Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Nudli
Nudli ma, 16:04
Előzmény: #220212  slash
#220216
az a benzin a gázolaj. 
lacikonyha ma, 13:27
Előzmény: #220211  tihamer
#220215

a kisebb kaliberű fidesztaknyok élete sem fáklyás menet
https://www.facebook.com/lanczitamashivatalos/
.
már sajnálom is őket, egytől egyig, mintha elpárolgott volna a varázserejük java.
.
ez a felpuffadt arcú cserejátékos is hasít mint csiga a réten: háromnegyed óra alatt begyűjtött 75lájkot és öt kommentet ma
https://www.facebook.com/dajcstomi/milesz ebbol így Tihamér? hagytad elinflálni a fityiszt?
lacikonyha ma, 12:42
Előzmény: #220211  tihamer
#220214

mennyire, de mennyire igazad van megint
tényleg el van nyomva a jóllakott doktorbácsid
https://www.facebook.com/orbanviktor/?locale=hu_HU
FeherTibi ma, 10:10
Előzmény: #220209  Pistike12
#220213
nem fogjak tudni, de nem is akarjak leallitani az inflaciot. ez a Dezsi egy idiota. 
slash ma, 09:27
Előzmény: #220203  tihamer
#220212

Dehogynem baj. Majd a 750es benzin lelohasztja a garázs bérlődet aztán kinthagyják a kocsikat a hóban  a garázsbérlés helyett. A benzin olyan mint a vér. Ha a magas benzinártól belassul a gazdaság az mindent húz magával. Fuvarozók már amúgy is halálra vannak szopatva mindennel idén. Köv hétfőn ez ott van a kifli árában a bótban. 
tihamer
tihamer ma, 09:20
Előzmény: #220209  Pistike12
#220211
Fel narancsosok, fideszesek!
Fel narancsosok, fideszesek!
Csillagosok, katonák!
Nagy munka vár ma reátok,
Állnak még a paloták!
Multik, spekulánsok, globalisták,
Napolopók és burzsoák!
Reszkessetek, mert feltámadt
Az elnyomott fideszes!
Világot megváltó szabadság
Zászlaját fújja a szél,
Éljenek a fideszesek,
És a lokálpatrióták!
Pistike12 ma, 08:59
Előzmény: #220202  gorgeri
#220210
De varom. Szted mi a tortenet lenyege? 
Nem az, hogy a sajat tulajdonukat nem tartottak karban es elzartak a gazt? 
Pistike12 ma, 08:50
Előzmény: #220205  gorgeri
#220209
Kozben a szeretett vezeruk:aki most nem szeretnek..
"A helyi lakosság fogyása azért is gond Dézsi Csaba András szerint, mert minél kevesebb győri van, annál több az egy főre jutó elvonás. Az észak-dunántúli vármegyeszékhely fideszes vezetője szerint ezt úgy lehetne orvosolni,ha bizonyos környékbeli településeket Győrhöz csatolnának.Hogy miért érné meg a Vámosszabadin lakóknak, ha Győrhöz csatolnák a településüket? Mondjuk azért, mert a házuk a dupláját fogja érni – válaszolta meg a polgármester a saját kérdését."
Milyen elore mutato. Mar is jobb az embernek ha 2x annyiba kerül a ház! Hu de jo hogy egy joszagnak az ara duplaja lesz. 
Duplazzuk meg a kenyer arat!! 
FR73 ma, 08:50
Előzmény: #220203  tihamer
#220208
Pontosan, vagyontranszfer. Minél feljebb vagy, annál többet kapsz. Ha lenn vagy, akkor jogod van nézőként végignézni a The Illusionists show by Tóni and his Gang.
FR73 ma, 08:46
Előzmény: #220204  gorgeri
#220207
Nagy Márton kiváló katona. Neki katonának kell lenni, a főnök ezt várja tőle, nyugodtan lehet pocsék szakember, ha jó katona.
Pistike12 ma, 08:44
Előzmény: #220202  gorgeri
#220206
Oh  varjal csak 700-800e per nm ahol 6-7 eve meg 200e alatt volt. Hat meggazdagodtak, milliomosok lettek. Piros lett a paradicsom, elore megyunk nem hatra. Az elmult 10e ev legjobb 10 eve. 
Kozben annyira igenytelenek es/vagy ruppotlanok voltak h lelaktak es nem koltottek a sajat tulajdonukra most meg mindenki hibas. Soros, haboru inflacio stb. Mindig mas a hibas M1 ON. 
Ja es allja a tobbi ember a hitvanysagukat. Lofaszt! 
A tortenet ilyen ecceru. Kommunista narancsfold, most meg siras. 
Csak a FIDESZ! 
gorgeri ma, 08:41
Előzmény: #220203  tihamer
#220205
Összességében azért az infláció visszapattanása tényleg aggasztó.
USA-ban is lassan az a helyzet, hogy legkorábban már szeptember végére várják a FED kamatcsökentést, még óvatosan a további kamatemelést is elkezdték pedzegetni. Ennek Magyarországra az a hatása, hogy ilyen alacsony lakáshitel kamatok már nem biztos, hogy sokáig lesznek. MNB alapkamat valamennyit még talán csökkenthető, de az effektív kamatlábakra túl sok hatása azért nincs a dolognak. 30 éves fix lakáshitel kamata USA-ban megint 7% felé ment. Ezek pedig erősen hatnak a magyar forintra, inflációra, kamat mértékekre is. 
A politikusaink helyzeten való rontási képességeit meg már remekül ismerjük.
gorgeri ma, 08:29
Előzmény: #220203  tihamer
#220204
Szerntem az ezek tenyleg ilyen hulyek magyarazat a helytallo. 
tihamer
tihamer ma, 08:21
Előzmény: #220177  HPPapa
#220203
https://tozsdeforum.hu/gazdasag/makro/750-es-benzinarakat-hoz-az-izrael-iran-konfliktus/
Nem baj csak legyen és ne kelljen 5-10 literekért egyik benzinkúttól a másikig összeszedni hogy tele legyen a tank.
Bár ha Nagy Márton újra bevezeti a hatósági árazást az üzemanyagokra, akkor a következő az élelmiszer ár stop lesz? Ezekkel az intézkedésekkel újra felrobban majd az infláció. És újra magas kamatokat fizetnek a PMÁP - jaim. 🙂
Ezek tényleg ilyen hülyék vagy csak érdekeltek ebben a folyamatban ❓
Pl vagyontranszfer a szegényebbektől a tehetősebbek felé.
gorgeri ma, 08:02
Előzmény: #220199  Pistike12
#220202
Mi lenne ha egyszer megtanulnal olvasni, vagy tajekozodni mielott irsz?
Elso hazugsagod: millios nm ar. A valosag ezzel szemben: https://ingatlan.com/33987706
Es ez csak az erosen tulzo hirdetesi ara egy jobb allapotu lakasnak a kornyeken.
A cikket meg barki elolvassa, pillanatok alatt lesz egyertelmu, hogy totalisan atirod a tortenteket a kenyed-kedved szerint.
gorgeri ma, 07:57
Előzmény: #220199  Pistike12
#220201

Pistike12 ma, 07:37
Előzmény: #220199  Pistike12
#220200
Na ezert van itt meg mindig kommunizmus es 6/5od fidesz
"az önkormányzat ebben semmilyen módon nem hajlandó segíteni. Nem kaptunk kedvezményes vagy kamatmentes hitelt a felújítására, ahogy más érdemi támogatást sem" 
Pistike12 ma, 07:36
#220199
Bruhuhu millios nm aru lakasban elek, de adjon penzt barki, hogy felujitsam a gazrendszert. Bruhuhu miert nem csinalta meg a kozoskepviselo bruhuhu, annak ellenere hogy leszavaztam bruhuhuhu.
https://24.hu/kozelet/2024/04/20/gyor-gyarvaros-tarsashaz-gyorszolg-gazszolgaltatas-felujitas-hideg-panaszok-riport/
Sztem ez mindennapos lesz. A szenzaciohajhasz ujsagirok. 
Mar csa Grand Terasz tulajai hianyoznak:) 
Murdoch péntek, 20:57
Előzmény: #220193  lacikonyha
#220198
Nahát, a távollét alatt megszerezted az bárdolatlanszakos Phd-t, gratula.
lacikonyha péntek, 17:03
Előzmény: #220194  Ishar
#220197
talán metafórának elment ugyan, csak sokat rontott rajta, hogy lapos, sablonosan téves és orrfacsaróan izzadtságszagú
slash péntek, 17:03
Előzmény: #220177  HPPapa
#220196
650es 700as benzinért nem fogjuk egymást ölni , arról biztosíthatlak. A 480as benya volt a finom nem ez. 
gyula1971
gyula1971 péntek, 16:52
#220195
Egyszerűbb lesz a lakásvásárlás sok ezer magyarnak: komoly változást jelentettek be.
PÉNZCENTRUM2024. április 19. 14:32Egyesítette erőit két hazai ingatlaniroda, mostantól keresztértékesítés is lesz náluk a lakások és házak terén.Együttműködési szerződést írt alá a Duna House és az OTP Ingatlanpont, amelynek köszönhetően a két országos közvetítői hálózat a kizárólagos megbízásaik esetében keresztértékesítési lehetőséget biztosít egymásnak. A megállapodást követően hatékonyabb és gyorsabb ügyfélkiszolgálást tudnak biztosítani eladói és vevői oldalon egyaránt. A hálózatok együttműködése az összesen közel 220 ingatlanirodában dolgozó több mint 2000 ingatlanértékesítő által kiszolgált több tízezer ügyfélnek jelent hatékonyabb segítséget az otthonának értékesítésében vagy megtalálásában.
Ishar
Ishar péntek, 16:46
Előzmény: #220191  lacikonyha
#220194
 "Tőled elfogadom a dicséretet, mert többször is jelét adtad már, hogy van érzéked a művészetekhez
de elárulhatnád: a tegnapi majomsarki párhuzam tetszett e?" --- Kiemelkedően szellemes volt, így én is egy szép metaforikus válasszal reagáltam rá:  #220127 
lacikonyha péntek, 16:32
Előzmény: #220192  Murdoch
#220193

nem vettem észre hogy javasoltam volna hogy költözz az Andrássyra
és nem csak neked nem, de másnak sem javasoltam még soha, pedig volt pár ügyem
azt is árultam ami a Korányí G Tamásé volt, és a Demszky is lakott benne, több mint 200 nm volt a páros oldal eső felében
az el nem hangzott állítások sikeres tagadásában még mindig remek vagy, jó látni,nem rontott rajtad az alpesi levegő
Murdoch péntek, 16:19
Előzmény: #220188  lacikonyha
#220192
Nem kétlem, de mint ahogy írtam, számomra ez irreleváns, lakni nem laknék ott. Zaj, tömeg stb. A Hősök tere felé vmi régi villában viszont alighanem igen. Gattyán is vmi jóféle yenki házban lakik, ha jól sejtem, nem pedig az Andrássy-ra könyököl ki a galériáról.
lacikonyha péntek, 16:19
Előzmény: #220189  Ishar
#220191

tőled elfogadom a dicséretet, mert többször is jelét adtad már, hogy van érzéked a művészetekhez
de elárulhatnád: a tegnapi majomsarki párhuzam tetszett e?
N0MAD péntek, 16:14
Előzmény: #220189  Ishar
#220190
Tehát azért értékes az ingatlan mert a szomszédjában lakott egy csaló ügyvéd, meg lackó járt a halljában egyszerkétszer.
Asszem elmaradok majd innen mielőtt agyhügykövet kapok a bölcsességeitől.
Ishar
Ishar péntek, 16:08
Előzmény: #220188  lacikonyha
#220189
Ez igen, nagyon ügyes vagy Lacó és persze felettébb tájékozott is!
lacikonyha péntek, 15:59
Előzmény: #220187  Murdoch
#220188

az Andrássy 19 nagyon értékes
mégpedig a Duna felöli szomszédja miatt, ott kaptam vissza egy ügyvédtől több mint 4 milliót egy szerződéskötési díjból
karakán volt az ügyvéd feláfázta a díját az orosz vevőnek, persze számlát nem adott, de az áfa összegén is osztozott velem
ez 12 év elején volt kicsit többet ért 4 millió ft mint ma, és ekkor fel volt állványozva a Gattyán háza 
miután kész lett, csak a hallban jártam egyszer-kétszer, volt egy emberem aki ott élte a napjait, és csak ott lehetett értekezni vele
nyugodj meg , régi szar, ócska bérháznak készült 1881-ben, köpni sem érdemes rá onnan a francia határ mellöli tópartról, hát még tulajdont szerezni benne, még ingyen sem
Murdoch péntek, 15:39
Előzmény: #220184  lacikonyha
#220187
Ott vót a kommentben, hogy szvsz. Nekem többek közt fura volt, hogy egy utasszállító fapados megy Kínába cuccokért. A Wizz meg de facto nemzeti légitársaság, de lehet én látom rosszul, hogy nálunk valójában minden piaci alapon működik, köze nincs semmihez a kormánynak. Oké. Mondjuk beszélj inkább az Andrássy úti csodáról, lehet 100 milliárdot is megér, ha leírsz egy esszét.
tihamer
tihamer péntek, 15:36
Előzmény: #220172  FeherTibi
#220186
Nem tanultak a fiúk.
lacikonyha péntek, 15:15
Előzmény: #220183  Murdoch
#220185

lehet hogy eddig tévedésben éltem, de mintha nem szokott volna olyan cégfelvásárlást csinálni a ner amely cég olyan szabad piacon működik amit nem a ner irányít
persze, lehet hogy lemaradtam valamiről
a ner irányítja már a nemzetközi fapados piacot? szólhattál volna
lacikonyha péntek, 15:01
Előzmény: #220183  Murdoch
#220184

a Wizz nem egy Londonban jegyzett tőzsdés cég, aminek a legnagyobb tulaja is 20% alatti résztulaj?
adhatnál ki közleményt, hogy értetted azt, hogy az "övék"
persze ha aláírtál titoktartási záradékot, az más
és ha csak úgy írtál valamit meggondolatlanul, az sem baj, sőt
Murdoch péntek, 14:45
Előzmény: #220179  FeherTibi
#220183
Ne viccelj. Százával mentek Kínába az eüs cuccokért. Egy utasszállító fapados. Mondjuk mostanában xarul megy nekik, meg kell tolni a szekeret. 
Murdoch péntek, 14:42
Előzmény: #220176  lacikonyha
#220182
Na igen, jótól kérdezed... Valami környékbeli exvillára igent mondanék, azokat kifejezetten kedvelem, ilyen áruházi funkciójú vmivel nem lennék boldog. Akármilyen műemlék. Persze mindezt lakhatási szempontból értve. 
lacikonyha péntek, 14:41
Előzmény: #220179  FeherTibi
#220181

én a Murdoch szavait nem kérdőjelezném meg, cáfolni meg aztán végképp nem cáfolnám
..
azt is biztosan jobban tudja bárkinél hogy az az ócska Andrássy 19 körgangos e vagy sem 20 milliárdért
öregnek öreg ,több mint 140 éves régi  szar

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek