van. Az egyik az, amit mi naponta látunk, drága házak, suv-ok, vékony milfek, stb. Magas kereset, de magas költségek - ide értve a lakhatás költségét (és annak opportunity costját) is.
Tehát mit csinál ez a réteg? Azért él városban (=drágán), mert ott van a munka, hiszen jól kell keresni, hogy fenn tudja tartani a városi (=drága) élet életszínvonalát.
El lehet menni vidékre, megnézni a "másik" Magyarországot, ahol - többek között - az ingatlan árak a töredéken vannak, éppen ezért nagyon sok forrás szabadulhat fel. 
Nyilván nem a fiataloknak pálya ez, de 50 körül ill. inkább felette már érdemes ezen elgondolkodni, mint 70-75 éves korig gályázni, azaz szívni a dugóban, a 7-es buszon, meg akárhol Bp-en.
szieszta ma, 14:56
Előzmény: #220595  Freszelés
#220598

Én azt vettem észre, hogy sokan a vágyaikat írják le, a különböző elemzések meg bármire igazolást tudnak adni.
A befektetési tanácsadó barátom szokta mondani, hogy az elliott hullámelemzés azért zseniális, mert utólag bármire ráilleszthető. Csak az a kérdés, honnan húzod a vonalakat és mit kötsz össze velük.
Placi82 ma, 14:55
Előzmény: #220589  Pistike12
#220597
59.6 milliós házak 108m2 esek az aggloban DH szerint? És tessek elolvasni a cikket 2szer is és gondolkodni. Én ha nem Budaorsot, nézem. Hanem vacak Szigetszentmiklóst, ott se jönnek ki ezek az árak gyerekek. Én azt látom hogy 150 millió feletti agglos áru ingatlanok, több van mint az 150 milliós alattiakbol ingatlan.comon most így hasrauteszeruen kb. Ergo ezek a 110 m2 és tavaly 59 milliós most meg 65 milliós házak hol vannak? Amin letrejöttetek a valos adásvételi szerződések?? Második kérdésem ezek milyen házak valyokghazak, összeomlo kadarkocka vesznek ezek szerint főleg? , amit valahogy az új tulaj össze mokol a családjának, hogy ne dőljön össze?? Magyarán az van ami az egész átlagos ingatlan piacon (azaz a nem  1%os luxus piac). Az embereknek ha lakás és Fővárosi akkor 50 millio ig, ha még agglomeráció akkor 60 max 70 milliói 600ft/m2 és aron. A baj csak annyi kedves Pisti hogy a Pesti hirdetett lakások 90%a 50 millio feletti, és az agglos házak 90%a szinten 60 millió feletti áron vannak hirdetve, főleg az  átlagosan  110m2 és hasznos alapteruletu ingatlanok. hát nezz szét bármelyik agglos város hirdetéset nem tul sok 110m2 és 60-70koroli családi házat látsz ugye?? Magyarán ezek mennek el. De a 150 milliós tularazott 110m2 0- 30 éves házak ,meg nem?? Erről ennyit. Szóval a DH mutatják hogy mire van pénzük a nepekeknek az ingatlan piacon aggloban is. És az karcsú. 
N0MAD ma, 14:51
Előzmény: #220595  Freszelés
#220596
Érdemes lehet a roi-t is nézni, mint a pokerben is (csak ott ugye a valószinűségek és a tétek könnyen számolhatóak.)
Ha csak 40% az esélye valaminek de ha bejön háromszorozok ha nem akkor nullázok akkor nagyon elégedett vagyok vele. (Nyilván nem tesszük föl mindenünket egy-egy fogadásra mert a pici valószinűség is kinullázhat) Szóval a fifty-fifty találati arány is lehet jó ha a nyeremény/bukta arány jobb mint fifty-fifty.
De ez persze csak elmélkedés, illetve nyilván sokan tudják is.
Freszelés ma, 14:35
Előzmény: #220594  szieszta
#220595
ugyanezt. sok technikus terminus, sok okosság, de inkább fifty-fifty (vagy akörüli), mintsem mondjuk egy megbízható 80%.
Nyilván ha egy profi hoz 60%-ot, akkor az hosszú távon és a nagy számok törvénye alapján elég jó, de az én fejemben még erősen szerencsejáték.
szieszta ma, 14:32
Előzmény: #220530  Freszelés
#220594

Ezek alapján mit láttál?
Én nem szoktam elmenteni, de elég sok jóslatra emlékszem, ami köszönő viszonyban sem volt a megtörténtekkel. Ezeket ráadásul nem hasraütés szerűen jósolgatja egy kisbüfi, hanem tudományosan alátámasztva elemzésekkel, grafikonokkal.
N0MAD ma, 13:59
Előzmény: #220591  Xis24
#220593
"Fiatalon jól élni, vagy öregen?"
Erre csak egyéni válasz létezik. Ami logika és matek szerintem van benne, hogy fiatalabban tudod megtolni, öregen már kevésbé, illetve a kamatos kamat csodája. Minél előbb teszel félre annál inkább. persze ugyanez minuszban is, minél hamarabb minél jobban eladósodsz.....
N0MAD ma, 13:56
Előzmény: #220590  slash
#220592
Nem is én kezelem, vannak arra értők. Elég meggyőző volt hogy a nagyobb bukta években se mentek minuszba.
Saját szakállra játszópénz ha olyanom van. mostanában nincs olyanom.
Xis24 ma, 13:13
Előzmény: #220581  m7788
#220591
Bár igaz, hogy az imént azt írtam, hogy jobb nem egyben tárolni a vagyont... viszont a gazdasági racionalitás tényleg csak az egyik fele az életnek. Marha gyorsan elmenek az évek. Lehet jó pénzügyi dőntéseket hozni de ha az ember nem úgy él, ahogy megtehetné, vagy amire vágyik, az is tud rossz dönés lenni. Utólag. Tipikus kérdés. Ki mit választana, ha csak az egyiket választhatná. Fiatalon jól élni, vagy öregen?
slash ma, 13:00
Előzmény: #220588  N0MAD
#220590
Nemtudom mi a jó. Mindenkinek van egy elgondolása , azt követi. Nekem a tőzsde sötét ló. Egy Ft-ot nem kockáztatnék az ingatlan vagyonból tőzsdén. De aki élvezi, csinálja. 
Pistike12 ma, 12:59
Előzmény: #220587  Ishar
#220589
Elgondolkodtatonak... 
https://www.portfolio.hu/ingatlan/20240425/ismet-dragult-az-agglomeracio-ennyibe-kerulnek-most-a-fovaros-kornyeki-hazak-682625
Ma felezodtek mar az arak? 
Nagy okossagok szulettek itt az emult evben sokak szajabol. Akar cirkuszban is fellephetnenek vele:) de ugy, nez ki a nagy osszedoles csak rogeszme volt:) 
Nem baj, kis akarat tobb tanulas es tapasztalas, es talan rajottok, ha emelkednek a berek emelkednek az ingatlanarak is:) tudom nehez osszefugges, tobb evtizedbe kerul megtanulni:) 
Segitek: ha no a munkanelkuliseg es magas szint lesz akkor az arak pedig csokkennek:) 
Talan meg par evtized es ez is osszeall a josainknak:) 
N0MAD ma, 12:36
Előzmény: #220585  slash
#220588
Ez is egyéni látásmód kérdése, én meg azt szeretem hogy ott veszek ki valamit amikor és ahol jónak látom. 
Nem tudom a horvát kiadás hozamát és velejáró macerákat, de gyanítom a vételár mostani hozamánál kevesebbet költök külföldi szállásokra évente. 
de ezt is lehet másként és nézni és számolni is persze. Pl mondtad hogy felment az ára, ez is módosítja a matekot.
Ishar
Ishar ma, 12:36
Előzmény: #220582  m7788
#220587
N0MAD ma, 12:32
Előzmény: #220583  Freszelés
#220586
Hát részemről inkább az aglóból privátbankolok és járok be heti két-háromszor a belvárosba dolgozni  mint üljek egy budai szép kilátásúban minimális megtakarítással gondolkozva a jövőn. Ahhoz nekem kicsit nagy az országkockázat hogy végtelen közös bölcsességünkben valami huxit méretű faszságot találunk ki aztán ideragaszt az ingatlan. 
De ez nagyon egyéni, ebben biztosan nem kell egyetértenünk.
slash ma, 12:25
Előzmény: #220584  Xis24
#220585
Én nem egybe tárolom ház+lakás+nyaraló+Pmap fagyipénz 
Xis24 ma, 12:24
Előzmény: #220576  slash
#220584
Az ember azt hiszi hogy egy jó, jó helyen lévő ingatlan örökké sokat fog érni... pedig az is, hamar meg tud ám romlani ha bármilyen okból megborul a microkörnyezete. Egyben tárolni a vagyont kész vétek.
Freszelés ma, 12:18
Előzmény: #220579  N0MAD
#220583
Gatya letolva, segg kilóg. 99% legnagyobb vagyontárgya az ingatlan, amiben lakik. Remélem tapsikol mellé a sok okos, hogy még az is amortizálódik, mert hogy valami 270 év a teljes megújulás. Ebbe az ingatlanpiacba szálljak be alsó hangon ~200 gurigával, hogy legyen családi életre alkalmas budai 4-5 szobás lakáskám? Nem villaépületről beszélek a rózsadombon, de nem is kint a fityfenébe vagy valami sötét szuterénbe és/vagy felújítandóba mennék.
Annyira elment a kedvem megint ettől az egésztől, hogy mindjárt lehajtom a képernyőt, pedig asztaliról vagyok.
m7788 ma, 12:18
Előzmény: #220577  m7788
#220582
valaki keresse mar vissza a hozzaszolasok kozt hadd nevessunk egy joizut :))
m7788 ma, 12:12
Előzmény: #220576  slash
#220581
ez a tema mar lezajlott itt anno par eve hetszilvafas kollegaval, nagy ingatlanvasarlasa volt a celja Ujpest kulso reszen. Elegge sokan tanacsoltak neki inkabb olcsobb lakast vegyen es plusz 1 db-ot kiadasra. De ez erzelmi dontes volt as reszerol a logikara nem hallgatott. A sajat lakhatas gyakran ilyen

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók